E3: האירוע של מיקרוסופט – פוסט מתעדכן

מיקרוסופט צפויה להציג בכנס ה-E3 משחקים, את הקונסולה החדשה, תאריכי השקה ותמונות עדכניות מהמשחקים הקרובים וחדשות נוספות. אנחנו כאן כל הערב עם עדכונים חשובים מהכנס, פרשנויות על השם והמשחקים שבחרו לשחרר במיקרוסופט ועוד..

אמנם מיקרוסופט כבר הכריזה על השם החדש של פרויקט נטאל וכמה פרטים ראשוניים עליו, לא היה מדובר באירוע הראשי – אם כי בטעימה קטנה ממה שעתיד לבוא בשעה הקרובה באירוע הראשי של מיקרוסופט בכנס E3. הסיבה להכרזה המוקדמת היתה כנראה דליפה של השם החדש לרשת (או הדלפה מכוונת), ולא אפשרו לעיתונאים שנכחו בהכרזה לצלם וידאו של המשחקים – דבר שהם שומרים כנראה לאירוע הראשי.

האירוע הראשי מתחיל ברגעים אלו ממש (20:30 שעון ישראל) ובו מיקרוסופט צפויה להציג לראשונה את המשחקים שהוצגו לעיתונאים לקהל הרחב, כולל גם להכריז על גרסה חדשה לגמרי של הקונסולה – עדיין בדור ה- ‘360’ אם כי – על פי ההערכות, דקה יותר ומעוצבת מחדש. אחד העיצובים שדלף לרשת הוא העיצוב המסקרן הבא:

נמשיך להביא לכם עדכונים חשובים מהאירוע במהלך הערב, כמו גם הערכות לגבי דברים שלא יוכרזו (אם יהיו כאלה), ופרשנויות על השם והמשחקים שבחרו לשחרר במיקרוסופט.

20:40 – Call Of Duty : Black Ops יצא ב-9 לנובמבר. המשחק לוקח את סדרת משחקי המלחמה המצליחה לתקופה המתבקשת שבין מלחמת העולם השנייה לבין ה- Modern Warfare, ומכניס את השחקן לוייטנאם. כמו כן, החברה גם חתמה על הסכם לכמה שנים עם חברת Activision בו הוסכם כי כל התוספים והמפות לסדרה יושקו קודם לקונסולות ה-Xbox בשלושת השנים הקרובות.

20:45 – המשחק Fable III יצא ב-26 לאוקטובר, והוא מתרחש כ- 5 שנים לאחר Fable II.

21:00 – לאחר שנמכרו 34 מליון עותקים ממנו, ויותר מ 2.7 מליון מעריצים שיחקו בו בגרסת הבטא, Halo Reach, הכותר הבא בסדרה המצליחה, יצא בספטמבר.


21:15 "תארו לכם עולם בו אפשר לשחק בלי ג'ויסטיק, עולם בו אפשר לראות סרט בלי שלט. Kinect אשר מיועד ל-Xbox 360 מגשים את החלום הזה. כל שעליכם לעשות הוא לנופף ביד – Kinect יזהה אתכם כבר. תוכלו לראות סרטים, לשמוע מוזיקה, – הכל בעזרת השימוש בכף היד. אם תרצו להעביר אחורה את הסרט רק תזיזו את היד לצד שמאל". כך מתאר זאת רון, מצוות הפיתוח של המוצר. בכל מקום בו Xbox נמכר, אפשר יהיה למצוא גם את Kinect.

אחרי שנה של ציפייה, סרטוני קונספט ויחסי ציבור על ידי בן אדם שנראה באופן מחשיד כמו בונו מ- U2, מיקרוסופט סוף סוף משחררת לעולם את הפרויקט השאפתני ביותר אי פעם בעולם משחקי הוידיאו. עד היום הכרתם אותו כ- ‘פרויקט נטאל’. מעתה אמרו: “קינקט”.

התשובה של מיקרוסופט ל- Wii של נינטנדו וה- Platstation Move העתידי של סוני. מדובר – כידוע לכם בוודאי, על מערכת שמאפשרת שליטה מלאה, מדויקת, ומהפכנית במכשיר ה- Xbox360 ללא צורך בשלט. כל שאתם צריכים הוא את מצלמת ה- Kinect, שתזהה את הגוף שלכם ברמת דיוק גבוהה במיוחד, ותכניס אתכם אל תוך המשחק בגופכם. עם השקת המוצר יושקו גם כ- 15 כותרים, והערב מיקרוסופט מציגה את הנבחרים שבהם:

21:20 – מוצר חדש נחשף : VideoKinect  – מוצר שיחות הוידאו שיהיה זמין לאקסבוקס באמצעות קינקט, ויאפשר גם לחבר את מערכת ההפעלה הסללורית Windows Phone 7 אל ה-Xbox Live. באמצעות הוידאו-קינקט ניתן יהיה גם לבצע שיחות וידאו בין מכשירי Xbox ל- Windows Live Messenger, ולחלוק עם חברים מידע, סרטים ועוד, באמצעות שימוש שוב בידיים בלבד.

microsoft-e3-2010-749-rm-eng-1276539324

(צילם: Engadget)

21:24 – אחרי שהדגימו את השימוש בקינקט כממשק משתמש, הגיע הזמן לקצת משחקים. הדבר הראשון שבחרו להראות במיקרוסופט הוא ילדה קטנה וחמודה שעלתה לבמה והתחילה לשחק עם גור נמרים. לא לדאוג, לא גור נמרים אמיתי, אלא אחד ממוחשב – שהגיב לכל התנועות והפעולות שלה על גבי המסך. הילדה דגדגה את הגור, שיחקה אותו בתופסת ובקפיצה בחבל, ובשלב אחד היא אפילו התחבאה מהמצלמה והגור בתגובה התחיל לחפש אותה מבעד לטלוויזיה ולבכות עד שהיא חזרה אל מול המצלמה והוא הגיב בשמחה וליקק את המסך. “מיותר לציין שהלבבות שלנו פשוט נמסו” מציין אחד העיתונאים שנכח במקום. המשחק נקרא Kinectimals, והוא יכלול עד כ- 30 פעילויות שונות ומיוחדות עם בעלי החיים.

microsoft-e3-2010-804-rm-engmicrosoft-e3-2010-811-rm-eng microsoft-e3-2010-808-rm-engmicrosoft-e3-2010-803-rm-eng microsoft-e3-2010-812-rm-eng

(צילום: Engadget).

21:25ESPN חתמה על שיתוף פעולה ואפשר יהיה למצוא יותר מ 3500 אירועים שונים ב-Xbox Live. כרגע על הבמה מדגימים את היכולות של Kinect Sports. נראה כי מדובר במוצר שהוא התשובה של מיקרוסופט ל-  Wii Sports של נינטנדו. משחקים הכוללים אגרוף, כדורגל, כדורעף חופים ועוד. הדגמה נוספת היא של משחק נהיגה אשר באמצעות הגוף בלבד אפשר לעשות את הפעלולים שרוצים.

21:37 – בשלב זה מיקרוסופט פונה להציג את המשחקים שפותחו על ידי חברות צד שלישי. הראשונה היא חברת Ubisoft שמציגה משחקוני כושר ויוגה – בדומה ל- Wii Fit רק ללא צורך במכשור נוסף. המערכת מציגה זיהוי של תנועות הגוף באמצעות חלוקה לשרירים ועצמות, כפי שהוצג בכנס ThinkNext בתל אביב לפני מספר חודשים.

microsoft-e3-2010-913-rm-engmicrosoft-e3-2010-915-rm-eng microsoft-e3-2010-924-rm-engmicrosoft-e3-2010-923-rm-engmicrosoft-e3-2010-925-rm-eng

(צילום: Engadget)

21:45 – משחק נוסף הוא Dance Central של חברת Harminics ל-Kiinect. מדובר משחק ריקודים (ללא צורך בשטיח), עם מוזיקה של ליידי גאגה, ביסטי בויז, No Doubt ואחרים. המטרה במשחק היא להצליח לרקוד לפי הצעדים הנכונים ואת הניקוד מקבלים על פי רמת הדיוק בריקוד.

microsoft-e3-2010-939-rm-engmicrosoft-e3-2010-937-rm-eng microsoft-e3-2010-940-rm-eng microsoft-e3-2010-951-rm-eng microsoft-e3-2010-956-rm-eng microsoft-e3-2010-955-rm-engmicrosoft-e3-2010-961-rm-eng

(צילם: Engadget)


כפי שאתם יכולים לראות, הפוטנציאל של מערכת שכזו הוא אדיר. נראה שמיקרוסופט – כצפוי, מתחילים דווקא בשוק המשחקים המשפחתיים. קשה שלא – אחרי שקונסולת ה- Wii, שמתמחה במשחקים שכאלה, הפכה במהירות מסחררת לקונסולה הנמכרת ביותר בהיסטוריה. עם זאת, מיקרוסופט לא זונחים את קהל הגיימרים ה- ‘כבדים’, ואחד המשחקים שהוצגו עבור הקינקט (אם כי בטריילר, ללא הדגמת משחקיות) הוא משחק עבור מלחמת הכוכבים – לא פחות ולא יותר.

21:55 – מציגים את הטריילר למשחק Star Wars לקינקט שייצא בשנה הבאה.

האמת – לא קשה להבין למה. כל מי ששיחק באיזשהו משחק של מלחמת הכוכבים, או לחלופין סתם ראה את הסרטים, לא יכול להימנע מלעשות תנועות עם הידיים של קרב לייטסייברים, דחיפה באמצעות הכוח, חניקה, חשמול ועוד. אחרי The Force Unleashed המעולה, בכלל השתנתה התפיסה שלנו של שליטה בכוח – והמשחק החדש, כך נראה – הוא בדיוק זה: משחק שנותן לכם להיכנס למשחק ולהיות אבירי ג’די בגופכם. עיתונאים שצפו במשחק ציינו שמדובר ב- ‘כל מה שאי פעם חלמתם לראות במשחק מלחמת הכוכבים’.

microsoft-e3-2010-970-rm-eng microsoft-e3-2010-972-rm-eng sw

(צילם: Engadget)

22:00 – משחק Forza Motorsport franchise המוצג ב-Full HD עם 60 פריימים לשניה. מדובר על משחק נוסף ל-Kinect אשר מאפשר ללכת ממש לכיוון הרכב ולבחון את הפרארי שלך. המשחק יצא ב 2011.

22:00 – הצגת ה-Xbox 360 החדש! כאן חיכה לנו טריק. המציג נכנס עם אקסבוקס לבן ומוכר, ומכריז על עיצוב חדש. בעוד כולם מנסים להבין איפה הטעות, הוא מחייך, מרים את האקסבוקס, ומתגלה לנו שמדובר בקופסא ריקה שבתוכה מתחבא משהו אחר: קטן יותר, דק יותר, חלקלק ומעוצב בדומה למשהו מסדרת AlienWare. נמסר כי המכשיר החדש כולל דיסק קשיח בנפח של 250 ג'יגה, Wi-Fi בתקן N, והוא נמכר החל מאתמול בערב במחיר של 299$.

microsoft-e3-2010-999-rm-eng microsoft-e3-2010-1001-rm-eng

(צילום: Engadget)

והנה מבט מקרוב:

4700187853_d331852a31_b 4700187973_189d9aab5c_b 4700818636_91215a4f1d_b erin2
לחצו להגדלה
(צילום: מיקרוסופט)

המכשיר החדש, דרך אגב, כולל גם 3 יציאות USB בגבו (סכ”ה 5), ויציאת אודיאו אופטית מובנות (מה שהיה עד היום חלק מהכבל הבסיסי של המכשיר, שלא עבד במקביל עם HDMI – דבר שנראה שנפתר בגרסה זו).


האירוע נגמר, והוא היה מרגש לכל הדעות. נחשפנו אל משחקים חדשים, חומרה חדשה, ודרך חדשה לחלוטין לשלוט על מערכת הבידור שלנו. יש שיטענו שכמו כולם מיקרוסופט מנסים ללכת אחרי נינטנדו ולחקות את ה- Wii, ואולי אפילו בצדק. עם זאת, חשוב לזכור שה- Wii הפך למוצלח בזכות הקונספט של הורדת המשחקים אל העם, כשטכנולוגית הוא ממש לא מתקדם. חיישני התנועה שלו פשטניים למדי וחסרי מימד או התאמה למה שמתרחש על המסך, וזה עוד לפני שמדברים בכלל על יכולות החומרה הלוקות של המכשיר. מיקרוסופט וסוני ראו את נינטנדו גוזרת את הקופון והחליטו לקפוץ על העגלה, ובעוד שסוני החליטו דווקא ללכת על אותו דבר בדיוק כמו ה- Wii רק עם היכולות החומרתיות המרשימות של הפלייסטיישן 3, במיקרוסופט – דווקא במיקרוסופט שנחשבה עד לפני כמה שנים לארכאית ואטומה, חשבו מחוץ לקופסא.

אבל זה לא אומר שהקינקט מושלם. מעבר לשם הבעייתי (כבר היה עדיף נטאל),הוא צפוי לעמוד בפני כמה בעיות תדמיתיות כגון המחיר הצפוי – שהרי לא מדובר בסך הכל בשלט כמו בפלייסטיישן אלא במערכת שלמה עם טכנולוגיות מתקדמות וחדשניות שעדיין לא ראינו בשוק. עוד בעיה היא איך מכניסים את הטכנולוגיה לשימוש במשחקי Hard-Core, מה שכשל כשלון חרוץ ב- Wii, וכאן המצב אפילו קשה יותר לאור העובדה במשחקים רבים צריכים שליטה של כפתורים לדברים קריטיים למדי כמו תזוזה, בחירה, ודברים אחרים שיכולים להיות חסרים או פחות מדויקים בשליטה באמצעות הגוף. הפתרונות האפשריים והתיאורטיים לבעיה רבים (למשל – מה הבעיה בלהשתמש במערכת עם שלט ושליטה של הגוף במקביל?) אבל במיקרוסופט בינתיים לא חושפים מה הם מתכננים לעשות בנושא. עם זאת, החשיפה של משחק מלחמת הכוכבים מלמדת שמיקרוסופט בהחלט לא זונחת את השחקנים הכבדים, שהיו הקהל העיקרי של הקונסולה עד היום.

תאריך השחרור של ה- Kinect הוא 4 בנובמבר (בדיוק בזמן שיאזלו כל היחידות לקראת החגים), ומחירו לא הוכרז רשמית אך מקורות לא רשמיים מדווחים שהוא צפוי להיות 149$.

בהכנת הכתבה השתתפה מורן בר

אלעד אברון

עובד בחנות מחשבים מוכרת כמוכר ביום ובונה אתרים ואפליקציות בלילה. פנבוי גאה של מיקרוסופט וממגיניה הגדולים ביותר (גם בלי שהם אי פעם שילמו לו גרוש אחד שחוק). חובב לא קטן של משחקי מחשב ווידאו, ובעבר כתב במגזין משחקים ישראלי מפורסם. אלעד גם כותב באתר הבלוגים של מיקרוסופט ישראל, והתמחה בעבר בניהול רשתות.

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: