איך תרצו לצרוך את התכנים שלכם היום?

קיימות אפשרויות רבות לקרוא את תכני ה-RSS שמעניינים אותנו, ולא את כולן אנחנו מכירים. בדקנו שלושה תוספים לדפדפן כרום שיעזרו לכם להנות מחווית הקריאה.

מקור: יח"צ

בעידן הטכנולוגי של היום, אנו רוצים לצרוך כמה שיותר מידע בצורה הכי פשוטה שאפשר. רובנו משתמשים בקוראי RSS לצריכת התכנים, ובדרך כלל מדובר על תוכנה שנמצאת בדסקטופ, או על אתר מסויים שאליו אנו צריכים להכנס בכדי שיציג לנו את המידע.

מכיוון שאנו כבר גולשים באינטרנט וככל הנראה משתמשים בדפדפן בכדי לעשות זאת, מדוע לא להתקין תוספים שיעזרו לנו לקבל את המידע המעניין אותנו? החלטנו לעזור לכם לצרוך תוכן בדרך הנוחה לכם, ובדקנו מספר תוספים לדפדפן Chrome שיכולים להיות קורא ה-RSS הבא שלכם.

Slick RSS

לאחר התקנת התוסף, נפתח חלון ובו עלינו להכניס את כתובות ה-RSS של האתרים אותם אנו מעוניינים לקרוא, ועלינו לעשות זאת בצורה ידנית. מדובר במשימה קצת מאתגרת, במיוחד אם כבר עשינו זאת בעבר. באפשרותנו גם לייבא קובץ OPML במידה ויש ברשותנו אחד.

לאחר הכנסת הכתובות או ייבוא הרשימה, רשימת האתרים מוצגת לנו כתפריט צדדי עם מספור של כמה ידיעות חדשות יש בכל אתר. בניגוד לתוכנות קריאה אחרות ה”שופכות” את כל המידע מכל האתרים שהכנסנו, פה יש הפרדה ברורה בין שלל האתרים, ובאפשרותנו לצפות רק באתר אחד בכל פעם.

הקריאה עצמה מרגישה כמו קריאת עיתון, ואנו יכולים לבחור על פני כמה עמודות יתפרסו הכתבות (בין עמודה אחת ועד 4 עמודות), והאם התוכן יוצג במלואו או רק התקציר. כל כתבה מופיעה בריבוע שונה, ובמידה ובחרנו תצוגת כתבות מלאה, כתבות באורכים שונים יוצרות בלאגן וויזואלי שלעיתים יכול להקשות על הקריאה.

כל כתבה נמצאת בתוך ריבוע, ובחלק העליון שלו מופיעים שני כפתורים, איקס וכוכב. כדי שהכתבה שקראנו לא תופיע בפעם הבאה שנפתח את התוסף, עלינו ללחוץ על כפתור האיקס ורק כך היא תעלם. כפתור הכוכב מיועד לשמירת כתבות אהובות, לצורך קריאה חוזרת. בהתחשב בעובדה שעד שאנחנו לא לוחצים על כפתור האיקס הכתבה לא נעלמת, שני הכפתורים נשמעים כאילו עושים את אותה העבודה.

אייקון התוסף יושב לצד פס הכתובת, ומציג כמה ידיעות חדשות קיימות שעדיין לא קראנו אותן. לחיצה על האייקון פותחת בטאב חדש את דף התוסף, שמציג את חדשות האתר האחרון שבו היינו בפעם האחרונה שהשתמשנו בתוסף. במידה וקראנו את הכתבות החדשות באתר ניוזגיק, וסגרנו את הטאב – כשנלחץ על האייקון נגיע שוב לדף שמציג את כתבות ניוזגיק.

מקור: צילום מסך

בשורה התחתונה: במידה והפרדה בין אתרים שונים, ויצירת מעין עמוד בית לתכנים שמעניינים אתכם חשוב לכם – מדובר בתוספת בשבילכם. אם דברים אלה אינם מדברים אליכם, ואתם מעוניינים פשוט לצרוך תכנים בצורה נוחה לקריאה, קיימים תוספים הרבה יותר נוחים לשימוש.

Feedly xt

בעת התקנה ראשונית, התוסף מציג דף בית עם נושאים “חמים” המסודרים לפי האשטאגס (#), ומבקש מהמשתמש להכנס לשירות עם חשבון גוגל על מנת להתאים את דף הבית לצרכיו. במידה ואין ברשותנו חשבון שכזה, התוסף מבקש מאיתנו להרשם לשירות בכדי להנות ממנו בצורה מלאה.

מדובר בתוסף המסתמך לחלוטין על חשבון גוגל רידר (Google Reader). במידה ומעולם לא השתמשנו בגוגל רידר, מוצג לנו דף בית עם מגוון נושאים ואתרים שנקבעו מראש, המסודרים בריבועים בצורה דומה לדף הפתיחה של דפדפן כרום. אנו יכולים לסדר את מיקום הריבועים לפי רצוננו, או להסיר אותם לחלוטין.

לחיצה על אייקון התוסף פותחת טאב חדש, ובו מוצגים התכנים כעיתון עם כותרת “מה חדש?” ושלוש כתבות מובילות מהרשימה שלנו. באפשרותנו להכנס לאתר ספציפי, או לנושא כללי אליו האתרים מקוטלגים. לדוגמה, באפשרותנו להכנס ישירות לדף ניוזגיק ולצפות רק בכתבות ממגזין זה, או להכנס לקטגוריית “טכנולוגיה” ולצפות בכל האתרים שמציעים כתבות בנושא. מטרת התוסף היא להפוך את גוגל רידר למגזין נוח לקריאה, המותאם לנו אישית.

במידה ואנו מעוניינים להוסיף אתר חדש לרשימה שלנו, מדובר בפעולה קלה ופשוטה. כל מה שעלינו לעשות הוא להקיש את שם האתר בתיבת החיפוש, ולבחור מבין התוצאות שהתקבלו אילו מהן רלוונטיות לנו. כל תוצאה שמעניינת אותנו, אנו פשוט לוחצים על סימן הפלוס לצידה, וכך היא מתווספת לתכנים הקיימים.

מקור: צילום מסך

בשורה התחתונה: מומלץ. אם אתם כבר משתמשים בגוגל רידר לצריכת תכנים, בעזרת התוסף חווית הקריאה הופכת להרבה יותר מהנה ומרגישה כמעט כמו קריאת מגזין שהותאם במיוחד בשבילנו.

RSS Live Links

מדובר בתוסף שמהווה את הפתרון האולטימטיבי לאנשים עסוקים במיוחד, שאין להם יותר מידי זמן להקדיש לקריאת תכנים. גם פה ניתן לייבא את תכני גוגל רידר, או ליצור רשימת אתרים חדשה על ידי הכנסה ידנית של הקישורים המעניינים אותנו. אייקון התוסף יושב לצד שורת הכתובת, ומציג את מספר התכנים שלא נקראו.

ההבדל העיקרי בין תוסף זה לאחרים הוא העובדה שלחיצה עליו אינה פותחת טאב חדש המכיל רשימה של כתבות שבהן אפשר ללכת לאיבוד, אלא תיבה קטנה עם רשימת האתרים אותם הכנסנו. אתרים המכילים תכנים חדשים מודגשים באדום, ולחיצה על אחד משמות האתרים פותחת באותה תיבה את רשימת הכותרות של הכתבות שלא קראנו. אנו יכולים להתעדכן רק ברמת הכותרות על החדשות האחרונות, מבלי לגלוש “החוצה” מהדף בו היינו.

במידה ואחת הכותרות תפסו את תשומת ליבנו, עמידה עם העכבר עליה תביא לנו את הטקסט הראשי של הכתבה, ולחיצה עליה תפתח את דף הכתבה בטאב חדש, אך לא תעבור אליו מיידית. יתרון ברור למי שנמצא באמצע משהו שאינו רוצה להפסיק, אך ראה נושא שמעניין אותו ורוצה לשמור את קריאת הכתבה למאוחר יותר.

בנוסף, אנו יכולים להוסיף לרשימת האתרים את עדכוני המייל שלנו. איננו צריכים לשמור את עמוד האימייל פתוח, ובמידה ונסגור אותו נוכל להתעדכן בזמן אמת אם הגיעה הודעה חדשה.

מקור: צילום מסך

בשורה התחתונה: אם רוב היום אתם עסוקים, ועדיין מרגישים צורך להתעדכן מפעם לפעם מה קורה בעולם מבלי לאבד ריכוז, ייתכן שהתוסף הזה יפתור את כל בעיותיכם.

אז מה לבחור?

קיים מגוון רחב ועשיר של תוספים לדפדפן, המאפשרים לנו לצרוך את המידע המעניין אותנו על פי הפרמטרים הרלוונטים לנו, ובמקום להתפשר על צורת קריאה שמתאימה למישהו אחד אך אנחנו איננו מסתדרים איתה, אנחנו רק צריכים לבדוק ולנסות את כל האפשרויות הפתוחות בפנינו.

אנו מזמינים אתכם לחפש את התוסף המתאים לכם בחנות המקוונת של דפדפן כרום.

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

4 תגובות על "איך תרצו לצרוך את התכנים שלכם היום?"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
דורון
Guest

ובל נשכח את התוסף של Ctroo לכרום. אם כבר להעשיר את חווית הקריאה, למה לא בתוך הטקסט?

אסף
Guest

יש את FeedSquares שהוא ממש טוב

נברא
Guest

אכן, FeedSquares. חוסך המון זמן בסקירה היומית.

לאוניד
Guest

ניסיתי את כולם.
בסוף אני עדיין עם הגוגל ריאדר!

wpDiscuz

תגיות לכתבה: