HappySale: יד שנייה ישירות מהנייד [סטארטאפ]

אפליקציית HappySale מצטרפת לשוק הרווי של מכירות ורכישות מיד שניה, אך מסתירה בשרוול שני פיצ’רים משמעותיים המיועדים להפוך אותה לטובה מהשאר.

מקור: יח"צ

מקור: יח”צ

שוק היד השניה הפך לפופולארי בשנים האחרונות, ונראה כי רבים מאיתנו מעדיפים לא להשקיע סכום נכבד על מוצר חדש, אלא לתור ברשת אחר מוצר זהה ומשומש, בעלות מופחתת ובמצב טוב. כתוצאה מכך, ניתן למצוא אתרים רבים ואפליקציות מגוונות המאפשרים לנו לרכוש, להחליף ולמכור כל מה שרק נרצה, בסכום שאנו קובעים.

שחקנית חדשה בשוק זה היא חברת HappySale הישראלית, שמעוניינת להציג לא רק עוד זירת קנייה ומכירה, אלא לשפר את המנגנון הקיים ולהציע למשתמשים ליצור מכירה חדשה בפחות מחצי דקה, שתכלול בתוכה את כל הפרטים הרלוונטים לרוכש הפוטנציאלי.

תמכור, תקנה, תפרסם

מעל לפני השטח, אפליקציית HappySale מציעה שימושיות שכבר יצא לנו לראות בכמה וכמה אפליקציות. היא מאפשרת למשתמשים לרכוש מוצרים משומשים בעלות מופחתת, המחוברת ישירות אל הרשתות החברתיות שלהם, במטרה להגיע אל מנגנון הפצה גדול יותר ולעזור למשתמשים למכור ולרכוש מוצרים גם מחבריהם הקרובים, אך לא רק.

החברה מסבירה כי בתוך פחות מחצי דקה מתחילתו של התהליך, תוכלו ליצור את המכירה המבוקשת שלכם. בפועל, זמן העלאת המכירה תלוי ישירות בסוג המוצר שאתם מעוניינים לרכוש, שכן אחד מהאלמנטים הייחודים שמציעה האפליקציה הנוכחית, הוא שאיננו צריכים להכניס את המידע אודות המוצר בעצמנו, אלא פשוט לבחור מרשימת המוצרים המוצגת בפנינו את הדגם המתאים.

כך לדוגמה, במידה ואתם מעוניינים למכור מכשיר אייפון, תוכלו לבחור את הדגם בעל הצבע והנפח המתאים, כך שכל המפרט הטכני הרלוונטי יופיע אוטומטית לרוכש הפוטנציאלי. בנוסף, המערכת תדע להציע לכם את המחיר המומלץ למכירה, ובכך למעשה תעזור לכם לא רק להגיע אל קהל משתמשים רחב, אלא לוודא שהמוצר אכן ימכר.

כיצד מתחילים? מקור: צילום מסך מהאפליקציה

כיצד מתחילים? מקור: צילום מסך מהאפליקציה

מכירות ברשת החברתית

לאחר שהורדתם את האפליקציה והחלטתם שברצונכם ליצור מכירה חדשה, תתבקשו לתת שם למוצר המדובר, ועדיף לכתוב את שם המוצר המלא או שם הדגם, לצלם את המוצר (עם עדיפות למספר תמונות) ולחפש את התואם שלו ברשימת המוצרים המופיעה. במידה ומצאתם התאמה, תוכלו להשתמש במפרט הטכני הקיים כפירוט ההודעה, או לחילופין לכתוב מפרט משלכם – במידה ולא קיימת התאמה במערכת, תוכלו להסתפק בכתיבת מפרט על המוצר הנוכחי שלכם, הכוללים את כל מה שתרצו שהצד הרוכש ידע.

לאחר מכן, המערכת תדע להציג לכם את המחיר המומלץ למוצר. כמובן שהמערכת עובדת בצורה האידיאלית ביותר עם מוצרים פופולאריים, כגון סמארטפונים, אך גם עבור ארונות קיר תצליח להציע מחיר רלוונטי. לצד המחיר המומלץ המופיע לכם, תוכלו לבחור את מצבו של המוצר ואף לצפות במחירו באתרים אחרים, כגון גוגל ואיביי, לצד המחיר הממוצע בו מוצע ב-HappySale עצמה.

בתום תהליך זה, שאכן לוקח מספר דקות בודדות ותלוי בעיקר במידת ההשקעה שלכם, תתבקשו להוסיף מספר מילים אחרונות לצד מספר הטלפון שלכם, ופשוט לבחור באיזה מהרשתות החברתיות תרצו לשתף את המוצר. לצד השיתוף החברתי, כל בעלי האפליקציה יוכלו להנות מה”רשת החברתית הפנימית” של שוק היד שנייה, כך שאינכם חייבים לשתף על מנת להגיע אל רוכשים פוטנציאליים, אך אין ספק שזה יכול לעזור לכם בזירוז התהליך.

בשורה התחתונה מדובר בעוד אפליקציה המתווספת לשוק הקח-ותן, ולמרות שזמינה לקהל הישראלי מוצעת כולה באנגלית, כאשר גם בכל הנוגע לתיאור המוצרים השפה האנגלית היא השולטת בפירוט הדגמים והמוצרים. מצד שני, הרבה יותר קל לקחת מידע מאתרים באנגלית מאשר בעברית, ומייסדי האפליקציה מסבירים שהאפשרות למצוא מוצרים בעברית או באנגלית תלויה בכמות המוצרים במערכת. עוד מוסיפה HappySale כי בכל יום מתווספים לבסיס הנתונים עשרות מוצרים בעברית, כך שבתוך כמה חודשים בודדים חיפוש מוצר בעברית יהיה קל כמו חיפוש מוצר באנגלית כיום.

בנוסף, עליכם לקחת בחשבון שחיבור האפליקציה לאחת מהרשתות החברתיות שלכם משמעותו שהאפליקציה תוכל לראות את רשימת החברים שלכם, וכמובן לפרסם תכנים בשמכם – כך שבמידה ואתם חרדים לפרטיות שלכם, ייתכן כי לא תתלהבו יותר מידי מהאפליקציה המדוברת.

להורדת האפליקציה סרקו את הקוד

להורדת האפליקציה סרקו את הקוד

סיפתח משמעותי

מאחורי HappySale עומדים שני מקימים מרכזיים: דורון ניר, מקים אתר Vgames, אחד ממקימי ה-GarageGeeks, ומנטור בחממות HiCenter, Startup Bootcamp ו-The Elevator, המכהן כמנכ”ל החברה.

לצידו עומד דיוויד קריב, בעל 15 שנות נסיון בפיתוח אפליקציות מובייל ו-ווב, המכהן כקצין הטכנולוגיות הראשי. השניים חברו אל ראם שרמן וטמיר שומר, וביחד עם עזרה מצד גיל הירש, מנכ”ל חברת Face.com לשעבר והיום מנהל בכיר בפייסבוק הקימו את חברת HappySale והשיקו את אפליקציית האנדרואיד של החברה.

מדובר בחברת סטארטאפ צעירה יחסית, הקיימת קצת יותר מחמישה חודשים. את סבב הגיוס הראשון שלה, סבב ה-Seed השלימו המייסדים עוד לפני שהקימו את החברה, כאשר המשקיע שלהם היה לא אחר מאשר יוסי ורדי. בראיון לגיקטיים מסביר דורון כי החברה נמצאת לפני תחילתו של סבב הגיוס השני, כאשר המטרה העיקרית שלה היא להרחיב את המוצר ולפנות גם אל השוק האמריקאי.

בכל הנוגע לתחרות מול האפליקציות הקיימות כיום בשוק, דורון מסביר כי היתרון הוא “בפרטים הקטנים”. העובדה שהאפליקציה מציעה חווית מכירה טובה יותר למשתמש באמצעות הבאת פרטי המוצר באופן אוטומטי, לצד ההמלצה על המחיר הרצוי למכירה. מדובר בשני החסמים העיקריים שגורמים לכך שמוצרים לא נמכרים בזירות המסחר הדומות. עוד מוסיף דורון כי מבין כל האפליקציות שפועלת היום בתחום, כגון יד 2, השכונה ואחרות, HappySale מציעה את השילוב הטוב ביותר בין חוויית מכירה קלה ופשוטה ועמוד מכירה עשיר ואינפורמטיבי.

בכל הנוגע לעתיד של HappySale, דורון מציין כי המערכת שפותחה סביב האפליקציה נבנתה כפלטפורמה המיועדת לשווקים עצמם, והחברה מתכננת להשיק בעתיד הקרוב אפליקציות נוספות ודומות, המיועדות לתחומים ספציפיים יותר של רכישה ומכירה. בתום סבב הגיוס הבא מתכננת החברה להשיק גם את אפליקציית האייפון שלה, לצד הצעת השירות גם באתר האינטרנט של החברה.

תהליך העלאת מכירה. לחצו להגדלה. מקור: דף האפליקציה, עיבוד תמונה

תהליך העלאת מכירה. לחצו להגדלה. מקור: דף האפליקציה, עיבוד תמונה

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

5 תגובות על "HappySale: יד שנייה ישירות מהנייד [סטארטאפ]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Or Ron
Guest

רעיון מדליק ועיצוב חמוד מאוד.

שיהיה בהצלחה!

שמעון
Guest

יוסי ורדי חזר להשקיע? חשבתי שהוא הפסיק כבר לפני כמה שנים.

amsalem isac
Guest

איך אני מקבל אפליקציה HAPPY נעלמה לי

יוסי סנדר
Guest

כשאני מנסה להוריד – לא נמצא בחנות ?
למה ?

קובי
Guest

הם סגרו

wpDiscuz

תגיות לכתבה: