גיוס: Simplex הישראלית מגייסת 7 מיליון דולר כדי לפשט את המסחר בביטקוין

החברה מציעה פתרון שמאפשר לרכוש ביטקוין בצורה מהירה הרבה יותר באמצעות כרטיס אשראי, תוך כדי שמבטיחה הגנה מלאה על הלקוח

צוות Simplex

צוות Simplex

חברת הסטארטאפ הישראלית Simplex, המאפשרת לסחור בביטקוין באמצעות כרטיס אשראי, הודיעה על השלמת סבב גיוס A בהיקף של 7 מיליו דולר. סבב הגיוס הנוכחי הושלם באמצעות חברות כריית הביטקוין Bitmain, Cumberland Mining ו-Founders Group לצד קבוצת אנג׳לים ששמותיהם לא פורסמו. הסבב הנוכחי מתווסף ל-1.4 מיליון דולר נוספים שגייסה החברה בעבר, מה שמעמיד סך גיוסיה מאז הקמתה בשנת 2014 על 8.4 מיליון דולר.

המוצר של החברה מעוניין להפוך את תחום הביטקוין לקצת יותר ״מיינסטרימי״, ולאפשר מכירה או קניה של ביטקוין בצורה הרבה יותר פשוטה ומהירה, בדיוק כמו שהתרגלנו לבצע כל עסקת מסחר מקוונת אחרת.

יש דרישה בשוק

Simplex מעוניינת לספק חלופה בטוחה יותר למסחר באתרי ברוקר ויישומי ארנק דיגיטלי למיניהם, על ידי כך שמאפשרת למכור ולקנות ביטקוין באופן מקוון באמצעות כרטיס אשראי, תוך כדי שמספקת הגנה מלאה וסביבה בטוחה הרבה יותר עבור הלקוח. לטענת החברה, בזמן הקצר מאז שהשירות יצא בגרסת בטא (שנה) התבצעו רכישות ביטקוין באמצעות כרטיס אשראי בסכום של למעלה מ-3 מיליון דולר בשירותים כגון Genesis Mining  ו-Bits of Gold.

החברה מציעה API פשוט ובטוח שנועד להחליף את הדרך המסורבלת והפרימיטיבית דרכה ניתן היה עד עכשיו לסחור במטבע. לטענתה, היא מציעה אלטרנטיבה לשיטות הנפוצות באמצעותן רוכשים ביטקוין בעולם – העברות בנקאיות – שיטה שיכולה לקחת עד 3 ימים וכרוכה באישור הבנקים והליכים בירורקטיים מייגעים. כמו כן, החברה מבטיחה כי ביכולתה ׳לשים את האצבע׳ על עסקאות חשודות, ומבטיחה כי גם במקרים בהם תבוטל עסקה שתתגלה כחשודה, הם עדיין יקחו על עצמם את האחריות ויחליפו עבור הלקוח שלהם את הכסף (כפי שנוהגות לאשרות חברות האשראי במידה ובוצעו חיובים לא על ידינו).

החברה נוסדה על ידי היזם הסדרתי נמרוד להבי (CEO) ביחד עם ארז שפירא (CTO) ונתנאל קבלה (CRO), כאשר שני האחרונים עבדו בעבר בחברת התשלומים פייפאל. ההון שגייסה ישמש את Simplex להרחבת סל המוצרים שלה ולהגדלת מספר העובדים.

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה – היא כאן, ובכל הכוח.

הגב

Be the First to Comment!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
wpDiscuz

תגיות לכתבה: