גוגל משפרת: טעינת דפים, מהר יותר מאי פעם

גוגל מציגה מספר שיפורים לשירות PageSpeed שהציגה לפני כשנה, הכוללים אופטימיזציה רחבה יותר לאתרי אינטרנט ואפשרות טעינה חכמה ומהירה יותר מבעבר

מקור: תמונת מסך, עיבוד תמונה

לפני כשנה הציגה גוגל קמפיין, שמטרתו הייתה ‘להאיץ את האינטרנט’ ולעזור למשתמשים לטעון ולהציג את האתרים שלהם בצורה מהירה יותר מבעבר. כעת, מציגה החברה מספר שיפורים לשירות הבטא שלה, הכוללים בין היתר טעינה חכמה ל-Cache.

טעינה מהירה

לאחר שגוגל דאגה ‘לאסוף’ כמעט את כל האינטרנט תחת כנפה ותחת שרתיה, הציגה החברה את שירות PageSpeed, שירות אונליין אוטומטי שמזרז את הטעינה של דפי האינטרנט. השירות נועד לעזור לבעלי אתרים לשפר את חווית השימוש והגלישה של המשתמשים, באמצעות הצגה מהירה יותר של התכנים בהם מעוניינים לצפות.

על מנת להשתמש בשירות, שנמצא כרגע בבטא וזמין רק למספר אתרים, בחינם, עליכם להרשם ולספק לגוגל את ה-DNS entry של האתר שלכם. לאחר מכן, השירות מייבא את התכנים מהשרת ומשכתב אותם, תוך כדי יישום פעולות אופטימיזציה של זמני הטעינה – ובסופו של התהליך, התכנים זמינים למשתמשי הקצה, דרך שרתיה של גוגל.

הכלי למעשה מקצר עבור בעלי האתרים את זמני הטעינה של עמודי אינטרנט בעד 50 אחוזים, ובין שלל השירותים שמציע, יודע לבצע דחיסה של תמונות כאשר היחס של ה-HTML משתנה (במעבר מה-Web למסך המובייל) ולהרחיב את אורך החיים של אלמנטים מסוימים במנגנון ה-Cache של האתר (דוגמת הלוגו של האתר או צלמיות המופיעות בעמודים באופן קבוע).

בנוסף, הכלי מיועד לשפר את הזמינות לדפי רשת המאוחסנים בזיכרון, בכך לצמצם את מספר בקשות המידע והעומס על השרת וכתוצאה לשפר את זמן טעינת הדפים והגישה לתכנים. כמובן שמהירות הטעינה של דפי האינטרנט תלוי במספר גורמים, כמו התוכן המופיע באתר, הדפדפן של משתמש הקצה והמרחק הגיאוגרפי בינו לבין השרת. בנוסף, למרות שמדובר בשירות בטא המוצע כרגע בחינם, גוגל מבהירה כי בקרוב תתחיל לגבות עליו תשלום, על פי מספר תוכניות שונות.

שגרי אותי, גוגל

כעת, מציגה גוגל מספר שיפורים נוספים לשירות הבטא שלה, הכוללים טכניקות חדשות שאמורות להאיץ עוד יותר את הטעינה של הדפים. בין הטכניקות החדשות שהשיקה החברה, ניתן למצוא כלי חדש בשם Cache and Prioritize Visible Content. הכלי למעשה טוען תכנים “נסתרים”, כלומר – את הקוד הנמצא מאחורי הדף, עוד לפני שמתחיל לטעון את הטקסט או התמונות המופיעות באתר. מדובר בכלי שיודע לתעדף אילו תכנים יעלו ואת קצב הטעינה שלהם, עוד לפני שמתחיל לטעון את מנגנון ה-JavaScript.

בנוסף, עבור דף המכיל HTML שאינו יכול להשמר ב-Cache, כגון טופס המכיל פרטים אישיים או אפילו פרטי כרטיס אשראי, יודע הכלי לטעון רק את החלקים הזמינים ולשמור אותם בזכרון, בזמן ששאר התוכן נטען בצורה סטנדרטית. גוגל מציינת כי הכלי החדש אינו מתאים לכל אתר אינטרנט, כך שבמידה ואתם שוקלים להתחיל להשתמש בו – מומלץ לגשת לאתר הרשמי ולבדוק האם האתר שלכם עומד בקריטריונים המתאימים.

חן אידן

אוהבת גאדג’טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

2 Comments on "גוגל משפרת: טעינת דפים, מהר יותר מאי פעם"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
פבל
Guest

ואיך אני שומר על השליטה שלי בתכנים, אם זה יושב אצל גוגל?

רקפת
Guest

לא ניתן להתקין על סמסונג ace

wpDiscuz

תגיות לכתבה: