WhatsApp קורסת? הנה 5 חלופות שמומלץ להכיר

WhatsApp נרכשה על ידי פייסבוק וקרסה בסוף השבוע האחרון, שני אירועים שגרמו למשתמשים רבים לבחון חלופות שונות בשוק המסרים המיידיים. הנה 5 אפליקציות בתחום ששווה לכם לבדוק.

מקור: יח״צ, עיבוד תמונה

מקור: יח״צ, עיבוד תמונה

מספר אירועים, מהם לא ממש ניתן להתעלם, התרחשו בימים האחרונים בזירת אפליקציות ההודעות המיידיות. לפני שבוע וחצי, Viber נרכשה על ידי Rakuten היפנית תמורת 900 מיליון דולרים ומספר ימים לאחר מכן התוודענו על רכישת שירות המסרים המיידיים הפופולרי ביותר בעולם, WhatsApp על ידי פייסבוק בעסקה שיכולה להגיע להיקף של עד 19 מיליארד דולרים. תוסיפו אל כל זה את הקריסה המדוברת של אותו שירות WhatsApp למספר שעות במהלך היממה האחרונה ותקבלו משתמשים רבים שהעלו מספר סימני שאלה בנוגע לשירות המדובר, ואף החלו לבחון חלופות לאפליקציית המסרים המיידיים הפופולרית.

בפוסט מיוחד, ריכזנו עבורכם את מיטב התחליפים לשעת צרה – לכל תחליף יש סיבה משלו להתקנה בתירוץ כזה או אחר, למרות שסביר להניח שלאחר הפעם הראשונה שתתקינו את האפליקציות הללו, ואולי אחרי שיתוף אחד או שניים בפייסבוק או בלינקדאין תבינו שאתם לא ראשי העדר ושכמעט אף אחד מאנשי הקשר שלכם לא נמצא שם, ותחזרו חזרה ל-WhatsApp כמו ילדים טובים. ובכל זאת, הנה הרשימה.

Telegram – לאלו שמחפשים WhatsApp מאובטח בצבע כחול

מקור: יח״צ, עיבוד תמונה

מקור: יח״צ, עיבוד תמונה

אם הייתם מפעילים את הרשת החברתית המצליחה ביותר ברוסיה והייתם מחליטים להיענות לחששותיהם של המשתמשים ב-WhatsApp בנוגע לפרטיותם ואבטחת ההודעות שלהם, מה הייתם עושים? סביר להניח שהייתם מקימים העתק מדוייק של WhatsApp עם פיצ׳ר אחד משמעותי: Secret Chat. זה מה שעשו מייסדי הרשת החברתית Vkontakte, אשר מחזיקים ביתרון גדול בשוק המקומי, עם מספר המשתמשים ברשת החברתית שלהם העומד על 44 מיליון משתמשים ברוסיה לעומת כ-13 מיליון משתמשים בלבד לפייסבוק.

Telegram קיבלה את מירב הזרקורים לאחר מכן, בתור השחקנית החדשה, הדומה והמאובטחת. למרבה הצער, נראה שגם ב-Telegram לא הצליחו לעמוד בעומס כאשר בזמן ש-WhatsApp נפלה נראה כי השירות של Telegram נפל גם הוא, ככל הנראה בעקבות הנהירה ההמונית של המשתמשים שחיפשו חלופות בשעות ש-WhatsApp היה למטה. ברמת העיצוב, מדובר על העתק כמעט מושלם של WhatsApp עם Theme כחול לעומת הירוק של האחרונה. כמעט כל האלמנטים, כולל ה-Last Seen, ממשק ההודעות וממשק ה-UI הכללי של האפליקציה נלקח בגסות פראית מ-WhatsApp, אך נראה כי את מפתחי האפליקציה זה לא ממש מעניין, והמשתמשים מקבלים אופציה נוספת בה יוכלו להשתמש במידה ופייסבוק יחליט לשלב פרסומות ב-WhatsApp בסופו של דבר.

בשונה מהשיחות הרגילות ב-Telegram, המאוחסנות באופן אוטומטי על השרתים של האפליקציה הנמצאים בענן כגיבוי אוטומטי, פיצ׳ר ה-Secret Chat מאפשר שיחת P2P בין המשתמשים, אשר אינה מאוחסנת על שרתי האפליקציה בענן וכל משתמש יכול בכל רגע נתון להפסיק את השיחה ולמחוק אותה מהמכשיר שלו. הבעיה העיקרית היא, כמובן, שבישראל עדיין לא נחשפו כל כך ל-Telegram, ונכון לעכשיו יש לי ברשימת אנשי הקשר כ-12 חברים שמשתמשים באפליקציה, רובם שייכים בצורה כזו או אחרת לתחום הברנז׳ה הטכנולוגית.

להורדת Telegram לאנדרואיד

להורדת Telegram ל-iOS

Wickr – לאלו שמבוקשים על ידי ה-CIA

מקור: צילום מסך, עיבוד תמונה

מקור: צילום מסך, עיבוד תמונה

אפליקציה המתאימה בעיקר לאלו מביניכם שחוששים לפרטיות שלהם עד כדי כך שהם מכסים את המצלמה הקדמית של הלפטופ שלהם. עם הפעלת האפליקציה, תוכלו לבחור שם משתמש ייחודי, סיסמא ותתבקשו גם לציין את הסביבה בה אתם משתמשים במכשיר בדרך כלל – בבית, בעבודה, בבית הספר או במקומות אחרים (כאשר אתם מרגלים לטובת מדינה אחרת). לאחר מכן יחל תהליך האבטחה של המכשיר שלכם, בסופו תיכנסו לשירות בפעם הראשונה. אלא אם כן תגדירו אחרת, ההודעות שתשלחו לחברים שלכם יחזיקו כברירת המחדל 5 ימים מרגע שהמשתמש השני יבצע להן Unlock. בנוסף לפיצ׳ר הודעות הטקסט הרגילות, גם Voice Chat תוכלו לבצע בצורה מאובטחת.

האפליקציה נעולה כברירת המחדל עם הסיסמא שבחרתם בהתחלה, כך שמדובר בשירות שימושי במיוחד במידה ואתם בוגדים בבני/בנות הזוג שלכם, או מבוקשים על ידי אחד מארגוני הביון העולמיים. למרות שככל הנראה, משתמשים חכמים יותר המכירים את האפליקציה ואת טבעה המאובטח והמוסתר יניחו כי משתמשים שהתקינו את האפליקציה מנסים להסתיר משהו. בהגדרות האפליקציה ניתן לסמן כי התראות יוצגו למשתמש רק אחרי שהוא נמצא בתוך האפליקציה עצמה, כך שהודעות חדשות יופיעו עם כניסתו של המשתמש לאפליקציה ולא מחוצה לה, כאשר המכשיר אולי נמצא בידיים אחרות.

להורדת Wickr לאנדרואיד

להורדת Wickr ל-iOS

LINE – לאלו שאוהבים סטיקרים, פוקימון וכו׳

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

אפליקציית LINE החלה את דרכה ביוני 2011 בתור שירות VoIP המיועד בעיקר עבור קהל המשתמשים באסיה. האפליקציה הציעה למשתמשים אפשרות לשוחח בהודעות טקסט או באמצעות שיחות קול בחינם, באמצעות חיבור האינטרנט של המשתמשים. כבר מההתחלה התברר כי מדובר במוצר לא רע בכלל, שהצליח תוך שנה אחת להשיג לא פחות מ-50 מיליון משתמשים. לאט לאט, השירות צמח והפך לגלובאלי, כאשר היום מדברים ב-LINE כבר על 350 מיליון משתמשים פעילים בשירות, שהפך אט אט לאקוסיסטם אדיר משל עצמו עם משחקים, אפליקציית מצלמה ייחודית, משחקים תוך כדי צ׳אט ופיצ׳רים ייחודיים נוספים.

בישראל השירות עדיין לא הצליח להתרומם, אולי מפני שהוא בכלל לא התכוון לעשות זאת עדיין, אך אם נניח את העובדה הזו רגע בצד היתרון הגדול והמשמעותי ביותר של האפליקציה, הוא התמיכה במגוון רחב של מכשירים ופלטפורמות. האפליקציה זמינה למשתמשי אייפון ואנדרואיד כמובן, אך מציעה את שירותיה גם למכשירי בלאקברי, Windows Phone ואפילו למכשירי Nokia Asha, לצד התמיכה במשתמשי שולחן העבודה כמובן. את האפליקציה תוכלו להוריד ל-OSX או Windows ולהמשיך את השיחות וההתכתבויות שלכם ישירות מהמחשב.

אך ניתן להגיד כי ה״קילר פיצ׳ר״ של LINE הן דווקא המדבקות (סטיקרים), תוספת המוצעת בתשלום. לצד אייקוני ה-Emoji המרשימים שמציעה האפליקציה, תוכלו לשלוח גם מדבקות שונות ומגוונות הכוללות מגוון רחב של דמויות ופעולות. למעשה, דווח בעבר כי LINE הייתה זו שהעניקה לפייסבוק ולאפליקציות המסרים המיידיים האחרות את ההשראה בכל הנוגע למדבקות. בכדי להבין כמה משמעותי פיצ׳ר הסטיקרים ב-LINE, היא דיווחה בעבר כי מדובר באחד ממקורות הרווח העיקריים של החברה כאשר 30 אחוזים מסך ההכנסות במהלך הרבעון הראשון של 2013 הגיעו ישירות מהמדבקות הללו – לא פחות מכ-18 מיליון דולרים.

להורדת LINE לאנדרואיד

להורדת LINE ל-iOS

להורדת LINE ל-OSX

להורדת LINE ל-Windows

Viber – לאלו שחולמים להירכש על ידי חברה יפנית

מקור: יח״צ

מקור: יח״צ

אפליקציה ישראלית (טוב נו, קפריסאית) שהחלה את דרכה בתור הדרך הנוחה ביותר להתקשר לחברים שנמצאים בחו״ל דרך מכשיר האייפון והגיעה למרכז הבמה באחד האקזיטים הגדולים בשוק המקומי, כאשר החברה נרכשה על ידי Rakuten היפנית תמורת 900 מיליון דולר. ל-Viber יש, בדומה ל-LINE, פרט לאפליקציה לכל פלטפורמה שרק תרצו, גם אפליקציית שולחן עבודה המאפשרת סנכרון של ההודעות בין המכשיר הסלולארי שברשותכם למחשב האישי.

נכון להיום, Viber נמצאת על המכשירים של יותר מ-300 מיליון משתמשים מתוכם 200 מיליון משתמשים פעילים ביותר מ-193 מדינות ועל פי הנתונים האחרונים שהתקבלו על ידי החברה, באפליקציה מתבצעות 10 מיליון שיחות ביום, נערכות למעלה מ-2 מיליארד דקות שיחה ונשלחות למעלה מ-6 מיליארד הודעות מידי חודש. האפליקציה תומכת נכון להיום במערכות ההפעלה אנדרואיד, iOS, Windows Phone, סימביאן S40, בלאקברי, חלונות ו-OS X. אבל אם נהיה כנים לרגע, יכול מאוד להיות שאם תנסו לתפוס מישהו דרך אפליקציית Viber לא תקבלו תשובה חזרה. נסו לזכור מתי הפעם האחרונה שהשתמשתם ב-Viber?

להורדת Viber לאנדרואיד

להורדת Viber ל-iOS

להורדת Viber ל-OSX

להורדת Viber ל-Windows

Tango – לאלו שרוצים להראות פטריוטיות

מקור: יח״צ

מקור: יח״צ

Tango היא אפליקציה ישראלית המוכרת לחלק מאיתנו כאפליקציית הודעות מיידיות המאפשרת למשתמשים לבצע גם שיחות וידאו חינמיות דרכה. המודל של טנגו שונה במקצת, שכן בעת התקנת האפליקציה אתם נחשפים לאקו-סיסטם רחב שמהווה בעצם את מודל ההכנסות של החברה. בראש לשונית ה-Chat, לדוגמא, תיתקלו בבאנר של אפליקציה ״מומלצת״ מתחלפת אחרת להתקנה על המכשיר שלכם, כאשר מעבר ללשונית ה-Games יפתח בפניכם אפשרות להורדת משחקים למכשיר, משחקים בתצורת Mini אותם תוכלו לשחק עם חבריכם ב-Tango, חבילות של ״הפתעות״ בעלות המתחילה מ-1.99 דולר, ניגון שירים תוך כדי צ׳ט ופיצ׳רים מדליקים נוספים כגון ניוז-פיד של ממש הדומה לניוז-פיד של פייסבוק, אנשים שנמצאים סביבכם ומשתמשים באפליקציה ועוד.

מעיון קטן באפליקציה ניתן לראית כי הפופולריות שלה גדולה במיוחד בקרב דוברי הערבית, ובדף האפליקציה עצמה ב-Google Play נמסר כי מספר המשתמשים באפליקציה עומד על 160 מיליון. עם זאת, בבדיקה שערכנו לא מזמן נראה כי כאשר אתם נרשמים ל-Tango דרך האפליקציה, אתם מתבקשים להזין את מספר הטלפון האישי שלכם. באופן מפתיע, למרות מה שאנשים נוטים לחשוב ובניגוד לאפליקציות מסרים מיידיים אחרות, אינו מתבצע שום הליך אימות מול הטלפון כגון הודעת SMS או קוד אימות מסויים, כך שכל משתמש ברשת יכול לעשות שימוש במספר הטלפון שלכם או של מישהו אחר בעת ההרשמה, ולהזדהות בשם אותו אדם. לבקשתנו מאז, עדיין לא התקבלה תגובה רשמית מ-Tango.

להורדת Tango לאנדרואיד

להורדת Tango ל-iOS

להורדת Tango ל-Windows

אבישי בר

מנהל מוצר. מפתח Web ו-React Native, חולה גאדג'טים, הולך נגד הזרם ואוהב את כל מה שקשור לגוגל, לאנדרואיד ולקוד פתוח. עיסוקו העיקרי הוא לפרק לחלקים כל צעצוע חדש שמגיע למשרד ואז לכתוב עליו מדריך.

הגב

10 תגובות על "WhatsApp קורסת? הנה 5 חלופות שמומלץ להכיר"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
רועי
Guest

יצאה ממש בימים האחרונים אפליקציית חינמית ומגניבה לשליחת הודעות בשם greet & send

האפליקציה יושבת על המכשיר ולא על שרת החברה ומיועדת לשליחת הודעות לקבוצת אנשים אשר כל משתמש מקבל הודעה אישית עם השם שלו כפי שמופיעה בספר הטלפונית.

שווה לבדוק כסוג של תחליף

ארז
Guest

אני משתדל להתרחק מכל מה שקשור לפייסבוק. טלגרם מעולה!!

חיים
Guest

אין ספק שאנסה את טלגרם…

אני
Guest

שכחתם את BBM! אפליקציה מעולה.

JamesCrow
Guest

עוד אפליקציה מעולה שלפי דעתי נותנת יותר מהשאר.
QQ
זמינה לאנדרואיד,IOS ולמחשב האישי.

sunman11
Guest

Chaton של סמסונג.משום מה שוכחים אותה תמיד…או שלא רוצים להחליף מפלצת אחת במגה מפלצת אחרת,בכל זאת סמסונג…

גיא
Guest
עדכון לגבי טלגרם: גם אני התקנתי אותה, ואפילו די מהר (עוד לפני הקריסה שלהם במוצ"ש שעבר), אבל מתברר שההצפנה שלהם ממש דפוקה. לפני הכל, מתברר בדיעבד שאין באמת שיחת P2P, אלא הצפנה רק מנק' קצה לשרת. אני מציע לכם לקרוא טוב-טוב את הפרסומים שלהם ואת ההבטחות שלהם. שנית, יש את הדבר הזה: http://www.thoughtcrime.org/blog/telegram-crypto-challenge/ הם מסרבים בתוקף לבצע בדיקה פשוטה שתבחן את ההצפנה שלהם, ורק חוזרים על הטענה, שבין עובדיהם יש אנשים עם תואר שני ושלישי בקריפטוגרפיה – טענה עמומה שלא אומרת כלום. מעבר לזה: יש אפליקציה אחרת, בתשלום, שנקראת Threema, שנראית טובה הרבה יותר. אמנם היא עדיין לא פופולרית מדי… Read more »
אני
Guest

אפשר גם לפרגן לגרסה הישראלית של טלגרם (של חברת Aniways)
הכל אותו הדבר, אנשי הקשר, היסטוריית השיחות, כל הפיצ'רים… רק יש הרבה יותר כיף – חוויית אימוטיקונים/סטיקרים דינאמית שעוזרת לעשות את הצ'אט שלכם הרבה יותר מעניין:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aniways.anigram.messenger

אביב גפני
Guest

יש עוד אפליקציה מעולה – Telegram Aniways, שמבוססת על טלגרם, אך מוסיפה אמוגי' וסטיקרים מגניבים. היא לומדת את המשתמש ומציעה לו להכניס אותם בהתאם למה שהוא כותב, בצורה אוטומטית.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aniways.anigram.messenger

שלז
Guest

עוד יתרון שיש לTelegram זה API פתוח. זה אמור קצת לעניין אותנו בתור "גיקים", לא?
https://core.telegram.org/

wpDiscuz

תגיות לכתבה: