הישראלית שיצרה האקר וירטואלי: Cronus מגייסת 3.5 מיליון דולר

המוצר שפיתחה החברה הוא האקר וירטואלי אשר מחקה במדויק את קו מחשבתו של ההאקר, ומאפשר לקבל מידע ולהגיב בזמן אמת לכל מצב של פריצה

מקור: Cronus

מקור: Cronus

חברת הסייבר הישראלית Cronus השלימה סבב גיוס שני בסך 3.5 מיליון דולר. בין המשקיעים, הקרן האמריקאית Janvest VC, אשר השתתפה גם בסבב הגיוס הקודם, משקיע אירופי ומשקיע אסטרטגי מהונג קונג. החברה זכתה גם לתמיכה מכספי המדען הראשי במסגרת תכנית הסייבר הדו שנתית.

Cronus פיתחה אלגוריתם שביכולתו לחקות במדויק את קו המחשבה של האקר. אלגוריתם זה מאפשר לפתרון החברה (CyBot) לסרוק באופן אוטומטי, מהיר וזהיר את כלל מערכות המחשוב של החברה. הפתרון, אשר כבר מותקן בארגונים גלובליים המופיעים ברשימת Fortune 1000, מבצע מאות אלפי מבדקי חדירות בזמן קצר וכך מאפשר לארגונים להיערך ולהתגונן מראש מפני כל אפשרות חדירה.

מחקה במדויק את צורת החשיבה של האקר אנושי

הפתרון שמציגה החברה, ה-CyBot, מאתר אוטומטית תרחישי תקיפה הכוללים מספר מערכות מחשוב, בודק ומאמת את התרחיש. לאחר מכן, הפיתוח ממשיך ומנחה באופן אוטומטי את כל מערך האבטחה הרלוונטי בכדי למנוע את הפרצה, תוך כדי שמעדכן את הצוות המקצועי בחברה לגבי התקיפה שנמנעה. לטענת החברה, הייחוד של הפתרון שמציעים טמון בכך שהוא בודק כל מוצר בעל כתובת IP, כלומר לא רק מחשבים ושרתים, אלא גם שעוני נוכחות, בקרים ומצלמות, וכך נותן מענה לתרחישים מורכבים גם בתחום האינטרנט של הדברים.

Cronus הוקמה בשנת 2014 על ידי דורון סיון, המכהן כמנכ״ל החברה, מבעלי חברת אבטחת המידע MadSec ומתן אזוגי, סמנכ״ל הטכנולוגיות בחברה שנחשב לאחד ההאקרים המובילים בישראל. מטה הפיתוח של Cronus ממוקם בחיפה ושם מועסקים כ-25 עובדים. לחברה נציגויות ופעילות עסקית באנגליה, גרמניה והונג קונג והתכנון הוא להרחיב את פעילותה גם בארצות הברית בשנה הקרובה. לפני קצת יותר משנה גייסה החברה 2.2 מיליון דולר מקרן Janvest ומקבוצת משקיעים פרטיים, מה שמעמיד את סך ההון שגייסה עד כה על 5.7 מיליון דולר.

דורון סיון, מייסד שותף ומנכ”ל Cronus התייחס לגיוס ואמר: ״אנו גאים על הצטרפות המשקיע החדש. השקעתו תאפשר לנו לשים דגש על שווקי המזרח הרחוק, אשר לפי דו”ח גרטנר יהיו בקרוב המובילים בעולם, וכן מהעובדה שהמשקיעים הקיימים נתנו בנו את אמונם והשקיעו בנו בשנית״.

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה – היא כאן, ובכל הכוח.

הגב

1 תגובה on "הישראלית שיצרה האקר וירטואלי: Cronus מגייסת 3.5 מיליון דולר"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
רם פ
Guest

אני יצרתי שני פיזיקאים, ארבעה כימאים, וחתול וירטואלים, עכשיו אני מחכה לנובל… מייאו!

wpDiscuz

תגיות לכתבה: