הוכרזה גרסה 3.0 לתקן ה-Bluetooth

מוקדם יותר היום הכריזה קבוצת ה-Bluetooth SIG באופן רשמי על גרסה 3.0 של תקן ה-Bluetooth. שמו של התקן החדש יהיה Bluetooth 3.0 + HS והשיפור העיקרי שלו יהיה המעבר לעבודה בפרוטוקול 802.11 שיאפשר עבודה במהירות של עד 24Mbps.

bt30מוקדם יותר היום הכריזה קבוצת ה-Bluetooth SIG (הגוף האחראי על תקינת ה-Bluetooth בעולם) באופן רשמי על גרסה 3.0 של תקן ה-Bluetooth. שמו של התקן החדש יהיה Bluetooth 3.0 + HS והשיפור העיקרי שלו מעל הגרסה הקודמת יהיה מהירות העברת הנתונים. השיפור נובע מהמעבר לעבודה בפרוטוקול 802.11 (אותו פרוטוקול בו משתמשים עבור רשתות אלחוטיות) למהירות של עד 24 מגה לשנייה. המגבלה של התקן הקיים היום להעברות נתונים כגון שליחת נתונים בין טלפונים סלולריים או עבודה עם ציוד קצה אלחוטי נובעת בעיקר ממהירות העברת הנתונים המוגבלת. הגדלת המהירות צפויה להוסיף שימושים נוספים ל-Bluetooth הצורכים העברת נתונים גדולים יותר כגון העברת וידאו ב-Streaming ממצלמת וידאו למחשב או לאמצעי תצוגה, העברת שירים מהמחשב לנגני MP3 והעברת תמונות ממצלמה דיגיטלית למדפסת.

מייקל פולי, מנהל קבוצת ה-Bluetooth SIG מציין כי “התקן החדש פשוט נולד לעבוד מהר. המעבר לעבודה בפרוטוקול 802.11 הייתה הברירה הטבעית עבורינו וגם עבור הצרכנים”.

אחד היתרונות הנוספים עקב המעבר לעבודה עם 802.11 יהיה צריכת הכוח הנמוכה יותר הבנויה כחלק מהפרוטקול זו. Bluetooth ידוע בתור “אוכל סוללה” ומבחנים הראו שיפור של שעות בחיי סוללה של מכשירים סוללריים ללא אופציית ה-Bluetooth דלוקה. באמצעות מעבר לתקן החדש, נוכל לחסוך בצריכת החשמל של מכשירים ניידים כאשר אין צורך בשימוש ב-Bluetooth.

בלוג הגאדג’טים Engadget העלה סרטון וידאו קצר עם הדגמת יכולות של התקן החדש ע”י ביצוע השוואה של העברת קבצים בין שני מחשבים תוך שימוש בתקן הישן מול שימוש בתקן החדש.

לפי התחזיות של קבוצת ה-SIG, נוכל לצפות להגעת מכשירים ראשונים התומכים בתקן החדש לשוק בתוך 9 עד 12 חודשים. בין המכשירים אנו צפויים לראות מצלמות וידאו, מצלמות דיגטליות, טלוויזיות, מקרנים, מדפסות, נגני מוזיקה ניידים וכמובן טלפונים סלולריים וציוד קצה.

יניב פלדמן

צ’יף-גיק ועורך ראשי. יזם, סטטיסטיקאי חובב, טכנולוג בדם, בעל תואר ראשון במנהל עסקים ו-Microsoft MVP בתחום אבטחת מידע. התחביב האהוב עליו הוא מציאת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות במיוחד.

הגב

Be the First to Comment!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
wpDiscuz

תגיות לכתבה: