פנסוניק HDC-TM80 [סקירה]

מצלמת כיס קטנטנה, שתאפשר לכם לצלם סרטים וסרטונים באיכות של HD מלא (1080p), מגיעה לשוק מבית פנסוניק.

panasonic-hdc-tm80-NG

מצלמת הסקירה עם חבר

מצלמות וידאו הן אתגר, במיוחד כשהן ארוזות במארז קטן מימדים. מצד אחד, רוצים לשים בהן כמה שיותר פונקציות ויכולות מתקדמות, ומצד שני צריך לזכור שהמשקל והממדים של המצלמה חשובים לצרכן הסופי. אל דלתנו הגיעה מצלמת HD זעירה, הפנסוניק HDC-TM80. מדובר במצלמה שמציעה שילוב מעניין בין משקל קל וביצועים.

מה בסך הכל אנחנו רוצים ממצלמה?

השאלה הזו לא ברורה מאליה, כלל ועיקר. לכל אחד מאיתנו יש דגשים חשובים למה הוא היה רוצה מהמצלמה שלו. יש אנשים שחשובים להם הביצועים ואיכות התמונה מעל הכל. אנשים אלה מוכנים להיות גמישים לגבי הגודל והמשקל, ובתמורה מקבלים מצלמות שהן יציבות יותר עם תמונה טובה יותר. מנגד, יש אנשים רבים שפחות מעניינת אותם התמונה, ומה שחשוב להם זה שהיא תהיה פשוט HD, קלת משקל, וכזאת שייקח לה מינימום זמן מהרגע שמדליקים אותה ועד לרגע שהיא יכולה להתחיל לצלם.

בעולם האמיתי, אין מצלמה שעושה את הכל. אי אפשר גם לצמצם את הגודל, וגם להשאיר את המצלמה יציבה, כמו מצלמות טלוויזיה ששוקלות 20 ק”ג. גם להיפך נכון. לכן, היצרניות הבינו מזמן שהן צריכות לייצר עבורנו מספר גרסאות לחיישנים שלהן, שכן הן הליבה של כל מצלמה. יצרנית יכולה לשים את אותו חיישן במצלמה מינימלית, כמו שהיא יכולה לשים אותו בתוך מצלמה גדולה שתצלם באיכות HD, עם מאפיינים של מצלמת אולפן טלוויזיה, לא פחות.

בטווח הרחב הזה אנחנו יכולים למצוא היום מגוון רחב מאוד של מצלמות, כאשר כל אחת מהמצלמות נועדה מראש לקסום לקהל מסוים, ומאפשרת לכם להינות מתחום או מספר תחומים בהם היא מצטיינת, גם אם זה על חשבון תחומים אחרים. כך תדעו אם זאת מצלמה שתתאים לכם, או שעדיף לכם להמשיך ולחפש.

מפרט טכני – HDC-TM80

מקור: צילום מסך מאתר החברה

זום – אופטי X32, עם אפשרות לעד X42 (זום אופטי חכם); זום דיגיטלי X90 עד X2000
עדשה – 33.7 מ”מ (עדשה רחבה)
זכרון – 16GB זכרון פנימי, עם חריץ הרחבה התומך בפורמטי SD/SDXC/SDHC
משקל – 193 גרם (!)
ממדים – 51.5X59X109 מ”מ
פוקוס – אוטומטי/ידני
צמצם – 1/25 עד 1/8000
ייצוב תמונה – HYBIRD O.I.S. Optical Image Stabilizer
מסך – מסך מגע בגודל 2.7 אינץ’ (מסך רחב)
פורמט תמונות סטילס – JPEG
גדול תמונות סטילס – עד 3 מגהפיקסל, תלוי בפורמט (4:3,3:2,16:9)
מיקרופון – מיקרופון סטריאופוני, מקליט ל-2 ערוצים במקביל
יציאות: HDMI, USB 2.0, וחיבור מולטי עם כבל מיוחד מצורף, שיאפשר לכם להתחבר לטלוויזיה לחיבורי RCA עם מספר ערוצי אודיו, ועוד.
סוללה: 1790mAh, מסוג Li-Ion. הסוללה מסוגלת לספק מתח לכשעתיים הקלטה מתמשכת.

פרטים טכניים נוספים בעמוד המוצר באתר פנסוניק.

עיצוב

מבחינת העיצוב, מייד כשמוציאים את המצלמה מהקופסא, קשה שלא להתרשם מהיכולת של פנסוניק לארוז כל כך הרבה יכולות במצלמה כל כך קטנה. המצלמה שוקלת פחות מ-200 ג”ר, וגודלה נכנס לגודל כף היד. מדובר בפרשנות מילולית למונח “מצלמת כף יד”.

לאחר ההוצאה מהקופסא וחיבור הסוללה, המצלמה עדיין שוקלת משקל אפסי והפעלתה פשוטה – פותחים את המסך הצידי, שמשמש גם כתחליף לעינית. בדופן הפנימי, לאחר הפתיחה, תמצאו את כפתור ההפעלה. עם הפעלת המצלמה, תוכלו לסגור את המסך כדי להעביר את המצלמה למצב המתנה, או ללחוץ שוב על כפתור ההפעלה/כיבוי, כדי לכבות את המצלמה סופית.

משך הזמן שלוקח למצלמה להידלק ולהיות מוכנה לפעולה הוא קצר ושולי, כ-2-3 שניות. זמן זה מתקצר מעט אם המצלמה לא היתה כבויה לפני כן, אלא במצב המתנה.

מקור: תמונת מסך מאתר היצרן

לצד כפתור ההפעלה תוכלו למצוא שם גם 2 כפתורי פונקציות נוספים, ואולי יותר חשוב, שם מתחבאים החיבורים השונים; חיבור ה-HDMI, חיבור מיני-USB, וחיבור המולטי, עבור הכבל הייעודי שמגיע עם המצלמה. לצידם, מתחבא גם מתג שחרור הסוללה, למקרה שתרצו לנתק אותה. בפועל, לא חייבים לנתק אותה כדי לטעון את המצלמה, ואפשר פשוט לחבר את המצלמה ישירות לחיבור מתח חשמלי, והסוללה תטען דרכה. מדובר בפונקציה יעילה שתוכל לעזור לכם כשתרצו לצלם טקסים וסרטים ארוכים, ואין ברירה אלא להתחבר למקור מתח חשמלי יציב, כדי להבטיח שתוכלו להסריט את הכל.

בורר הזום, הכפתור הסטנדרטי של זום-אין וזום-אאוט, ממוקם בחלקה העליון של המצלמה. כאשר מחזיקים את המצלמה דרך הרצועה הייעודית, הגישה אליו עשויה להיות טיפה מגושמת, אך בהחלט אפשרית. אחרי כמה ניסיונות, תוכלו לשלוט בזום בצורה חלקה, ותתרגלו לזווית הנדרשת.

כשהמסך פתוח, מתגלים הכפתורים והחיבורים

כפתור ההקלטה, הכפתור החשוב ביותר במצלמת הוידאו, נמצא ליד רצועת היד, מימין לסוללה, כך שתוכלו להפעיל אותו באמצעות האגודל. בגלל ממדיה הקטנים של המצלמה, מתבקש שהאגודל יתמוך בה מלמטה (היא כל כך קטנה שהוא מתאים שם בצורה טבעית), ויעזוב את מיקומו הקלאסי לצד הרצועה, מימין לסוללה. למרות זאת, הוא יאלץ לנדוד חזרה בתחילת הצילומים ובסיומם, כדי ללחוץ על כפתור ההקלטה. כך יוצא שגם את הפעולה של להתחיל ולהפסיק לצלם כדאי לתרגל כמה פעמים, לפני האירוע החשוב שאתם רוצים לצלם.

רצועת היד נוחה למדי, וניתן להתאים אותה למספר גדלים. אנחנו שמנו לב שלאנשים עם ידיים קטנות יותר, הרצועה מתקשה להתאים את עצמה לממדי היד הקטנה, לעומת היכולת שלה לגדול ולהתאים את עצמה לכף יד גדולה.

בחזית המצלמה מתחברה כפתור פיסי המאפשר סגירה ופתיחה של תריס הגנה על העדשה. בתחילת כל צילום ועם כיבוי של המצלמה תריס ההגנה ייפתח או ייסגר מעצמו. אבל, אם אתם רוצים במהלך הצילומים לעשות הפסקה, תוכלו בעצמכם לסגור אותו ולהגן על המצלמה.

קלות תפעול

המצלמה קלה להפעלה. מעל הסוללה, עוד לפני שפותחים את המסך, תוכלו לברור בין מצב של הסרטה, צפייה בהקלטה קודמת, או צילום סטילס. בלי קשר לבורר המצבים, תוכלו בכל שלב ללחוץ על כפתור ייעודי לצילום סטילס, הממתין לכם ליד הזום. אחרי שבחרתם את אחד המצבים, למשל מצב ההקלטה, פותחים את המסך, לוחצים על הכפתור להדלקת המצלמה, ותוך כ-2-3 שניות המצלמה מוכנה להקלטה. כל מה שנשאר זה לכוון אותה לאוביקט המצולם, וללחוץ על כפתור ההקלטה.

למי שמעדיף, המצלמה מאפשרת גם שליטה על מרבית הפונקציות מתוך מסך המגע שלה. תוכלו דרכו גם לשלוט בהקרנה של סרטונים קודמים שצילמתם, לבחור באיזה מהסרטונים אתם רוצים לצפות, ועוד.

ביצועי HD

מבט על תחתית המצלמה

את הקלטות ה-HD שתסריטו, תוכלו לבחור אם להקליט על גבי הזכרון הפנימי של המצלמה. בדגם הנוכחי ממתינים לכם 16GB של זכרון פנימי. מי שמעדיף, יכול להגדיר למצלמה שתקליט את הסרטונים על גבי כרטיס SD שיכניס לכונן הייעודי, שמתחבא בתחתית המצלמה, לצד החיבור האוניברסלי לחצובות.

מיקום כונן ה-SD שם מאפשר הוצאה והתקנה נוח של הכרטיס, ללא צורך להתעסק עם הוצאת הסוללה, או כל דבר אחר. יש, כמובן, להקפיד לנהוג לפי הוראות היצרן לגבי צורך בכיבוי המצלמה לפני הוצאת הכרטיס, או התקנתו.

בכל הקשור להסרטה, למצלמה לא משנה אם תבחרו בפורמט האיכותי ביותר, או בפשוט ביותר. כאשר בחנו את המצלמה בפורמטים הגבוהים ביותר, 1080p, הצילום היה קל, ולא היה שום סימן על המצלמה שהיא מתקשה או מתעייפת. למעשה, קיבלנו את הרושם שהיא מסוגלת להסריט בפורמט היקר לאורך זמן, ללא כל מאמץ מיוחד. הדבר היחיד שכדאי לשים לב הוא סוגיית המקום על גבי הזכרון, כך שאם אתם יודעים מראש שאתם רוצים להסריט יותר משעתיים, תשקלו מראש אולי להקליט הכל על גבי כרטיס SD בגודל המתאים לצרכיכם.

קהל יעד

מדובר במצלמה טובה להקלטת HD, אשר תוכל לאפשר לכם להקליט הרבה מאוד רגעים חשובים בחיים. לאלה מכם שיש ילדים, אתם בוודאי מכירים את אותם הרגעים בהם אתם אומרים לעצמכם שאם היתה לכם מצלמה ביד, הייתם ישר מקליטים את מה שהילדודס עושים. ובכן, עם זמן התחלה ממצב המתנה השואף לשניה, מדובר בבחירה אידיאלית.

החסרון העיקרי של המצלמה, למי שמגדיר את עצמו כמשתמש כבד, היא המשקל הקל שלה. עבור משתמשים כבדים, חשובה היציבות המגיעה עם משקל המצלמה. ככל שהמצלמה כבדה יותר, הצילום יציב יותר. ובכן, אמנם למצלמה יש מנגנון פנימי לביטול רעידות, אבל למי שחשוב שזו תהיה מצלמה בומבסטית, הדגם הזה לא בשבילו.

הדגם הזה יהיה יעיל במיוחד למי שרוצה מצלמה קלה, נשלפת מהכיס או מהארנק, שאפשר מייד להתחיל לצלם בה. המחיר המומלץ לצרכן הוא 2699 ש”ח, והוא כולל 3 שנות אחריות של יורוקום תקשורת דיגיטלית.

נדב דופמן-גור

עו"ד העוסק בתחומי דיני הטכנולוגיה, דיני פרטיות וקניין רוחני. מרצה ומנטור לסטארטאפים, ובעל ניסיון רב-שנים בפיתוח ווב (http://about.me/nadavdg).

הגב

1 תגובה על "פנסוניק HDC-TM80 [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אורי
Guest

לא כולם יודעים מה הגודל של ה-hungry bird שלך… מומלץ לשים פריט שמוכר לכולם על מנת לספק תובנות לגבי גודל המצלמה.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: