כמה עולה פיתוח אפליקציה?

אז כמה באמת עולה לפתח אפליקציה? בואו ניקח כמה אפליקציות מוכרות כדוגמא

app store getty images

קרדיט תמונה: Getty Images Israel

מאת אלי סוויד

באופן מפתיע, יזמים רבים בתחום אפליקציות המובייל מתקשים לכמת מראש את אחד הנתונים הקריטיים ביותר בדרך להגשמת חלומם: עלות פיתוח האפליקציה עצמה. לאחר ששמעתי את השאלה עולה שוב ושוב לאורך השנים בניסוחים והקשרים שונים מפי רבים – בין היתר גם על ידי יזמים שהגיעו לשלב בו המיזם מוצג בפני משקיעים מבלי שיכלו לתקצב באופן אמין את עלות הפיתוח, החלטתי לנסות ולפזר מעט את הערפל.

אמ-לק

 • אפליקציה בחנויות הכרחית על מנת להציע את המוצר למשתמשים.
 • ללא נתוני משתמשים הסיכוי לקבלת השקעה או להגיע לשת״פ מסחרי הוא נמוך.
 • סטארטאפים ממומנים, במיוחד בארה״ב, מפתחים בעלויות גבוהות – אך ניתן להגיע למחיר נמוך משמעותית.
 • Tinder כדוגמא – אפליקציה פשוטה אך חדשנית, אשר עושה שימוש ביכולות הטלפון ומבצעת התאמה בין משתמשים באמצעות השרת.
 • נבדקו נתוני שוק כלליים, תוצאות אתרים המעריכים אוטומטית עלות פיתוח, וכן סקר הצעות מחיר מעשרות בתי תוכנה שבוצע בנושא זה ממש.
 • טווח המחירים הצפוי לפיתוח אפליקציה פשוטה הדומה לטינדר עצום, החל ב-5,000 דולר לפיתוח בהודו וכלה במאות אלפי דולרים בעמק הסיליקון.
 • הערכה סבירה לעלות פיתוח בישראל עבור גרסה 1.0 של אפליקציה כזו בידי בית תוכנה אמין הינה כ-50 אלף דולר.
 • עלות פיתוחה של אפליקציה מורכבת משמעותית – למשל כזו הדומה לאובר – תגיע ל-100 אלף דולר ומעלה.

במיזמים רבים שאלת עלות הפיתוח כלל אינה מתעוררת שכן פיתוח התוכנה מתבצע בידי חברי הצוות עצמם. אך כאשר איש מבין חברי הצוות אינו מחזיק ביכולות הטכנולוגיות הנדרשות, הדרך הסבירה ביותר להביא את הרעיון בפני משתמשים הינה פיתוח באמצעות חברה חיצונית. כיום ניתן לפתח כך גם אפליקציות עבור מיזמים המחייבים מיומנות טכנולוגית רבה, שבעבר קשה היה לאתר צוותים חיצוניים הניחנים בה. עם זאת, כאשר מדובר במיזם טכנולוגי מובהק אשר פיתוחו דורש חודשי עבודה רבים ועלותו גבוהה, יעדיפו היזמים ברוב המקרים לגייס צוות פיתוח פנימי.

לכן, בין היתר, מפותחות בדרך כלל במיקוד חוץ אפליקציות שאינן טכנולוגיות במיוחד. כמובן שאין לבלבל בין מורכבות טכנולוגית וחדשנות: רבות מהאפליקציות המהפכניות והמצליחות ביותר בהיסטוריה, אשר שינו את דפוסי השימוש בטלפון עבור מאות מיליוני בני אדם – כמו אינסטגרם, סנפצ׳ט, airbnb או ווטסאפ – אינן מכילות טכנולוגיה מתוחכמת כלל. נכון שכאשר אפליקציה שכזו מצליחה, עליה לשרת משתמשים רבים, דבר מורכב כשלעצמו, אך תשתיות הענן הנוכחיות מאפשרות ברוב המקרים לענות לפחות על שלביו הראשוניים של אתגר זה ללא תוספת משמעותית לעלות הפיתוח. אמירה זו נכונה גם ליכולות טכנולוגיות מורכבות אשר מצורפות כיום לאפליקציות ״בלחיצת כפתור״ – החל במיקום לוויני דרך ראיה ממוחשבת וזיהוי דיבור, וכלה בהצפנת נתונים משוכללת.

אבל גם אם מדובר במוצר פשוט-יחסית כמו הדוגמאות שנמנו לעיל, יתקשו היזמים ברוב המקרים לתקצב מראש את הפיתוח. כאשר הם מנהלים מו״מ מוקדם עם בתי תוכנה, ההערכות שיקבלו תהיינה במקרים רבים רחוקות זו מזו, ופעמים לא מועטות חורגת עלות הפיתוח בפועל מהתקציב בשיעורים מבהילים. נכון כמובן שגם הטווח הראשוני עלול להיות גדול למדי, אך בכל זאת, ״כמה עולה לתפור חליפה ליתום?״…

בואו ניקח את טינדר כדוגמא

דרך אפשרית לענות על שאלה זו היא לבחור אפליקציה מוכרת ולשער כמה היה עולה לפתח אותה. דוגמא טובה לאפליקציה ״לא טכנולוגית״ אשר זכתה להצלחה עולמית היא טינדר (Tinder), שכללה ממשק חדשני לאותה תקופה אשר הבטיח לה מקום בשוק ההיכרויות, והניבה גל הרחוק מלהסתיים של אפליקציות ״מסוג טינדר״ – אשר מתאימות בין משתמשים בתחומים שונים באמצעות מכניזם דומה.

כידוע, טינדר מאפשרת למשתמשים להזדהות באמצעות פייסבוק, להעלות פרופיל הכולל תמונה, להציג תמונות של משתמשים אחרים בקרבת מקום, וכאשר שני משתמשים סימנו באמצעות מחוות החלקה על המסך שהם מוצאים חן זה בעיני זו, מייצרת האפליקציה קישור ביניהם, שולחת הודעות לשניהם ומאפשרת צ׳ט. חלק ממודל ההכנסה של טינדר מבוסס על in app purchase.

כמה עלה לפתח את טינדר?

כמה עלה לפתח את טינדר?

באפליקציה כמו טינדר אנו רואים מרכיבים יסודיים המשותפים לרבות מבין האפליקציות אשר מתומחרות לפיתוח במיקור חוץ:

 • מאגר נתונים מאורח בענן, עליו נשמרים נתוני המשתמשים.
 • לוגיקת שרת, או הדרך בה מבוצעות הפעולות: במקרה זה, למשל התאמה בין משתמשים.
 • האפליקציה עצמה – אייפון ו/או אנדרואיד, לרבות ממשק המשתמש.
 • התחברות באמצעות רשתות חברתיות, במקרה זה פייסבוק.
 • שימוש ביכולות הסמארטפון, במקרה זה המצלמה ומחוות מסך.
 • יכולת לרכישה מתוך האפליקציה In-app purchase.
 • שליחת הודעות למשתמשי האפליקציה Push notifications.
 • כלי אדמיניסטרציה ותיעוד שימוש.

אם תשאלו מומחה כמה זמן יארך פיתוח אפליקציה כזו בגרסה 1.0, הוא ודאי ימשוך בכתפיו ויאמר משהו כמו ״כמה חודשים״. כוונתו, יש לשער, תהיה שמהנדס מבריק אשר עובד לפי מפרט מדוייק עשוי להרים מערכת כזו בחודש עבודה מאומץ, בעוד חברת פיתוח גדולה עלולה בהחלט להביא בחשבון ארבעה חודשי עבודה של צוות בן שלושה אנשים… אישית, הייתי מניח שבית תוכנה סביר הפועל בטכנולוגיות קונבנציונליות יתקצב פנימית בין חודשיים לארבעה חודשי עבודה עבור צד השרת והאפליקציות עצמן ברמת Minimum Viable Product) MVP). אך ללא קשר למידת דיוקה, הערכה זו לא מקרבת אותנו להערכת העלות הנדרשת – הן בשל ההבדלים באופן בו תופסים בתי תוכנה שונים את תכולת הפרוייקט, והן בשל המרווחים אשר עשויים להיות גבוהים ואינם שקופים ללקוח.

הערכות כלליות הנוגעות לעלות פיתוח אפליקציה נוכל למצוא בסקירה נרחבת אשר פורסמה בידי בית תוכנה אמריקאי ותיק ורב נסיון. בחלקה הראשון של הסקירה מופיעות הערכות המבוססות על נתוני הון סיכון: איזה חלק מהסכום שהושקע בסיבוב ה-Seed הוצא על פיתוח. לאחר הפחתת עלויות אחרות, הערכות הסכום שהוצא בפועל בידי סטארטאפים ממומנים מתחילות ב-90 אלף דולר ומגיעות ל-200 אלף. בסקירה מופיעות מסקנות סקרים נוספים שנערכו בתעשיית הסטארטאפ האמריקאית, ובהם אנו רואים טווח מחירים רחב יותר, לטוב ולרע: החל ב-50 עד 100 אלף דולר עבור אפליקציה פשוטה יחסית אשר מפותחת בידי בית תוכנה בן 2-3 מפתחים, וכלה בחצי מליון עד מליון דולר עבור אפליקציה הדורשת משאבי שרת מאסיביים, ומפותחת בידי בית תוכנה מן השורה הראשונה בעמק הסיליקון.

ישנם כמה וכמה אתרים המתיימרים לתמחר פיתוח אפליקציה על פי פרמטרים שונים. את אחד משמות האתרים הקליטים ביותר ניתן לתרגם לעברית ל״כמה עולה לפתח אפליקציה״. נכניס שם את נתוני האפליקציה ״מסוג-טינדר״ שברצוננו לבנות: על האפליקציה לעבוד באייפון ואנדרואיד, להכיל זיהוי משתמשים דרך פייסבוק, לאפשר הקמת פרופיל משתמש, In app purchase ולהכיל עיצוב בסיסי. המחיר הצפוי? 56 אלף דולר. בערך ברף התחתון של ההערכות בסקירה הקודמת.

באתר נוסף מסוג זה אנו יכולים לדייק יותר בפרמטרים: על אלה שהזכרנו קודם נוסיף שימוש במצלמה, במיקום, צ׳ט, הודעות push ומנגנון דו״חות. המחיר החזוי, אולי שלא במפתיע, דומה גם הוא: 58 אלף דולר. עם זאת, למותר לציין שקשה לסמוך על אתרים מהסוג שמייצר הערכות אוטומטיות.

כיצד היו בתי תוכנה מתמחרים בפועל את עלות פיתוחה של אפליקציה כמו טינדר?

ובכן, למרבה המזל כללה חברת המחקר וההמלצות GoodFirms את טינדר כאחת הדוגמאות בסקר ושמו ״עלות ולוח זמנים לפיתוח אפליקציה״ – ולשם כך ביקשה הצעת מחיר ״לפיתוח טינדר״ מ-36 גופי פיתוח שונים בארצות הברית ומחוצה לה. המחיר הממוצע שהתקבל היה נמוך יותר מאלה שציטטנו לעיל: 45 אלף דולר. אך כאשר קוראים בעיון את רשימת המציעים, נתקלים בתופעה מפתיעה: טווח הצעות המחיר גדול מאוד, החל ב-5,000 דולר בלבד וכלה ב-230 אלף דולר – הפרש של כמעט פי 50 (!) איך זה יכול להיות?

קרדיט תמונה: mobile smartphone via CC0 by Luis Llerena

קרדיט תמונה: mobile smartphone via CC0 by Luis Llerena

התשובה נעוצה במיקום הגופים המפתחים. הזולים מביניהם הם גופי פיתוח Offshore, בעיקר באסיה ומזרח אירופה, אשר מציעים אפליקציות במחירים זולים להפליא, עד כדי אלפי דולרים בודדים. הבעיה היא, כפי שיאמר כל מי שמצוי בתחום, שקשה מאוד לאתר ספקים אמינים שאכן יפתחו את האפליקציה כמובטח, וגם במקרים אלה נדרש בדרך כלל ״מיקרו ניהול״ הדורש זמן וידע שאינם נחלת רבים מיזמי האפליקציות. למרות שכמובן יש סיפורים הפוכים, ברוב המקרים בהם נתקלתי בצוות ישראלי שניסה לפתח אפליקציה באמצעות ספקי Offshore ללא נסיון מוקדם בעבודה עם גופים כאלה, היתה התוצאה כשלון – ובמקרה הטוב, כאשר נותרו כספים בקופה, פיתוח מחדש. באשר לחברות הממוקמות בישראל או ארה״ב אך מפעילות צוותים Offshore, חלקן מצויינות – אך האמירה המקובלת היא שבכדי לקבל תוצאה ברמת פיתוח מקומי על המחיר שישולם להיות בסופו של דבר דומה לעלות הפיתוח המקומי. כאשר מנטרלים מסקר GoodFirms את ההצעות הנמוכות מאוד, שכאמור ספק רב אם תתממשנה במחיר המובטח, אנו רואים שוב עלות פיתוח ממוצעת בת כ-60 אלף דולר ומעלה.

אז כמה, בכל זאת, עולה החליפה ליתום? מה צריך להיות מחיר גרסה 1.0 של אפליקציה פשוטה-יחסית, ברמת טינדר ודומותיה, המכילה שרת ומפותחת במיקור חוץ בידי חברה ישראלית אמינה, בין אם זו מעסיקה מפתחים מקומיים או זרים?

ובכן, לפחות לפי הערכתי שאינה מגובה בנתונים מוצקים אך מבוססת על נסיון רב שנים בתחום משני צידי השולחן, הן כיזם סטארטאפ והן כמפתח תוכנה – המחיר הממוצע בישראל לפיתוח אפליקציה מסוג טינדר יהיה נמוך יותר ממחיר פיתוח עבור לקוח בארה״ב, אליו מתייחסים הנתונים לעיל. ספקים ישראלים מן השורה הראשונה יהיו אמנם יקרים ממש כמקביליהם בארה״ב, אך יש בישראל שפע של בתי תוכנה קטנים יותר שרמתם המקצועית גבוהה.

ניתן לשער שהצעות מחיר לאפליקציה כמו טינדר והדומות לה מבתי תוכנה קטנים יתחילו בכ-25 אלף דולר (מאה אלף ש״ח). אם מדובר במפתחים שהיזם מכיר או הומלצו בידי גורם אמין, יתכן בהחלט שניתן יהיה לבצע במחיר זה – היו דברים מעולם. מכל מקום, הערכה ריאליסטית יותר תביא בחשבון עלות כפולה, בת כ-50 אלף דולר, עבור פיתוח ראשוני לאפליקציה הדומה לטינדר בידי בית תוכנה אמין המפתח בשיטות קונבנציונליות ומחיריו סבירים.

ומה עם אפליקציות מורכבות יותר? ובכן, כפי שצוין לעיל, טינדר היא אפליקציה פשוטה במיוחד. אם נפנה שוב לסקר בתי התוכנה שביצעה GoodFirms, נראה מה תהיה העלות הנוספת לפיתוח אפליקציות מסובכות מטינדר: אינסטגרם, לדוגמא, המורכבת יותר הן מבחינת העומסים והלוגיקה בשרת והן מבחינת ביצועי האפליקציה עצמה – כגון פילטרים לתמונה – מתומחרת בעלות פיתוח ממוצעת הגבוהה ב50% מזו של טינדר. ממוצע ההצעות לפיתוח אובר, המורכבת אף יותר ודורשת בין היתר בקרת פעילות בזמן אמיתי, אפליקציות נפרדות לנהג ולנוסע, ניהול תשלומים ועוד, מגיע לעלות כפולה משל טינדר. בהנחה הסבירה שיחס זה יישמר גם בשוק הישראלי, טווח העלויות לפיתוח אפליקציה במיקור חוץ בישראל יהיה איפוא בין 50 ל-100 אלף דולר.

למותר כמעט לציין שהעלויות הללו מייצגות ירידה דרמטית שחלה בשנים האחרונות בסף הכניסה לתחום האפליקציות – גם בזכות התשתיות הטכנולוגיות החיצוניות שנזכרו לעיל ובהן נעשה שימוש נרחב, החל במפות גוגל וכלה באחסון גמיש בענן. אנו רואים יזמים ״לא טכנולוגיים״ רבים שלא הצליחו בעבר לעבור את המשוכות הראשונות לקראת המוצר מוצאים את הדרך להביא את רעיונותיהם בפני משתמשים. בעתיד הקרוב, כאשר טכנולוגיות פיתוח תוכנה מהירות ומהפכניות תתפוסנה את מקומן בשוק, צפוי זרם זה להתגבר לכדי שיטפון.

הכותב הינו מנהל בית התוכנה appUgo.

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

24 תגובות על "כמה עולה פיתוח אפליקציה?"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
צילי
Guest

תגובות נאצה בעוד 3..2..1….

עמי
Guest

כמה עולה לפתח אפליקציה? דומה מאד לשאלה כמה עולה רכב?
יד ראשונה? / יד שניה? איבזור מלא ? עם האלמנט ?

אצלנו, ב-Positive-Apps החלטנו לברר עם הלקוח מראש מה התקציב שלו, ולנסות לייצר עבורו את הצעת הערך הטובה ביותר, במגבלות התקציב המוגדר.

בשוק הישראלי לקוחות עדיין מרימים גבה ולא מאמינים שהשיטה עובדת, אבל לאט לאט אנחנו משכנעים שאפשר לעבוד כך, ושבסופו של דבר הלקוח מקבל את הטוב ביותר עבורו.

יש גם דרכים יצירתיות להורדת עלות הפיתוח באופן דרמטי, בלי לפגוע באיכות, אבל זה, כמו כל דבר, תלוי בעיקר ביזם / ברעיון ושלבי המימוש העסקיים.

בהצלחה לכולם!

אודי
Guest

מעולה!@

באבו
Guest

שכחת לשאול כמה יעלה לדבג קוד ב5000$ בהצלחה עם ההודים…

אחת שיודעת
Guest

בקיצור לעסקים קטנים ובינונים לפי הכתוב כאן אין ממש סיכוי להגיע לאפליקציה ממש שגם תמנף אותם? אני אומרת תחשבו שוב ותרימו טלפון ל APPSVILLAGE איך נשמע אפליקציה בחינם רק בעלות תחזוקה סמלית של 39 ש”ח?

יעוץ עסקי
Guest

“ יש חברה ישראלית שנראה שעדיין לא התפרסמה ומשווקת בעיקר בארה״ב.
דרך האתר שלהם ניתן לייצר אפליקציות מדהימות בלחיצת כפתור- אני ממליצה על זה לכל הלקוחות שלי ! וזה עולה רק $10 בחודש! שווה בדיקה!
http://www.appsvillage.mobi

מפתח
Guest

נשמע לא ייחודי בעליל.. העולם הזה כל כך יצירתי ורבגוני שפשוט חבל להגביל את כל האפשרויות והיצירתיות בתוך קופסא קטנה וסגורה.. :/

דביר כהן
Guest

היי, כתבנו מאמר בנושא לקהילת יזם האפליקציות:
http://any-app.com/he/knowledge/how-much-it-cost-to-develop-an-app
בהצלחה.

מיכאל
Guest

ישנם יתרונות רבים לפתח בישראל, כגון ראש גדול ,הבנה מדויקת של צרכים ופתרונות יצרתיים. אני הצלחתי להרים אפלקציה די מורכבת ב40,000$ בישראל, לא מעט כסף אבל זה הביא אותי לשלב הבא.
נעזרתי ב http://www.initech.co.il לשם כך , ממליץ בחום!

מיכאל
Guest

על מה האפליקציה שלך מההיא עושה ?

אריאל
Guest

יש לי משרד רואי חשבון קטן באזור חיפה והקריות, האם כדאי לי לפתוח אפליקציה לצרכי המשרד? אני די מתלבט בזמן האחרון ולא יודע אם זה הכיוון הנכון עבור שיפור הקשר עם הלקוחות שלי..

יש לי כבר אתר אינטרנט http://www.accountancy.co.il/

elkinlisa5@gmail.com
Member

מאמר מצויין רק שהוא די כללי.. באתר ג’יאפס מציינים שפיתוח אפליקציה “פשוטה-בינונית” בארץ, תעלה בסביבות 25,000ש”ח..
https://gapps.co.il/%D7%A2%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%A4%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%97-%D7%90%D7%A4%D7%9C%D7%99%D7%A7%D7%A6%D7%99%D7%94-%D7%9C%D7%A2%D7%A1%D7%A7/

מושיקו
Guest

מומלץ לכול מי שמחפש לבנות אפליקציה מקצועית, לכל המכשירים,
החברה הזאת הינה ישראלית עם המפתחים ממש מקצועים הארופה, אוקראינה ורוסיה.
דוברים 5 שפות, לכן מאוד קל להתקשר איתם.
פנינו אלהם רק עם רעיון, קבלנו אפיון, דזיין, הקמת תשתיות, מוצר סופי אחרי 5 חודשים, אפליקציה מורכבת. עלות הסופית של האפליקציה היה בסביבות ה 40 אלף $.
חייב לציין שבארץ רצו לפתח את האפליקציה ב 140 אלף $
החברה שעשתה לנו את האפליקציה IPQGroup, ממש מומלצת!
ipqgroup.com

ארתור
Guest

נכון,
שמעתי על החברה, יש להם מפתחים בעובדים גם ב GetTaxi ועוד כמה חברות מוכרות.
ipqgroup.com זה האתר הרשמי שלהם.
מומלץ לבדוק אצלם לפני שמחפשים אפשרויות אחרות.

shelly
Guest

בנו לכם עם קוד פתוח?

Liron
Guest

כתבה מעניינת!
מוסר פעם היו אפליקציות כמו קומו שנתנה לפתח אפליקציות, אין דברים כאלה היום?

נירי בוזגלו
Guest

ואם יש לי רק רעיון? איך אני מגיעה למשקיע רלוונטי?

מוש
Guest

גמני תוהה לעצמי..
בתור בנאדם פרטי עם רעיון, ולא איזשהי חברה.. מה הצעד הראשון?

Moshe
Guest
Xממש תודה על הכתבה ונסיון להסביר לאנשים שפיתוח תוכנה או אפליקציה זה רציני כמו לקנות רכב, בית או כל דבר אחר בחיים. שמי משה הזמנתי את השירותים של הפיתוח אצל הודים, עלות הפיתוח הכן זול, אך מסתבר שהכל שהם כותבים לא שווה, כי מההסברים של המוצרים הבנתי שהקוד שלהם לא מקצועי, ממש של בוגרי בית הספר ללא נסיון. עשיתי חיפושים אחר בית תוכנה בארץ וקבלתי הצעות בעלות סביב ה 200 אלף שח. זה מאוד יקר לאפליקציה לא קשה במיוחד. שמעתי שסארופה זה זול יותר, אך איני גובר שפות אחרות עד שהצליחו לי בית תוכנה בותיק, יש נציגות בארץ הבעלים גוברים… Read more »
Moshe
Guest
Xממש תודה על הכתבה ונסיון להסביר לאנשים שפיתוח תוכנה או אפליקציה זה רציני כמו לקנות רכב, בית או כל דבר אחר בחיים. שמי משה הזמנתי את השירותים של הפיתוח אצל הודים, עלות הפיתוח הכן זול, אך מסתבר שהכל שהם כותבים לא שווה, כי מההסברים של המוצרים הבנתי שהקוד שלהם לא מקצועי, ממש של בוגרי בית הספר ללא נסיון. עשיתי חיפושים אחר בית תוכנה בארץ וקבלתי הצעות בעלות סביב ה 200 אלף שח. זה מאוד יקר לאפליקציה לא קשה במיוחד. שמעתי שסארופה זה זול יותר, אך איני גובר שפות אחרות עד שהצליחו לי בית תוכנה בותיק, יש נציגות בארץ הבעלים גוברים… Read more »
תמיר
Guest

אם יש לי אתר שעוסק בראיית חשבון, האם כדאי גם לפתח אפליקציה?
https://tp-cpa.com

יניב
Guest

כתבה מעניינת מאוד.
אני ממליץ ללקוחותי לבצע איפיון מפורט לפני הצעת המחיר כדי להימנע מהפתעות.
בעיקר שנותנים הצעת מחיר לחברת סטרטאפ – צריך לאפיין באופן מפורט גם אם לא מתכוונים לבצע בשלב הראשון את כל החלקים באיפיון.
עוד פרטים על נושא זה ונושאים אחרים אפשר למצוא באתר https://dukecode.com

דודו
Guest

מנסיון עבר, לפתח אפליקצייה נייטיב בישראל יעלה באזור $40000- $50000 ל IOS ו אנדרואיד. אחד הקשיים הוא למצוא בית תוכנה מספיק אמין ומקצועי שידע לבצע את מה שהלקוח מצפה לו.
אני נתקלתי בבית תוכנה שנקרא מיסטרביט https://www.misterbit.co.il והם היו באמת מעולים ומקצועיים. מומלץ בחום!

לירון
Guest

אחלה כתבה. קבלו אתר שפיתחנו ותוך 60 שניות יתן לך הערכת מחיר לאתר האינטרנט, אפליקציה, וידאו או אנימציה. http://www.exact.co.il אשמח לשמוע מה אתם חושבים

wpDiscuz

תגיות לכתבה: