מת על החלל: אילון מאסק נכנס לתחום הלוויות

שיתוף פעולה קצת פחות שגרתי של SpaceX יאפשר לאנשים לשלוח לחלל את האפר של יקירהם ולצפות בהם חוזרים לאטמוספירה אחרי שנתיים בתור כוכב נופל

מקור: Elysium space

אחרי רצף של שיגורים מוצלחים בחודשים האחרונים, נראה כי SpaceX החליטה להציע את שירותיה לקהל יעד קצת אחר. שיתוף פעולה מעניין ודי משונה עם סטארטאפ בשם Elysium Space יאפשר למשפחות לשלוח לחלל את האפר של יקיריהם באמצעות טיל ה-Flacon 9 של SpaceX. תמורת 2,500 דולר משפחות יוכלו להזמין מקום ב”חללית הזיכרון”, שתישא כ-300 קופסאות אפר במסלול שיעבור על פני כל מקום בכדור הארץ במהלך שנתיים. בניגוד למרבית המשימות של חברת החלל, הלקוחות הללו אינם מיליארדים או תאגידי ענק, אלא אנשים רגילים – בעיקרם אנשי צבא או חובבי חלל. נכון לעכשיו יותר מ-100 איש כבר נרשמו.

בסוף המסלול הקרובים יחזרו לכדור הארץ בצורת כוכב נופל

Elysium Space היא החברה הראשונה שהציעה אי פעם לוויינים ייעודיים למטרה זו, ולטענתם מי שעומדים מאחוריה הם “מומחי הלוויות וחלל”. אותה חללית מיוחדת תנוע במסלול עוקב שמש ותעבור כאמור בכל מקום בעולם במהלך המסע שלה, עד שתיכנס שוב לאטמוספירה בצורה של כוכב נופל. אם זה לא מספיק הזוי עבורכם, אז באמצעות אפליקציה לסמארטפון ניתן לצפות במיקום החללית בזמן אמת כדי להעצים את החוויה. אם הכל ילך כמתוכנן והמסלול יושלם בהצלחה, אין ספק שמדובר בדרך מעניינת להנצחה.

בשנת 2015 ניסתה Elysium Space לשגר לחלל לוויין זיכרון בממדים קטנים יותר, אך הניסיון כשל. נכון לעכשיו אין מועד ספציפי להשקת “חללית הזיכרון” ומדובר על שנה הבאה, אך יש מיקום משוער – מתקן השיגור של SpaceX בבסיס חיל האוויר ונדנבג בקליפורניה.

נזכיר כי לפני מספר חודשים הצליחה SpaceX בפעם הראשונה לשגר ולהנחית טיל ממוחזר מאותו סוג – Falcon 9. המשמעות היא שבמקום טילים חד פעמיים, הטילים הממוחזרים יקצצו דרמטית בעלויות השיגור הבאות. נקווה עבור אותם 100 נרשמים שהמשימה אכן תצא לפועל, ולא פחות חשוב מכך – תושלם בהצלחה.

 

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה - היא כאן, ובכל הכוח.

הגב

6 Comments on "מת על החלל: אילון מאסק נכנס לתחום הלוויות"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
אריה
Guest

ואם אני רוצה להיות משוגר למעמקי החלל בלי לחזור לכוכב המסריח הזה בחזרה באטמוספירה?

Name
Guest

דרך נהדרת להיפרד מאהובים. בכל מקום ובכל זמן, יוכלו לשאת עיניהם השמימה.

פרויקט די הזוי
Guest
פרויקט די הזוי

אולי הם מתחילים להרגיל אנשים לרעיון של “קבורה בחלל” …
לחזור לכדור הארץ בתור אפר בקופסה קטנה זו כנראה הדרך היחידה שחלוצי המאדים יוכלו לחזור הביתה

ליאור
Guest

אילון מאסק צריך פסיכיאטר דחוף.

יאיר
Guest

איזה קשקוש.. אילון מאסק בכלל לא קשור לזה. למה להטעות?
החברה שלו מספקת שירותי שיגור לחלל, ועל אותו שיגור יש כמה לקוחות שמתחלקים ביניהם. אחת מהלקוחות היא חברת אליסיום. אין לה שום קשר למאסק.

Sine
Guest

ומי אומר שהם לא פשוט זורקים את האפר לפני השיגור ואומרים שהוא על הלווין? זה לא כאילו אפשר ללכת לשם ולבדוק

wpDiscuz

תגיות לכתבה: