Galaxy Note II: האם הגודל כן קובע? [סקירה]

למרות שמכשיר ה-Galaxy Note יצא לפני פחות משנה, כבר מציגה סמסונג את הדור הבא, Galaxy Note II. אך האם הוא מצליח לעמוד בציפיות של מוצר שאמור לתפקד כטאבלט וכסמארטפון?

Galaxy Note II מקור: יח"צ

הכירו את האח הגדול, פיזית, של ה-Galaxy Note, ה-Galaxy Note II. לצד שיפורים פנימיים הכוללים מסך טוב יותר, מעבד מהיר יותר ועיצוב חלק ואלגנטי, מציגה סמסונג גם מסך גדול יותר, העומד על 5.5 אינץ'.

על קו התפר

בתקופה האחרונה חל מהפך בין סמארטפונים לטאבלטים. בעוד שהראשונים מתאמצים להציג מסכים יותר ויותר גדולים, שיאפשרו למשתמשים לצפות בסרטונים, לגלוש באינטרנט או פשוט לענות על מיילים בצורה נוחה יותר מבעבר, יצרניות הטאבלטים עובדות על הצגת מכשירים עם מסכים קטנים וקומפקטיים, כאשר "הטרנד" החדש מציע מסכים בגודל 7 אינץ', ולעיתים אפילו 6 אינץ'.

בתור כל ההמולה הזאת, הציגה סמסונג את מכשיר ה-Galaxy Note הראשון, שהיווה סוג של הכלאה בין סמארטפון לטאבלט, או טאב-פון, או פאב-לט, כפי שנקרא על ידי המשתמשים. מטרתו העיקרית הייתה להציע את הטוב משני העולמות – מכשיר טאבלט נוח וקטן הנכנס לכיס, לצד מכשיר סמארטפון עם מסך רחב במיוחד לקריאה ושימוש אידיאלים. לצד כל אלה, החזירה סמסונג לאופנה גם את עט הסטיילוס, במטרה להציע חווית שימוש טובה ליצור הכלאיים שהשיקה.

ואכן, מכשיר ה-Galaxy Note היה הצלחה מסחררת והצליח למכור למעלה מ-10 מיליון יחידות בתוך 9 חודשים. למרות שהושק לפני פחות משנה, מיהרה סמסונג להציג ולהשיק את יורש העצר שלו, Galaxy Note II. הדור הבא מציע מסך גדול יותר מקודמו, מעבד משופר ואת מערכת ההפעלה החדשה ביותר בשוק, אנדרואיד 4.1, ג'לי בין.

אין ספק כי סמסונג מעוניינת לשחזר ואף להעצים את ההצלחה של המכשיר הקודם, אך האם גם Galaxy Note II יכול להמשיך לשבת על קו התפר בין טאבלט לסמארטפון, או שאולי הגימיק הראשוני היה נחמד וגרם למשתמשים להתרגש, אך כעת נראה כי מדובר במכשיר שלא משרת אף אחד מהמטרות עבורן הוא נוצר? התוצאות לפניכם.

אלגנטי אך מצועצע

מכשיר הגלקסי נוט 2 מתגאה קודם כל במימדים מרשימים למדיי, אורך של 151.1 מ"מ, רוחב 80.5 מ"מ ועובי 9.4 מ"מ, לצד מסך בגודל 5.5 אינץ', כך שאין סיכוי שילך לכם לאיבוד או שלא תמצאו אותו בתיק. עיצוב המכשיר הוא מלבני, ומזכיר במעט את הגלקסי נוט הראשון, המלווה במסגרת מתכת המקיפה את המכשיר.

את מסך המכשיר, ולמעשה את כל חלקו הקדמי מכסה זכוכית Gorilla Glass 2, בחלקו הקדמי העליון ניתן למצוא את המצלמה הקדמית, ובחלקו התחתון ניתן לראות רק כפתור פיזי אחד, מלבני, כאשר שני הכפתורים הנוספים – תפריט ו-Back, הינם כפתורים מגע המוסתרים מן המשתמש, עד לרגע בו מדליק את המסך.

בחלקו האחורי של המכשיר, העשוי מפלסטיק שמרגיש מעט זול, ניתן למצוא את מצלמת 8 מגה פיקסל ולצידה את פלאש LED. בחלקו התחתון של המכשיר ניתן למצוא את פתח הרמקול האחורי ואת מיקום עט הסטיילוס, הניתן לשליפה מהירה. את מכסה הפלסטיק ניתן לפרק על מנת לחשוף את פתח הכניסה של כרטיס ה-microSIM, לצידו פתח הכניסה של כרטיס ה-microSD וכמובן את הסוללה הנשלפת, המגיעה בקיבולת של 3100 mAh.

בצידו הימני של המכשיר מופיע כפתור הפעלה בודד, בצידו השמאלי ניתן למצוא את כפתורי השמע, שקע האוזניות ממוקם בחלק השמאלי העליון של המסגרת, ושקע ההטענה מסוג microUSB ממוקם בחלקה המרכזי התחתון. בסך הכל, מדובר על עיצוב מינימלי, או לפחות נראה ככה.

מקור: Newsgeek

ממשיכים עם הטבע

בדומה למכשיר הגלקסי S3 שהציגה סמסונג במאי האחרון, גם ב-Galaxy Note II ממשיכה החברה לשים דגש רחב על אלמנטים מהטבע, המתבטאים בצורת ההפעלה והצלילים הנלווים, הכוללים פכפוף מים ואפקט טיפות כאשר אנו מחליקים את האצבע על גבי מסך הנעילה. בנוסף, גם כאן מציעה החברה תמונות רקע מגוונות של צמחים, פרחים ונופים מרשימים, המלווים בפלטת צבעים עדינה ומרגיעה, במידה והאפקטים הללו עושים לכם את זה.

אבל לצד האלמנטים העדינים הללו, קשה להתעלם מהמאסיביות של המכשיר, במיוחד בידיים מיניאטוריות. בכל הנוגע להפעלת המכשיר ביד אחת – אתם יכולים לשכוח מזה, אלא אם כן יש לכם ידיים רחבות במיוחד. בנוסף, נראה כי המיקום של הכפתורים הפיזיים וכפתורי המגע דורש מהמשתמשים ליישם צורת אחיזה חדשה לחלוטין, שכן אחרת יאלצו להתמודד מול תסכול ממושך של סגירת אפליקציות בטעות ואף סגירת המסך לחלוטין.

אך לאחר שהבנו כיצד "לאחוז נכון במכשיר", כבר לאחר פתיחת מסך הנעילה, ניתן לראות כי סמסונג השקיעה הרבה מאוד במסך המכשיר ובתצוגה, המלווה בזמן תגובה מהיר במיוחד הודות למערכת אנדרואיד 4.1 המגיעה עם המכשיר. מעבר בין מסכי הבית, פתיחת אפליקציות וחזרה אל המסך הראשי או אפילו גלישה באינטרנט באתרים כבדים למדיי נעשו ללא שום בעיה, ובצורה טובה משמעותית משאר מכשירי האנדרואיד שיצא לנו לבדוק לאחרונה.

אך בעוד שזה נראה שסמסונג שיפרה את המסך, בפועל מציעה רזולוציה נמוכה יותר ממכשיר הגלקסי נוט הראשון העומדת על רזולוציית 720×1280, זהה לרזולוציה של מכשיר הגלקסי S3. ביחד עם המעבד המהיר בעל ארבע ליבות ובמהירות 1.6 GHz, לצד משחקים כבדים במיוחד, הצלחנו "ללהטט" בין אפליקציות כבדות ואף להעביר ולצפות בסרטים באורך מלא, ללא שום גמגומים או קטיעות. כאן הגיעה לידי ביטוי איכות המסך, שלמרות הנתונים הטכניים העניקה לנו חוויה עשירה בעת צפייה בסרטים מלאים או אפילו בסרטוני יוטיוב, שהפכה למהנה ואיכותית עוד יותר. למעשה, לעיתים העדפנו לצפות בתכנים על גבי המסך "הקטן" מאשר לפתוח את המחשב הנייד.

החסרון היחידי והעיקרי של כל הפעולות הללו, הן שהסוללה התחממה בצורה משמעותית, ועם כיסוי הפלסטיק האחורי הדק במיוחד, היה עלינו להניח את המכשיר על גבי שולחן או כל משטח שהוא, על מנת להמשיך ולהשתמש בו.

אבל לצד המשחקים והאפליקציות, נראה כי המשתמשים נוטים להתעלם היום מאחד האלמנטים הבסיסיים ביותר במכשירי הטלפון – שיחות והודעות. כאן המסך הגדול מציע יתרון משמעותי ומציע מסך אנשי קשר גדול במיוחד שהופך את תהליך חיפוש ומציאת החברים שלכם לקל יותר מבעבר, לוח מקשים גדול וברור שהופך את תהליך החיוג למהנה וחסר טעויות, וגם ממשק ההודעות מוצג בצורה רחבה ונוחה, כך שלא תצטרכו להצמיד את מכשיר הסמארטפון למסך על מנת לקרוא את ההודעות האחרונות שלכם.

מקור: יח"צ

אבל, ולצערנו מדובר ב-אבל גדול, בכל שיחה שניהלנו עם המכשיר נשאלנו אם אנחנו נמצאים בנסיעה או ברחוב. לאחר נסיון להבין את פשר השאלה, גילינו כי לעיתים קרובות הגלקסי נוט משמיע רעשי רקע לצד השני, שהנמיכו משמעותית את איכות השיחה. גם בצד שלנו נתקלנו במעט בעיות, אבל אלה נבעו בעיקר מגודלו של המכשיר – כך שהיה קשה למקם את רמקול השיחה באיזור המתאים על האוזן שלנו על מנת להנות מאיכות שמע חזקה וטובה, אך את בעיה זאת ניתן לפתור בקלות באמצעות שימוש באוזניות המצורפות.

איכות הרמקול החיצוני הן בעת שיחה והן בעת האזנה למוזיקה העניק לנו צליל חזק וצלול במיוחד, שלעיתים העדפנו לדבר ולהאזין למוזיקה באמצעותו, כל עוד לא הפרענו לסביבה שלנו, כמובן. אך בכל הנוגע לשימוש באוזניות המצורפות, למרות שהעבירו גם הן צליל חזק ונקי, היו פשוט לא נוחות לשימוש – בעיקר מכיוון שכיסויי הפלסטיק גרמו להן ליפול מהאוזן מידי פעם, אפילו באמצע שיחה.

על איכות משלמים

אחד היתרונות המשמעותיים של ה-Galaxy Note II, לפחות בכל הנוגע למפרט הטכני המפורט בחוברת ההוראות, הוא שמגיע עם סוללה חזקה במיוחד בקיבולת של 3100 mAh. במידה ואתם מצפים למכשיר אותו תוכלו להטעין לעיתים רחוקות, יש לנו חדשות מעט מאכזבות עבורכם – שכן בשימוש ממוצע שכלל האזנה למוזיקה, הפעלה ושימוש באפליקציות כבדות, לצד גלישה באינטרנט, פרסום עדכונים ברשתות החברתיות וכמובן ביצוע שיחות טלפון, הצלחנו להשיג כמעט 12 שעות עבודה, שזה נתון טוב, אך עדיין נחשב כממוצע ביחס לסמארטפונים אחרים.

הסיבה העיקרית בגללה אנו מחשיבים את זמן הסוללה כממוצע, היא שמשתמשים שרוכשים את המכשיר לא מתכננים להשתמש בו רק כסמארטפון או רק כטאבלט, אלא לעבוד איתו במהלך כל שעות היממה, מהרגע שקמים ועד שהולכים לישון. בעבודה אינטנסיבית מסוג זה, הצלחנו להגיע רק עד שעות הצהריים המאוחרות, וגם אז המכשיר כבר התחנן שנחבר אותו אל מקור כוח.

מצלמת כיס ממוצעת

ה-Galaxy Note II מגיע עם מצלמת 8 מגה פיקסל אחורית, שמציעה את כל הפיצ'רים שהציגה סמסונג עד היום, כגון Bursting Shot המאפשר צילומים מהירים בעת תמונה, אפשרות לבחור את התמונה הטובה ביותר מבין רצף של 8 צילומים, אפקטים ופילטרים אותם ניתן ליישם עוד לפני הצילום ועוד מגוון רחב של כלים ואביזרים, שניתן למצוא כיום בכל סדרת גלקסי החדשה.

בכל הנוגע לאיכות המצלמה, בעוד שבאור יום הציגה המצלמה של ה-Note II תחרות משמעותית מול הסמארטפונים המובילים בשוק, דווקא בעת צילום בתאורה לא אידיאלית, או אפילו בעת צילום בתוך חדר ללא תאורה נוספת מלבד אור השמש, כבר הצלחנו לראות מעט גרעיניות בתמונות, שהחמירו ככל שהתאורה ירדה. מצד שני, לצידה של העדשה ממוקם פלאש חזק במיוחד, שלמרות חוזקו מצליח לעדן ולרכך את התמונה, כך שאינה נראית שרופה או בהירה מידי.

רבים מאיתנו משתמשים במכשיר הסמארטפון כמצלמה העיקרית שלהם, עבור שמירת רגעים והעברתם לשאר חברי המשפחה. בכל הנוגע לקטגוריה זאת, מצלמת הגלקסי נוט 2 עושה עבודה מצויינת ואף נהדרת – במיוחד לאור כל הפיצ'רים המגיעים עמה. במידה ואתם מחפשים צילום מקצועי, לא תמצאו זאת כאן, אך מצד שני, סביר להניח שאף מכשיר סלולרי כיום לא יוכל להחליף לכם את עדשת ה-22 מ"מ, כך שלא באמת מדובר בחסרון.

החסרון היחידי שאנחנו יכולים לחשוב אליו הוא בכפתורי המגע העדינים שעלולים להרוס לנו "רגע קודאק" מושלם. מכיוון של-Note II  אין כפתור מצלמה ייעודי ועלינו ללחוץ על המסך על מנת לצלם, ומכיוון שמדובר במכשיר גדול במיוחד שעלול להיות מעט מגושם בכל הנוגע לכיוון ומציאת נקודת הצילום האולטימטיבית, לעיתים קרובות מצאנו את עצמנו לוחצים בטעות על כפתור ה-Back במקום כפתור הצילום – מה שגרם לנו לתסכולים חוזרים וגוברים.

מצלמת כיס ממוצעת. מקור: Newsgeek

הוציאו עטים

אין אפשר להגיד Galaxy Note II ולא להתייחס אל עט הסטיילוס המגיע עמו. עבור רובנו נראה כי מדובר בטכנולוגיה מיושנת שעברת מן העולם ביחד עם מכשירי הפאלם, ואפילו סטיב ג'ובס הכריז עליה כמתה. אבל המספרים לא טועים – ונראה כי המשתמשים נהנים מפרץ הנוסטלגיה המדובר, וגם אנחנו ביניהם.

הפעם, החליטה סמסונג לשפר גם את הסטיילוס ולצידו מציעה מגוון אפליקציות ופיצ'רים שיהפכו את השימוש בעט להרבה יותר כיפי, נוח ואפילו אידיאלי בחלק מהמקרים. כבר לאחר שליפת העט מהמכשיר, ישתנה מסך הבית ויציג מגוון אפשרויות חדשות, המיועדות במיוחד ל-S-pen הכוללות בעיקר יצירת מסמכים מסוגים שונים. כך לדוגמה הצלחנו לכתוב הערות בעת שיחה, לבצע קולאז'ים מצחיקים מכתבות שקראנו באינטרנט ואפילו לשלוח את כל המידע הזה לחברינו, באמצעות אימייל, רשתות חברתיות או SMS.

אבל, לא הכל ורוד בממלכת הסטיילוס. השימוש בעט לא אינואטיבי כמו שציפינו ולקח לנו כמה וכמה נסיונות כדי להבין מה בדיוק עלינו לעשות והיכן עלינו ללחוץ כדי לגרום לממשק לתפקד בצורה שרצינו. סמסונג דאגה להכניס כל כך הרבה אפשרויות, שגורמות לנו כמשתמשים פשוט ללכת לאיבוד ולחזור שוב ושוב אל בלוק הציור הצהוב, ולהתעלם מהאפשרויות המגוונות הקיימות.

כתיבת פתקים באמצעות הסטיילוס.

חשוב להבהיר כי לאחר קריאת ההוראות ולמידה בסיסית של הפונקציות השונות, אכן מדובר בטכנולוגיה מרשימה, אך לא כזאת שתוכלו להתחיל להשתמש בה בצורה מיידית. לכן, עליכם לקחת בחשבון שתצטרכו לקרוא אתרים ומדריכים שונים בכדי לממש את הפוטנציאל השלם של ה-S-Pen, ומדובר בתהליך שעלול להיות מעצבן ומייגע עבור חלק מהמשתמשים, שרק מחפשים מכשיר סמארטפון חדשני וגדול.

מכשיר גדול, מחיר גדול

אז למי מכשיר Galaxy Note II מתאים, בעצם? הוא גדול מידי כדי להיות סמארטפון וקטן מידי כדי להיות טאבלט, אבל לאחר כמה ימים בודדים של שימוש נראה כאילו הוא בגודל האידיאלי עבור שתי הפונקציות הללו, לפחות עד שאנו נאלצים להצמיד אותו לראש ולנהל דרכו שיחות, או אפילו להניח אותו על השולחן בבר השכונתי ולהקשיב בפעם ה-100 לאנשים צוחקים על כמה שהוא גדול ומשווים אותו למכשיר שלהם.

בשורה התחתונה, מדובר במכשיר מהיר, חזק ובעל פונקציונליות רחבה המגיע עם מערכת אנדרואיד החדשה ביותר, נכון להיום, מה שמעניק לו יתרון משמעותי על פני שאר המוצרים מבית סמסונג הקיימים כיום בשוק. אך למרות זאת, מדובר במכשיר גדול, גדול מאוד, שהופך את תהליך השימוש למסורבל, איטי ולא אידיאלי עבור קהל משתמשים בעלי ידיים קטנות, או כזה שאין לו כוח וזמן ללמוד כיצד לעבוד עם המכשיר.

אם גם אתם נמצאים על קו התפר ואינכם מצליחים להחליט האם לרכוש סמארטפון או טאבלט, וגודל המסך אינו מרתיע אתכם – ההמלצה שלנו היא דווקא כן לרכוש את המכשיר, בעיקר מכיוון שמציע לכם הרבה מאוד יתרונות באריזה קטנה ובהשוואה ישירה למכשיר הדגל Galaxy S III, מדובר במכשיר טוב משמעותית בכל הנוגע למפרט הטכני שלו.

מצד שני, במידה ויש לכם ידיים קטנות, כיסים צרים או שאתם פשוט רוצים מכשיר סמארטפון עם יכולות בסיסיות ומכשיר טאבלט המגיע בנפרד, כדאי לכם לשקול לפצל את הרכישה לסמארטפון לחוד וטאבלט לחוד, אך זה בוודאי יעלה לכם קצת יותר.

אם כבר הזכרנו את ענין המחיר, כיום מוצע ה-Galaxy Note II למכירה בישראל באמצעות היבואן הרשמי, סאני תקשורת, עבור 3,999 שקלים, כאשר בזאפ תוכלו למצוא את המכשיר במחיר המתחיל מ-3,680 שקלים. סמסונג מתכננת לשחרר את ה-Galaxy Note II בארצות הברית רק במהלך חודש נובמבר, כך שעדיין לא ידוע כמה יעלה שם.

במידה ואתם עדיין שוקלים ומאמינים כי מדובר במחירים גבוהים מידי, אנחנו ממליצים לכם להמתין להשקה בארצות הברית – עד אז גם המחירים בארץ בוודאי ירדו, אך ייתכן כי בתקופה זאת יגיע לשוק ליין מכשירים חדש לחלוטין, שיהפוך את השיקול לבעייתי עוד יותר.

[flagallery gid=37 name=Gallery]

מפרט טכני

משקל: 183 גרם.
מסך: 5.5 אינץ', רזולוציה 720×1280.
מעבד: Quad-core 1.6 GHz Cortex-A9
זיכרון: 2 ג'יגה RAM
איחסון: 16/32/64GB. אפשרות להרחבה עם כרטיס microSD עד 64GB.
מערכת הפעלה: אנדרואיד 4.1.1
מצלמה: 8 מגה-פיקסל עם פלאש LED ופוקוס אוטומטי
קישוריות: Bluetooth ,WiFi b/g/n, GPS, NFC
חיבורים: יציאת אוזניות 3.5 מ"מ, microUSB
סוללה: 
Li-Ion 3100 mAh

וידאו: Introducing Samsung GALAXY Note II

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

6 תגובות על "Galaxy Note II: האם הגודל כן קובע? [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
א
Guest

יש לי את הNOTE הראשון.. מכשיר מדהים. יש לי גלריה שלמה של ציורים שלי דרך הsketchbook mobile

דודו
Guest

"…אורך של 151.1 ס"מ, רוחב 80.5 ס"מ ועובי 9.4 ס"מ…" ,אכן מימדים מרשימים!
הייתי אומר מסך 55 אינץ ולא 5.5…

מאור
Guest

55? ,תנסה 67 אינטש

איפה זה אמור להכנס?
והייתי מצפה לרזולוציה של לפחות 1080P על מסך כזה.

גדי
Guest

סטיילוס עובד מדהים עם מכשירי נינטנדו, ככה שמי שאוהב משחקים, יודע שלא מדובר בשום דבר מיושן, אלא מדויק וכיפי.

יעקב
Guest

אין מה לעשות צריך להודות על האמת המכשיר די מגושם ולא ממש נח יחד עם זאת מבחינה פונקציונלית לדעתי הוא עולה על האייפון, מאד עשיר מבחינה זאת. אחד הפיצ׳רים המדהימים במכשיר הוא היכולת לזהות כתב יד בעברית ובאנגלית ולתרגמו לטקסט וכך לשלוח מיילים ומסרונים, אך ראו הוזהרתם אם תקנו את המכשיר ברשת חנויות ksp לא תקבלו את הפיצ׳ר שמתרגם כתב יד לטקסט בעברית

נתי
Guest

יעקב שלום, קניתי את הנוט 2 ברשת KSP (לצערי) אני רואה שכתבת תגובה שאין את הפיצ'ר שמתרגם כתב יד לטקסט בעברית? איך יש אפשרות להוריד אותו?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: