הצילו, יש עכבר במקלדת

חברת אוסטרלית בשם Combimouse פיתחה שילוב הזוי למדי של מקלדת ועכבר במטרה לאפשר עבודה יעילה וארגונומית יותר, ללא הצורך להוריד את הידיים מהמקלדת.

כשקראתי לראשונה על הפיתוח המוזר הבא, חשבתי שזוהי עוד אחת מהמתיחות שמסתובבות באינטרנט מאז הראשון באפריל. חברת אוסטרלית בשם Combimouse פיתחה שילוב הזוי למדי של מקלדת ועכבר במטרה לאפשר עבודה יעילה וארגונומית יותר, ללא הצורך להוריד את הידיים מהמקלדת.

מקור: Combimouse

מקור: Combimouse

אז איך זה עובד? היחידה השמאלית של המקלדת היא קבועה במקומה ומספקת את הפונקציונאליות הקונבנציונאלית שהיינו מצפים מ”צד שמאל של המקלדת” יחד עם תוספת של גלגל המאפשר Scrolling דו-ממדי. היחידה הימנית מרכזת בתוכה גם את הפונקציונאליות של הצד הימני של מקלדת סטנדרטית יחד עם פונקציונאליות של עכבר. היחידה הימנית בנויה כך שמרכז המשקל שלה זהה לזה של עכבר רגיל והיא מאפשרת תזוזה מלאה בדומה לעכבר רגיל. כברירת מחדל, היחידה הימנית מופעלת כמקלדת אך כאשר המשתמש משתנה את תנוחה היד שלו ונוגע בנקודה מסוימת במקלדת שמוגדר כ-Contact Switch, החלק הימני של המקלדת הופך לעכבר כאשר מקשי ה-I, O, J, K ו-L הופכים למקשי העכבר.

כחלק מתהליך הפיתוח של המערכת, ביצעה החברה ניסוי באוניברסיטת ויצ’יטה בארצות הברית. תוצאות הניסוי מציינות כי חל שיפור משמעותי בהספק העבודה של המשתמשים כתוצאה מהשימוש במקלדת-עכבר החדשה אך הועלו כמה נקודות בעייתיות, שטופלו מאז לפי דברי החברה. את המוצר לא נראה בשוק בעתיד הנראה לעין מאחר והוא נמצא בשלב אב-טיפוס בלבד והחברה עדיין מחפשת כעת משקיעים שיוכלו לממן את הייצור ההמוני של המוצר.

יניב פלדמן

צ'יף-גיק ועורך ראשי. יזם, סטטיסטיקאי חובב, טכנולוג בדם, בעל תואר ראשון במנהל עסקים ו-Microsoft MVP בתחום אבטחת מידע. התחביב האהוב עליו הוא מציאת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות במיוחד.

הגב

Be the First to Comment!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
wpDiscuz

תגיות לכתבה: