אקזיט כחול לבן: CodersClan רוכשת את BinPress הישראלית

חברת Coders Clan הישראלית שמפעילה מרקטפלייס למפתחים רוכשת את חברת Binpress הישראלית גם כן, שפיתחה מרקטפלייס למודולי קוד. דרור כהן מ-Coders Clan: יש התאמה יוצאת דופן בין המוצרים של שתי החברות

מקור: cc-by-Michael Himbeault

מקור: cc-by-Michael Himbeault

חברת הסטארטאפ הישראלית CodersClan (קודרז קלאן), שמפעילה מרקטפלייס למפתחים, רכשה את חברת BinPress הישראלית גם כן, שמפתחת מודולים מוכנים לתוכנה. העסקה מערבת מזומן ומניות, ולמרות שסכום הרכישה לא פורסם – על פי ההערכות בתחום הוא נאמד בכמיליון דולר.

המרקטפלייס יציע גם מתכנתים וגם קוד

CodersClan פונה למנהלי מוצר, מנהלי פרויקטים, מנהלי פיתוח ויזמים שצריכים מתכנת. כל שעליהם לעשות הוא ליצור באתר את הפרויקט ולתאר בקצרה את המהות שלו – כולל פרטים רלוונטיים כמו פלטפורמות ותאריך יעד; לאחר מכן, מקבלים כל המתכנתים הרלוונטיים התראות, כולל דירוג ה-Stack Overflow שלו, ומי שהמערכת מאתרת כמתאים ופנוי יוצר איתם קשר. לאחר צ’ט פרטי, המתכנת יתחיל את העבודה וכעבור הזמן שנקבע, הוא יעביר את הקוד. המערכת של CodersClan מתממשקת ישירות למערכות ניהול פרויקטים (כמו Jira, Asana ו-Trello) ומבצעת פיצול חכם למשימות הקוד המאפשר עבודה במקביל. כדי שמזמין הפרויקט יידע בדיוק מה הוא מקבל, הוא יכול לראות את הקוד במלואו עוד לפני התשלום, ובמידה והוא לא מרוצה, כספו מוחזר לו. בין הלקוחות של החברה ניתן למנות גם חברות בינוניות וגדולות, שנעזרות במאגר של Coders Clan לצורכי תגבור של הפיתוח שלהן, כמו MyHeritage, AppsFlyer, Allot, Checkmarx, Feedvisor ו-SimilarWeb.

חברת Binpress (בינפרס), שהוקמה ב-2011 על ידי אדם בניון וערן גלפרין, פיתחה מרקטפלייס לקנייה ולמכירה של מודולי תוכנה, שמאפשרים למפתחים לקנות ולמכור חבילות קוד. היתרון בעבודה עם Binpress היא שהפלטפורמה מספקת למפתחים את כל אפשרויות השיווק וההפצה וגם מעניקה לקוד בקרת איכות. לאחר הרכישה וההטמעה, ימשיך Binpress לתפקד כאתר עצמאי וחטיבה עסקית בתוך CodersClan כאשר התתמשקויות נוספות ייאפשרו עבודה חלקה יותר בין המוצרים, למפתחים וללקוחות. היזמים של Binpress לא ימשיכו בחברה הממוזגת, כשאדם בניון, שהיה מנכ"ל החברה, הוא כיום מנהל את זרוע ההשקעות של 500Startups בישראל.

CodersClan הוקם על ידי דרור כהן ואורי עזרא, מתכנתים בעצמם, שזיהו את הצורך והחליטו לפתח את הפתרון. מאז הקמתו ב-2013, גייס הסטארטאפ סבב Seed בגובה 820 אלף דולר ממשקיעים פרטיים כמו עידו יבלונקה (שמכר את ClarityRay ליאהו), גיורא קפלן (שותף-מייסד ב-Wix), לירון שפירא (שותף-מייסד ב-Quixey), וכן מקרנות כמו CrunchFund, Kima Ventures (של מייקל ארינגטון, מייסד TechCrunch) קרן Entree Capital וחממת UpWest Labs. בשנה האחרונה צמחה החברה פי 6 והשלימה יותר מ-2,000 פרוייקטי תוכנה שונים; בנוסף, מספר המפתחים באתר הכפיל את עצמו והוא מונה עכשיו כעשרת אלפים מפתחים, כשגם מספר המפתחים שעברו אישור איכות הכפיל עצמו פי 4, הודות להפיכת תהליך האישור עצמו לסקאלבילי.

"התאמה יוצאת דופן בין המוצרים של שתי החברות"

מצד החתן: דרור כהן ואורי מ-Coders Clan. מקור: יח"צ

מצד החתן: דרור כהן ואורי עזרא מ-Coders Clan. מקור: יח"צ

בראיון לגיקטיים אמר דרור כהן, שותף-מייסד ומנכ"ל Coders Clan, כי הרציונל לעסקה הוא התאמה יוצאת דופן בין המוצרים של שתי החברות, וכפועל יוצא גם הקניין הרוחני, הלקוחות ואוכלוסיות משתמשים דומות. לדברי כהן, העסקה מציגה ערך סינרגטי משמעותי.

ההתמחות שלכם היתה בחיבור בין מתכנתים ללקוחות, מדוע אתם נכנסים לתוך הקוד עצמו?

כהן: "Binpress מציעה מודולים של תוכנה הניתנים ללשימוש חוזר – ״חתיכות פאזל״ של תוכנה. לשם הדגמה, בואו ניקח מודול שמאפשר למשתמש להירשם לאפליקציה כלשהי עם חשבון הפייסבוק שלו. במודל המקורי של Binpress, מפתח תוכנה חיצוני היה משלם עבור שימוש יחיד. אבל ברור שהמודול ישים למגוון מאוד רחב של פרויקטים – ולכן היכולת להשתמש בו מספר רב של פעמים, מבלי לכתוב אותו כל פעם מחדש, מהווה שיפור משמעותי של רמת ומהירות השירות ש-Coders Clan יכולה להציע ללקוחותיה לאחר הרכישה.

הוספתם גם תפקיד חדש במרקטפלייס – מנהל פרויקט. מה התפקיד שלו?

כהן: "מדובר במפתח מתוך הקהילה שלנו עם יכולות תקשורת וניהול טובים, שלוקח אחריות על הצלחת הפרויקט ומפשט את התקשורת בין הלקוח למתכנת; היתרון הוא שהוא 'מדבר את השפה' של שניהם, וכך מצליח להגדיל בצורה דרמטית את שביעות הרצון של שני הצדדים. בנוסף, תפקיד זה מאפשר התמודדות מוצלחת עם פרוייקטים גדולים ומורכבים הרבה יותר".

מצד הכלה: אדם בניון וערן גלפרין מ-Binpress. מקור: יח"צ

מצד הכלה: אדם בניון וערן גלפרין מ-Binpress. מקור: יח"צ

למה Coders Clan עדיפה על שירות כמו למשל UpWork (שנוצר לאחר המיזוג בין oDesk ו-Elance)?

כהן: "הסיבות המרכזיות הן פישוט התהליך ומניעת כאב לב ללקוחות. UpWork הוא השחקן הוותיק ביותר בשוק שהחל את פעילותו עוד בשנות ה -90 והוא עדיין השחקן עם נתח השוק הגדול ביותר וכמיליארד דולר הכנסות בשנה; אבל לטעמנו כמעט ולא עדכן את עצמו, ולכן רחוק מלהיות המוצר האופטימלי לקהל לקוחות רחב שזקוק לשירותי פיתוח. היתרונות של Coders Clan הם ביטול הצורך בחיפוש מתכנת – כדי להתחיל פרויקט ב-CodersClan אין צורך בלזבז זמן כדי לחפש מתכנת. כל מה שצריך לעשות הוא לפרט בכלליות את הפרויקט ומנהלי פרויקטים מתוך הקהילה, יסיעו ללקוח לאפיין היטב את הפרויקט ולמצוא את המתכנת המתאים מתוך הקהילה שכבר סוננה למתכנתים איכותיים בלבד מראש; יתרון נוסף הוא ביטוח הצלחת הפרויקט ומעקב שוטף. גם במידה ולקוח הצליח למצוא מתכנת (מתאים או לא) במערכות הוותיקות, אין שום ליווי או הבטחה מצד המערכת שהפרויקט יצליח. ב-CodersClan התהליך לא מסתיים בשלב מציאת המתכנת ולכל משימה מצוות מנהל פרויקט שעוקב באופן שוטף אחרי ההתקדמות שלה. בכל בעיה שעלולה להתעורר, מנהלי הפרויקט מתערבים ומסייעים בכל מה שניתן כדי להבטיח את ההצלחה של הפרויקט בזמן. אף אחת מן המערכות הוותיקות מספקות שירות ברמה כזו".

עכשיו, אחרי הרכישה, מה התוכניות שלכם?

כהן: "המטרה המרכזית שלנו נותרה המשך הצמיחה והגדלת נתח השוק שלנו, וכן העצמת הקהילה שלנו. לצד המשך פיתוח המוצר שלנו. שני תחומים חדשים הצפויים לשנה זו הם שיתופי פעולה עם פלטפורמות SaaS מבוססות API, להן אנחנו מהווים שירות משלים עבור לקוחות שאינם טכניים; וכן שיתופי פעולה עם סוכנויות שיווק ועיצוב, עבורן אנו מהווים שותף טכנולוגי לכל צרכי הפיתוח שלהן, ושל לקוחותיהן".

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

2 תגובות על "אקזיט כחול לבן: CodersClan רוכשת את BinPress הישראלית"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
יוס
Guest

כל הכבוד! לשני הצדדים!

מזיקיס
Guest

כל הכבוד !!

wpDiscuz

תגיות לכתבה: