האם ארגונים בינוניים הם הגוף המוביל בהתקדמות הטכנולוגית?

מחקר מצב מרכזי המחשבים 2010 של סימנטק מראה כי ארגונים בגודל בינוני-גדול הם חלוצי הקידמה. הדאגות העיקריות: מורכבות מרכז מחשבים, יישומים מרובים ותוכניות התאוששות מאסונות

datacenterחברת סימנטק פרסמה השבוע את ממצאי מחקר מצב מרכזי המחשבים שלה לשנת 2010 (2010 State of the Data Center study). המסקנות העיקריות של המחקר טוענות כי ארגונים בגודל בינוני גדול (במידות אמריקאיות – 2,000 עד 9,999 עובדים) צפויים לאמץ יותר טכנולוגיות מתקדמות כמו מיחשוב ענן, ביטול כפילויות נתונים (Deduplication), שעתוק נתונים (Replication), וירטואליזציית אחסון והגנת נתונים רציפה בהשוואה לארגונים קטנים יותר או גדולים יותר, במטרה להפחית עלויות IT ולנהל את המורכבות הגוברת.

שמוליק אנג’ל, מנהל פעילות סימנטק ישראל מציין כי “למרות שארגונים בגודל בינוני נוטים לבחון ולאמץ טכנולוגיות חדשות בקצב מהיר יותר מאשר ארגונים גדולים יותר, הם עדיין ניצבים בפני אותן מורכבויות מרכז מחשבים המתגברות עם אימוץ טכנולוגיות חדשות. סטנדרטיזציה של פתרונות רב-פלטפורמיים היכולים לנהל טכנולוגיות חדשות ולמכן תהליכים, יקדמו הפחתת עלויות מיידית וייקלו על ביצוע תפקידיהם לטווח הארוך”.

המסקנות העיקריות

לדברי המחקר, ארגונים בגודל בינוני יותר אגרסיביים וחלוצים מאשר ארגונים קטנים או גדולים. הם מאמצים יוזמות טכנולוגיה חדשות כמו מיחשוב ענן, שעתוק וביטול כפילויות נתונים, בשיעור הגדול ב- 11-17 אחוז מאשר ארגונים קטנים או גדולים. הדאגות העיקריות של מרכזי מחשבים כוללות מורכבות גוברת ויישומים רבים מדי. למרבית הארגונים הבינוניים-גדולים, יש עשר או יותר יוזמות הקשורות ל-Datacenter אשר מדורגות כחשובות במידה כלשהי או מאוד, ו- 50 אחוז מצפים לשינויים “משמעותיים” במרכזי המחשבים שלהם ב- 2010. כמו כן, מעל ל-50 אחוז מכלל הארגונים אומרים כי יישומים גדלים במידה כלשהי או במהירות, ו- 50 אחוז מוצאים כי קשה ויקר לעמוד בהסכמי רמת שירות (SLAs). מעל ל-30 אחוז מכל הארגונים אומרים כי פרודוקטיביות כוח אדם נפגעת על-ידי יישומים רבים מדי. מה שמוסיף למורכבות הוא הגידול הנמשך בכמות הנתונים, הגורם ל- 71 אחוז מהארגונים לשקול טכנולוגיות הפחתת נתונים כמו Deduplication.

היוזמות המרכזיות ב-2010, יהיו לפי המחקר, אבטחה, גיבוי, התאוששות והגנת נתונים רציפה ווירטואליזציה, לפי הסדר הזה. 83 אחוז מהארגונים דירגו אבטחה כחשובה במידה כלשהי או מאוד. 79 אחוז אומרים כי גיבוי והתאוששות חשובים במידה כלשהי או מאוד ו- 76 אחוז דירגו הגנת נתונים רציפה כאחת מהיוזמות העיקריות שלהם.

מגבלות כוח אדם ותקציב ממשיכות לבלוט, 50 אחוז מכל הארגונים מדווחים כי חסר להם כוח אדם במידה כלשהי או מאוד. מציאת תקציב ומועמדים מיומנים הם בעיות הגיוס העיקריות. ל- 76 אחוז מהארגונים יש אותה כמות או יותר של משרות פתוחות השנה.
עדין יש מקום לשיפור בתוכנית הערכות להתאוששות מאסונות. 33 אחוז מתוכניות התאוששות מאסונות אינן מתועדות או צריכותעדכון והשלמות, ורכיבי IT רבים כמו מיחשוב ענן, משרד מרוחק ושרתים וירטואליים, לעתים קרובות אינם כלולים. להגברת הבעיה: כמעט 33 אחוז מהארגונים לא העריכו מחדש את תוכנית ההתאוששות מאסונות שלהם ב- 12 החודשים האחרונים.

מוקד נוסף הנמצא בסדר העניינים של ארגונים הוא הגנת מכונות וירטואליות, עם 82 אחוז מהארגונים השוקלים טכנולוגיות מכונה וירטואלית ב- 2010. המשיבים ציינו התאוששות נקודתית בתוך תמונות מכונה וירטואלית כאתגר הגדול ביותר בהגנת נתוני מכונה וירטואלית.

ההמלצות העיקריות של המחקר

המחקר ממליץ להשקיע בתוכנה התומכת בסביבות הטרוגניות. תוכנה מהסוג הנ”ל הנה חשובה במיוחד עבור ארגונים בגודל בינוני המאמצים באגרסיביות טכנולוגיות חדשות, אך בדרך כלל אין להם מומחיות כוח האדם של ארגונים גדולים.
בכל הקשור לניהול הנתונים בארגון, ממליץ המחקר להטמיע Deduplication קרוב יותר למקור המידע, על מנת למנוע נתונים כפולים ולהפחית עלויות אחסון ורשת. מנהלני מרכזי מחשבים צריכים לנהל אחסון ברחבי סביבות שרתים ואחסון הטרוגניות, בדרך המאפשרת להם לצמצם רכש איחסון חדש על-ידי אימוץ טכנולוגיה חדשה כמו ניהול משאבי אחסון, הקצאה רזה, Deduplication, וירטואליזציית אחסון והגנת והתאוששות נתונים רצופות. כמו כן, מציין המחקר כי ארגונים הממנפים גישה הוליסטית לניהול אחסון, יכולים לשלוט על הגידול בתקציב האחסון ולעתים קרובות דוחים רכישות אחסון.

המלצה נוספת של המחקר באה בבחינת נושא ההתאוששות מאסונות. לפי המחקר, התאוששות מאסונות יכולה להיות בעלת ערך רב לעסק, אך עלולה לפגוע משמעותית בעסק. ארגונים חייבים לשאוף לשפר הצלחת בחינות על-ידי הערכת והטמעת שיטות בחינה רציפות שאינן מפריעות לפעילות השוטפת.

כמו כן, מציין הדו”ח כי בכל הקשור להגנה על הנתונים, במידה ויש בארגון פלטפורמה וירטואלית, רצוי להטמיע פלטפורמה מאוחדת יחידה עבור הגנת מכונות פיזיות ווירטואליות, כדי לפשט ניהול מידע.

.

המחקר מבוסס על סקר שנערך בקרב 1,780 מנהלי מרכזי מחשבים ב- 26 ארצות, שהתקיים בנובמבר 2009.

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

הגב ראשון!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: