Motorola Atrix 2: חזק ומשתלם אך לא מחדש דבר [סקירה]

המכשיר החדש של מוטורולה השאיר אותנו אמביוולנטים: מצד אחד הוא מלא הפתעות וגם נראה טוב, מצד שני הוא איטי וכולל מערכת הפעלה בעייתית. בקרוב גרסת האנדרואיד שלו צפויה להשתדרג ויתכן כי מרבית הבעיות יפתרו

תמונה: יח"צ, השני לבית אטריקס

בואו נתחיל מהחדשות הטובות. מוטורולה הודיעה כי בעוד כשבועיים תשדרג את מערכת ההפעלה של הסמארטפון החדש אותו היא משווקת, אטריקס 2, לאנדרואיד 4.0, או במילים אחרות: כריך הגלידה החביב על כולנו. בכך, ובמחיר של 2,249 שקלים בחנויות הפרטיות, הוא צפוי להפוך לאחד הסמארטפונים היותר משתלמים בשוק.

מכיוון שהמכשיר שנלקח על-ידנו לבדיקה אינו מעודכן עדיין, ופועל על מערכת הפעלה ישנה בהרבה, קשה לשפוט את יכולותיו של המוטורולה החדש באופן מוחלט. דברים קטנים בגימור שהפריעו בבדיקה, כמו חוסר היכולת לעבור בין שפות במקלדת או הצורך לחזור אחורה בטרם שליחת מסרון, צפויים להיעלם עם עדכון הגרסה, ולא יהיה הוגן להכפיש מכשיר טוב על סמך הטריקים הישנים.

מסיבה זו בחרתי להתמקד בסקירה זו לא בנוחות השימוש במכשיר, שכן זו צפויה להשתנות פלאים, אלא במפרט המרכיב אותו, ביכולות הטכניות הטמונות בו, ובמאפיינים שונים שאינם בהכרח תלויים בגרסת מערכת ההפעלה.

מה השתנה הלילה הזה?

למעשה, בשורה התחתונה, אין יותר מדי הבדלים בין האטריקס 2 לבין קודמו בתפקיד. אחד ההבדלים המשמעותיים שכן קיימים הוא במעבד, שכן הפעם הוא בעל ליבה כפולה. הבדל נוסף הוא שינוי של 0.3 אינצ'ים בתצוגה, שמוביל את המכשיר החדש לתצוגה של 4.3 אינץ'. גם המצלמה משוכללת יותר, 8MP במקום 5MP במכשיר הקודם.

שיפור נוסף הוא הוספת התמיכה בפרוטוקולי תקשורת שונים מה שמאפשר הורדות מהירות יותר. עם זאת, נפח האכסון המובנה הצטמצם במחצית (מ-16 ל-8 ג'יגה), מה שאומר שתוכלו להוריד דברים יותר מהר, אבל לא בטוח שיהיה לכם איפה לשמור אותם.

עיצוב ותצוגה

תמונה: יח"צ

אין ספק שבענף הזה מוטורולה בהחלט יכולה להתמודד מול הגדולות ביותר בתחום. אז נכון, המכשיר החדש לא חלקלק כמו האייפון או חתיך כמו הגלקסי החדש, אבל הוא בהחלט נראה טוב. ואגב, הוא לא רק יפה – הוא גם שרירי. זאת אומרת, מכוסה בזכוכית הגורילה השומרת על המסך מכל פגע.

בהשוואה לקודמו בסדרה, מדובר במכשיר דק קצת יותר, ממש קצת – חצי מילימטר. המשמעות היא שעוביו הוא 10.4 מילימטרים. כאמור, דק ונאה. כמו כן יש לציין שהגב שלו מחוספס, מה שאומר שנעים להחזיק אותו ביד. בכלל, מבחינת האחיזה, מדובר באחד המכשירים הנוחים יותר שדגמתי.

מתחת למסך התצוגה, אטריקס 2 נראה כמו מכשירי אנדרואיד רבים אחרים, עם כפתורי תפריט, בית, חזור וחיפוש. מצד שמאל תוכלו למצוא את חריצי המיקרו-HDMI ומיקרו-USB. מצד ימין נמצאים כפתורי הווליום והמצלמה. למעלה ישנו חור לאוזניות וכפתור כיבוי/הדלקה/נעילת מסך. מעל לכל זה ישנה מצלמה קדמית לצורכי שיחות אינטרנט וצילום עצמי, ומאחורה תמצאו מצלמה ופלש לד.

התצוגה המרכזית כוללת חמישה מסכי בית, עמוסים בווידג'טים וקיצורים שונים. בלחיצה על כפתור הבית תוכלו לא רק לחזור למסך הבית האחרון בו ביקרתם, אלא גם לראות תצוגה של כלל המסכים ולבחור את הרצוי לכן. בשורה התחתונה של כל מסך מופיעים ארבעה אייקונים: החייגן, הדפדפן, אימייל ותפריט ראשי.

ביצועים

קשה כאמור לשפוט ביצועי מכשיר בעל מערכת הפעלה שלא משקפת את יכולותיו האמיתיות. כן אוכל לומר שממשק המשתמש שלו מהמם כל כך, שרק הנצנצים חסרים בו. ברצינות, המעברים בין מסכי עמוד הבית חלקים וכך גם התפריטים. הבעיה המרכזית היא שהיופי בא על חשבון המהירות, ולפעמים מצאתי את עצמי מחכה למסך שיבוא, במקום שהוא יחכה לי.

בנוגע למאפיינים אליהם משתמשי אנדרואיד כבר רגילים, שלא לומר מכורים, כגון טפיחה כפולה או "צביטה" לזום, יש פה בעיה קלה, שכן המכשיר עושה את העבודה, אבל לא בצורה חלקה. לאותה בעיה שמתי לב שגם כשניסיתי להקשיב למוזיקה. הסאונד מצויין, אבל היו כמה פעמים בהן נאלצתי לחכות לשיר, דבר שעלול לעצבן את המשתמש הממוצע.

בנוגע ליכולת המשחקית שלו, אני לא חובבת גדולה של משחקים על מסך קטן יותר ממסך הטאבלט, ולכן לא הרצתי בדיקות כבדות בנושא. כן אוכל לומר שהוא סחב בכבוד את אלה שכן בחרתי להוריד ולדגום למשך כמה דקות – החל ממרוצי מכוניות וכלה במשחקי ניהול זמן על סוגיהם השונים.

אוהב מתנות יחיה

אצל מוטורולה המוטו הוא כנראה "לפנק, לפנק, לפנק", אחרת לא ניתן להסביר במה זכיתי לכל הטוב הזה. הכוונה כמובן לשני השירותים המאפיינים את מוצרי הדגל החדשים של החברה: MotoCast ו-Smart Actions.

השירות הראשון מאפשר לסנכרן את המכשיר עם עוד חמישה מחשבים אחרים ולגשת אל הקבצים המאוכסנים בהם מכל מקום בו תימצאו. בדומה לשירותי ענן אחרים, הוא גם מסנכרן את הקבצים באופן אוטומטי, שזה נעים, אבל מסוכן בעבור אלה הנוטים ללחוץ על "שמור" ללא הכרה. לסיכום, מדובר בחלומו הרטוב של כל סטודנט ששכח להביא עמו את קובץ העבודה שהוא חייב להגיש ממש ורק היום (סיפור אמיתי).

על מנת להבין את מהות השירות השני עליכם להיות דתיים, או לפחות לדעת מה זה שעון שבת. בדומה להמצאת המאה המאפשרת לנו להתמזג בכיף בצהרי היום הקדוש וכ"ו, התוכנה הזו מאפשרת לכם להגדיר מרחוק מתי הסמארטפון שלכם יעשה מה. למשל ניתן להגדיר שהוא יתחבר לרשת הביתית ברגע שיזהה אותה ויחסוך את החיבור הידני, או למשל להחיל את תרחיש סינדרלה – הגיע חצות הליל? אטריקס הולך לישון.

תמונה: יח"צ

הלו? שומעים אותי?

אין ספק שבכל הקשור לשמע מוטורולה יודעת מה היא עושה, שהרי אפילו שעון הספורט שלה הצטיין בעיקר ביכולות האלה. גם אטריקס 2 לא מבייש את הפירמה שהולידה אותו, ומספק לא רק אודיו צלול אלא גם מסנן רעשים ברמה בה הצלחתי לנהל שיחה עם משרדי ניוזגיק בעודי עומדת על גשר בר-אילן.

הרמקול המובנה מוצלח מאוד, גם בשיחה חופשית וגם לצרכי שמיעת מוזיקה. בנוגע לאוזניות, לא נפלתי מהכיסא, אבל מצד שני המכשיר מגיע עם שקע אליו ניתן לחבר כל אוזניה שהיא.

לקנות או לא לקנות?

למכשיר יש כמה יתרונות ברורים, למשל העיצוב ואיכות התמונות הנפלאה שמנפיק. בנוסף, אין להתעלם מכך שמדובר במכשיר בעל יופי של מצלמה. יחסית למחירו הזול, הוא מכיל כמה וכמה מאפיינים חיוביים מאוד, ומאפשר עבודת סמארטפון שגרתית ורגילה באופן מספק יחסית, כך שמבחינת "פרייס פור מאני" יש לשקול אותו בחיוב.

מצד שני, ממשק המשתמש הנעים לא מונע מעיכובי זמן שפוגעים בחוויית העבודה. הוא עושה את העבודה, אל תבינו אותי לא נכון, אבל מדי פעם הוא עושה אותה לאט. עם זאת, יש לציין שוב כי ייתכן שבעיות אלה ייפתרו עם עדכון גרסת מערכת ההפעלה.

בשורה התחתונה, חדשנות פורצת דרך לא תמצאו פה, וגם לא ביצועים מלהיבים. אם תקנו אותו יהיה לכם סמארטפון שעושה את מה שסמארטפונים עושים, בצורה סבירה יחסית, עם מעט מאוד זיכרון ויופי של מראה. אם אתם לא משתמשים כבדים, או אם הילד מנדנד ואתם לא רוצים להשקיע את מחירו של גלקסי, אטריקס 2 מהווה אפשרות ראויה לגמרי. עם זאת, למשתמשים כבדים, שמנהלים את חייהם מכף היד, לא הייתי ממליצה דווקא על המכשיר הזה.

מפרט טכני

מערכת הפעלה: אנדרואיד 2.3.6 (Gingerbread). צפויה להשתדרג ל-ICS בחודש הקרוב
מימדים: 66-126-10.4 מילימטרים
תצוגה: 4.3 אינץ' qHD
משקל: 147 גרמים
מעבד: ליבה כפולה, 1GHz
סוללה: 1735 mAh. לטענת אנשי מוטורולה הסוללה אמורה להחזיק במשך 8.5 שעות דיבור ו-15.9 ימים במצב המתנה. החוויה שלי הייתה קצת שונה, כאשר הסוללה התרוקנה לגמרי לאחר יממה של המתנה.
תדרים למיניהם: UMTS 850/9001900/2100, GSM 850/900/1800/1900, HSDPA 21.1Mbps, HSUPA 5.76Mbps
ווי- פי: ברור! (802.11 b/g/n)
שיניים: כחולות (V. 2.1+EDR)
חיבורים זרים: אוזניות (3.5 מילימטר), מיקרו USB 2.0 HDMI, נתב סלולרי המאפשר לחבר עד חמישה מכשירים במקביל
יש לך דואר: MMS, SMS, אימייל (סנכרון מלא עם גוגל, הטמעה של POP3/IMPA, אפשרות פוש), מסרים מיידיים (גוגל טוק מובנה)
מצלמות: 8MP, פוקוס אוטומטי עם פלש לד, מצלמת VGA קדמית
מקודדי אודיו: AAC, AAC+, AAC+ Enhanced, AMR NB, AMR WB, MIDI, MP3, WAV, WMA v10, WMA v
אכסון וזיכרון: 1GB RAM, 8GB זיכרון מובנה, אפשרות לכרטיס זיכרון התומך בעד 32GB
GPS: רוג'ר

צפו: סקירה מפורטת של אטריקס 2

נועה זהבי רז

נועה רז, בת 30. חיה באינטרנט מאז 1999, חובבת ג'אדג'טים אך לא יודעת מה עושים איתם, וכותבת, בעיקר על כלום.

הגב

1 תגובה על "Motorola Atrix 2: חזק ומשתלם אך לא מחדש דבר [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
איתמר
Guest

תיקון: האטריקס הראשון הוא כפול ליבה – אחד הראשונים שיצא לשוק.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: