אור, איתי ועומר עוד לא בני 18 וכבר מנהלים חברה יחד

אחרי שנים שעסקו בתחום והתאהבו, שלושת המתבגרים החליטו להקים חברה לבניית אתרים ופיתוח אפליקציות. בהתחשב בכך שהמבוגר מביניהם בין 17, מדובר ביוזמה די מרשימה ולא מאוד שגרתית לבני גילם. אז איך עושים את זה?

מקור: Joy2Day

מקור: Joy2Day

עומר הראל (17) אור בוחבוט (14) ואיתי פנקס (13) הם שלושה נערים חרוצים במיוחד, שהקימו בחודש ספטמבר האחרון את חברת Joy2Day, העוסקת בפיתוח אפליקציות ובניית אתרים, כאשר כל הניהול והפיתוח מתבצע כמובן על ידם. שוחחתי עם השלושה וניסיתי להבין איך בין כל הלחצים של בית הספר בשילוב עם גיל ההתבגרות (שגם הוא לא מאוד מלהיב), הם מצליחים למצוא את הזמן, החשק והיכולת לעבוד בתחום כה דורשני וממכר שבכלל שייך למבוגרים.

דור ה-Wow

לאחרונה משרד החינוך יצא בקמפיין לעידוד וקידום לימודים טכנולוגים מקצועיים בקרב תלמידי תיכון. נראה כי אנו בתחילתה של רפורמה מסוימת לאחר שהובן כי בגרות ופסיכומטרי, גבוהים ומוצלחים ככל שיהיו, הם לאו דווקא מדד להצלחה וליכולות, ולא מאוד רלוונטיים לעולם בו אנו חיים כיום. שלושה נערים שעוסקים בתחום התכנות והעיצוב כבר שנים על אף גילם הצעיר, הוסיפו תואר די מרשים לרזומה שלהם – Co – Founder, ומוכיחים לכולם כי הגיל הוא פרמטר חסר חשיבות.

הראל ופנקס חברים טובים כבר שלוש שנים, ולפני כשנה הצטרפו יחד לקהילה בשם Tommorow Israel; מדובר בקהילה המאגדת בתוכה יזמים, מעצבים, עורכי וידאו, מפתחים, משווקים וצלמים צעירים, כאשר המשותף לכולם הוא גילם הצעיר. בכנס הייטק לצעירים שארגנה הקהילה פגשו את בוחבוט, והשלושה החלו לעבוד יחד. בספטמבר האחרון החליטו כי הגיע הזמן להקים חברה משלהם וקראו לה Joy2Day, כאשר המוטו שלה הוא ״Design the Future״.

אור בוחבוט ואיתי קפלן

אור בוחבוט ואיתי פנקס

אילו שירותים החברה שלכם מציעה? ״אנחנו מעניקים שירותים של פיתוח אפליקציות לאייפון ואנדרואיד, בניית אתרי תדמית וכמו כן גם שירות של עיצוב גרפי (לוגואים, אפיונים, אתרים, כרטיסי ביקור וכו׳).

ואיך מתנהלת חלוקת התפקידים בחברה?״אני (איתי) מפתח את האפליקציות ל-iOS ובונה את האתרים, אור מפתח את האפליקציות לאנדרואיד ועומר עובד על כל העיצוב הגרפי. כולם שווים ומתחלקים בהכל שווה בשווה. אין אף אחד שעושה יותר או פחות״.

אתר החברה נראה רשמי ומקצועי ועל סמך העיצוב וחווית המשתמש בו, קצת קשה להאמין כי ה׳מבוגר׳ בחבורה הוא רק בן 17. תיק העבודות שלהם מתחיל אט אט להתמלא ובין המוצרים שפיתחו ניתן למצוא את אפליקצית Fair Tip שתעזור לכם לחשב במהירות איזה סכום של טיפ עליכם להשאיר למלצר או אפליקציה ייעודית שנבנתה עבור הצלם מקסים גולובנוב.

ובנימה אישית יותר

עומר הראל, 17team-02

מה מביא נער בגילך לעסוק בתחום של ׳גדולים׳? לא הייתי קורא לזה תחום של ׳גדולים׳ כי היום בעידן של האינטרנט כל אחד יכול ללמוד איך לתכנת או לעצב. התחלתי לעסוק בתחומי העיצוב והפיתוח מגיל צעיר כי תמיד עניין אותי מה נמצא ׳מאחורי הקלעים״׳וכמו כולם גם אני שאלתי את עצמי ׳איך עושים את זה?׳. הייתי ונשארתי נער סקרן. מגיל קטן, בערך 12, התחלתי כמו כולם, למדתי HTML ו-CSS ואז הבנתי שאני רוצה לעסוק בתחום התכנות אבל לא כמפתח אתרים. לאחר מכן התחלתי להתעניין טיפה יותר בעיצוב אפליקציות ומשחקים, ולאחר כשנה של צבירת ניסיון ב-Photoshop ו-illustrator ידעתי שבתחום העיצוב ארצה לעסוק יותר מאשר בפיתוח.

איך הסביבה הגיבה? ״כשסיפרתי להוריי שאני רוצה להיות גם מתכנת וגם מעצב הם מאוד תמכו ופירגנו על ההחלטה שלי ועל השילוב בין תחום העיצוב ותחום התכנות.

מאיפה רכשת את היכולות הללו? הידע מגיע הרבה בזכות האינטרנט בעזרת מדריכים ביוטיוב אבל גם מההורים; המשיכה לתכנות הגיעה מאבא שלי שהוא מתכנת בעצמו כבר יותר מ-15 שנה והמשיכה לתחום עיצוב הגיעה מאמא שלי, שבעברה הייתה גרפיקאית שעסקה בעיקר בטיפוגרפיה״.

ה׳תחביב׳ לא פוגע לך בלימודים בבית הספר? ״לא הייתי קורא לעיצוב ופיתוח תחביב, אלא מקצוע. ההשפעה של הלימודים מורגשת מאוד בעקבות הבגרויות והמבחנים של התיכון. אני מאוד משתדל לחלק את הזמן שלי בין ניהול החברה, הלימודים, האתר והפיתוח. זה מאוד דינאמי אצלי, אבל הלימודים מבחינתי בשלב זה של החיים חשובים יותר מהכל.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים? ״אני חושב שבעוד עשר שנים אמשיך לנהל את חברת Joy2Day יחד עם איתי פנקס ואור בוחבוט, ולתת מענה ללקוחות חדשים וחוזרים. בין היתר גם אמשיך לפתח ולעצב את הרעיונות שלי לאפליקציות״.

מה החלום שלך? ״להיות מתכנת ביחידת 8200״.

אור בוחבוט, 14team-03

איך הגעת לתחום, מתי הבנת שזה ׳זה׳? ״כאשר התחלתי לפתח תוספות למשחק "MineCraft" ששם למדתי Java, המשחק עצמו בנוי על Java (שפת תכנות). ומשם המשכתי לקורס אנדרואיד, לאחר מכן, התקדמתי אך ורק באינטרנט. לאחר שהצטרפתי לקהילת "Tommorow Israel" הבנתי שזה המקום שלי, כולם בקהילה הם כמוני, שם היה לי נוח, שם היה לי את החברים המושלמים עם הנושאים המשותפים, והעבודה בצוות בשביל להביא למשתמשים אפליקציה/מוצר מצויין.״

איך הסביבה מגיבה? ״לא מזמן זכיתי (אני וקבוצתי) באייפון 6 ו-5,000 ש״ח בתחרות פיתוח אפליקציות. מאז, בית ספר והמורים תמיד ידעו לפרגן, כך גם ההורים והחברים״.

זה לא משפיע על הלימודים? ״כמובן שפיתוח אפליקציות בא על חשבון לימודים, בתחרות בה השתתפתי יצא שהחסרתי קרוב לחודש לטובת פגישות וכל מיני מרתונים של פיתוח״.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים?  ״בעל סטארטאפ פעיל ומצליח״.

מה החלום שלך? ״החלום שלי זה לשנות משהו, ליצור משהו שעדיין לא עשו, שיוביל לשינוי בעולם״.

איתי פנקס, 13team-01

אתה לא קצת צעיר מידי בשביל להיכנס לתחום? ״מאז שאני זוכר את עצמי, תמיד אהבתי מחשבים ובגיל 10 התחלתי ללמוד תכנות ופיתוח אפליקציות למחשב. היום רוב האנשים שעוסקים בפיתוח אפליקציות ותכנות הם מבוגרים, רק בגלל שמעט מאוד ילדים ובני נוער בגילי נחשפו לתחום זה. הגיל שלי לא אומר כלום על היכולות שלי בתכנות, פיתוח, עיצוב, מיתוג ושיווק. העבודות שאני עושה ללקוחות לא פחות טובות ומקצועיות משל מבוגרים״.

איך הגעת לתחום? ״בגיל 10 נרשמתי לקורס בשם ׳המרכז לפיתוח מנהיגות טכנולוגית לילדים ונוער – iThinkDifferent׳. כבר בשיעור הראשון התאהבתי בתחום המחשבים והתכנות; כל היום הייתי מפתח, מתכנת ועובד על פרויקטים חדשים והיה לי ברור שזה מה שאני רוצה לעסוק בו בחיים״.

הקורס בו למד פנקס חשף אותו לאורך השנים לתחום וכבר בתום השנה הראשונה היה ברשותו כל הידע הדרוש על מנת לבנות אפליקציות. כיום נמצא בשנה הרביעית לקורס, בה לומדים ליצור אנימציות באמצעות קוד ובעיקר איך לשווק ולהפיק רווחים מהאפליקציות שיוצרים. בנוסף, בשנתיים האחרונות לומד שפות תכנות נוספות כגון Objective-C, PHP ועוד דרך האינטרנט וכך בעצם מרחיב את הידע שלו בתחום.

ואיך הסביבה הגיבה? ״הסביבה מפרגנת ותומכת מאוד. אני פעיל מאוד בפייסבוק ומעלה כל הזמן מידע על פרויקטים חדשים שאני עובד עליהם, כמו כן משווק גם את האפליקציות שלי, מכיר אנשים חדשים (מתכנתים, יזמים…), ומדובר בהרבה הזדמנויות מצוינות לשיתוף פעולה. ההורים מקבלים את זה בשמחה, תומכים בי ומעודדים אותי להמשיך עם מה שאני עושה״.

איתי, בעוד עשר שנים נמצא איפה? ״בעוד 10 שנים אני רואה את עצמי עובד כמפתח אפליקציות ל-iOS – אייפון, אייפוד ואייפד במשרדי פייסבוק הממוקמים בתל אביב״.

נראה כי לשלושת הנערים חלום משותף אותו תיארו במילים שונות אמנם, אך הוא מסתכם בכך שהם מעוניינים לפתח מוצר יחודי, שישנה משהו בעולם ויעזור לכמה שיותר אנשים. לפי קצב ההתקדמות שלהם עד כה, נראה כי זה כבר ממש מעבר לפינה. בהצלחה.

מקור: Joy2Day

מקור: Joy2Day

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

הגב

22 תגובות על "אור, איתי ועומר עוד לא בני 18 וכבר מנהלים חברה יחד"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
צילי וגילי
Guest

שאפו!

Tomer Bull
Guest

שאפו ענק !

עידן
Guest

כל הכבוד!

ניר
Guest

שיהיה המון בהצלחה! צריך להקים חממה שמתמחה בחברות כאלו

אדם
Guest

פשוט כיף לקרוא.
תותחים, תמשיכו כך, ואל תתנו לבית-ספר לעצור אתכם!

Shay Yaish
Guest

מאחל ל-3 בהצלחה, התחלתי בדיוק כמוהם והיום אני מנהל ומתחזק עצמאי של תוכנות שפיתחתי (התחלתי מגיל 10, עכשיו בן 23). מקווה מאוד שכול הפירסום הזה לא ישפיע עליהם לרעה. בהצלחה!

עידן
Guest

כל הכבוד. אבל רק כדאי לדייק – זה לא סטארט-אפ… אלה פשוט 3 חבר'ה שמפתחים ביחד אתרים ואפליקציות. יש לא מעט כאלה. בכל אופן – בהצלחה!

איתי
Guest

צודק, לוגו ואתר אינטרנט לא עושים אותך עסק.
יש הרבה שלבים לפני, והתיק עבודות? צריך להיות מפוצץ כדי לקרוא לזה עסק.
אבל שיהיה בהצלחה!

just2click
Guest

שיהיו בריאים, לא יודע למה ילדים צריכים להכנס לתחום בגיל כזה? מה הם יעשו כבוגרים? לא חבל על הילדות שלהםֿ?

Itay Pincas
Guest

למה לא? אנחנו צוברים ניסיון וידע רב כבר בגיל צעיר. כשנהיה מבוגרים יהיה לנו את הידע בכדי ללכת ולפתוח סטארטאפ מקצועי משלנו.

Shay Yaish
Guest

אם אתם נהנים מזה אני לא רואה בזה שום דבר פסול. אבל אלו השנים הכי טובות שלכם, תבלו אותם גם מחוץ למסך ותשיגו עוד תחביבים (גיטרה, לשחק בחוץ, ספורט כולשהו). בגיל שלכם הייתי יושב לילות (לפעמים כימים) בחופש הגדול על תוכנות משלי, אבל ביום הייתי מנגן/יוצא ליסוע בסקייט ולא מצטער לרגע על החוויות שהרווחתי מהדברים האלה ולא נשארתי דבוק על המסך. העתיד שלכם דיי סלול, אבל תדאגו שהעבר שלכם בגיל הזה יהיה "בלתי נשכח".

Reuven Karasik
Guest

רק הם יכולים להחליט איך הם מעדיפים לבלות את "הילדות" שלהם – בלעשות דברים שהם אוהבים, או בלעשות דברים שהסביבה מכריחה אותם לעשות. מה לדעתך עדיף?

מה הם יעשו כבוגרים? אני חושב שלהם (והם לא היחידים), תהיה האפשרות לבחור באמת מה הם רוצים לעשות בחיים, דווקא משום שהתחילו לקדם את עצמם בעשייה טובה בשלבים מוקדמים, אפשרות בחירה שאין לרבים כל כך. אני מחשיב אותם (וכן, גם אותי :) ) ברי מזל מהבחינה הזו.

שלמה שוורץ
Guest

אני בגיל 16 הקמתי את החברה הראשונה שלי ועשיתי כסף טוב מפיתוח תוכנות למערכת הפעלה שנחשבה אז חדשנית: Windows…
כתבתי בC על Win API 16 לפני שהמציאו את הwin32. אח… נוסטלגיה.

זה היה כיף, וודאי שהיו לי חיי חברה ואני לא רואה הבדל בין זה לבין לכלות את הזמן על דברים אחרים כמו משחקי מחשב או שאר הדברים שבני נוער עושים.
אחרי הצבא (שירות קרבי) התחלתי מיד לעבוד כמתכנת בחברת SAP, והיום בגיל 35 יש לי חברת תוכנה ואני מעסיק צוות של כ15 עובדים ועדיין ממשיך לתכנת כמעט בפול טיים.

iphone1000
Guest

זה בכלל מאופשר בחוק ? לעבוד בחברה?
בגיל כזה ? גיל 17 זה עוד הגיוני אבל 13 ?

איתי
Guest

מה חברה?! אלו שלושה ילדים שקנו דומיין אחסנו אותו שמו תבנית מהאינטרנט, והופה! חברה!
ממש שטויות.

...
Guest
משה
Guest

כן אה?
http://themeforest.net/item/sparta-responsive-one-page-html-template/8747534
אתם נראים אחלה חבר'ה אבל לקחת עיצוב ולהגיד שהוא שלכם זה באמת לא הדרך הנכונה להתחיל חברה, במיוחד אחת ש"מתמחה" בעיצוב אתרים ופיתוח אתרים, ולא רק זה, השארתם את הקוד מקור כפי שהוא, ככה שכולם ידעו שלקחתם קרדיט על מה שלא שלכם.

איתי
Guest

צודק כל-כך!

MrDrake
Guest

לא כזה ביג דיל התחום הזה מאוד נפוץ באינטרנט רק צריך לדעת איפה לחפש ;

תרשמו בגוגל קהילת מתכנתים ותראו כמה פורומים קופצים לכם , כתבה

שלמה מי ישמע המציאו את העולם מחדש …..

Idan Levy
Guest
מצטער מאוד מאוד מאוד, אבל הם לא מיוחדים. יש מאות בני נוער שלדעתי הרבה יותר מקצועיים… הצצה אחת באפליקציה Fair Tip מוכיחה שהמעצב מאוד מתחיל, והאפליקציה לא עושה מי יודע מה, נוסחא פשוטה לחישוב טיפ. כל הכבוד להם על זה שהם מתעסקים בתחום בגיל כזה צעיר, אבל מכאן ועד להיות עסק רשום – יש להם זמן (אגב, הם עסק רשום? לא ציינתם את זה). אם אתם רוצים באמת להצליח לדוג את הטובים ביותר בבני נוער – פנו לקהילה טומורואו ישראל (שגם כתבתם עליה בכתבה הנ"ל) ותשאלו מי עוסק במה ומה הוא מפתח… אתם תגלו בני נוער שהולכים לעשות דברים שנשמע… Read more »
gnh
Guest

הם לא חברה הם אפילו לא עברו את NEC!!!

גולן
Guest

ילדי שמנת שקיבלו בגיל 10 איפד ונייד של אפל,ו משחקים ב"נדמה לי" והשתן עלה להם לראש. זה תמיד מצטלם טוב אז התקשורת משתתפת במסיבת התחפושות הזו.
כנראה שההורים מממנים ומחזיקים להם את היד מאחור.

לא פתחו שום חברה, אז גם אין שום מנכ"ל, האפליקציות ברמה מאד נמוכה, מתאים באמת לילדים בתחילת גיל העשרה, שום גאונות ושום דבר חריג.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: