10 סיבות מדוע ג'אווה עדיפה על NET.

מדוע ג'אווה עדיפה על Net.? יש לכך הרבה סיבות, אבל עשר הסיבות החשובות ביותר הן ללא ספק אלו

הפוסט נכתב על ידי שימי בנדיאל, CTO בחברת Trainologic ומרצה בכיר בג'ון ברייס מכללת היי-טק. בנדיאל עוסק בפיתוח למעלה מ-10 שנים והינו מדריך ויועץ בכיר ומומחה לטכנולוגיות ג'אוואיות, שיפורי ביצועים ועיצוב ארכיטקטורת תוכנה.

תמונה: flickr, cc-by, Dmitry Baranovskiy

אני אוהב את ג'אווה. טוב נו, לא באמת את השפה עצמה אלא בעיקר את הפלטפורמה. לא מזמן במהלך קורס ג'אווה שהעברתי השתתפו מספר אנשים שהגיעו מעולם ה-C או Net# והביעו אכזבה מהשפה. אני מבין את התסכול ומסכים שג'אווה בתור שפת תכנות חלשה משמעותית מ-C#. אבל לדעתי הפלטפורמה הינה באופן משמעותי טובה יותר ועל הנושא הזה הייתי רוצה להרחיב.

אז מדוע לדעתי פלטפורמת הג'אווה עדיפה?

1. תאימות בין מערכות הפעלה: קוד Java מהודר לקוד מכונה של ה-JVM. ישנם מספר JVMs בשוק המתאימים למערכות הפעלה רבות כולל פלטפורמות embedded. חברות רבות מריצות אפליקציות ג'אווה על Linux ו-Unix. למרות שגם ל-Net. קיימים מימושים של CLR לפלטפורמות נוספות מלבד חלונות, אבל הם אינם בשימוש נרחב ואין הרבה חברות מסחריות שמריצות קוד עליהם.

2. מבחר גדול של ספריות קוד פתוח: בעולם הג'אווה ישנן אינספור ספריות קוד פתוח (הרבה יותר מאשר ב-Net.). להלן מספר דוגמאות:

  • Spring – ספרייה המעניקה שירותי ניהול והזרקת תלויות (Dependency Injection) ומקלה על הפיתוח במבחר תחומים בפיתוח אפליקציות אירגוניות.
  • Hibernate – ספרייה נפוצה למיפוי עצמים למסד נתונית רלציוני (ORM).
  • Logback – ספריית רישום (logging) בעלת ביצועים מעולים.
  • AspectJ – ספרייה לתכנות מונחה היבטים. זאת הספרייה הראשונה שהייתה בתחום ומאפשרת לפתור בצורה מודולרית בעיות רוחביות כגון ניהול טרנזקציות, עיקוב (tracing), ניתוח ביצועים ועוד.
  • Akka – ספרייה לפיתוח מערכות מבוזרות ומרובות חוטים (threading) המאפשרת לבנות בפשטות מערכות עם יכולת התרחבות (Scaling) העומדות בקצבים גדולים מאוד.
חלק מהספרייות האלו הוסבו גם לעולם ה-Net., ברם התחזוקה והשיפורים בדרך כלל מגיעים קודם מעולם הג'אווה.

3. סטנדרטיזציה: בעולם הג'אווה, לרוב הנושאים יש סטנדרטים המוגדרים ע"י אירגון ה-JCP. לכל סטנדרט יש בדרך כלל מספר מימושים, דבר המאפשר לכותבי האפליקציות להחליף מימושים של ספריות ללא צורך לשנות את הקוד. לדוגמה, מי שמשתמש בסטנרדט ה-EJB לכתוב לוגיקה עיסקית ולקבל מספריית שרת האפליקצייה שירותי טרנזקציות וביזור, יכול לעבור משרת WebSphere ל-WebLogic או להיפך. או לעבוד עם JBoss, Geronimo או מספר אחרים. לדעתי זו תכונה חשובה המאפשרת גמישות רבה.

Java EE. 4: ישנם מספר סטנדרטים המתאימים לפיתוח אפליקציות אירגוניות המאוגדים תחת סטנדרט אחד הנקרא JavaEE. המיוחד בסנדרטים אלה הוא העובדה שהם דורשים אפליקציה מיוחדת (Application Server) המעניקה את השירותים הנ"ל. סטנדרטים אלה מטפלים בפיתוח אפליקציות אינטרנט, ביזור אפליקציות בין שרתים, תמיכה ב-security, ניהול משאבים, הודעות א-סינכרוניות ועוד מספר רב של נושאים.

5. תחרות: ישנן מספר חברות גדולות המציעות מוצרים מתחרים בעולם הג'אווה. לדוגמה Oracle, IBM, RedHat שמציעים שרתי אפליקציה. הן מציעות גם סלי מוצרים רבים הכוללים כלי ניהול תהליכים עיסקיים (BPM), פלטפורמות SOA ועוד. ישנם מספר מסדי נתונים בג'אווה, מנועי חיפוש מבוזרים (ElasticSearch, Solr) ועוד…

6. ביצועים: לג'אווה ביצועים טובים ביותר. זה נובע בעיקר מה-JVM והאופטימיזציות החזקות המתבצעות בו. מעבר לכך, ישנם מימושים שונים ל-JVM וחלקם נותנים ביצועים טובים יותר מהאחרים. לדוגמה, ה-JVM של Azul ידוע באוסף האשפה (garbage collector) היעיל מאוד שלו.

7. כיוונון ביצועים: בנוסף לביצועים המצויינים, יכולת קונפיגורציית ה-JVM הינה חזקה מאוד. לדוגמה ל-JVM של Oracle יש למעלה מ-700 תכונות קונפיגורצייה שונות (configuration flags).

8. תאימות לאחור: למרות שבתור מפתח זה מאוד מתסכל שג'אווה בתור שפה נשארה מאחור מבחינת יכולות לעומת C#, אני חייב לציין שתאימות לאחור הינה תכונה חשובה מאוד עבור אירגונים רבים. הרבה אירגונים מעוניינים לודא שקוד שנכתב לפני שנים רבות עדיין ניתן להידור ויעניק את אותן התוצאות. ג'אווה שומרת על תאימות כמעט מוחלטת בין גירסאות.

9. אנדרואיד: פלטפורמת ה-מובייל המובילה מבוססת על ג'אווה. למרות שגוגל לא מריצים JVM קלאסי, עדיין שפת התכנות הינה ג'אווה. זהו עוד יתרון לעולם הג'אווה.

10. פופולאריות: למרות ששתי הפלטפורמות (ג'אווה ו-Net.) ושתי השפות (ג'אווה ו-C#) מאוד נפוצות, עדיין ג'אווה נפוצה יותר וקצת יותר קל למצוא בה מפתחים המנוסים בפלטפורמות השונות. הרבה יותר קל למצוא מפתח ג'אווה שמכיר Hibernate מאשר מפתח Net. שמכיר את NHibernate.

אז, אחרי שראינו למה ג'אווה הינה פלטפורמה מצויינת, הייתי רוצה לדבר על השפה עצמה. הזכרתי קודם שבהשוואה לג'אווה, C# הינה שפה חלשה יותר מבחינת תכונות. אבל ישנן שפות תכנות נוספות שניתן לכתוב בהן קוד שיתבצע על-גבי ה-JVM. ודוגמה טובה לשפה כזו (שעדיפה בתכונות שלה על C#) הינה Scala.

Scala הינה שפה עם טיפוסים סטטיים (static typed), מונחיית עצמים ומתאימה לתיכנות פונקציונלי. אני לא ארחיב ואפרט את כל יתרונות השפה כאן, אבל אחזור ואומר שהיא עדיפה מבחינות רבות מ-Java וגם מ-C#. כמובן ש-Scala אינה האפשרות היחידה. ניתן לכתוב גם ב-Clojure, JRuby, Groovy ועוד… ולפיכך ניתן לקבל את יתרונות פלטפורמת הג'אווה יחד עם שפת פיתוח חזקה בעלת יכולות המתאימות לאתגרים התיכנותיים הקיימים היום.


הפוסט בחסות ג'ון ברייס – מכללת היי-טק


ג'ון ברייס – מכללת היי-טק מקבוצת matrix הינה חברת ההדרכה המובילה בישראל ומהמובילות באירופה בתחום הדרכת המחשוב וטכנולוגיית המידע והאלקטרוניקה ובתחום הדרכת מיומנות הניהול, השירות והמכירות. לחברה ניסיון עשיר בהכשרת מתכנתים לשוק ה-Java, אך מעבר להסבות הרבות מועברים גם קורסים מקצועיים למגזר עסקי ולארגונים גדולים וקטנים. צוות המרצים הינו צוות מיומן ובקיא הן בהכשרות תלמידים והן בפן הטכנולוגי העדכני ביותר בתחום הפיתוח בשפת JAVA בתעשייה. ג'ון ברייס מכללת הי-טק מציעה קורסי JAVA שתואמים את צרכי שוק העבודה בתחום, כאשר המובילים מבינם הם:

  • Java Programming – בקורס זה נלמד לפתח אפליקציות בתכנות מונחה עצמים בשפת Java הפופולארית.
  • JavaEE 6 – קורס זה סוקר את הסטנדרטים המובילים של גרסאת JavaEE החדשה כגון: EJB, Web, JPA.
  • Spring 3 – בקורס זה מלמד על ספריית הקוד Spring שהינה מאוד נפוצה ומאפשרת פיתוח מהיר במגוון תחומים ב-Java.
  • Scala Programming — בקורס זה נלמד לפתח בשפת ה-Scala שהינה תחליף טוב הרבה יותר מ-Java ומאפשרת פיתוח מהיר יותר עם כמות קוד משמעותית קטנה יותר.
  • Hibernate – קורס זה מציג איך לכתוב קוד מונחה-עצמים העובד מול מסד נתונים רלציוני באמצעות ספריית Hibernate הנפוצה.

הרשמה בחודשי דצמבר- ינואר לאחד מהקורסים הנבחרים תזכה אותך, גולש ניוזגיק, ב-10% הנחה.

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

41 תגובות על "10 סיבות מדוע ג'אווה עדיפה על NET."

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Yoav Kaplan
Guest

לגבי הטיעון ה 2: אולי פלטפורמות קוד פתוח זה נכון, אבל יש למייקרוספוט את כל התחליפים, למשל ל DI יש את Unity / MEF ועוד פתרונות. יש את ENTITY וכו'..

Tsachi Nimni
Guest

ממש לא נכון שג'אווה מספקת ביצועים טובים יותר. חוץ מזה למה לקנות שרת אפליקציה מ IBM? יש IIS מובנה בכל שרת ווינדוס

Miky Lestat
Guest

הפוסט הבא צריך להיות "100 סיבות למה #C ו Net. טובות יותר מ Java"

Idan Yael
Guest

כל הפוסט אני חושב לעצמי .. "מה זה הטיעוני סרק האלה" .. מזל שכתבת את זה בבלוג ככה שלא נוח לשלול אותך בכל סעיף וסעיף. הכי אהבתי את סעיף 6 שבעצם אומר "תאמינו לי.. זה יותר מהיר ואין לי איך לפרט או להסביר".רק בסוף שראיתי את הקטע שמספר ע"י מי הפוסט נכתב הבנתי למה המילים האלה בכלל מופיעות פה.

Anonymous
Guest

מהיר יותר בעיקר בגלל היכולת לרוץ על מערכות UNIX שנותנות ביצועים טובים יותר.
בכלל .NET זוכה לפופולריות גבוהה בארץ בעיקר בגלל הצבא וסניף מייקרוסופט, ברוב העולם אין בכלל תחרות וג'אווה לוקחת בענק. באירופה למשל לא נוגעים ב .NET
אני מציע לכל חובבי מייקרוסופט לצאת מהסרט שהם חיים בו.
הסכנה לג'אווה נשקפת אם כבר מכיוון של ROR

Michael Arenzon
Guest

מסכים עם הכל חוץ מהקטע של ROR שלא היה קשור.

Max Brin
Guest
odedns זה נחמד לזרוק באז וורדס לאוויר, וכל אהבל יודע שהאסוציאציה הראשונה של יוניקס היא מהירות, אבל צר לי לבשר לך, בעולם המודרני, אחרי אינספור נסיון, אם אתה לא מפתח ראוטרפיירוולכל מערכת שתסניף ותנצל את היכולת האדירה של הTCP IP STACK DRIVER המושלם שיש בלינוקס (כאן בערך מסתיים היתרון על שרתי Windows וגם זה כבר לא רלוונטי אחרי Windows2012), אין לך שום סיבה בעולם לתחזק שרתי לינוקס. בלי שום קשר, הטיעון המטומטם הזה של ביצועים (נושא שאני מעורה בו לא קצת) לא תקף לגבי 99% מפתרונות התוכנה כי פשוט זה לא קריטי למוצר. ה0.001MS שיפור לא שווה את ה500K$ ששמת… Read more »
Anonymous
Guest

Max Brin באמת ? אני מציע שתבדוק על מה רצים כל האתרים הגדולים בעולם. רמז – לא windows
אם ביצועים לא מעניינים אותך אתה יכול לעבוד ב windows ו /net.
אבל הטענה של הפוסט נכונה.

Idan Yael
Guest
odedns, כל האתרים הגדולים בעולם שותפים לאותם CDN של החברות המובילות בתחום ולכן לקחת מדגם של 100 אתרים גדולים שבעצם מעבירים את התוכן בעזרת 2 חברות ענק זה ממש לא מייצג. ואל תתבלבל, אף אחד לא אמר שיוניקס לא יותר מהיר מווינדוז… זה תלוי בהמון גורמים וצריך למדוד כל דבר לגופו. מה שכן נאמר זה שאתה לא יכול להגיד שגאווה בהכרח יותר מהיר, בטח לא מבלי להביא הוכחות שיגבו אותך – מה שהפוסט הזה בעצם עושה. בחיית.. תראה את הסעיפים… זו בדיחה! "מבחר של סיפריות" – בחיים לא מצאתי שפה שאין בה מבחר אדיר. סעיפים 3,4 – לא מבין מה… Read more »
Anonymous
Guest
Idan Yael אין מה להשוות את אוסף הספריות בין הפלטפורמות ואת הרשיונות לשימוש בהם. תראה לי לדוגמה אלטרנטיבה ל-ElasticSearch ב-.Net. (מנוע חיפוש מבוזר שאני יכול להשתמש בקוד שלו). תראה לי אפליקציה מסחרית שתומכת ב-6 מליון טרנזקציות לשנייה שרצה על 4 ליבות בלבד כמו (http://martinfowler.com/articles/lmax.html) והם גם פתחו חלק מהקוד. יש לך בחירה בין JVMs. אתה יכול לקנפג כמעט הכל (לדוגמה האם הפויינטרים יהיו בני 64 ביט או 32 ביט עם טבלת המרה). לגבי סעיפים 3,4: אין סטנדרטים (JSRs) בעולם ה-.NET וכן הקונספט זר לך. הרבה אפליקציות המבוזרות הגדולות רצות על JVM לדוגמה: Twitter, LinkedIn, FourSquare אני לא שמעתי על אף… Read more »
Max Brin
Guest

הפוסט הזה הוא חרטה מארץ החרטות, אין פה טיעון אחד ויחיד שהוא אמת מוצקה. הסיבה היחידה שהפוסט קיים היא כי ג'ון ברייס היו חייבים מלל כלשהו לצד הפרסומת.

Tsachi Nimni
Guest

חרטה מארץ החרטות, לא יכולתי לתאר את זה טוב יותר

Ram Nathaniel
Guest

לא כתבתם את החסרון הכי גדול של ג'אווה – אי אפשר לבנות UI שהוא באמת טוב ונראה מליון דולר (זה בגלל שהיא cross platform).

בלי זה לא ממש כיף לכתוב אפליקציות מצד הלקוח בג'אווה ובגלל זה היא לא ממריאה.

Anonymous
Guest

כיום אף אחד כמעט לא רוצה לבנות ממשק משתמש שהוא לא web
לכן הטיעון הזה לא רלוונטי.
בין כה רוב טכנולוגיות ה UI בעולם ה web מתבססות על ספריות JS שבהן אפשר להשתמש בשתי הפלטפורמות.

Ram Nathaniel
Guest

:-)
כנראה שכל אחד רואה את העולם שלו.
אני מפתח למובייל עם ג'אווה (אגב, גם לאייפון – דרך codenameone)
העניין הוא שהכלים שנעשו בעולם הג'אווה להגיע ל UI מעולה עדיין לא מספיק טובים.
אפילו סביבות פיתוח שנכתבו בג'אווה לא נראות טוב.

Anonymous
Guest

Ram Nathaniel אם יש לך טענות לממשק של אנדרויד זה כבר סיפור אחר שלא קשור לג'אווה. לגבי איייפון באמת הפיתוח לא נועד שם לג'אווה.
לגבי סביבות פיתוח בג'אווה – לא מסכים איתך, מה גם שאתה מקבל איתם את ה cross platform שאין לך עם סביבת פיתוח של מייקרוסופט.
מה שאמרתי זה שלא מפתחים היום הרבה אפליקציות desktop

Ofer Itzhaki
Guest

הפוסט הכי מיותר ומטופש שראיתי מאז ומעולם. לפחות לא טרחתם להסתיר שזה פרסומת, אחרת אנשים עוד היו מאמינים לשטויות שנכתבו בו.

Gilad Naaman
Guest
Hen Reu
Guest

מכל מה שראיתי שרשמתם פה שכחתם משהו אחד חשוב: IDE.

Eclipse לא עולה שקל לעומת VS שעולה ימבה כסף, למוצר אחד. (יש אלטרנטיביות ל- VS אבל אם אתם חברה רצינית אז אתם תפתחו בה).
כאשר אתה חברה גדולה/בינונית אתה לוקח בחשבון את זה.
על כן הרבה חברות מעדיפות JAVA.

אגב לגבי הפוסט, לא שוכנעתי ש- JAVA עדיף על .NET, כי הטיעונים היו חסרי "בשר". רשמת את ההיתרונות של java ובאתה מידה הייתי יכול לרשום את ההיתרונות של .Net

Moshe Basanchig
Guest
לסנן תגובות לגיטימיות (בלי קללות, הכל היה ענייני) זה בהחלט בוגר. כל הכבוד לכם. אני מקווה שהתגובה הזו תזכה לפרסום. אני לא מבין אותך שימי בנדיאל – אמרו לך לכתוב פוסט שיווקי, אז המצאת איזה משהו ופרסמת? איפה היושרה המקצועית שלך? למשל, בנקודה מספר 2 – אם אתה מכיר דוט-נט, אז בטח שמעת על ספריות כגון Ninject. אלו ספריות טבעיות של דוט-נט והן לא "נגררות" אחרי המקבילות שלהן בג'אווה. או נקודה מספר 7 – מה זה אומר שיש 700 דגלי קונפיגורציה? כמה מהם באמת קשורים לביצועים? בלי מידע מדויק זו נקודה סתמית. או נקודה 8 – אני די סגור על… Read more »
שי מסיסטרנו
Guest

בנוסף לכל הטיעונים המוצדקים שלכם, חייבים לומר כל הכבוד לניוזגיק.
הם לא מצנזרים את התגובות, למרות שהן פוגעות בנותן חסות שלהם.

Zvika Peer
Guest

הסיבה העיקרית והכי חשובה להעדיף את java על פני net. הינה שמחר יחליט איזה מנהל במיקריסופט ש net . לא רווחית להם מספיק אז מחרתיים מיקרוסופט יגרטו אותה (תמיד יהיו כאילו שיתלהבו מהבולשיט שמיקרוסופט תאכיל אותנו למה הם גרטו את זה ).
מיקרוסופט עשתה את זה עשרות פעמים כשהפעם הגדולה מכולם היתה עם silverlight .
מבחינה טכנולוגית כל סביבה והחוזק שלה אי אפשר להשוות את החוזק והנכונות של spring לזו של mef
מצד שני visual studio כסביבת פיתוח עדיפה בהרבה על eclipse לעניות דעתי .

Moshe Kaplan
Guest

אני לא בטוח ש – Java היא אם ככה בחירה נכונה. Java אמנם היא קוד פתוח, אבל אסור לשנות אותה. בדיוק על זה התנהל קרב הפטנטים בין אורקל לגוגל על אנדרואיד.

Zvika Peer
Guest

כמה #C השתנה בשנים האחרונות הוסיפו לה async ו await כאשר לא בדיוק היה חסר api לטפל בmultythreading .גם java משתנה עם השנים .הוסיפו לה אפשרות של lambda expresion וכד .
בכל מקרה נראה לי שמדובר יותר על הטכנולוגיות מסביב כדוגמת wcf מול jms .
maven מול nuget כל סביבה והחוזק שלה

Gilad Naaman
Guest

Silverlight עדיין בשימוש בWindows Phone. זה שאף-אחד לא פראייר מספיק בשביל לכתוב בשבילה לWeb – זה סיפור אחר.

Gilad Naaman
Guest

Silverlight עדיין בשימוש בWindows Phone. זה שאף-אחד לא פראייר מספיק בשביל לכתוב בשבילה לWeb – זה סיפור אחר.

Zvika Peer
Guest

הסיבה העיקרית והכי חשובה להעדיף את java על פני net. הינה שמחר יחליט איזה מנהל במיקריסופט ש net . לא רווחית להם מספיק אז מחרתיים מיקרוסופט יגרטו אותה (תמיד יהיו כאילו שיתלהבו מהבולשיט שמיקרוסופט תאכיל אותנו למה הם גרטו את זה ).
מיקרוסופט עשתה את זה עשרות פעמים כשהפעם הגדולה מכולם היתה עם silverlight .
מבחינה טכנולוגית כל סביבה והחוזק שלה אי אפשר להשוות את החוזק והנכונות של spring לזו של mef
מצד שני visual studio כסביבת פיתוח עדיפה בהרבה על eclipse לעניות דעתי .

Eran Kampf
Guest

#פוסטים משנות ה-90….
באמת, כאילו זה מה שמעניין אותכם? ג'אווה או דוטנט?!

Haim Michael
Guest
לא מדובר בשאלה מי מבין השתיים עדיפות… כל מקרה לגופו… יש מקרים שבהם עדיף לבחור ב-net. ויש מקרים שבהם עדיף לבחור ב-java. בנוגע לביצועים גם כאן אין תשובה מוחלטת. כל מקרה לגופו.. ואחת הדוגמאות הטובות ביותר היא השוואה של הביצועים של אותו web application שנכתב פעמיים.. ב-net. וב-java ee… והשוואת הביצועים כאשר מערכת ההפעלה היא windows… אתם תגלו שברוב המקרים ה-web application שפותח ב-.net רץ הרבה יותר מהר (מהסיבה הפשוטה ש-.net עברה אופטימיזציה ל-window ו-java ee לא). יתר על כן, אם מתמקדים בתחום של פיתוח web application אני מציע להוסיף לצורך ההשוואה גם את php.. שהינה האופציה הפופולרית ביותר בעולם… Read more »
Daniel Piro
Guest

התנסיתי בפיתוח של שלושת הסביבות, ג'אווה מנצחת בגדול עבורי, פשוט בגלל שהיא בדיוק באמצע (נוחות, קרוס פלטפורם, תמיכה מסחרית והמון קוד קיים). בקשר לביצועים הכל תלוי בהכרות עם הסביבה, קצת הבנה של אופטימזציות של JIT יתנו האצה משמעותית לקוד

Idan Fridman
Guest

JAVA או .NET .. תלוי תלוי תלוי! בסביבת WEB אין ספק שיש המון פתרונות פנטסטים ל .NET אבל כשאנחנו עובדים ל SERVER ובמיוחד ב- BACKEND… זה כבר עולם אחר ואין משהו מספיק חזקמתקדםיציב כמו JAVA בתחום זה.

Elad Meidar
Guest

הטכנולוגיה של הבקאנד זה בקושי 10% ממה שחשוב בשביל אפליקצית ווב. אם המהירות של הבקאנד שלך זה מה שמשנה לך – אתה עושה את זה לא נכון.

Adam Zak
Guest

Azure > Java , lambda expression > java

Adam Zak
Guest

Azure wins!
lambda expression wins!
ואהבתי את הקטע של פרסום קורס של גאווה מייד בסוף הכתבה

Dan Peretz
Guest

תנסה HASKELL. שפה חזקה מאוד. לא מתאימה לכל אחד – מצריך ידע בתכנות פונקציונאלי (אם אתה מכיר)

Dan Peretz
Guest

תנסה HASKELL. שפה חזקה מאוד. לא מתאימה לכל אחד – מצריך ידע בתכנות פונקציונאלי (אם אתה מכיר)

Oren Bracha
Guest

כתבת קשקוש

Doron Zohar
Guest

רגע, אני צריך לבדוק ביומן.. אנחנו ב-2013?!, כי ה"מאמר" הזה כל-כך 2002… פעם אנשים היו מתפרנסים מההשוואות בין ג'אווה ו-NET., אפילו אני חטאתי בזה :)

Doron Zohar
Guest

רגע, אני צריך לבדוק ביומן.. אנחנו ב-2013?!, כי ה"מאמר" הזה כל-כך 2002… פעם אנשים היו מתפרנסים מההשוואות בין ג'אווה ו-NET., אפילו אני חטאתי בזה :)

אבנר זמיר
Guest

דורון, לא הבנתי. להצביע ג'אווה או NET?

Avi Weiss
Guest

כדאי שקודם כל יסבירו בג'ון ברייס למה המודל הלימודי שלהם קורס:
http://bitly.com/15uVj5U

wpDiscuz

תגיות לכתבה: