טדי שגיא לא עוצר: קונה עכשיו את RelevanTech הישראלית

חברת Glispa של איש העסקים הישראלי טדי שגיא רוכשת את חברת RelevanTech, שפיתחה פלטפורמת פרסום למפעילות הסלולר

מקור: Pixabay

איש העסקים הישראלי טדי שגיא ממשיך לרכוש חברות ישראליות, כדי לחזק את פעילות האד-טק שלו. הפעם זו חברת RelevanTech (רלוונטק), שפיתחה פלטפורמת פרסום למפעילות הסלולר, ונרכשת על ידי חברת Glispa (גליספה) שבבעלותו.

מוניטיזציה בעזרת ספקיות הסלולר

RelevanTech מציעה חבילה דיגיטלית, המאפשרת מוניטיזציה חלופית עבור יצרניות סמארטפונים (OEM), ספקים, ומפיצים. ל-RelevanTech שותפויות עם מפעילות סלולריות ברחבי העולם אשר מאפשרות התקנה מראש של כלי גילוי האפליקציות במכשירים ניידים. האפליקציה שפיתחה החברה מציעה חוויית משתמש הכוללת תוכן המוטען מראש ומאפשר התקנה שלו בלחיצה אחת מהירה וקלה. על פי גורמים בתחום, האפליקציה גם מאפשרת התקנה ‘רטרואקטיבית’, כלומר, התקנה על גבי מכשירים שכבר הגיעו ללקוחות – בשיתוף פעולה של ספקיות הסלולר כמובן. החברות לא חשפו את סכום הרכישה, אולם לגיקטיים נודע כי RelevanTech גייסה כ-1.2 מיליון דולר מחברת Webpick הישראלית של היזם נדב ברנדשטטר. לגיקטיים נודע, כי מכירת הפעילות היא חלק ממהלך אסטרטגי שהחל לפני כשנתיים במסגרתו החליטה החברה לצאת מתחום ההורדות וההתקנות, ועברה להתמקד במוצרי אינטרנט מבוססי למידת מכונה.

הרכישה צפויה לספק ל-Glispa מקור חדש של נתונים על משתמשי פרימיום, לשפר את יכולות המיקוד שלה ולאפשר לה קידום מתוחכם של אפליקציות בקרב לקוחות, המפרסמים לקהלים גדולים וספציפיים בסלולר.

ל-Glispa, שנרכשה על ידי שגיא ב-2015, יש יותר ממיליארד משתמשים בעולם ויותר מ-400 מיליארד חשיפות לפרסומות בחודש, חשיפה שצפויה לגדול בזכות בסיס המשתמשים של RlevanTech, אשר נרכש באמצעות מפעילות הסלולר ויצרני המכשירים. המטה הראשי של Glispa ממוקם בברלין, כאשר החברה מחזיקה משרדים גם בבייג’ינג, סן פרנסיסקו, תל אביב, אתונה, סינגפור וסאו פאולו.

בשנה האחרונה רכשה Glispa מספר חברות ביניהן חברת Avocarrot, שעוסקת בתחום של פרסום פרוגרמטי, MoneyTap, המאפשרת ל-Glispa ליצור פלטפורמת מוניטיזציית נייטיב וחברת הפרסום בסלולר הברזילאית MOBILS.

בתגובה למכירה של RelevanTech, מסר דקל בוני, מייסד ומנכ”ל החברה: “החזון שלנו הוא שכלי גילוי האפליקציות שלנו יהיה על כל מכשיר בעולם. ההובלה של Glispa בעולם האד-טק והמומחיות הטכנולוגית והעסקית הנרחבת של החברה, תאפשר לנו להשיק את החזון המשותף”.

“עם ההתכנסות של תעשיית הטכנולוגיה, אנו ממשיכים לבצע רכישות המאיצות את הצמיחה שלנו וממקמות את Glispa כמערכת שלמה לשיווק בסלולר”, אומר איתמר בנדי, CRO של Glispa. “הפתרון של RelevanTech משלים את חבילת האד טק שלנו, כאשר הוא מציע ערוץ הפצה חדש ללקוחותינו, המאפשר למפרסמים גלובליים למקסם את הפוטנציאל ולהגיע לקהלים חדשים”.

יניב אביטל

גיק, קופירייטר, אבא, חולה על גאדג'טים וקוד, לא בהכרח בסדר הזה

הגב

2 Comments on "טדי שגיא לא עוצר: קונה עכשיו את RelevanTech הישראלית"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
הקורא בין השורות
Guest
הקורא בין השורות

נשמע כמו מטרד רציני למשתמשים שמזריק פרסומות . חברה שכבר לא רלוונטית ונמכר במכירת חיסול עבור הדאטא וכו׳ ושכנראה נמכר בסכום נמוך מאוד(הרבה הרבה יותר קטן מזה שהושקע בחברה). העיקר שאפשר לכתוב בכותרת טדי שגיא

חן.
Guest

זה בדיוק זה. יפה מאוד :)
מה אפשר לצפות מוובפיק, חברה שהתבססה על וירוסים ופריצה למחשבים?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: