מקלדת לאייפד תוצרת Dart Chenq [סקירה]

הסקירה הראשונה למקלדת אלחוטית לאייפד, שנכתבה כולה באמצעות מקלדת אלחוטית לאייפד. בקרוב אצלכם

צילום: ניוזגיק. מקלדת אלחוטית לאייפד מתוצרת Dart Cheng

כל מי שרוכש אייפד מגלה מהר מאוד את אחד החסרונות העיקריים שמאפיינים מחשבי לוח: חוסר במקלדת פיזית. אמנם, המקלדת הווירטואלית משמשת כתחליף עבור מי שצריך פה ושם להקליד שם משתמש וסיסמא, אבל אם אתם מתכוונים להקליד הרבה על האייפד שלכם, צריך לחשוב על פתרונות אחרים.

אחד מהפתרונות הללו הוא לשקול לקחת איתכם מקלדת ניידת. כך הגענו אל המקלדת האלחוטית תוצרת Dart Cheng, המתחברת לאייפד באמצעות חיבור בלוטות', ומאפשרת לנו גישה מלאה לכל המקשים שתאתרו ב-qwerty סטנדרטית, כולל מקשי ה-f1 עד f12, שלרוב נעדרים ממקלדות ניידות.

מפרט טכני:

יצרן ודגם: Dart Cheng, BTK06
סוג מקלדת: qwerty מלאה
מקור כוח: פועלת על סוללה פנימית נטענת מסוג Li-Ion. המקלדת מגיעה עם כבל USB המתחבר לכל מחשב כדי להטעין את הסוללה. זמן טעינה מלא הוא כשעתיים. סוללה טעונה אמורה להספיק ל-300 שעות עבודה ו-500 שעות המתנה לפי הגדרות היצרן.
קישוריות: חיבור בלוטות', עד 10 מ'.
מימדים: 284.5×119.8×6.7 מ"מ, כמו מקלדת אלחוטית סטנדרטית של אפל, כולל מאפייני העיצוב של כפתורים לבנים וגוף בצבע מטלי כסוף.
תוספות: המקלדת מגיעה עם מעמד לאייפד שלכם (תחשבו על dock), שמאפשר לכם גם לחבר את האייפד עם כבל מתאים למחשב, או פשוט להעמיד את האייפד מולכם בזמן שאתם מקלידים לכם בהנאה.

עיצוב

קשה שלא למצוא את הדימיון למקלדות של אפל, למרות שהמותג עצמו הוא מותג סיני בשם Dart Cheng ולא אפל (אל תשכחו שהציוד של אפל מיוצר כולו בסין, למרות שהוא מעוצב בארצות הברית). מי יודע, אולי זה אותו יצרן שמייצר רכיבים ומקלדות עבור אפל, או אולי זה אחד שפשוט לקח את הדוגמא והחליט לעשות אחת משלו. בכל מקרה, הדימיון משחק כאן, כמובן, לזכותה של המקלדת.

המקלדת ולידה תחנת העגינה

המקשים נוחים למגע, ומזכירים מאוד את ההקלדה על המקשים של המקלדת של אפל. מי שלא רגיל אליהם, יצטרך כמה ימים של הקלדות להתרגל למאפייני העיצוב הייחודיים שלהם. אלה כוללים את הגובה המינימלי (2-3 מילימטרים מעל גובה המקלדת), והקפיציות שלהם. שוב, אפשר להתרגל אליהם, ומי שכבר היתה לו מקלדת שכזו יודע כבר במה מדובר.

בנוסף ל-12 מקשי פונקציות מעל המספרים, ישנם כמה כפתורים מיוחדים. הכפתור בחלקה העליון-ימני של המקלדת הוא כפתור מעניין וכל כך שימושי, שבהתחלה בכלל לא חשבתי שיכול להיות שמשהו תכנן לשים אותו במקלדת אלחוטית. מדובר בכפתור שתפקידו להחליף את הלחיצה בכפתור העגול של האייפד (כפתור הבית) ותפקידו לצאת מאפליקציות ולהחזיר אותנו למסך הראשי. ובכן, אותו כפתור ממתין לכם גם על גבי המקלדת, בצורה נוחה ביותר, מעל כפתור ה-backspace, שבאפל מכנים: "delete".

מימין לשמאל: חיבור טעינה, כפתור שידור לסנכרון מכשירים ומתג הפעלה

כפתור ההפעלה וההדלקה, כולל כפתור הסנכרון של הבלוטות' נמצאים בחלק הקדמי של המקלדת, זה שרחוק מהגוף. מתג ההפעלה קטן, אבל לא מידי קטן. כפתור הסנכרון, לעומתו, מכונס פנימה, בכוונה תחילה, ותדרשו ללחוץ עליו עם סיכה או עם עפרון, כדי לשדר את אות הסנכרון שלו עם האייפד. דרך אגב, לאלה מכם שרגילים שהאייפד שלהם עם בלוטות' סגור כדי לחסוך בסוללה, אל תשכחו להפעיל את הבלוטות' בתוך האייפד לפני שאתם מנסים לסנכרן (מתוך ההגדרות->כללי->בלוטות').

ה-dock

תחנת העגינה עצמה לבנה, כמו שניתן לצפות מתחנת עגינה שתתאים למוצר תפוחי. בכל זאת היא רוצה להתחבר למוצר שעוצב בקופרטינו, ומורכב בסין, כפי שכתוב בגב של כל אייפד.

מבחינת נוחות, תחנת העגינה מחזיקה את האייפד במצב עמידה בזווית קטנה לאחור, כך שתוכלו לשים את האייפד במרחק של כ-15 ס"מ מהמקלדת, ולראות אותו בצורה נוחה. מעבר לכך, יש לה חסרון אחד בולט, שאולי עבור חלקכם הוא בכלל לא קיים, והוא שהיא נועדה לאייפד בלבד, ללא כל כיסוי או מגן אחורי. כלומר, בכל פעם שתרצו להעזר בתחנת העגינה כדי שתחזיק את האייפד מולכם, תצטרכו להוריד את הכיסוי, אם הכיסוי שלכם הוא כזה שמגן גם על הגב של האייפד.

פרופיל צד של תחנת העגינה עם האייפד מגלה את מרווח האפס בחלק האחורי, מה שאומר שאם יש לכם מגן ששומר על החלק האחורי של האייפד, תצטרכו להסירו לפני החיבור

עבור משתמשי אייפד 2 עם הסמארט-קאבר, זה אולי פחות רלוונטי, אלא אם תרכשו מגן שישמור על האייפד שלכם גם מאחור, וממילא הסמארט-קאבר הוא לא דבר שמגיע עם האייפד וצריך לרכוש אותו בנפרד (אבל בינינו, רוב האנשים רוכשים אותו).

חיבור וקישוריות

אחד הדברים המדהימים בהמקלדת היא זמינותה לאחר הוצאה מהקופסא. לא צריך להתקין דרייברים, אלא ישר לחבר אותה למחשב סמוך עם כבל, כדי שהסוללה תתחיל להיטען, וישר תוכלו להתחיל לסנכרן בין האייפד לבין המקלדת.

הסנכרון עצמו לוקח דקה-שתיים, ומייד לאחר מכן אפשר להתחיל לעבוד, כאשר הסוללה של המקלדת נטענת ברקע.

הבית לעומת הדרכים

כאן אנחנו כבר נכנסים לשימושיות, והיא עדיין טיפה סובייקטיבי, אז אנסה לתאר לכם את החוויה שלי. ראשית, המקלדת עצמה, בתור מקלדת בגודל מלא של כל המקשים היא פתרון מעולה להקשה של אותיות באייפד. מי שינסה, בוודאי ישים לב שהקלדה על מסך זכוכית גורמת אחרי מספר דקות מעטות לכאבים בידיים, מה שהופך הקלדת מיילים או אפילו ציוצים קצרים (אבל רבים) לסיפור שלא תמיד כדאי להיכנס אליו באייפד.

כך יוצא שפתרון של מקלדת אלחוטית, הנישאת אתנו ועם האייפד לכל מקום, יכולה להוות פתרון קל ופשוט לבעיה ה"קטנה" הזאת באייפד. לדוגמא, הכתבה הזאת נכתבה במלואה על האייפד באמצעות המקלדת האלחוטית, דבר שבלי המקלדת היה בלתי-אפשרי, או כרוך בכאבים.

מבחינת משקל, המשקל של המקלדת שולי. בעוד שהיא שוקלת פחות מחצי קילוגרם, וצריך לזכור שאנחנו לוקחים איתה גם את תחנת העגינה (עוד כמה גרמים) וגם את כבל הטעינה, לכל מקרה שלא יהיה. אלה יחדיו מביאים אותנו למצב שבו האייפד שלנו נודד יחד עם הכיסוי שלו, המקלדת, תחנת העגינה והמטען שלו לכל מקום. אמנם, זה נשמע כמו טרחה רבה, אבל בעבור השימושיות החדשה שהוא מאפשר לכם באייפד, המשקל הנוסף של המקלדת, תחנת העגינה וכבל הטעינה (אם אתם לוקחים אותו), שווים את המשקל העודף שלהם, גם בדרכים.

ריבוי שפות

כפתורי הפונקציות הנוספות מעל המקשים הרגילים, ובפינה ימנית עליונה נורות חיווי למצב הסוללה והקישוריות

מבחינת שפות, המקלדת מגיעה מהמפעל כאשר צרובים עליה המקשים באנגלית ועברית, ובנוסף כמובן מקשי פונקציות מיוחדות. למי שירצה להחליף שפה באמצע כתיבה מעברית לאנגלית עדיין ימצא עצמו מעלה את המקלדת הווירטואלית כדי להחליף שפה, עד שאחרי כמה דקות הוא בוודאי ישים לב שישנו שילוב מקשים במקלדת שעושה עבורכם את העבודה – כפתור fn + מקש הרווח. אלה מחליפים בין עברית לבין אנגלית. מובן שכפתור ה-capslock, שעדיין חי וקיים למרות התוכניות של גוגל לבטל אותו, יעשה את העבודה נאמנה גם כן.

מחיר

בעת כתיבת שורות אלו, מחירו של האייפד לבדו, בלי תוספים, נע בסביבות ה-2000 שקלים מהיבואנים השונים, ותלוי בעיקר בבחירה שלכם האם לרכוש את האייפד 1 או אייפד 2, ואם בחרתם בשני, האם תרצו איתו גם את הכיסוי המגן המיוחד, שכרוך בעלות נוספת.

המקלדת נמכרת היום ברשת חנויות באג, במחיר 299 ש"ח. למי שרכש או עומד לרכוש אייפד, עומדת השאלה האם כדאי לו להשקיע את הסכום הנוסף עבור מקלדת אלחוטית. אם אתם מתכוונים להשתמש באייפד גם בתור מחשב, כלומר, כזה שתרצו לכתוב בו מיילים של יותר משורה אחת, ויותר מכמה מיילים בודדים ביום, כדאי לכם לרכוש מקלדת. אין בכך כל ספק, שכן בלי מקלדת קשה להקליד על האייפד, תרתי משמע.

האמת היא שבמחשבה מעמיקה יותר, העלות של הסמארט-קאבר היום (לבעלי אייפד 2) קרובה מאוד לזו של המקלדת. מבין שניהם, הרכישה הפרקטית יותר היא דווקא זו של המקלדת, לדעתי. זאת, משום שהמקלדת האלחוטית תוסיף לכם אפשרויות שימוש שאחרת לא קיימות באייפד, בעוד שתחליף לסמארט-קאבר תוכלו לרכוש בקלות, וממילא הסמארט-קאבר לא מוסיף את אותה פונקציונאליות.

נדב דופמן-גור

עו"ד העוסק בתחומי דיני הטכנולוגיה, דיני פרטיות וקניין רוחני. מרצה ומנטור לסטארטאפים, ובעל ניסיון רב-שנים בפיתוח ווב (http://about.me/nadavdg).

הגב

4 תגובות על "מקלדת לאייפד תוצרת Dart Chenq [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
יוסי מזרחי
Guest

והנה לכם השטות הגמורה ביותר.
אנשים מתלהבים הגאג'טים וקונים רק בשביל פוזה או סמל סטטוס
משלמים יקר ולא מפיקים שום תועלת ממשית מהמוצר
ובסוף עוד מוספים כסף כדי לנסות להפוך את הגאג'ט למחשב…
עוד לא נולדה ההמצאה שתנצח את הלפטופ.

עלי
Guest

יופי של סקירה. שאלה קצת טריוויאלית אך המטרידה את מנוחתי.. כתבת "למי שירצה להחליף שפה באמצע כתיבה מעברית לאנגלית עדיין ימצא עצמו מעלה את המקלדת הווירטואלית כדי להחליף שפה". איזה קשר יש אם בכלל בין זמינות המקלדת הפיזית להופעת המקלדת הוירטואלית? האם כאשר אני נוגע בתיבת טקסט, לא מופיעה המקלדת הוירטואלית? אם זה המקרה, השימוש במקלדת הפיזית מפנה מקום משמעותי במסך האייפד מה שהופך אותו לשימושי הרבה יותר בעבורי ובעבור כל מי שמעוניין בו כתחליף לפטופ.
תודה
עלי

יחיאל
Guest

למה צריך מקלדת לIPAD זה מיותר אם אם לא מסתדרים עם מקלדת וירטואלית כנראה שIPAD זה לא בשבילכם (לדעתי מדובר באחת המקלדות הוירטואליות הכי נוחות שקימות)

Ariel Shapira
Guest

יש את המקלדת לאייפד של סייפ דור עם כיסוי קשיח וקל ועברית מאוד נוחה
http://www.safedoor.co.il/pl_product~25~5~0.htm?x=1

wpDiscuz

תגיות לכתבה: