Equil Smartpen 2: העט שיהפוך כל דבר שתכתבו או תציירו לדיגיטלי [סקירה]

העט החכם של Equil נועד לאלו מכם שלא מסתדרים עם הקלדה במחשב או נוטים לשרבט אינספור רעיונות על דף. באמצעותו תוכלו להמשיך לכתוב על דף עם עט, וגם לגבות את כל התוכן בענן

מקור: עמוד המוצר, Equil Smartpen 2

מקור: עמוד המוצר, Equil Smartpen 2

על פרויקטים מוצלחים בפלטפורמות למימון המונים יוצא לנו לשמוע לא מעט, אך לשמחתנו אף הצלחנו לשים ידינו על אחד שכזה ולבדוק האם ההתלהבות הייתה מוצדקת. Smartpen 2 מבית Equil יצא לדרך באוקטובר 2014, ומאז הכל היסטוריה. מדובר בעט חכם אשר גייס יותר מפי עשר מהסכום ששאף לגייס, שהם 520,000 דולר לעומת 50,000 דולר סכום היעד.

מה סוד הקסם של המוצר? כנראה שלמרות הטכנולוגיה והמעבר של כולנו לעבודה ולקיחת רשמים באמצעות מחשב, בטבע שלנו עדיין נוח לנו יותר להתבטא באמצעות דף ועט. העט החכם משלב טכנולוגיה מתקדמת ביחד עם אלמנטים ׳פרימיטיביים׳ יותר, אשר יחד יוצרים מוצר מגניב במיוחד.

מחקר שנערך לאחרונה אישש את ההשערה לפיה סטודנטים המקלידים את תוכן השיעור במחשב הנייד, כמעט ולא זוכרים את המידע שנלמד בשיעור, זאת לעומת אלו שמסכמים אותו בדף ועט. האמת? נתון זה לא מאוד מפתיע אותי, שכן מדובר בהשערה שליוותה אותי באופן אישי במהלך התואר, ושמתי לב כי גם כאשר למדתי למבחנים, לא הייתי מסוגלת לקרוא את החומר מהמחשב אלא בצורה פיזית מודפסת בלבד, שכן אחרת החומר פשוט לא ׳נקלט׳.

מקור: Geektime

מקור: Geektime

המהפכה המודרנית של העט

לפני שנצלול אל החוויה שלי עם העט, אציין בקצרה בדיוק במה מדובר; Smartpen 2 ממיר את כתב היד שלכם לטקסט שניתן לערוך ולשתף בקלות, על ידי התקשרות באמצעות בלוטות׳ לטאבלט, סמארטפון או המחשב. הרעיון הוא שתוכלו לרשום בטבעיות על כל דף נייר שימצא בסביבתכם, ולעלות את התוכן לענן בלחיצת כפתור. איך? העט מגיע עם זיכרון פנימי המאפשר לשמור מידע גם כאשר אין בקרבתו מחשב או סמארטפון.

העט בעל סוללה פנימית הנטענת באמצעות USB, המאפשרת עד שמונה שעות כתיבה רצופות, כך שיחזיק לכם בקלות ליום לימודים שגרתי. הערכה כוללת את העט, מעין קלמר אליו מחברים את כבל ההטענה ומקלט קטן, כאשר כל אלו נכנסנים באותו קלמר הניתן לנשיאה בכל תיק. מבחינת העיצוב, אתם עשוים להתבלבל ולהסיק כי העט עוצב באותו קו ייצור של זה של Apple, שכן צבעו לבן, ועיצובו מינימליסטי ונקי.

מקור: Geektime

מקור: Geektime

הכל נשמע טוב, יפה ומבטיח, אך אולי זו רק אני, אבל לקח לי לא מעט זמן להבין איך לתפעל את העט, אפילו ברמה פיזית של כיצד אמורים לפתוח את הכיסוי על מנת להוציא ממנו את העט. מדובר בחוויה לא מאוד אינטואיטיבית יש לומר. לפני השימוש בעט החכם הייתי מאוד סקרנית ובעיקר התרגשתי, שכן לפני כן לא יצא לי להתנסות בטכנולוגיה שכזו. החוויה הראשונית לצערי לא הייתה מאוד חיובית, די מסורבלת ואף קצת מייאשת.

על מנת להפעיל את חיבור הבלוטות׳ של המכשיר יש לבצע לחיצה חזקה וארוכה על הכפתור במינון מושלם, שכן אחרת זה פשוט יוביל לסגירת הקישוריות. לאחר דקות ארוכות של ניסוים באיך אמורים להפעיל את הבלוטות׳ מבלי שזה יכבה, הצלחתי, אך נתקלתי במוקש חדש לפיו אף מכשיר, לא האייפד ולא מכשיר האנדרואיד זיהו אותו. תחילה ניסיתי לסנכרן בין האייפד (הדגם שנקרא – The new iPad) לעט, ניסוי שלא צלח. לאחר מכן ניסיתי לחבר את מכשיר הנקסוס 4, גם כן לא עבד.

תהליך הסנכרון הראשוני אמנם לקח לא מעט זמן, אך לאחר שזה הוגדר בהצלחה ובמהלך השימושים הבאים, התהליך עבד בצורה חלקה ומהירה יותר. הסיבוך נובע מכך שצריך לבצע לחיצה מאוד מסוימת על מנת לחבר את העט, ולהמתין עד שנורה בהתקן תהבהב בצבע כחול. כך שהסנכרון שיש לבצע כל פעם מחדש, לא מאוד נוח ודורש ׳מגע של קסם׳.

כמו כן, על מנת לחבר את העט לאנדרואיד, יש לבחור באופצית ׳Other׳ בגב המכשיר או ב-iOS אם רוצים לחבר אותו לאייפון או אייפד. לאחר מכן, יש להרים את המקלט ׳המגנטי׳, ולהניח את הדף מתחתיו, ולוודא כי זה נתפס בצורה חזקה ולא יזוז בזמן ההקלדה. לאחר מכן יש לעורר את העט באמצעות לחיצה על הכפתור (היחיד בו) ובהישמע צליל המזכיר מחט של קעקוע, תוכלו לצאת לדרך.

מקור: Geektime

מקור: Geektime

יתרון שהוא גם חסרון

כאמור העט מגיע עם דיו רגיל לחלוטין המצייר על הדף, מה שהופך את החוויה למעט יותר מציאותית, אינטואיטיבית ופחות ווירטואלית. כמו כן, זה די נחמד שגם אם הדף מקושקש כולו, עדיין ניתן לפתוח דף ווירטואלי חדש בו יופיע רק הטקסט החדש, על ידי לחיצת כפתור (לא אידיאלי עבור איסטיניסטים או פרפקציוניסטים אשר אוהבים סדר וניקיון בחייהם). מנגד, מדובר בחסרון שכן ברגע שהדיו אוזל, יש צורך לרכוש חדש שכן הערכה עצמה מגיעה עם דיו ספייר אחד בלבד.

על מנת שהעט יעבוד כשורה ושהפלט יקלט בצורה מושלמת, יש לוודא כי החיישן בו לא מוסתר, מה שאומר שיש לאחוז בו בצורה לא מאוד נוחה וטבעית, אך גם לזה מתרגלים. כל התוכן שנכתב או מצוייר בדף נקלט ומתעדכן בזמן אמת, אך שימו לב כי יש ללחוץ יחסית חזק על העט על מנת שיוקלט ויומר לדיגיטלי. במהלך התקופה בה התנסיתי בעט השתמשתי בדף בגודל A4, וברגע שממקמים את המקלט במרכז הדף כשהוא מונח לאורך, זה אמור לקלוט את כל התוכן הנכתב גם בקצוותיו.

אני באופן אישי נהניתי לראות את העט בפעולה וכיצד הטקסט שאני כותבת מופיע באופן מיידי גם באייפד או בסמארטפון. מובן כי אין זה הכרחי שכן כל טקסט שתכתבו ישמר, כך שאם אתם לא חרדתיים לשלומו כמוני אתם ממש לא צריכים להימצא בסביבת המכשירים השונים כל היום.

בשל מימדיו הקטנים והסטנדרטיים, ניתן לשאת אותו באריזתו ולקחת אותו בין היתר ללימודים או לעבודה, וכאשר תחזרו הביתה תסכרנו בינו לבין הטאבלט או הסמארטפון כך שהתוכן שכתבתם באמצעותו יעבור. פעולה זו תתבצע באופן אוטומטי ברגע שתפעילו את האפליקציה, אז תשאלו האם ברצונכם להעביר את הקבצים החדשים שנוספו, ותוך שניות אלו יתווספו לתיקית הקבצים שלכם.

העט בפעולה - מתנצלת על יכולות הציור שלי. מקור: Geektime

העט בפעולה – מתנצלת על יכולות הציור שלי. מקור: Geektime

מהעולם הפיזי לעולם הדיגיטלי

העט אידיאלי עבור מעצבים אשר ׳זורקים׳ רעיונות על הדף ויוצרים ׳Mockups׳ לפרויקט הבא שלהם, שכן במקום ללכת לאיבוד בין אלפי דפים הם יכולים להיות רגועים שהכל מגובה ושמור בענן. כמו כן, אם אתם ׳מאלו׳ שמעדיפים לרשום דברים על דף, ולא מסתפקים בעוד הערה בסמארטפון, על צורך זה מפתחי העט מצליחים לענות ומעניקים לכם חוויה אמיתית ואותנטית של כתיבה טקסט על דף נייר. זאת תוך כדי שמירתו באופן אוטומטי בעוד מקום, גם אם רק ליתר בטחון.

במידה ואתם נוהגים לכתוב טקסטים באנגלית, גרמנית או צרפתית, והכתב שלכם איך נאמר, לא מהברורים, תוכלו להמיר את כל הטקסט שהזנתם באמצעות העט לדיגיטלי, אותו תוכלו לערוך ולהעביר בקלות באמצעות הודעת מייל. (לצערי, שירות זה לא תומך בשפה העברית ומוגבל כרגע ל-11 שפות בלבד).

כאשר ניסיתי לתרגם מילים פשוטות, כנראה שכתב היד שלי שקצת הדחקתי בשנים האחרונות לטובת טקסט דיגיטלי, לא מספיק ברור; פעמיים תורגמה המילה You ל-404 (משעשע אך לא מדויק) ו-T.su. במקרה של שגיאות כתיב אין בעיה לעדכן באופן ידני באמצעות לחיצה על כפתור המקלדת. כמו כן ניתן לבחור באיזה סוג פונט וצבע תרצו שהטקסט יופיע.
יצירת איורים מבוססי שכבות הניתנים לעריכה, אותם ניתן לייצא לקבצי PSD ו-PDF. מקור: עמוד המוצר

יצירת איורים מבוססי שכבות הניתנים לעריכה, אותם ניתן לייצא לקבצי PSD ו-PDF. מקור: עמוד המוצר

האפליקציה

קיימות שתי אפליקציות המותאמות לעט אותן ניתן להוריד בחינם למכשירי אנדרואיד ו-iOS. הראשונה, Equil note – המתמקדת בכתיבת תכנים פשוטים וטקסטואלים, ו-Equil Sketch, המשוכללת מעט יותר ומאפשרת לצייר, לבחור מברשות, צבעים וכו׳. בעוד ש-Note מעט בסיסית יותר, Sketch מאפשרת לכם ליצור יצירות אומנות באופן פיזי, על דף רגיל, בצורה הכי נוחה וטבעית, אותם תוכלו להמיר לקבצי PSD ולהמשיך לערוך אותם באמצעות המחשב במידת הצורך. את הקבצים שתיצרו ניתן לשתף בקלות באמצעות מייל, פייסבוק, טוויטר או לשמור ישירות בגלריית התמונות במכשיר, ומשם לשתף בהן איך שתרצו.

כאשר תעשו שימוש באפליקציה בזמן שהעט והמכשיר שלכם מסונכרנים, גם אם תנסו לצייר באמצעות האצבעות שלכם (כפי שהתרגלנו על ידי נגיעה במסך המגע) יופיע בפניכם אייקון המעיד כי אתם מחוברים, ורק באמצעות העט ניתן לעשות זאת.

מקור: Equil Sketch, עמוד האפליקציה

מקור: Equil Sketch, עמוד האפליקציה

באמצעות האפליקציה ניתן לשחק עם מגוון המאפיינים של העט, ביניהם צבע, עובי, מידת השקיפות, סוג המברשת – מכחול, מרקר, עפרון וכו׳. מעבר לכך ניתן גם לבחור באיזה גודל תהיו מעוניינים שהקובץ יהיה – מכתב, A4, A5 או מותאם אישית (פחות רלוונטי לכתיבה עצמה, אלא לשימוש בו תעשו לאחר מכן עם התוכן המוקלט). ברגע שבוחרים לצאת מן האפליקציה מופיע לו ׳פופ אפ׳ המעיד כי העט והמכשיר נותקו, וברגע שתיכנסו בשנית לאפליקציה אלו יתחברו באופן אוטומטי בחזרה, בהנחה כמובן שהבלוטות׳ שלכם פעיל.

תצוגת מצב הסוללה בעט ובמטען, צילום מסך

תצוגת מצב הסוללה בעט ובמטען, צילום מסך

לסיכום

קצת מאכזב שבתקופה בה הייתי סטודנטית לא היה ברשותי עט כזה, שכן למרות שרוב הזמן הקלדתי את התוכן הנאמר בשיעור במחשב הנייד, היו מרצים שלא אפשרו לעשות שימוש בהם ולכן העט היה יכול להיות שימושי למדי. עם זאת, אני עדיין חלוקה בדעותיי לגבי האם מדובר במוצר שימושי במיוחד, או שמא בעוד גימיק שאמנם מאוד מלהיב תחילה, אך בסופו של דבר לא מרבים להשתמש בו.

יתכן כי הסיבה לכך היא שאינני קהל היעד, אם כי כפי שציינתי הייתי שמחה לעשות שימוש בעט זו בהיותי סטודנטית. אני מאמינה למחקרים כי כאשר אנו כותבים ומסכמים שיעורים והרצאות באופן פיזי החומר נקלט ומופנם בצורה טובה הרבה יותר, אך בהתחשב בכך שאני כותבת מידי יום (במחשב), קצת קשה לי לדמיין ואף מלחיצה אותי המחשבה שמא יום אחד איאלץ לכתוב כתבה שלמה של מאות מילים באמצעות דף ועט.

לכן, על סמך התרשומותי מהמוצר הבאמת מגניב, נדמה לי כי קהל היעד העיקרי שלו הוא סטודנטים, מעצבים, או אלו שעדיין מעדיפים את המגע הפיזי של הדיו בדף הנייר. מחירו אגב עומד על 699 שקלים והוא נמכר בארץ ברשת החנויות באג.

נקודות מרכזיות

– העט בעל דיו סטנדרטי אותו יש למלא ברגע שאוזל. (ניתן לרכוש בחנויות לציוד משרדי)

– ניתן לכתוב על כל משטח וסוג נייר

– זיכרון מובנה המאפשר שמירה של עד אלפי עמודים

– יצירת מחוות מותאמות אישית באמצעות העט (יצירת דף חדש, מחיקה וכו׳)

קישוריות בלוטות׳ המאפשרת סנכרון עם מחשבים, טאבלטים וסמארטפונים

– עוצמת הלחיצה על העט משפיעה על איכות הצבע והדיוק (רמת פירוט גבוהה בסרטוטים ורישומים)

– סוללה פנימית נטענת באמצעות חיבור USB שמספיקה לשמונה שעות

– תואם למכשירי iOS, Mac OS, אנדרואיד, Windows XP ומעלה.

– מסתנכרן עם iCloud, Dropbox, Evernote

סרטון – Meet Equil Smartpen 2

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

הגב

8 תגובות על "Equil Smartpen 2: העט שיהפוך כל דבר שתכתבו או תציירו לדיגיטלי [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
יובל
Guest

לא יותר פשוט (וזול) לצלם את הדף בסיום הרישום?

Ido N
Guest

מה ההתלהבות? יש עטים כאלה מלפני שנים… בדיוק אותו הדבר עם החלק שנתפס על הדף. ההבדל היחיד הוא האפליקציה.

an illustrator
Guest

Wacom Inkling has been around for a while now. It's not good enough for illustrators, though.

Kwen
Guest

הגיע באיחור של כמעט 20 שנה. היום אני כבר כותבת- גם בכתב יד- ישירות למחשב, אם זה באמצעות לוח גרפי ואם על הנוט4. הייתי צריכה את זה לפני הרבה מאוד שנים, כשלא היו אלטרנטיבות טובות בהרבה וזמינות.

tamir
Guest

מה..לא מסתנכרן עם גוגל דרייב..?

מורן
Guest

מאיפה אפשר לרכוש?

לאה
Guest

איפה ניתן להשיג אותו?

לאה
Guest

איפה ניתן להשיג את הEquil Smartpen 2: העט שיהפוך כל דבר שתכתבו או תציירו לדיגיטלי [סקירה]

wpDiscuz

תגיות לכתבה: