צפו: הרובוט החדש של Boston Dynamics הכי מפחיד אותנו עד כה

אנחנו לא בטוחים אם זה יותר מלהיב או מלחיץ אותנו. בוסטון דיינאמיק מציגה את הרובוט החדש שלה בסרטון שדלף לרשת ועל הדרך מזמינה את אחיו הבכור להופעה מול משקיעים

לא ככה רצתה ענקית הרובוטיקה Boston Dynamics שמידע אודות הרובוט החדש שלה יצא החוצה, אבל תוכניות לחוד ומציאות לחוד. באירוע סגור שקיימה למשקיעים, היה מי שתיעד את חשיפת אחד הפיתוחים החדשים של החברה והעלה ליוטיוב ומשם כאמור – הסרטון נפוץ ברשת.

בסרטון ניתן לצפות במצגת של מייסד החברה מארק רייברט (Mac Raibert) חושף רובוט חדש שעושה שימוש בגלגלים במקום ברגלים מכניות שראינו עד כה, מה שהופך את הרובוט החדש למהיר יותר מצד אחד ומצמצם את עלויות הייצור משמעותית מהצד השני. הרובוט המכונה ״Handle״ (מאחר ומטרתו היא לשאת ציוד), מציג יכולות מרשימות אך מטרידות, כאלו שמזכירות לנו את העידן הפוסט אנושי בסרטי מדע בדיוני, העתיד שבו רובוטים נועדו לאכוף חוקים וליישם פקודות של בני אדם, או אפילו לשלוט עליהם.

נזכיר, בוסטון דיינמאיק היא חברת רובוטיקה אמריקאית שנרכשה ב-2013 על ידי חברת ההחזקות אלפאבת שמחזיקה גם בגוגל. לפני כשנה פורסם במספר מקומות שאלפאבת מעוניינת למכור את החברה מאחר והבינה כי המחקר והפיתוח של מוצריה ידרשו עוד שנים רבות של פיתוח. שמועות אחרות התייחסו לעובדה שהפיתוחים של החברה מרחיקי לכת עד כדי כך שאנשים נרתעים ופוחדים מפיתוחיה, ואלפאבת לא מעוניינת שהמיתוג השלילי הזה ידבוק בה.

קפצו לדקה 03:45

 

מערכת גיקטיים

גיקטיים, שהוקם בגלגולו הקודם כניוזגיק במרץ 2009, פונה לאנשי טכנולוגיה ואינטרנט בארץ הרוצים לקבל חדשות, עדכונים וכתבות בתחומים אלה בעברית. בנוסף לסיקור טכנולוגי לקח על עצמו גיקטיים לקדם את תעשיית ההיי טק בארץ.

הגב

2 Comments on "צפו: הרובוט החדש של Boston Dynamics הכי מפחיד אותנו עד כה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
אריה
Guest

מה זה דלף? זה תצוגה.. אם לא היו רוצים שידלוף היו שולחים אבטחה לכל אחד מ100 האנשים שיושבים ומצלמים ווידיאו עם הטלפון שלהם…

אדון שוקו
Guest

מענין לראות שהקריירה החדשה של ולטר וויט היא בבוסטון דיינמיקס, טוב זה ברור הוא כימאי ומדען חכם…

wpDiscuz

תגיות לכתבה: