GeekStarter – מצעד פרוייקטי ה-Kickstarter ו-Indiegogo שאהבנו השבוע

והשבוע: עמדה שתטעין לכם עד 8 מכשירים, שלט רחוק ראשון ל-Google Glass ומתחרה חדש ל-Apple TV ול-Chromecast.

Geekstarter

קיקסטארטר ואינדיגוגו הן פלטפורמות גיוס ההמונים הפופולאריות בעולם, המהוות במה לפרוייקטים רבים מתחום הטכנולוגיה ומחוצה לה שמאפשרות לגייס כספים לטובת פיתוח וייצור בעזרת הציבור. בפינת הגיקסטארטר, נציג בפניכם מידי שבוע 3 פרוייקטים ייחודים שמשכו את תשומת הלב שלנו וקשורים לעולם הטכנולוגיה והגאדג’טים.

Life-Spot – עמדת הטענה חכמה לכל הגאדג׳טים שלכם

מקור: יח״צ

מקור: יח״צ

לא פעם, אתם נתקלים במצב בו חסרים לכם אמצעים בכדי להטעין את הסמארטפונים, הטאבלטים או יתר הגאדג׳טים ששוכבים אצלכם בבית או במשרד. לפעמים, מספר יציאות ה-USB במחשב אינן מספיקות, שכחתם להביא את כבל הטעינה מהבית או שלל תירוצים אחרים ומוצדקים שלא מאפשרים לכם להטעין את כלל המכשירים שברשותכם. בדיוק על הבעיה הזו מגיע לענות ה-Life-Spot, המכיל 8 תחנות עגינה בו זמנית ו-8 מקומות אחסון לסמארטפונים השונים שלכם, ומגיע בגירסאתו הבסיסית עם 2 חיבורים מסוג 30pin למכשירים ישנים מבית אפל, 2 חיבורי Lightning ו-4 חיבורי MicroUSB.

מדובר בפתרון שיכול להיות מאוד שימושי לבית או למשרד, ניתן להניח אותו על השולחן, לתלות אותו על הקיר או לבחור בכל מקום שתרצו בתור תחנת העגינה האולטימטיבית שלכם. מחירו בקיקסטארטר עומד על 65 דולרים והוא כבר הצליח לעקוף בכמעט 5,000 דולרים את סכום הגיוס שהציב בתחילת הדרך – 25 אלף דולרים. ה-Life-Spot צפוי להגיע למשתמשים הראשונים בסביבות חודש יוני 2014, כך שעד אז תיאלצו להישאר עם המטענים המעצבנים ושלל החוטים המסורבלים בהם אתם עושים שימוש כיום.

לדף הפרוייקט בקיקסטארטר

Remotee – שלט-רחוק למשקפי Google Glass וטלוויזיות חכמות

מקור: יח״צ

מקור: יח״צ

לא רבים מאיתנו הצליחו להניח את ידם על המשקפיים החכמים של גוגל – Google Glass, אך פרוייקט קיקסטארטר חדש ומעניין כבר מציע אביזר משלים ראשון למשקפיים. החברים ב-Remotee LLC שמו לב כי הניווט בממשק ה-Timeline של המשקפיים אינו כל כך נוח באמצעות הטאצ׳פד המובנה בצידם הימני, ולכן המציאו שלט חכם שמסוגל לנווט בתפריטים השונים ולשלוט בפונקציונליות של המשקפיים.

בעוד הפרוייקט פונה לאוכלוסייה מוגדרת מראש (מפתחים בעיקר, אשר קיבלו הזמנה לרכוש את המשקפיים), קשה לראות כיצד המייסדים יוכלו לעמוד ביעד 70 אלף הדולרים שהציבו לעצמם בתחילת הפרוייקט, עד ל-20 בדצמבר. נכון לכתיבת שורות אלו, הפרוייקט הצליח לגייס כ-12,500 דולרים לאחר 6 ימים, אך יהיה מעניין לעקוב ולראות האם המשתמשים יחליטו כבר מעכשיו לנסות פיתוחים מעניינים הקשורים ל-Glass, או שיעדיפו להמתין עד לכניסתם הרשמית של המשקפיים לשוק הצרכני.

לדף הפרוייקט בקיקסטארטר

AIRTAME – שיקוף מסך חוצה פלטפורמות

מקור: יח״צ

מקור: יח״צ

פתרונות שיקוף המסך האלחוטיים הקיימים כיום אינם מצליחים, עדיין, לקיים את ההבטחה ולאפשר לכל משתמש לשקף את מסך המחשב שלו במלואו למסך הטלוויזיה. ה-Chromecast תומך במספר אפליקציות מוגבל, ה-AirPlay עובד רק עם מכשירים שתומכים בטכנולוגיה של אפל ופרוטוקול ה-Miracast עדיין לא שם ומחייב את הצרכן לרכוש אביזרים יקרים במיוחד.

סטארטאפ דני בשם AIrtame ApS עבד בשנתיים האחרונות על דונגל USB שדומה בצורתו ובפעולתו מאוד למכשיר ה-Chromecast, אך מאפשר למשתמשים באמצעות חיבור פשוט לטלוויזיה לבצע שיקוף מסך על גבי רשת ה-WiFi, הרחבה של שולחן העבודה, ושידור מקבילי למספר מסכים בו זמנית. AIRTAME תומך, בניגוד למתחריו, ב-OSX, Windows וב-Linux, כך שמדובר כיום באחד מהפתרונות השלמים ביותר שתוכלו למצוא, ומחירו (89 דולרים) יקר, אך לא נורא בהתחשב בגודלו ובפונקציונליות שהוא מסוגל לספק.

לדף הפרוייקט באינדיגוגו

אבישי בר

מנהל מוצר. מפתח Web ו-React Native, חולה גאדג’טים, הולך נגד הזרם ואוהב את כל מה שקשור לגוגל, לאנדרואיד ולקוד פתוח. עיסוקו העיקרי הוא לפרק לחלקים כל צעצוע חדש שמגיע למשרד ואז לכתוב עליו מדריך.

הגב

Be the First to Comment!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
wpDiscuz

תגיות לכתבה: