LFE הוא סטארטאפ ישראלי שיאפשר לכם ללמוד ממומחים ולהם לעשות מזה כסף

במקום להסתפק בסרטונים קצרים ולא אינפורמטיביים, הסטארטאפ הישראלי LFE מאפשר למומחים להציע את הידע שצברו בנושאים מסויימים, ישירות באתר הבית שלהם ואפילו עם אפשרות להרוויח ממנו.

מקור: עמוד הפייסבוק של LFE

מקור: עמוד הפייסבוק של LFE

חברת הסטארטאפ הישראלית LFE מעוניינת לקשר בין המומחים והמשתמשים הזקוקים להם, לאפשר ללמוד וללמד מסט כישוריהם ולחלוק אותם עם מגוון משתמשי האינטרנט, ואף מאפשרת להם להרוויח כסף מהידע שצברו במהלך השנים, אותו הם מעבירים הלאה.

הרבה מידע מעט תשובות

כולנו זקוקים לעיתים למידע בתחומי עניין שונים ועל אף שהרשת כוללת המון מידע, לא תמיד ברור מי עומד מאחוריו ועד כמה הוא אכן אמין. מידע זה יכול לנוע מתחביבים כגון לימוד סריגה, תפירת כפתור והכנת בצק, דרך אחזקת הבית ותיקון דליפות או החלפת צינורות ועד מידע טכני מקצועי, כגון החלפת פאנלים בסמארטפונים או אפילו צריבת רומים חדשים. זאת בהתאם לבעיה איתה אנו מעוניינים להתמודד או הנושא בו אנו מעוניינים להעשיר את המידע שלנו.

אך עם עד היום האמנו שאת המידע הטוב ביותר אנו יכולים להשיג בחינם, מגיעה LFE ומשנה את התמונה. מניתוח שערכה החברה היא הבינה כי המומחים האמיתיים, כל אחד בתחומו, אינם מעלים את הידע שלהם לרשת האינטרנט וגם במידה וכן, אין זה בתפוצה רחבה או באופן נוח לצריכה.

למעשה, לרוב המומחים אין מוטיבציה להעלות את המידע שלהם לרשת, שכן העלאתם ליוטיוב ושאר האתרים הללו משמעותה חלוקת הידע בחינם, פעולה שחלק מהמומחים בתחום מסויים היו מעדיפים להמנע ממנה. בנוסף, מעט מאוד מומחים בוחרים באפשרות של הקמת אתר אינטרנט למכירת הידע בפורמט של סרטונים, קורסים או הדרכה פדגוגית. זאת מכיוון שאין להם פתרון לבעיות הטכניות הכוללות את אופן אחסון הסרטונים, אבטחת המידע, סליקת התשלומים וכמובן, תאימות לכלל הפלטפורמות ומכשירי הקצה של המשתמשים.

מהבדיקות והסקרים שערכה החברה, הבינה LFE כי רוב המומחים אינם בעלי היכולות או המשאבים להרים פתרון כולל כגון אתר אינטרנט ייעודי. בעוד שגם אלה שכן השקיעו והצליחו, היו צריכים להוציא סכומים אדירים שנעו בין 50 ל-100 אלף דולרים לאתר. כתוצאה מכך, הבינה LFE כי הדרישה קיימת כמו גם הפוטנציאל – והחליטה להיות הגורם המתווך בין המומחים לאותן בעיות טכניות, במטרה לעזור לכלל משתמשי האינטרנט לצרוך את המידע הטוב ביותר מהמומחים הטובים ביותר.

וידאו: LFE Launch presentation at Demo.com

עוזרת להפיץ את הידע

LFE, ראשי התיבות ל-Learning from Experience הינה פלטפורמה שנועדה לקרב בין המומחים המנוסים בתחומם לבין המשתמשים הזקוקים לעזרה ולהדרכה שלהם. בשונה ממגוון האתרים הקיימים כיום בשוק, המציעים לנו סרטונים קצרים במיוחד שנועדו לפתור בעיה נקודתית או להציע עצה הרלוונטית למצבים ספציפיים – החברה הישראלית מעוניינת להציע פלטפורמה לימודית אותה יוצרת הקהילה למען הקהילה.

הפלטפורמה של החברה מאפשרת לכל משתמש המעוניין בכך, ליצור סרטונים וקורסים מקוונים מבוססי וידאו, ולמכור אותם ישירות מהאתר שלהם ללא צורך בידע טכני או בתכנות. כלומר, כל מה שהמשתמשים צריכים לעשות הוא לצלם את עצמם מתייחסים לנושא המדובר, להעלות את הסרטונים לפלטפורמה של החברה ולהטמיע אותם באתר האישי שלהם.

בניגוד לאותם אתרים פופולאריים – LFE אינה מציעה מאגר של סרטונים ומידע, אלא דורשת מבעלי הידע ובעלי הסרטונים להמשיך להציג את התכנים על אתרם האישי, עם הטכנולוגיה שלה הרצה ברקע. תהליך הטמעת הסרטון מתבצע באמצעות העתקה והדבקה של הקוד המופק על ידי פלטפורמת LFE, בצורה דומה להטמעת סרטונים מאתרים כגון יוטיוב ודומיו.

במידה והמומחים לא מחזיקים באתר משלהם ואינם יודעים כיצד להרים אתר שכזה לאוויר, החברה החלה בשיתוף פעולה עם חברת Wix, במסגרתו מציעה את LFE כאפליקציה במרקט המאפשרת למשתמשים ליצור את הקורסים שלהם בעצמם. כלומר, יוכלו לבנות, לעצב ולפרסם אתר משלהם הכולל את אותם סרטוני הדרכה, מבלי לכתוב שורה אחת של קוד.

מאחורי הקלעים, המערכת תדאג לניתוח וניהול המידע הרלוונטי, כגון דו"ח מכירות וביצועים של הסרטונים השונים, כמו גם תדאג למערכת הסליקה באמצעותה יועברו התשלומים עבור המידע המוצג בסרטונים השונים. בעלי הסרטונים הם בעלי השליטה המלאה על התמחור, ההנחות והשיווק של הסרטונים, כך שיכולים להציע חבילות והטבות במחירים המוצעים, לגבות תשלום גבוה על קורס קשה במיוחד ואף להציע הנחות מיוחדות בתקופות מסויימות.

חשוב להבהיר כי גם תהליך השיווק מתבצע על ידי המומחה, שכן יש לו את קהל האוהדים שלו העוקב אחריו ומעוניין לשמוע את דבריו. במידה והמומחה המעוניין להסריט את עצמו אינו מחזיק אתר משל עצמו, או לחילופין אינו מעוניין להתעסק במלאכת השיווק, הוא יוכל למכור את הסרטונים באמצעות חברות צד שלישי או אפילו למומחים אחרים באתרים שונים. בתהליך זה, חלק מהרווחים יעברו אל המומחה הראשון שהסריט את עצמו, כמו גם לשאר המומחים המפיצים את תכניו.

מטרתה העיקרית של LFE היא לעזור למשתמשים להרוויח מהידע שלהם וכמובן לאפשר לכלל הגולשים ללמוד מהמומחים האמיתיים בתחום המעניין אותם.

עם זאת, הפלטפורמה של החברה אינה מושלמת ויש בה חסרון אחד משמעותי – היא אינה מסוגלת להצביע על מומחים "פיקטיביים". החברה מודעת לכך ופותרת זאת באמצעות שימוש בחוכמת ההמונים, המאפשרת לגולשים לדרג ולתת ביקורת על הסרטונים השונים בהם צופים. כך, גולשים עתידיים יוכלו לקרוא את האזהרות והמידע אודות הסרטון לפני הצפיה והתשלום, ובכך להבין עד כמה התוכן אכן יעזור להם, או לא.

וידאו: WIX and LFE

מודעת לתחרות

LFE נוסדה לפני כשנה וחצי על ידי זאב גלוזמן ובצלאל בן חיים מתוך צורך שהתעורר בשימוש יום-יומי: הקושי למצוא מידע הדרכתי אמין באינטרנט. בתחילת דרכם גייסו מומחים ממגוון רחב של תחומים, עזרו להם להקים את הקורסים באמצעות LFE ואף עזרו לבדוק אפיקי הפצה אלטרנטיביים.

במהלך פעילותם ניסו השניים מספר כיוונים ומודלים תפעוליים, כאשר לפני מספר חודשים הגיעו אל המודל הנוכחי בו מאמינים, המצליח לעורר את שוק המשתמשים וכמובן ולהפיץ את המוצרים והידע המדובר. לדברי החברה, הם זוכים להענות מרשימה בפלטפורמה עם כמאה משתמשים חדשים הנרשמים מידי יום. המשמעות היא שמידי יום מצטרפים לשירות כמאה יוצרי קורסים חדשים המציעים מענה במגוון תחומים ובעיות שונות.

למרות ההצלחה של החברה, לא ניתן להתעלם מהתחרות הקיימת בשוק. המתחרה העיקרי שלה הוא Udemy, שהחל גם הוא את צעדיו לפני כארבע שנים והגדיר בעיה דומה לזאת שהוגדרה על ידי LFE. עם זאת, Udemy החליט להציע פתרון מעט שונה – קורסים הנמכרים רק מהאתר עצמו, תחת המותג שלו ובשליטתו המלאה.

כלומר, מומחה קיים שיש לו אתר אינו יכולים למכור את הקורסים שלו מהאתר הפרטי שלו, אלא מתבקש להפנות את המשתמשים אל עבר הפלטפורמה הגדולה – שם נמצאים גם המתחרים שלו בתחום. החברה אינה מציעה שליטה על תמחור הקורסים השונים ולעיתים הם נאלצים לספוג הנחות גבוהות במיוחד שפוגעות בהכנסות שלהם.

בניגוד לאתר זה, LFE מבהירה כי משאירה את השליטה בידי המומחה. הוא זה שקובע את המחיר, משווק את התוכן, מקבל את רשימת התלמידים ואף מסוגל לדבר איתם ישירות. כמובן שקיים מודל רווח עבור החברה, הנוטלת אחוזים מההכנסות של הסרטונים שנצפו על ידי הגולשים. בצד החיובי, במידה והמומחה לא מכר את סרטוניו – הוא אינו צריך לשלם עליהם, כך שלא קיים סיכון עבורו.

וידאו: Why switch to LFE

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

2 תגובות על "LFE הוא סטארטאפ ישראלי שיאפשר לכם ללמוד ממומחים ולהם לעשות מזה כסף"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
דייויד
Guest

יש מלא אתרים כאלו, וגם של גוגל.
אז מה זה שונה מאחרים ? כל האפשרויות שקיימות בו קיימות גם באתרים אחרים.

me too
Guest

me too
ממש המציאו את הגלגל
מאות אלפים אתרים המציעים עצות מומחים אחד מהפורמטים הראשונים באינטרנט יותר מעשרים שנה

wpDiscuz

תגיות לכתבה: