סטארטאפ ב-54 שעות – סיכום אירוע Startup Weekend

מעל ל-100 יזמים הגיעו ביום רביעי למרכז פרס לשלום ביפו לסוף שבוע פרודקטיבי במיוחד. 10 פרויקטים חדשים יצאו משם ואולי גם הסטארטאפ הגדול הבא…

ביום רביעי האחרון התאספו במרכז פרס לשלום מעל ל-100 יזמים, ביניהם מפתחים, מעצבים, אנשי אינטרנט, משקיעים וסתם גיקים שאוהבים לבנות דברים חדשים. בערב הראשון של האירוע הציגו המשתתפים 39 רעיונות שונים, מהם נבחרו לבסוף 10 רעיונות, סביבם התחלקו המשתתפים לצוותים אשר עבדו על הרעיונות במהלך סוף השבוע המקוצר.

אחד הדברים שמדהימים אותנו כל פעם מחדש הוא כמות העבודה שאפשר להספיק בפחות מ-50 שעות של עבודה לחוצה. עד לפני קצת יותר מיומיים, רוב האנשים שהגיעו לסטארטאפ וויקאנד בכלל לא הכירו אחד השני. אך כשהשעון נעצר, ראינו אותם עומדים על הבמה  ומציגים את המיזם שלהם.

וידאו: Startup Weekend Tel-Aviv – פברואר 2011

אחרי יומיים ארוכים של עבודה, הצוותים הגיעו למצגת הסופית, חלקם גם עם מוצר עובד ונתנו הדגמה חיה של סטארטאפים שאפשר להקים בסוף השבוע. אלו הצוותים שהשתתפו בסטארטאפ וויקאנד תל-אביב כפי שהוצגו במצגות של סיום האירוע:

הסטארטאפים של Startup Weekend תל-אביב – פברואר 2011

Agenda 2.0

הרעיון העומד מאחורי הסטארטאפ הוא ליצור פלטפורמה אשר מאפשרת לנהל קמפיינים במדיה החברתית (פייסבוק, יוטיוב טוויטר ואחרים) ממקום אחד ולהניע את המשתמשים להיות מעורבים יותר בפעילות שמנסים לקדם. 5 שעות אחרי שהפלטפורמה עלתה לאויר עם אג'נדה בנושא מסויים, היא השיגה אלפי משתמשים שהחלו להיות מעורבים בפעילות.

צוות: ישראל דוד, יובל פינקר, איתי רגב, אייל פישלר.

picseek

Picseek תאפשר לכם לקבל מידע מאנשים אחרים באמצעות אפלקציה ייעודית. אם תרצו לדעת מה מזג האויר באותו רגע ולקבל תמונה מהמקום, או לדעת איפה יש חניה ולקבל הסבר מדויק איך להגיע אליה – עכשיו תוכלו לעשות בקלות ובמחיר שאתם תנקבו.

הצוות: מואת' אל-בדאווי, ארז ליפשיץ, גלעד מלר, שי דדוש, עומר גלעד, ניצן צפריר, אמיל עוואדאלה, סלאח יחיא, תמר האלאייקא, אנוש גרשמן

FunQ.it

כמה פעמים ראיתם טריילר של סרט או מודעה על הצגה או כל פעילות כיפית אחרת ואמרתם לעצמכם שאתם חייבים לראות אותם, אבל כשהגעתם לרגע בו רציתם לעשות משהו לא הצלחתם להזכר בהם? FunQuit רוצים להזכיר לכם בדיוק את מה ששכחתם ולתת לכם את כל האינפורמציה הקשורה בפעילות במקום אחד ולשם כך הם בנו פלטפורמה אשר מאפשרת לכם לנצל את הזמן הפנוי שלכם בצורה אפקטיביות יותר.

הצוות: חנן לב, יונתן כהן, רשף מן, סהר קזן, מיטשל גוטנר, אסף פרג, דודי אנושוביץ, לוסי נסוודה, מארוואן מקביל, ברק רז, אורי גולדשטיין, קרן גזית, אורלי שואבי.

Jeff Deville

הוא כולנו והוא כל אחד מאיתנו. Jeff deville יעזור לכם להשיג את המטרות שלכם ככלל ולא רק כפרטים. כל אחד מאיתנו יכול להצטרף לתנועה שלו וכולנו יחד יכולים להירתם למהפכה הבאה דרכו.

הצוות: אורי ליכט, סטיב מוריס, גידי מוריס, דניאל כהן

Doodle

Doodle פונה לשוק הילדים הצעירים מאוד, אשר עדיין לא יודעים לבטא את רצונם בכתב או לקרוא כשורה, אבל יודעים כבר לצייר ומשתמשים במחשב. בשבילם הם ייצרו מנוע חיפוש ויזואלי. המוצר אמור "להתלבש" על מנוע החיפוש של גוגל ולפתוח תיבת ציור אשר תעזור לילד לחפש את מבוקשו.

הצוות: סמי פריש, מור כהן, עוז צופי, גלעד אדלשטיין

Kolidr

כמה פעמים הגעתם לאירוע נטוורקינג והביישנות גברה על הצורך להכיר אנשים? האפליקציה לסלולר Kolidr תעזור לכם למצוא אנשים שיהיה לכם מעניין לפגוש, תשבור את הקרח באירועים ו"תשדך" ביניכם על בסיס המיקום בו אתם נמצאים ותחומי העניין המשותפים שלכם.

צוות: אלי ספיטלניק, אריאל ברגר, אריק זעדי, אדם סינקליר, אייל הרשטיק, אילן בר-מגן, טל דלברי, ערן יומטוביאן, איתי אשכנזי, יובל שירב, יובל אדם

Pantry4me

כמה כסף אתם מבזבזים על מוצרים שרכשתם לבית ולא השתמשתם בהם לבסוף? כמה כסף הוצאתם על קניות לא נחוצות וחרגתם מהתקציב שלכם? המערכת של Pantry4Me תעזור לכם לנהל את הקניות לבית בצורה יעילה יותר, תאפשר לכם לרכוש מוצרים ישירות באמצעות קישור לחנויות באינטרנט ואפילו לסרוק את המוצרים שכבר רכשתם כדי להכניס אותם למלאי הממוחשב.

צוות: שמעון גרינסן, גל רוזוב, מיכאל קליקה, אסף גלעד, אלון ברון, תמרה וויסן, אייברי שוורץ, שי נגל.

Simplearn

המערכת של Simplearn תעזור לילדים בעלי מוגבלויות שונות ללמוד שפה במהירות באמצעות שיטה ייחודית המאפשרת רכישת מיומנות למידה בקלות וביעילות.

צוות: אלכס סופרון, גיל סימנטוב, ראעד דוויקאט, מוחמד עמאר, אתי כץ, רמי רומנובסקי, אדם גריי

CorkIt

פייסבוק מאפשר לכם לחלוק את חייכם עם אחרים, אך מה אם רוצים לנהל את חייכם הדיגיטליים במקום אחד, בלי לחלוק את הרגעים הללו עם חברים? Corkit מאפשר לכם למצוא במקום אחד את כל התמונות שלכם, המטלות ועוזר לכם לנהל יומן מסודר על גבי הרשת, אשר חשוף רק לכם ולמי שתתנו הרשאות, ותוכלו להוסיף וידג'טים שונים כדי להתאים את האפליקציה לצורך הספיציפי שלכם.

צוות: ראשה אנואר סאלחאדין, גהאדאנפר קמאמג'י, חמאם סאמארה

Rippel

פרסום הוא לא עסק קל והרבה פעמים הוא גם לא אפקטיבי. הוידג'ט של Ripple מאפשרת להטמיע פרסום בקלות בכל אתר ועוזר לקבל חשיפה ממוקדת וחדשנית לפרסום בלי לגרום לקוראים לצאת מהאתר.

צוות: שי דייוויס, אילון דקובן, מרק גרין.

הזוכים בסטארטאפים וויקאנד תל-אביב – פברואר 2011

מתוך עשרת הצוותים, היינו צריכים לבסוף לבחור את שלושת המקומות הראשונים. רעיה וולינסקי מנהלת קבוצת ISV ופיתוח עסקי במיקרוסופט, אשר השתתפה כשופטת בפאנל השופטים: "ב-54 שעות (הקבוצות) היו צריכים לחשוב על הכל: הרעיון, התכנון, הביצוע, ההצגה והמודל העסקי. חלקם השקיעו יותר במוצר, חלקם במצגת, חלקם בחשיבה על המודל העסקי, אבל כולם שידרו המון אמונה במה שהם עושים, בפתרון שלהם ובהצלחה שבטוח תבוא. בתור שופטת ההתלבטות הייתה קשה. כבן אדם מאוד פרגמטי, הנטייה שלי הייתה ללכת על הפתרונות היותר מגובשים ובשלים, אך יחד עם זאת חדשניים ו"מדליקים". מתברר כי לשאר השופטים היו דעות דומות ולכן נבחרו כמעט פה אחד שלושת הגדולים."

במקום השלישי – CorkIt

הצוות הזוכה במקום השלישי והשופטים - Corkit

במקום השני – FunQ.It

הזוכים במקום השני והשופטים - FunQ.it

במקום הראשון – Picseek

הזוכים במקום הראשון והשופטים - Picseek

תמונות נוספות מהאירוע תוכלו למצוא בגלריית התמונות של startup weekend בפייסבוק

מורן בר ויניב פלדמן

מורן בר היא מנכ"ל Geektime ויניב פלדמן הוא העורך הראשי של האתר. שניהם הקימו יחד את Geektime (לשעבר Newsgeek) בשנת 2009.

הגב

6 תגובות על "סטארטאפ ב-54 שעות – סיכום אירוע Startup Weekend"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
טל
Guest

היה אדיר ולמרות שראיתי בלייב אתמול את כל ההצגות היה כיף לראות אותן שוב.

ערן
Guest

מחכה בכיליון עיניים לאירוע הבא

דובי
Guest

תודה רבה. חלק מהרעיונות בהחלט בעלי פוטנציאל.
האם היזמים הצליחו לגייס כסף מהמשקיעים ?

גל רוזוב
Guest

@יניב: תוכל בבקשה לתקן את השם שלי לגל רוזוב ולא זוטוב.
(ועל הדרך Pantry4Me ולא במילים נפרדות)
האתר המעודכן עם רישום לביטא בדרך למעלה אפשר כבר לראות את הכיוון, הכרזה תגיע בקרוב :-)

תודה על הכל הייתה חוויה מדהימה ומעשירה, מומלץ לכולללםםם.
עכשיו רק צריך למצוא זמן לישון….

יניב פלדמן
Member

תוקן. סחטיין על העבודה המדהימה! כל הכבוד לכם!

רפי
Guest

איפה אפשר להוריד את האפליקציה של picseek לאנדרואיד?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: