ביקורת סלולר – נוקיה 5230

לאחר שמכשיר מסך המגע הראשון שלה, ה-Nokia 5800 XpressMusic, זכה להצלחה יפה כאן בארץ, Nokia חיפשה להשיק מכשיר מסך מגע זול שיענה על הדרישות הלא-גבוהות של השוק הנמוך, וכך נוצר לו ה-Nokia 5230. עם כמעט אותו עיצוב והתכונות של ה-5800, ה-5230 מזכיר מאוד את אחיו הגדול, אך האם המטרה של Nokia הושגה? אור אהרון בדק

עיצוב ושימוש

במבט ראשוני על ה-5230, תחשבו שאולי התבלבלתם ורכשתם בטעות את ה-5800 XpressMusic. נוקיה עיצבה את ה-5230 באותו סגנון עיצוב של ה-5800, כשהבדל היחיד בין השניים הוא האורך, כשה-5230 קצר במקצת מאחיו הגדול.

בקדמת המכשיר תוכלו למצוא את מסך המגע שגודלו 3.2 אינץ', ומסביב לו ישנה מסגרת פלסטיק קשיחה בצבע כסוף המוסיפה לעיצובו היפה. בתחתית המסך תמצאו את הכפתורים הרגילים של ה-Symbian: מקש ה-END, מקש האמצע/תפריט ומקש ה-SEND, כאשר כולם רחבים מספיק ונלחצים בקלות ללא הפעלת כוח מיותר. בדופן ימין תוכלו למצוא את כפתורי השליטה בעוצמת השמע, מקש הנעילה וכפתור המצלמה. נוקיה הקפידה שהמקשים לא יבלטו מעל המסגרת הכסופה בכדי לשמור על קווים ישרים.

מעל למסך תוכלו למצוא את האפרכסת, חיישני הקרבה והתאורה, ואת מקש קיצור הדרך לתפריטי המולטימדיה לרבות נגן המוסיקה והגלריה. בדופן שמאל ישנם שני כיסויים כאשר הכיסוי העליון נועד לאחסון כרטיס ה-SIM שלכם בעוד כשהתחתון נועד לאחסון כרטיס ה-microSD. מתחת לשניהם ניתן למצוא את הרמקול המונופוני היחיד של ה-5230. בצד העליון ניתן למצוא את הדברים הבסיסים של המכשיר, כגון: כפתור הכיבוי/הדלקה, כניסת המטען , יציאת 3.5 מ"מ לאוזניות, וחיבור ה-microUSB שבאמצעותו מעבירים נתונים מהמכשיר אל המחשב האישי ולהפך.

שאר המכשיר (מלבד מכסה הסוללה) מכוסה בפלסטיק בצבע לבן חלק מאוד ונעים למגע. בצידו האחורי של המכשיר, שכולו מורכב ממכסה הסוללה, תוכלו למצוא את מצלמת שני המגה-פיקסל, ואת הלוגו החרוט של NOKIA. כשהיד נוגעת במכסה הסוללה לא קיימת תחושה כלשהי, אך כאשר היד קצת זזה מתקבלת תחושה מחוספסת שלא נעימה ליד, בעוד כשהמכשיר לפעמים מחליק מהיד אם לא מחזיקים אותו היטב.

מתחת למכסה נמצאת הסוללה של המכשיר שתופסת את רב המקום. קל לפתוח את המכסה, אך כאשר מרכיבים אותו חזרה יש לנהוג בזהירות ועדינות רבה ולהתחיל מהצד העליון ורק אז לחבר את המכסה בחזרה למקומו, כי ברגע שאחד מהמחזיקים נשבר תתקבל לכם "בטן" והמכסה לא יהיה מונח ישר. אחד היתרונות של מכסה סוללה זה הוא שנוקיה שיווקה אותו במספר צבעים נוספים, ככה שאם לא אהבתם את הצבע, תוכלו להחליף אותו לצבע אחר, כשבערכה מגיעים 2 מכסים נוספים. עושה רושם שהמכשיר בנוי היטב, עבה אך לא יותר מידי כדי להכניסו לכיס ואין חשש להתפרקות כללית של ה-5230 בעת נפילה.

מסך וממשק

ה-5230 מצויד במסך בגודל 3.2 אינץ' מסוג TFT ברזולוציית nHD של 360X640 פיקסלים עם תמיכה ב-16 מיליון צבעים. מסך המגע של ה-5230 משתמש בטכנולוגית ה-Resistive, שבשונה מה-Capacitive היותר מוצלחת, רגיש יותר לשימוש בסטילס על גביו אך פחות רגיש לאצבע. ביחס לטכנולוגיה המוצעת, ה-5230 מגיב יפה מאוד למגע, גם אם הוא די חלש, אך כמובן עד גבול מסוים. לפעמים ישנים פספוסים עם האצבע כאשר לוחצים על כפתור קטן במיוחד, ויש להפעיל טיפה חוזק מהרגיל כאשר עושים זאת. כמו כן, המסך מצויד בטכנולוגית ה- Tactile Feedback שגורמת לרטט עדין בכל הקשה על צג (נתקלנו בכמה לחיצות שלא הורגש בהם רטט במקומות קבועים), מה שמוסיף מימד נוסף לחוויית המגע והופך אותה לאינטראקטיבית יותר. אחת הבעיות הבולטות של מסך המגע הוא תפקודו באור שמש ישיר, בדומה למסכי ה-AMOLED, מה שיכול להקשות על השימוש במכשיר בחוץ, אך לא נתקלנו בבעיות מיוחדות והראות הייתה די מספקת בכדי להשתמש במכשיר גם באור שמש ישיר.

ה-5230 מריץ את מערכת ההפעלה Symbian הראשונה למכשירים בעלי מסכי המגע, ה-Symbian OS v9.4, Series 60 rel. 5, או בשמה החדש: Symbian^1. מערכת הפעלה זו זכורה לנו לרעה עקב הביקורת הרבה שהיא קיבלה כאשר היא רצה על ה-N97, ורבים המשתמשים שהתלוננו עליה שהיא איטית מידי, הממשק שלה מסורבל ואף מבלבל נורא. ב-5230 המערכת הזו זוכה לביקורת מחודשת, ואף מעודדת לכל מי שפקפק בה.

מבחינת ביצועי המכשיר, הוא עובד יפה מאוד ולא נתקלנו בתקיעות כלשהן, גם בעת הרצת מספר רב של יישומים במקביל. הממשק והתפריטים של ה-5230 הם אותם תפריטים מוכרים מכל גרסאות הסימביאן השונות, החל מהמיושנות יותר שניתן למצוא במכשירים כגון ה-N96 וה-N95 עד למודרניים יותר כמו ה-N86 וה-N85, ואם כבר היה לכם ניסיון עם מכשיר נוקיה סימביאני, כל שתדרשו זה לדעת היכן דברים מסוימים ממוקמים. במידה ואתם משתמשים חדשים של נוקיה ולא יצא לכם להתנסות במכשיר שלהם בעבר, תאלצו לעבור הסתגלות מסוימת. אפשרויות מסוימות, כגון מנהל היישומים והקישוריות אינם ממוקמים במקומות הראויים להם (ב-S60 V9.3 הם היו ממוקמים במיקום מצוין) והם נמצאים תחת תפריט של "הגדרות", מה שיכול לגרור לאלץ אתכם לחיפוש קצר במקומות הלא נכונים. דבר נוסף ומבלבל בממשק הוא שישנם יישומים (כגון הגדרות למיניהם) שאתם צריכים ללחוץ דאבל-קליק כדי להיכנס אליהם, כאשר וישנם דברים שדורשים רק קליק אחד, מה שנותן לכם הרגשה שהמכשיר נתקע במצבים שאתם צריכים ללחוץ פעמיים וגורם לבלבול רב. עם הסתגלות קצרה תוכלו להתרגל לחסרונות הללו ובסופו של דבר הממשק יהיה לכם נוח. כל תפריטי ה-5230, דרך אנשי הקשר ונגן המוזיקה ועד המיני-תפריטים הממש קטנים מצוידים בגלילה קינטית שמקלה על המעבר בתוך התפריטים ובין התכנים הרצויים.

מסך הבית עשיר במספר לא מבוטל של אפשרויות, והפריטים הבסיסים ביותר נמצאים בצידו העליון הכוללים את מד הקליטה, מד הסוללה, שעון (שלחיצה עליו תעביר אתכם ליישום השעון), שם הרשת הסלולרית שבה אתם משתמשים ושעה ותאריך, שלחיצה עליהם תפתח לכם מיני-תפריט שבאמצעותו תוכלו לשנות פרופיל (כללי, שקט וכדומה) או אפשרות כניסה ללוח שנה. המסך המרכזי כולל אנשי קשר מועדפים, שבאמצעות לחיצה על הריבוע עם סימן הפלוס, תוכל לבחור איזה איש קשר מועדף שתרצו שיופיע במסך, ובפעם הבאה שתרצו להתקשר אליו או לשלוח לו SMS, תוכלו לעשות זאת ישירות דרך מסך הבית, מה שיחסוך לכם את חיפוש איש הקשר בספר הכתובות. בתחתית המסך תוכלו למצוא עוד ארבעה קיצורי דרך, הפעם אל היישומים המועדפים עליכם. כל אפליקציה או יישום שאתם משתמשים בו וברצונכם להגיע אליו תוך לחיצה אחת בלבד – תוכלו לעשות זאת בקלות תוך כדי התאמת קיצור הדרך על גבי מסך הבית כפי רצונכם. מעל המסך בצד ימין נמצא כפתור ה-Xpress שלחיצה עליו תפתח לכם קיצורי דרך למגוון יישומי המולטימדיה, כגון נגן המוזיקה, גלריית התמונות ועוד.

לא משנה באיזה תפריט אתם נמצאים, לתפריט המרכזי ניתן להגיע באמצעות לחיצה על מקש האמצעי. התפריט הסימביאני המוכר של נוקיה מתחלק ל-12 קיצורים שונים שניתנים לארגון על פי בחירתכם והם משתרעים על גבי המסך כולו, כאשר ניתן להוסיף להם עוד תיקיות לשם תוכלו להעביר אפליקציות שהתקנתם או יישומים שונים שלא אהבתם את המיקום שלהם. כמו כן, תוכלו לשנות את מיקומיי האייקונים המשתרעים על גבי המסך אל המיקום הנוח לכם בהתאמה מלאה. אם שאלתם את עצמכם כיצד אתם אמורים לכתוב SMS כאשר אין למכשיר מקלדת מקשים פיזית או מקלדת QWERTY מלאה, הפתרון המתקבל הוא מקלדת וירטואלית.

ל-5230 יש שלושה סוגים של מקלדות וירטואליות שונות, כאשר המקלדת הווירטואלית הראשונה והפשוטה ביותר היא המקלדת האלפאנומרית שמוכרת לנו מכל אותם המכשירים חסרי מסך המגע ובעלי לוח המקשים הפיזי הרגיל. המקלדת השנייה היא מקלדת ה- QWERTY המלאה שתופסת את כל אורכו או רוחבו של המסך (תלוי אם המכשיר נמצא במצב רוחבי או אופקי) וכוללת את כל האותיות באלף-בית, המספרים (מ- 0 עד 9) והסימנים השונים כשכל אות או מספר נמצאים במקש וירטואלי אחר, וההגעה אליהם פשוטה ואינה דורשת הרבה לחיצות. הפריסה של המקלדת על המסך מסודרת בצורה נוחה מאוד (כמעט כמו המקלדת הביתית במחשב), אך לאלה שלא רגילים למסך מגע ייקח קצת זמן להתרגל אליה ופה ושם עשויים להתקבל כל מיני פספוסים למיניהם. המקלדת השלישית והיותר משעשעת היא מקלדת הכתב יד, שבאמצעות כתיבה בעזרת האצבע או עט סטילוס תקבלו את האות או המספר הרצוי על גבי המסך.

מולטימדיה ואפליקציות

מבחינת מה שקשור למולטימדיה, בהחלט יש ל-5230 מה להציע. למכשיר נגן מוזיקה שהגישה אליו היא דרך התפריט או דרך מקש המולטימדיה שנמצא מעל המסך בצד ימין, כאשר זהו אותו נגן המוזיקה של נוקיה בכל מכשיר סימביאני שקיים. הנגן תומך ברב הפורמטים הקיימים, והם: MP3/WMA/WAV/eAAC+. הנגן ממיין את השירים על פי אמנים, אלבומים, מלחינים וסגנונות כאשר יש לכם אפשרות לעשות רשימות השמעה ככל שתרצו. בעת האזנה לשיר מסוים, תוכלו להשתמש במקשים הווירטואליים כדי לעצור את השיר, לעבור שיר הבא או לחזור לשיר הקודם, כאשר במידה ואתם רוצים להעביר לחלק מסוים בשיר, תוכלו לעשות זאת באמצעות גרירת האצבע על גבי קו הניגון. מתחת לאותו קו תוכלו לקבל אינפורמציה לגבי מספר הדקות נשארו לשיר והזמן שעבר מאז שהשיר התחיל.

נגן הוידיאו במכשיר הוא נגן הבסיסי של נוקיה במכשירי הסימביאן, נגן ה-RealPlayer. נגן זה תומך בפורמטים MP4/H.264/H.263/WMV, וכמו שניתן לראות, הוא חסר תמיכה ב-DivX/XviD, מה שהופך את הצפייה בסרטים למעצבנת, עקב הצורך לשנות את פורמט הוידיאו הרצוי למשהו שה-5230 תומך בו, ובמקרה שלנו, הפורמט הכי טוב הוא ה-MP4. כמובן שניתן להתקין נגן וידיאו שיריץ לכם DviX, אך רב הנגנים בסימביאן המגע, בשונה מהסימביאן הלא-מגע, אינם מריצים את קבצי ה-AVI בצורה הראויה, כאשר ישנן בעיות של סאונד, המקדים או מאחר את הסרט המוצג על גבי המסך. מלבד חסרון זה, ישנו נגן וידאו בסיסי שמאפשר לכם לצפות בסרטים במסך רגיל (4:3) או במסך רחב (16:9). כאשר אתם במסך רחב, לחיצה על גבי המסך פעם אחת תגרום לאפשרויות להופיע, ששם תוכלו לשלוט בוידיאו כרצונכם.

ל-5230 יש רמקול מונופוני אחד שממוקדם בצדו השמאלי העליון. הצליל המופק מהרמקול חלש יחסית, אך איכותי במידה מסוימת, כאשר מספר קולות הרקע בשיר, כגון מנגינה של גיטרות ותופים "זוכה" לקבל עיוות קל מה שמפריע במעט להאזנה. גם הרעש שמופק מהרמקול בעת השימוש בספיקר אינו מבשר לנו טובות, ובדומה להאזנה במוזיקה, הוא חלש מאוד, שדווקא מפתיע אותנו שכן ה-5800 שעליו המכשיר מבוסס הוא אחד מבעלי הרמקולים החזקים שיש. במקומות קטנים, סגורים ושקטים לא תהיה לכם בעיה לשמוע כל הצליל המופק מתוך הרמקול, אך במקומות אשר יש בהם רעש אפילו הכי קל, יהיה לכם קושי לשמוע. האפרכסת של המכשיר לעומת זאת, מפיקה צליל חזק וברור גם במקומות רועשים ולא תתקלו בבעיות כלשהן. גם הצד השני שדיברנו איתו שמע אותנו בצורה חלקה ללא כל רעשי רקע מיותרים או עיוותים. האזנה באוזניות ב-5230 היא מבין המצוינות שיש, וללא ספק אפשר להשוות את איכות השמע למובילים בתחום, כגון ה-iPhone 3GS. האזנה היא כיפית ונעימה לאוזניים עם באסים רבים, בדיוק כמו שצריך לשמוע דרך האוזניות.

מבחינת אפליקציות, ה-5230 מגיע עם אפליקציות מובנות לרשתות החברתיות כגון Facebook, MySpace ועוד, ביחד עם אפליקציית YouTube ייעודית ושני משחקים מובנים ששמם Rollor Rev 99 ו-DJ Mix Tour. אם ברצונכם להוריד עוד משחקים ואפליקציות, הכתובת שלכם זאת ה-OVI Store של נוקיה, או במקרה של Symbian, תוכלו למצוא עוד מספר רב של אפליקציות באתרי אינטרנט פופולריים אחרים, מה שמזכיר לנו שהסימביאן היא מערכת הפעלה ותיקה וה-OVI Store עוד חנות צעירה.

מצלמה

כמו שכבר הבנתם, ה-Nokia 5230 הוא מכשיר לשוק הנמוך ובין היתר אינו מתפאר במצלמה ברמה גבוהה. ל-5230 יש מצלמת שני מגה-פיקסל המצלמת ברזולוציה מיקבית של 1600×1200 פיקסלים. המצלמה בעלת פוקוס קבוע ופלאש LED, כך שלפי המפרט היבש אתם מבינים לאן אנחנו חותרים.

בצד ממשק המצלמה, ניתן לראות ש-Nokia לא שינתה דבר במערכת ה-Symbian^1 והוא עשיר בכל התכונות והפונקציות שצריך. מצבי סצנה, איזון לבן, רגישות לאור, ניגודיות וחדות כלולות בממשק ותוכלו להשתמש בהם בעת הצורך כדי לשפר במעט את התמונות שתקבלו. בכדי להכנס ליישום המצלמה תוכלו להשתמש במקש הצילום, שזאת הדרך הנוחה ביותר, או בדרך הארוכה יותר, דרך התפריט. צילום תמונה ב-5230 יכול להיעשות בשתי דרכים: מקש המצלמה על תפריט המסך או מקש הצילום שנמצא בצידו הימיני של המכשיר.

בכל מה שקשור לאיכות התמונות של ה-5230, המצלמה היא מתחת לכל ביקורת. רמת הפרטים המופיעה בתמונה היא נמוכה מאוד, לתמונה חסרה ניגודיות רבה ובכל תמונה אשר תיצא לכם תקבלו רעש דיגיטלי רב. סביר להניח שאם היה ל-5230 מיקוד אוטומטי, המצב היה משתפר, וחסרונו הוא כנראה הסיבה שהתמונות יצאו כל-כך גרועות. חוסר המיקוד פוגע גם ביכולת המאקרו שלו (שלא קיים במצבי הסצינה) ופרטים שיהיו קרובים מידי לעדשה יצאו לכם מטושטשים. תוכלו להתרשם ממספר תמונות של ה-5230 כאן למטה:

מבחינת צילום הווידאו הופתענו מעט לטובה. הציפיה ממכשיר כזה הייתה להקלטת וידיאו ירודה באיכותה, כאשר במכשירים מסוג זה ניתן למצוא קידוד וידיאו באיכות QVGA שזה 320X240 פיקסלים ועם 15 או 30 פריימים לשניה. אז בניגוד לכל הציפיות, קידוד הוידיאו ב-5230 הוא VGA ברזולוציה של 640X360 ב-30 פריימים לשניה, ולמרות שזה אחד היתרונות החזקים שלו, אותה תוצאה שיש בתמונות הסטילס אנחנו גם מקבלים בווידאו, ככה שאם ציפיתם למשהו איכותי – התבדיתם.

ה-5230 מקודד את הסרטונים המצולמים בפורמט MPEG-4 ובממשק אתם יכולים לכוון את איזון הלבן כאוטומטי או ידני. הגדרות נוספות שמופיעות בממשק הוידאו הן מצבי הסצנה של מצב תאורה חלש ומצב לילה בלבד. תוכלו להתרשם מאיכות הוידיאו של ה-5230 בסרטון הבא:

אינטרנט

דפדפן האינטרנט של הסימביאן הוא מעט נוח יותר לאחר שהוסיפו לו גלילה קינטית. למרות זאת, יש לנוקיה עוד לא מעט עבודה כדי להפוך אותו להיות כמו הדפדפנים של ה-iPhone וה-Android. הדבר העיקרי שבנוקיה צריכים לעבוד עליו הרבה הוא על הממשק של הדפדפן, כי כרגע הדפדפנים של ה-iPhone וה-Android מצליחים להתקרב יותר לחוויה הדומה לזו של המחשב.

חיסרון ברור ב-5230 הוא חוסר בתמיכה ב-Wi-Fi, מה שגורם לחברות הסלולר למכור לנו חבילת גלישה משולבת DATA במחירים גבוהים ולא מציאותיים, ועל הדרך לעשות עלינו עוד כמה גרושים. ל-5230 יש דפדפן טוב שהציג את רב האתרים שביקרנו בהם כראוי ללא כל בעיות, והודות לתמיכה ב-Flash Lite 3.0 יכולנו לראות תכני פלאש (כגון סרטונים ב-YouTube) בקלות וללא כל הפרעה על גבי המסך. עדיין לא הגענו לרמה שאפשר להריץ משחקי פלאש כגון Farmville, אך אנחנו מסתפקים גם במה שיש עכשיו. כדי לנווט ביותר קלות בדפדפן Nokia שמה גלילה קינטית שעובדת בצורה טובה (לאחר שעברה שיפוצים לא מעטים בגרסאות השונות של ה-5230 – אנחנו היינו עם האחרונה, גרסה 21) ועושה את העבודה כמו שצריך ללא כל בעיות.

מבחינת ממשק הדפדפן, ישנן מספר אפשרויות נחמדות שהופכות את הגלישה לקלה יותר, כגון הגדלת הטקסט (עד 5 אפשרויות), מיני-מפה שבאמצעותה אפשרה לנווט באתרים ארוכים וכבדים בקלות יותר, ובכל זה ניתן גם למצוא היסטוריה חזותית שבעזרתה תוכלו לנווט לדפים שביקרתם בהם. בסה"כ, עושה רושם שהדפדפן הסימבאני מתקדם יפה אך עדיין לא קרוב להיות אותו הדפדפן שמצוי באייפון או באנדרואיד, וככל הנראה את התוצאה הרצויה נראה רק ב-Symbian^4, אך שיפור ממשי נזכה גם לראות ב-N8 עם Symbian^3.

סקירת וידאו

סוללה

ה-5230 מצויד בסוללת 1320mAh שלדברי נוקיה אמורה לספק לנו עד 4 וחצי שעות שיחה, 432 שעות המתנה ו-33 שעות של ניגון מוזיקה באוזניות. אצלינו בשימוש מאסיבי או במילים אחרות "היכרות עם המכשיר" שכוללת האזנה של שעתיים למוזיקה באוזניות ובספיקר, חצי שעה האזנה לרדיו, גלישה במספר אתרים באינטרנט, העברת כמה קבצי Bluetooth, צילום מספר תמונות וצילום וידאו, העברת קבצים דרך המחשב ובמספר שיחות שבוצעו הסוללה החזיקה כיום וחצי לפני שהמכשיר התריע על הצורך בטעינה. בשימוש יום-יומי שכולל מספר שיחות ועוד שעת האזנה למוזיקה דרך האוזניות, הסוללה החזיקה כמעט 3 ימים וחצי לפני שהיא התרוקנה לגמרי.

מחיר

ה-5230 משווק בסלקום ובפלאפון. בסלקום ה-5230 עולה 60 ש"ח לחודש למשך 36 חודשים, ו-10 ש"ח למדברים מעל 150 ש"ח למשך 36 חודשים. בפלאפון המצב דומה והוא עולה 60 ש"ח למשך 36 חודשים, ו-20 ש"ח למדברים מעל 150 ש"ח למשך 36 חודשים. בחנויות הפרטיות המחיר הוא יותר שפוי ויותר הוגן מבחברות הסלולר, ושם הוא עולה בסביבות ה-760 שקלים.

אהבנו

+ עובד מהר וללא תקיעות
+ איכות השמע המדהימה באוזניות
+ מגע יחסית טוב לטכנולוגיה המוצעת
+ מערכת הפעלה פתוחה

לא אהבנו

– חסר Wi-Fi
– רמקול מונופוני ברמה ירודה
– מצלמה בסיסית ביותר
– ממשק טיפה מסורבל למתחילים
– חוסר תמיכה ב-DVIX/XVID

לסיכום

אם אתם חובבי מכשירי מסך מגע ואתם מוכנים להתפשר על איכות צילום בסיסית ומחסור ב-Wi-Fi, ה-5230 יתאים לכם בול ויעשה לכם את העבודה על הצד הטוב ביותר. במידה ואתם מחפשים קצת יותר ריגושים, אתם יכולים להוסיף עוד כמה גרושים ולקנות את ה-5530 או ללכת עד הסוף ולקנות את ה-5800 שהוא המכשיר האולטימטיבי לשוק הנמוך.

מה בקופסה?

  • Nokia 5230
  • סוללה BL-5J בחוזק של 1320mAh
  • כבל USB
  • מטען
  • אוזניות סטרופונית
  • 2 מכסי סוללה בצבעים שונים
  • חוברות הדרכה

מפרט

מעבד: ARM 11 434 MHz 
זכרון:
70 MB storage, 128 MB RAM, microSD
מסך: 3.2 אינץ' ברזולוציה של 360X640 פיקסלים, מגע Resistive 
מצלמה:
2MP, רזולוציה 1600X1200, חסרת מיקוד ופלאש
קישוריות: Bluetooth 2.1, A-GPS ,3G 3.6 Mbps 
מערכת הפעלה:
Symbian OS v9.4, Series 60 rel. 5 
סוללה:
1320 mAh 
מידות:
111X 51.7X15.5 
משקל:
115 גרם
גרסת קושחה: V21.0.004

למפרט המלא לחצו כאן.

הפוסט פורסם באתר TGSpot.co.il

אור אהרון

הגב

6 תגובות על "ביקורת סלולר – נוקיה 5230"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
עמית
Guest

יש לי אותו, ובמכסה האחורי יש לי עט סטיילוס. מה שאתם לא הראתם.
ודרך אגב- לא קיבלתי 2 מכסים שונים..

רוני
Guest

אגב גם אני לא קיבלתי מכסים שונים ואת הטלפון קניתי מחנות פרטית באלף שקל באחריות לשנה מנוקיה

רמי מרדכי
Guest

קניתי חדש והשתמשתי שבועיים חרא של מכשיר לא נוח לא ידידותי למשתמש כשפניתי לחברת פלאפון למרכז שרות ששם מכרו לי בהתחיבות כמובן אמרו שאולי האצבעות שלי קצת עבות מענין כשמכרו לי לא אמרו לא מרוצה משום שימוש במכשיר מי מכותב את הביקורת כנראה מקבל מהם משהוא הביקורת הכי טובה למכשיר זה ביד 2 הכוונה שלי איזה מכשיר מוכרים הכי הרבה אחרי שבועיים של שימוש תנחשו

אילאיל
Guest

קניתי את המכשיר והוא די אחלה אבל קיבלתי משהו שנראה כמו מפרט של גיטרה שכתוב עליו נוקיה כנראה בגלל שלפעמים האצבע לוחצת על שני כפתרוים אז אוקי, זה נח אבל זה בא עם חוט כדי לחבר את זה ואיפה בדיוק יש מקום לחבר?????????????????????????????????????

רוני
Guest

תפתח את המכסה תשים את הטלפון כשאתה רואה את הסוללה יש בצד ימין למטה מין פלסטיק אתה מכניס את המחזיק בפתח ומסובב אותו על הפלסטיק הזה.

רועי
Guest

תגידו אני היחידי שקניתי מכשיר של נוקיה חייבו אותי בחבילת גלישה???

בכל מקרה אחרי חצי שנה ששילמתי כמה פריאר על כלום פניתי לסלצ'ק וקיבלתי זיכוי על החבילה הזאת

wpDiscuz

תגיות לכתבה: