מפעלים חכמים יותר: חברת Njoin הישראלית מגייסת מיליון דולר [גיוס]

הטכנולוגיה שפיתחה החברה הופכת כל מפעל סטנדרטי לחכם על ידי כך שמתריעה על סטיות בפס הייצור, ללא צורך ברכיבים נוספים או התערבות אנושית

מקור: Njoin

מקור: Njoin

חברת הסטארטאפ Njoin הישראלית, אשר דואגת שהמילקי של כולנו יצא בדיוק כמו שאנחנו אוהבים, הודיעה היום (ב׳) על גיוס בסך מיליון דולר בהובלת קרן ההון סיכון TerraLab Ventures.

מפעלים חכמים יותר

המערכת של Njoin מביאה את “האינטרנט של הדברים” לתוך עולם התעשייה המסורתית, כך שמאפשרת לכל מפעל להפוך ל “מפעל חכם” על ידי ייעול תהליכי הייצור והבקרה, הגדלת התפוקות וצמצום פליטת המזהמים וצריכת האנרגיה. הטכנולוגיה שפיתחה החברה מבוססת על ניתוח של big data ו-machine learning, וביכולה להציג מידע רלוונטי ובזמן אמת ללא שינויים בחומרה. המערכת יוצרת התאמה אוטונומית לשינויים בפסי ייצור ומאפשרת התאמה של סטנדרט ייצור לכל תקן ומוצר חדש במפעל. כמו כן, לומדת המערכת את דפוסי ההתנהגות של תהליך הייצור, מתריעה על תקלות צפויות ואף מתאימה את עצמה לשינויים, ללא התערבות מצד העובדים.

הפתרון של החברה לומד כיצד המכונות במפעל עובדות, איך הן מתקשרות ביניהן, מהו הסטדנרט ואילו סטיות עשויות להתקיים, ודואג שהכל יתרחש ׳כשורה׳. בכל פעם שמתרחשת סטייה נניח במידת החום או זרימת המים, המערכת מתריעה ומודיעה לעובדי המפעל. המטרה היא לחסוך ולהפחית את הסחורה הפגומה אותה יש לזרוק ולנסות וליצור מוצרים איכותיים ומדויקים.

מדובר בגיוסה הראשון של החברה מיקענם אשר נוסדה בשנת 2013 על ידי היזמים חיים פירייטינסקי, אלקנה פורג ואור בירן, וסך העובדים בה עומד כרגע על חמישה. בשיחה עם גיקטיים מסר פיירטינסקי כי בתוך חצי שנה תצא החברה עם מוצר סופי (כרגע מדובר בגרסת בטא) שתשולב ב-3 עד 5 מפעלים נוספים, כאשר כרגע ההתקדמות היא בארץ לקראת יציאה לחו״ל בשלב מאוחר יותר. מערכות החברה מותקנות כיום על קווי ייצור של קבוצת שטראוס ובמכון התערובות של חברת אסם הגליל והתוכניות לעתיד כוללות גיוסים נוספים והצעת הפתרונות שפיתחו גם בחו״ל.

״הטכנולוגיה שלנו היא העתיד, אנו רוצים לדעת שאנו מובילים את המהפכה התעשייתית הרביעית בעזרת המכשור והטכנולוגיה שפיתחנו, אנחנו מביאים חדשנות לעולם רעב טכנולוגית. המערכת שלנו מהווה קפיצת מדרגה משמעותית של התעשייה כפי שהיא מוכרת כיום. אנו שואפים להפוך את תהליכי הייצור במפעלים ליעילים וחסכוניים יותר על מנת שיוכלו להיות תחרותיים וריווחים בשוק המודרני״.

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה – היא כאן, ובכל הכוח.

הגב

1 תגובה on "מפעלים חכמים יותר: חברת Njoin הישראלית מגייסת מיליון דולר [גיוס]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
O.K
Guest

Great!!

wpDiscuz

תגיות לכתבה: