כנס Nokia World 2011 נערך כעת בלונדון [לייב בלוגינג]

כנס Nokia World נפתח רשמית. אז מה צפוייה החברה לחדש לנו במהלך השנה הבאה, האם תוכל להציע תחרות אמיתית מול אפל וגוגל והאם תשקלו לקנות מכשיר נוקיה, עם מערכת הפעלה שונה?

מקור: צילום מסך מאתר החברה

בשעה 10:00 בבוקר שעון ישראל צפויה נוקיה לפתוח את כנס Nokia World 2011 במרכז הקונגרסים Excel שבלונדון. במסגרת הכנס צפויה החברה לצאת במספר הכרזות, ביניהן מספר מכשירים חדשים, כמו כן צפויה החברה לחשוף את שיתוף הפעולה העתידי עם מערכת ההפעלה של מיקרוסופט.

[הפוסט מתעדכן. אנא רעננו את העמוד לצורך צפייה בעדכונים]

[09:55] דלתות מרכז הקונגרסים Excel בלונדון נפתחו, הקהל מתחיל לזרום פנימה.

[10:04] האולם בו נערך הכנס מעוצב בגווני כחול וניתן לראות מגוון אייקונים המזכירים את מערכת Windows Phone.

[10:06] סרטון הפתיחה מוקרן על המסך, מציג את הכיתוב "רעיונות חדשים", "חברויות חדשות", "התרגשויות חדשות", "התנסויות חדשות" – חדש, עכשיו – Nokia World 2011.

קולין גיילס, צילום מסך

[10:08] קולין גיילס, ראש המכירות של נוקיה מברך את הקהל: "ברוכים הבאים לכל באי הכנס, הכנס הגדול ביותר שאי פעם ערכנו". הוא ממשיך כי הקהל מכיל את הסופר משתמשים שהגיבו למעל 40 אלף שאלות עבור נוקיה. גיילס מסביר כי זאת הייתה שנה מאתגרת עבור נוקיה והחברה גאה מאוד על הדרך בה לוקחת את עצמה קדימה. הוא מציג את מנכ"ל החברה סטיבן אילופ.

[10:11] סטפן אלופ עולה לבמה ופותח בסיפור על יזם בשם טלאל מביירות המבלה הרבה זמן בלונדון. לאחר שדיבר איתו, הוא ניסה לתאר את החיים בלונדון – הוא סיפר כיצד ביירות היא הגשר בין המזרח התיכון לאירופה. הוא סיפר על ילדותו הקשה, על הקשר שלו לעולם ועל הרגעים החשובים בחיו – השיחה איתו חיזקה את הדעה שאירועים חשובים בחיינו עוזרים לעצב אותם גם שנים לאחר מכן. במהלך השנה הבנו שאנחנו צריכים לבצע שינוי בגישה שלנו לטכנולוגיה כדי להגיע לאנשים כמו טלאל.

[10:16] אלופ ממשיך בכך שהחברה רוצה יותר – היא רוצה שאנשים יצפו למשהו מגניב כשאנשים אומרים "נוקיה". לפני כשמונה חודשים הכריזה החברה על כיוון חדש, מעבר למערכת ההפעלה Windows Phone, חיבור מיליארד אנשים לאינטרנט ושינוי חווית השימוש של נוקיה – החברה כאן כדי לנצח. למרות התקופה המאתגרת שעברה החברה, היא כאן להשאר. במהלך החודשים האחרונים הגיעו למספר תוצאות חשובות כגון Easyswap, המאפשר להחליף סים בלי לאתחל את המכשיר, הכרזה על מכשירים חדשים ועוד.

סטפן אלופ, צילום מסך

[10:18] המחקר שלנו מראה שהמיליארד החדש הוא קהל צעיר והצמיחה החדשה המשמעותית תהיה בשווקים מתפתחים, בהם אנשים צעירים שואפים לשפר את חייהם ואת איכות חייהם – עבור שוק זה אנחנו משווקים מליון מכשירים סלולריים ביום. היום החברה מציגה ארבעה מכשירים חדשים, משפחת מכשירים חדשים שתמותג תחת השם Nokia Asha – "תקווה" בהינדי, ותציג את דגמי 200,201,300,303.

[10:21] אחראית השיווק בנוקיה בהודו עולה לבמה ומסבירה כי מתוך 1.2 מיליארד אנשים מהודו, קיימים 63 מליון חיבורים נייחים לרשת ו-850 מליון תושבים אוחזים במכשיר סלולרי. הגיל הממוצע במדינה הוא מתחת ל-25 והוא רוצה קישוריות למידע ולרשת – לצעירים יש דרישות רבות ממוצריהם והם חייבים להיות עמידים, מזמינים ובמחיר סביר.

[10:27] היא ממשיכה לתאר את ליין המכשירים המיועדים לקהל היעד בהודו, מכשיר ה-Asha 300 יהיה בעל מסך מגע, עם מצלמת 5 מגה פיקסל ותאפשר גישה לרשתות חברתיות, צילום סרטוני וידאו וכמובן גישה לאפליקציות ומשחקים.

[10:32] מכשיר ה-Asha 200 יציג מקלדת Qwerty מלאה עם אפשרות לסים כפול ויגיע בצבע ירוק ליים. המכשיר יכיל זכרון פנימי של 32GB וישמש גם כנגן מוזיקה עם ספיקר חזק במיוחד, כמו גם סוללה חזקה שתחזיק סופשבוע שלם ותאפשר להאזין למוזיקה במשך 52 שעות רצופות.

[10:36] נוקיה מכריזה על שיתוף פעולה עם Angry Birds ותאפשר למשתמשים לשחק במשחק, גם על גבי מערכת הפעלה סימביאן, הנמצאת על גבי המכשירים המדוברים. החברה מזכירה שווקים כמו פקיסטן, מקסיקו, סין ועוד – בהן היא מתכוונת להנגיש את האינטרנט למשתמשים חדשים באמצעות מכשירים תומכי גלישה סלולרית.

[10:38] סטפן אלופ חוזר לבמה ומכריז כי העולם מוכן למשהו חדש ולכן היום, בשם כל צוות נוקיה – היא מציגה את מכשיר ה-Nokia Lumia 800. החברה לקחה אלמנטים עיצוביים מצליחים ממכשירים אחרים ושילבו אותם אל מכשיר אחד, הזמין בשלושה צבעים – שחור, כחול ומג'נטה.

וידאו: Nokia Lumia 800

[10:42] המכשיר החדש הוא הראשון שיציג את מערכת ההפעלה Windows Phone ולמעשה מדובר במכשיר הווינדוס פון האמיתי הראשון. מעבר לכך, נוקיה מודיעה על כוונתה להיות המנהיגה בעיצוב ובאיכות מוצרים. אלופ מציג את קווין שילדס, מנהל מחלקת המוצרים החכמים שהיה אחד הקברניטים העיקריים של השינוי והוא זה שעבד על נוקיה בחודשים האחרונים.

קווין שילדס, צילום מסך

[10:45] שילדס תופס את הבמה ומכריז בצעקות כי מדובר במכשיר "מדהים", המציג חווית נוקיה ייחודית. הוא מסביר על עיצוב המכשיר, המכיל מצלמה מעולה, מסך חלק ועיצוב מתוחכם. הוא מציג את אופן הפעולה ומסביר על הדברים שהוא אוהב במיוחד במכשיר החדש – קודם כל, הממשק המתוחכם של המערכת החדשה, המאפשר גישה מהירה לאפליקציות ישירות ממסך הבית.

[10:50] עוד מציג שילדס את היישומים השונים הקיימים במכשיר, ביניהם גישה מהירה למזג האוויר כרגע, יישומי תמונות, החלפת קישורים בדף הבית ועוד. הוא מציג את The People Hub, שירות המסנכרן את כל אנשי הקשר מכלל השירותים השונים אל מקום אחד בו יהיה קל ליצור איתם קשר.

[10:55] מערכת ההפעלה Windows Phone תציג גרסה מוקטנת של Office, למכשירים סלולריים. המערכת תסתנכרן את המסמכים אוטומטית, כל שכל עריכה או שינוי יעודכנו מיידית על גבי שירות הענן SkyDrive, שיציג נפח אחסון של 25 ג'יגה. כמו כן, המערכת תסתנכרן עם Xbox Live, תתמוך במשחקים תלת מימדיים ותשמור את התקדמות המשחק גם כשיגיע לביתו וימשיך לשחק על גבי ה-Xbox.

Nokia Lumia, מקור: יח"צ

[10:57] הדפדפן שיגיע עם מערכת ההפעלה הוא IE9, בגרסה הסלולרית שתתמוך ב-HTML5 ובהאצה מבוססת חומרה, כך שגלישה באינטרנט תהיה חלקה ומהירה. ישנן שלוש נקודות חשובות במכשיר החדש: ניווט, מוזיקה וספורט. Lumia 800 יגיע עם שירות Nokia-Drive, המציג אפשרות לניווט קולי Turn-by-Turn – בחינם. שירות הניווט החדש יאפשר כיווני תנועה ויהיה מסוגל למשוך מפות מהאינטרנט בזמן אמת, תוך כדי הנחיית הנהג על ידי פקודות קוליות.

[11:00] נוקיה מציגה את שירות Nokia Music, שיעזור למשתמשים לגלות ולהאזין מוזיקה חדשה, כשגולת הכותרת היא Mix Radio שמשמיע אסופת קטעים מוזיקלים שהוגדרו מראש, ללא הרשמה מראש וללא תשלום. לחברה יש מאות מיקסים עבור המשתמשים והם יכולים ליצור קטעים חדשים בעצמם, להוריד אותם ישירות למכשיר ולהאזין להם גם בלי חיבור לאינטרנט.

[11:05] שירות הספורט שמציעה החברה, הממותג תחת השם ESPN Sports Hub. מדובר בשיתוף פעולה ייחודי בין שתי החברות המציג ממשק ייעודי דרכו יכולים המשתמשים לקבל תוצאות של משחקים שונים בענפי ספורט מגוונים.

[11:07] שילדס מכריז על עוד מכשיר, Nokia Lumia 710 – מכשיר סמארטפון נוסף המגיע במגוון צבעים אותם ניתן להתאים לפלטת הצבעים הנבחרת במערכת הפעלה עצמה.

וידאו: Nokia Lumia 710

[11:11] אלופ חוזר לבמה ומצהיר כי מדובר בשני מכשירים מחושבים, מעוצבים ופונציונלים. כל החברה גאה במשפחת לומיה החדשה, שכן מדובר בשחר של יום חדש עבור נוקיה במהלכו שואפת להפוך את חווית השימוש במכשירי נוקיה להרבה יותר טובה ומשמעותית מבעבר. כבר כיום החברה לוקחת מידע ממקומות בעולם הפיזי, אותו ניתן לקשר עם פעילות אנושית ולאפשר למשתמשים לחפש מידע לפי המקומות אליהם מעוניינים להגיע.

[11:14] במסגרת האפליקציות החדשות, נוקיה מכריזה על אפליקציית תחבורה ציבורית שתאפשר עדכונים בזמן אמת של התחבורה הציבורית ב-71 ערים שונות. אלופ מוסיף כי ישנם מעל 170 מפתחי אפליקציות לשוק נוקיה והחברה חצתה את קו מליון ההורדות – כמות זאת מראה עד כמה השוק של מכשירי נוקיה והפיתוח עבור שוק זה חשוב ורלוונטי.

[11:16] לומיה יצא ב-6 מדינות במקביל, עם תמיכה של 31 מפעילות סלולריות ומשווקים.

[11:18] אל הבמה עולה סטיבן אוברמן, סגן הנשיא במחלקת השיווק. הוא פותח בכך שנוקיה עובדת על הכנס הזה כבר מספר חודשים ומתכננת להציע אלטרנטיבה לממשקי הסמארטפונים הקיימים כיום. לטענתו, אין טעם להסתפק בשתי דרכים לחוות את חווית הסמארטפון והגיע הזמן להציע חוויה נוספת.

[11:22] אוברמן מציג את סרטון הפרסומת למכשירי לומיה ומודה לכל האחראיים לבניית המכשיר – המיועד גם למשתמשים שהם בני 25 בליבם.

וידאו: סרטון הפרסומת

[11:25] במסגרת החידוש, נוקיה מחדשת גם את חנויות הקונספט שלה ומעצבת אותן בצורת קוביות, במטרה שיתאימו למערכת ההפעלה החדשה. הוא מציג עוד סרטון פרסומת, בו כל סצנה קרתה באמת עם אנשים אמיתיים, שנאספו יחדיו לסרטון ומציגים את חווית נוקיה "האמיתית".

[11:26] אלופ חוזר לבמה ומודה לאוברמן. הוא מוסיף כי נוקיה Asha יהיו זמינים להפצה השנה, כשדגם 303 יימכר עבור 115 יורו, דגמי 200 ו-201 יימכרו עבור 60 יורו ודגם 300 יעלה 85 יורו. אלופ פונה למפעל הייצור של מכשירי ה-Lumia 800, שם מדבר עם אחראי פס הייצור שמציג כיצד המכשירים נארזים ומתוכננים להשלח בקרוב. המכשירים יהיו זמינים כבר בנובמבר בבריטניה, איטליה, צרפת, ספרד, גרמניה והולנד.

[11:30] מכשיר הלומיה יגיע גם להונג קונג, רוסיה, סינגפור וטאיוואן לפני סוף השנה ולשווקים נוספים בתחילת 2012. המכשיר זמין כבר היום לרכישה מוקדמת דרך האתר הרשמי ויעלה כ-420 יורו ומכשיר הלומיה 710 יעלה כ-720 יורו.

[11:32] אלופ מודה לצרכנים, יצרנים ולאזרחים על התמיכה שנותנים לחברה ויורד מהבמה.

[11:35] קולין גיליס חוזר לבמה, מסכם את האירוע ומודה לכולם.

נדב דופמן-גור וחן אידן

הגב

2 תגובות על "כנס Nokia World 2011 נערך כעת בלונדון [לייב בלוגינג]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
DOV
Guest

עם שני המכשירים הבנאלים הללו הם חושבים לקחת להגיע למקום שני ?

נתי
Guest

נשמע מצויין לגמרי!

wpDiscuz

תגיות לכתבה: