כרית אוויר אישית לרוכבי הדו-גלגלי [סרטון יומי מומלץ]

רעיון פשוט, ושלל אפשרויות מימוש. מתי נראה את זה בכבישי הארץ?

מקור: תמונת מסך מתאור הפטנט על כרית האוויר המתפתחת לכדור סביב הרוכב

אחד קצר הפעם בנושא של כריות אויר אישיות (ומי שאין לו סבלנות שיקפוץ ישר לוידאו השני). זה תחום שאני שומע עליו לא מעט לאחרונה במגוון של פיתוחים ונראה שהיום שבו כל רכיבה על כלי רכב דו אופני תחויית בכריות אויר אישיות מתקרב. הרעיון פשוט בבסיסו אבל דורש לבישה של ציוד מיוחד. כאשר חיישן על הבגד שלנו ירגיש שאנחנו משנים את מהירות התנועה שלנו בצורה קיצונית כלפי מעלה, ניתן להניח שאנחנו כנראה במצב של אובדן שליטה על הגוף וכריות האויר מתנפחות. המטרה של הכריות היא לשמור על הגוף שלנו בעת הפגיעה שלו בכביש או ברכב אחר ולכן אם נצליח לנפח כריות אויר מהר מספיק, נקטין את הפגיעה, ונעלה את סיכויי ההישרדות.

כריות אויר משמשות לא רק לרכיבה על אופנועים אלא גם לסוגי ספורט מסויימים כגון סקי, שבו קיימות סכנות דומות של איבוד שליטה ופגיעה ועוד. בוידאו המצורף ניתן לראות הדגמה של רוכב אופנוע המשתמש בכריות אויר בעת תאונה (די מבויימת יש לומר). מחיר החליפה $400 שזה לא מעט אבל בהחלט סביר.

בכל מקרה, הכרית היותר מעניינת נמצאת דווקא בוידאו השני שבו מוצגת מעין כרית אויר ענקית שבולעת אותך לגמרי והופכת אותך לכדור אחד גדול (או כמו שזה נראה בתמונה, תפוז). נראה כמו משהו שהיית משלם כסף כדי לעשות.

וידאו: כרית אוויר לכתפיים

וידאו: כרית אוויר אישית

פורסם במקור ב-technologeek.co.il

דוד קודיש

דוד קודיש הוא מומחה מערכות מידע, IT, טכנולוגיה, ושימושי אינטרנט. נמצא בחזית הטכנולוגיה מעל ל- 15 שנה בתפקידי הנדסה וניהול בחברות הייטק.

הגב

הגב ראשון!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* שימו לב: תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, לרבות דברי הסתה, הוצאת דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב ו/או בניגוד לדין ימחקו. Geektime מחויבת לחופש הביטוי, אך לא פחות מכך לכללי דיון הולם, אתיקה, כבוד האדם והדין הישראלי.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: