מסכמים שנה: מה היה השכר בהייטק ב-2017?

אילו תפקידים היו החמים והמבוקשים ביותר בהייטק בשנה שחלפה, אילו תחומים ממשיכים להתפתח ולגייס עוד עובדים ומה היו המשכורות שהתלוו אליהם? הכנו עבורכם את סיכום השנה בשכר בהייטק הישראלי ויש גם תחזיות ל-2018

צילום/תמונה: BraunS/ Getty Images Israel

מאת אמה ורדימון, מנהלת שיווק

תעשיית ההייטק אוהבת Buzz words. אם בשנה שעברה כל חברה שרצתה למשוך אליה עובדים ומשקיעים עשתה שימוש במונח IoT, כיום המונחים החמים הם AI (אינטליגנציה מלאכותית) ו-deep learning הנוגעים בתחומים רבים כמו רכבים אוטונומיים, רפואה דיגיטלית, פיננסים, תיירות, פרסום דיגיטלי ועוד.

אבל קריירה לא בונים על Buzz words, שכן גם אם אלה מתחלפות מדי שנה הטכנולוגיות ממשיכות להתקיים ולהתקדם. כעת, כשהשנה תכף מסתיימת, אספנו עבורכם את התפקידים המבוקשים של 2017 ובחנו אילו תחומים צפויים להישאר לטווח הארוך.

תוכנה ואינטרנט

בתחום התוכנה קיים ביקוש גבוה לאנשים המנוסים ב-big data, data mining ו-deep learning, אשר עוסקים בניתוח המידע הרב שנצבר לאורך זמן מבסיסי נתונים שמייצרים תוכנות ואפליקציות שונות. יכולת ניהול המידע והבנתו (בתחומים, שירותים ומוצרים רבים) היא קריטית להצלחת החברות. יתרה מכך – ניתוח נכון של הנתונים מלמד על הלקוחות, השוק והפיתוח העתידי של המוצר ולכן יוכל לקבוע את ההבדל בין הצלחה לכישלון.

הפרופילים החמים בתחום התוכנה והאינטרנט הם מפתחי C++ ,Java ,Phyton ומפתחי front-end. כמו כן קיים ביקוש גבוה לבעלי ניסיון בפיתוח עם הספריות החדשות של JavaScript ולאנשי full stack, כלומר מתכנתים השולטים במספר שפות תכנות ושהתנסו בתהליך מלא של הפיתוח.

ב-2017 היינו עדים לביקוש לשפת תכנות יחסית חדשה הנקראת GO, שפה מונחית עצמים בעלת תמיכה מובנית לתכנות מקבילי, שהחלה כשפה פנימית בגוגל ובשל היותה קלה ואפקטיבית אומצה גם מחוצה לה. הפיתוח למובייל נשאר מבוקש ויציב וכך גם תחום הפיתוח בסביבת cloud.

תפקיד שכלל לא היה קיים לפני שלוש שנים הלך והתפתח באופן מרשים הוא התפקיד של איש Devops. אם לפני שנתיים-שלוש התייחסו לתפקיד כאיש סיסטם משודרג עם ידע ויכולות בסיסיות בפיתוח, כיום הוא נחשב לקריטי ומרכזי בארגונים ואפילו נוצרה עבורו פונקציה ניהולית, מאחר שמתפקיד של איש אחד התפתחו צוותים שלמים. אנשי Devops נמצאים בתפר של האינטגרציה בין הסיסטם לפיתוח, ולכן צריכים לדעת לדבר את שתי השפות – זו של התשתיות וזו של הפיתוח, מה שמקנה להם מיקום אסטרטגי בארגון.

ב-2016 השכר של Devops בעל 5 שנות ניסיון עמד על 28-27 אלף שקל ברוטו בחודש, ומאז הוא קפץ ל-34-30 אלף שקל ברוטו. ראש צוות מנוסה יוכל להגיע גם ל-35-40 אלף שקל ברוטו בחודש, רמת שכר הגבוהה מזו של ראשי צוותים בתחום התוכנה.

רכבים אוטונומיים

על תחום הרכבים האוטונומיים האיר זרקור מיוחד בשנה האחרונה, ובהתאם הביקוש לעובדים בחברות המפתחות טכנולוגיות ליבה וטכנולוגיות נלוות ממשיך לצמוח.

עיקר הפיתוחים הטכנולוגיים בתחום נוגעים לשבבים עבור מצלמות, חיישנים וכלל המערכות בתחום, וכן טכנולוגיות עיבוד תמונה וניתוח תמונה בתנועה. על כן הפרופילים המבוקשים הם של מהנדסי סיסטם, אלקטרואופטיקה ותכנון אופטי, אנשי אלגוריתמים, machine learning, אנשי פיתוח C embedded, מפתחי צ’יפים, אנשי Backend ומהנדסי מערכת עם רקע חזק בחומרה.

הביקוש עלה גם לאנשי firmware שעובדים בשכבות המקשרות בין החומרה לתוכנה. מדובר במועמדים בעלי השכלה של הנדסת חשמל שעבדו בחברות מולטי-דיסציפלינאריות ובחברות חומרה, בעלי ניסיון תכנות ב-real time ושאוהבים לעבוד על התפר. מהנדס מנוסה ירוויח 30-28 אלף שקל ברוטו בחודש, ומועמד שעונה על כל הקריטריונים הללו יגיע גם ל-32 אלף שקל ברוטו בחודש. כמו כן, נרשמה עלייה של 135% בביקוש לדוקטורים (Phd) בפיזיקה, ובמיוחד לבעלי רקע בהנדסת חשמל ופיתוח אלגוריתמים לתפקידי מחקר בחברות מערכת, חברות מולטי-דיסציפלינריות, מכשור רפואי וחברות ביטחוניות.

אבטחת מידע

תחום הסייבר סקיוריטי לא חדש בישראל, אבל ההתממשקות שלו עם תחומים חדשים רק הולכת ומתעצמת עם נגיעתו בכל תחומי החיים שלנו. בתחום הרכבים האוטונומיים הנושא של השתלטות עוינת חיצונית היא קריטית לביטחון הנוסעים, לנושאי הביטוח ולהצלחת אימוץ המוצר בקרב האוכלוסייה. כל אלה, יחד עם העובדה שההגנה על השבבים וחסימת ההשתלטות עליהם נדרשות כבר בשלב התכנון והפיתוח שלהם, יצרו מגמה לפיה חברות שבבים גדולות רוצות לפתוח מחלקות סייבר in-house או חברות בנות שיתעסקו בכך, במקום להסתמך על רכישת שירותים או על פתרונות חיצוניים.

ויש גם את התחום ה”מסורתי” של אבטחת מידע והגנה על מסדי הנתונים הגדולים של גופים ממשלתיים ופרטיים. חברות מחפשות לגייס האקרים מנוסים, לרוב יוצאי יחידות צבאיות, שמגיעים עם ניסיון רלבנטי קודם, ולרוב מדובר בפרופילים קשים לאיוש.

בריאות דיגיטלית

תחום הבריאות הדיגיטלית רחב וכולל בתוכו פלטפורמות אישיות לניהול הבריאות (תוכנות ואפליקציות בעיקר), המאפשרות לאנשים פרטיים לעקוב ולנהל את המצב הבריאותי שלהם מול הרופאים, מול מערכות המייעלות את העבודה של בתי חולים, מרכזים רפואיים ומעבדות. בתחום הזה נכנס גם המכשור הלביש, שכולל שימוש באביזרים ופרטי ביגוד כמו חולצות וקסדות לניטור מצב רפואי.

המידע הרב שנאסף משלל הכלים האלו הביא לעלייה בחברות המתמחות בפיתוח כלים אנליטיים לניתוח מידע רפואי, והן מחפשות כיום מועמדים בעלי ניסיון בפיתוח אלגוריתמים בתחומי ה-machine learning, ה-deep learning ועיבוד תמונה. בנוסף, גדל הביקוש למועמדים בעלי ניסיון בפיתוח Big Data.

התחום הזה ממשיך להתפתח ובשנים הבאות השוק יזדקק לאנשים בעלי ניסיון בעבודה עם בתי החולים ומערכות הבריאות המורכבות, ולאנשי שיווק שיעבדו מול מערכות של ביטוח הבריאות כדי להכניס את המוצרים הללו לשוק.

ומה הצפי ל-2018?

2018 מסתמנת כשנה שתמשיך את התנופה של 2017 ותספק לנו עוד טכנולוגיות פורצות דרך. עם זאת בעיית כוח האדם בארץ עדיין משמעותית וחברות מחפשות את הפתרונות במזרח אירופה. הממשלה נותנת ותצטרך להמשיך לתת את הדעת למציאת פתרונות בנושא. בהתאם, התחרות בין החברות על מועמדים חזקים תמשיך, ואלה יציעו משכורות גבוהות יותר, תנאים טובים יותר או טכנולוגיה אטרקטיבית.

ברמה הטכנולוגית, הבאזז הבא הוא הבלוקצ’יין וזאת לאור הצורך ההולך והגובר של אבטחת מידע. כיום המונח קשור בעיקר למטבע הדיגיטלי, אבל ייתכן שב-2018 הטכנולוגיה הזו תשמש למטרות נוספות לטובת אבטחת טרנזאקציות על ידי ביזור מידע בין רשת מחשבים רבים.

הכתבה בחסות Jobinfo

חברת ההשמה להייטק Jobinfo מלווה למעלה מ 15 שנים מועמדים טכנולוגיים ואקדמאים לכל אורך הקריירה שלהם. הבנה של תכנון קריירה, עבודה לפי תחומי התמחות (חומרה, תוכנה, תקשורת, ביומד, סייבר סקיוריטי, שיווק ומכירות) בשילוב מידע אודות דרישות החברות המגייסות, מאפשרת לנו לקדם אתכם לשלב הבא ולגרום לכם להתבלט מבין כל המועמדים. לקוחותינו: חברות הייטק מובילות, חברות הזנק, חברות בינלאומיות ומרכזי פיתוח בארץ. לצפייה במשרות החדשות – היכנסו לאתר.

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

12 תגובות על "מסכמים שנה: מה היה השכר בהייטק ב-2017?"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
NETANEL
Guest

איבוד תמונה ואותות? WTF

phd in lost signals
Guest

״איבוד״ אותות?? ״איבוד״ תמונה??
אוי ואבוי לנו

מומחה לגבינה מלכותית
Guest
מומחה לגבינה מלכותית

בקשר לשגיעת הכתיב -זה סרקזם מוכר של מי שמתעסק בתחום

MOTI
Guest

תעשיית ההייטק לא אוהבת Buzz words, אצלנו הן פשוט words.

תומר
Guest

השכר מאוד כללי, חובה לציין מספר שנות ניסיון.
ודרך אגב, השכר ממש ממש ממש דומה לשכר בארה”ב.

RAM
Guest

סורי – המספרים שלכם פשוט לא ריאליים.
במספרים האלה אי אפשר לגייס את האנשים הטובים באמת – זה כרנראה מיועד לעובדים בינויים

מנחם
Guest

מסכים איתך לגמרי, המחירים שהם רשמו פה מאוד נמוכים, ולכן מתכוונים לאנשים ממוצעים לא יותר מזה… חברה רצינית שרוצה את הטופ של הטופ משלמת הרבה הרבה מעבר (עבור אנשים מאוד ספציפים) – במשפט אחד, אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה (או שלוקחים אנשים טובים ומשלמים להם בהתאם או שהאנשים האלה מהר מאוד יעזבו את החברה כי יציעו להם שכר יותר גבוה בחברה אחרת – שכן מעריכה אותם).

מושיק
Guest

צודק 100 אחוז מנחם – היה לי עובד שממש רציתי אותו, ולא משנה כמה אתגר נתתי לו בעבודה ואיזה תנאים שהוא רוצה (חוץ משכר שלא בשליטתי) בסופו של דבר הוא עזב דיי מהר כי בחברה אחרת הציעו לו סכום יותר גבוה…
לפעמים מעסיקים מתקמצנים על כמה אלפי שקלים בחודש לעובד מסויים אבל לא מבינים שלטווח הארוך הם דופקים רק את עצמם, במקום שהעובד ישאר אצלהם הרבה שנים הוא עובר למקום שמשלם לו יותר (והרבה) וזה מובן (לצערי).

גיא
Guest

כתבה שנרכשה ליח״צ ובהתאם מנותקת מהמציאות והתגובות של מזמיני הכתבה כאן הופכות את זה ליותר מגוחך. אני מתכנת ורוב חברי מתכנתים. רובנו מעל 7 שנות נסיון והמספרים שהשוק מציע נמוכים בהרבה. למעט כוכב פה ושם אף אחד לא מקבל את הסכומים הללו

מתכנת
Guest

גיא כנראה שיש מתכנתים יותר מצליחים, זה הכל. ויש לא מעט כאלו שאני מכיר שמרוויחים 40+. בוגרי אוניברסטאות טובות עם יכולות גבוהות כמובן.

מפתח אלגוריתמים
Guest
מפתח אלגוריתמים

פספסתם בלפחות 10k את השכר של מפתחי אלגוריתמים, מה שמרמז על סקר שמבוסס על עובדים בינוניים. בחברות הגדולות מוכנים לשלם לאגוריתמאי טוב עם 5+ שנות נסיון גם 60k… אבל שכר של 45k בכלל לא נדיר בכל גודל של חברה לתפקיד הזה.

נס טכנולוגיות דרושים
Guest
נס טכנולוגיות דרושים

דרושים עובדים לחברת הייטק נס-טכנולוגיות

רוצים למצוא עבודה בהייטק עם אפשרויות קידום לעתיד ?!
נס טכנולוגיות זה המקום בשבילכם !!!
מגוון רחב של משרות חדשות, כולל ללא נסיון!
כל שנדרש למצוא את המשרה המתאימה ולשלוח קורות חיים.

מצורף למטה הקישור:
https://my.tomigo.com/p/NhGuU

wpDiscuz

תגיות לכתבה: