הוט קיבלה אישור לאספקת שירותי אינטרנט בישראל

לאחר שהגישה את הבקשה לאספקת שירותי אינטרנט לפני יותר משנה, הודיע היום משרד התקשורת על האישור שניתן לחברת הכבלים הוט לאספקת שירותי אינטרנט במסגרת רישיון ISP.

hotnetלאחר שהגישה את הבקשה לאספקת שירותי אינטרנט לפני יותר משנה, הודיע היום משרד התקשורת על האישור שניתן לחברת הכבלים הוט לאספקת שירותי אינטרנט במסגרת רישיון ISP. לדברי משרד התקשורת, מתן רישיון לשירותי גישה לאינטרנט ל”הוט-נט” יתרום לקידום התחרות בתחום ושיפור מצבו של הצרכן.

על-מנת לשמור על תחרות הוגנת בשוק, משרד התקשורת התנה את הרישיון בהפרדה של הפעילות החדשה (ISP) משאר פעילויות החברה. לצורך כך, הוקמה חברה חדשה בשם “הוט נט” אשר במסגרתה תציע הקבוצה את שירותי האינטרנט. “הוט טלקום” מספקת שירות גישה רחבת פס לספקי אינטרנט (“שירות broadband“), המתחרים בשירותים המקבילים המסופקים בידי “בזק”. שירות זה הינו מוצר משלים והכרחי לשירות גישה לאינטרנט (“שירות ISP”). בשוק שירותי ה-ISP פועלות, בין היתר, חברות רבות שאינן קשורות לאחת מחברות התשתית, המספקות שירות broadband.

מתן רישיון ISP ל”הוט-נט” מחייב התייחסות להשפעות אפשריות של שיווק סל שירותים משותף, על ידי ספק שירותי ה-ISP הקשור לבעל התשתית ולחברה בעלת שליטה משמעותית בתחום השידורים, על שוק שירותי ISP. לפיכך, יקפיד משרד התקשורת באמצעות הסדר זה ש”הוט טלקום” לא תשפיע לרעה על התחרות בתחום שירות ה-ISP בכך שתפלה לטובה את חברת “הוט נט” ושחברת “הוט שידורים” לא תנצל לרעה את כוחה בשוק השידורים על מנת לקדם מטרה דומה. בשל כך, המשרד מציע להטיל על הוט שידורים וכן על הוט טלקום חובה לאפשר, לספקיות האינטרנט האחרות לכלול את שירותיהם במסגרת סלי שירותים מקבילים שישווקו על ידי הוט ולחייב אותן, לשווק את סלי השירותים המקבילים באופן שוויוני ולהציעם למנויים באופן בלתי מפלה.

לפי תנאי הרשיון, כל החברות בקבוצה יחוייבו להעביר דיווחים למשרד אודות מספר המנויים שהצטרפו לכל סל שירותים שהן משווקות, הכולל שירות ה-ISP של הקבוצה וכל סל השירותים המשווק הכולל שירותי ISP הניתנים על-ידי ספקיות האינטרנט האחרות. כמו כן, מציין משרד התקשורת כי לאחר שלב חדירתה של הוט-נט לשוק, כאשר שיעור המנויים שלה, מתוך כלל מנויי שירות ה-broadband של הוט טלקום יעלה על 15%, מציע המשרד לקבוע כי הוט שידורים והוט טלקום ידרשו לבקש את אישורו לשיווק סלי שירותים משותפים הכוללים שירותי ISP  המסופקים על ידי הוט-נט, בטרם יחלו בשיווקם. כמו כן, מציע המשרד להטיל על הוט שידורים והוט טלקום מגבלות, שיחולו עליהן בכל עת, בנוגע להעברת מידע בינן לבין הוט-נט, ובנוגע לשימוש במידע המצוי בידיהן לצורך שיווק סל שירותים משותף, כדי שלא ייפגעו ספקי ISP אחרים.

מנכ”ל משרד התקשורת עדן בר טל מציין “במטרה להגביר את התחרות בתחום ולהיטיב עם הצרכנים, יאפשר המשרד ל”הוט” להיות ספק גישה לאינטרנט בתנאים שישמרו על תחרות הוגנת. המתכונת המוצעת מאזנת בין הצורך בקידום התחרות לטובת הצרכנים ובין הצורך בשמירה על הוגנות התחרות”.

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

הגב ראשון!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: