האפליקציות שיעשו כל מה שאתם מכירים, אבל הרבה יותר טוב

מניהול הודעות טקסט ועד למקלדת חלופית, צילום הרבה יותר מוצלח, שעון מעורר מצויין ואפילו חייגן חדש. הכירו את האפליקציות שישדרגו את השימוש הבסיסי שלכם במכשיר האנדרואיד

תמונה: יח"צ, Google Play

תמונה: יח”צ, Google Play

בעבר המלצתי על לאנצ’רים חלופיים – שינוי גדול, שצריך להתרגל אליו, המשפיע במישרין על האופן בו משתמשים חווים את השימוש במכשיר. הפעם נעסוק לא בחווית השימוש במכשיר אלא באופן השימוש עצמו – והיות ובאנדרואיד עסקינן, יש אפליקציה חליפית כמעט לכל פונקציה שהייתם רגילים שהסמארטפון שלכם יודע לבצע כברירת מחדל.

בסקירה זו בחרתי מספר שימושים יומיומיים נפוצים ואציג את האפליקציות שבכוחן לגרום לשימושים אלו להרגיש נוחים ויעילים יותר. כמו תמיד, כל המלצה מבוססת על שימוש אישי מוצלח – כך שיש מקום רב לפרשנות אישית. אתם מכירים אפליקציה יותר טובה לביצוע פעולה כלשהי? השתמשו בתגובות כדי להביאן לידיעת הכלל.

“אבל פשה,” ודאי תשאלו, “בשביל מה צריך אפליקציה חיצונית שתעשה את מה שהמכשיר עושה כבר ככה?” ובכן, יש מקרים שבהם קל להמליץ בלב שלם על אפליקציה המחליפה פונקציה מובנית של המכשיר ולו רק כי מדובר במשהו טוב בהרבה: יותר אפשרויות, נוחות רבה יותר, גמישות וכיוצא בזה. חבילת התוכנות אותן אתם מקבלים עם המכשיר הינה לאו דווקא הטובה ביותר שניתן להשיג, וקיימים מקרים רבים בהם מורגש וברור כי האפליקציה המקורית נבנתה רק כדי לצאת ידי חובה. למה לא להתקין משהו ולקבל מעט יותר?

מעבר לזה, משתמשים מתקדמים יותר, המתעניינים בהחלפת רומים וצריבות, יגלו עניין רב בנושא זה: אפליקציית צד ג’ ניתנת לגיבוי (!) אתם לקראת החלפת רום או ניקוי מלא של המכשיר וחוששים מאובדן מידע? החשש שלכם מוצדק. גיבוי המערכת אמנם ישמור הגדרות ונתונים של אפליקציות מערכת – אבל לא תוכלו להשתמש בהם במידה ואפליקציית היעד השתנתה. כלומר, נתוני אפליקציית צילום מגרסה אחת לא יעבדו בהכרח עם אפליקציית צילום בגרסה אחרת. שימוש באפליקציה חלופית יוצר מצב בו לא מסתמכים על מערכת ההפעלה ואף על המכשיר עצמו – וניתן לעבור בין מכשירים עם אותן ההגדרות.

אפליקציית ניהול SMS

unnamedעם יד על הלב, רובנו משתמשים בפיצ’ר הספציפי הזה הרבה יותר מבאחרים. אז למה לא להנות מאפליקציה המנהלת את ה-SMS ביעילות רבה יותר?

האפליקציה המומלצת לדעתי בתחום זה נקראת Go SMS Pro, אפליקציה מרובת יכולות מבית היוצר של הלאנצ’ר Go ומגוון רחב של אפליקציות אחרות. מדובר באפליקציית SMS גמישה מאוד – עשרות ערכות נושא, חלון משוב קופץ להודעה, אנימציות במעבר בין מסכים, אפשרויות של גיבוי אונליין ואופליין של הודעות, חסימת שולחים ועוד. ל-Go SMS Pro יש מגוון תוספים ששווה לבחון – וביניהם ממשק מלא בעברית, תמיכה ב-Emoji, חיבור לפייסבוק ועוד. חלק מהתוספים וערכות הנושא – בתשלום.

להורדה, חינם.

מקלדת חלופית

unnamed-1למדתם לנהל את התכתובות שלכם ביעילות, הגיע הזמן לשפר את מהירות הכתיבה שלכם. אוכל להמליץ בלב שלם על Keymonk שאף סוקרה כאן בעבר, היות והיא מוסיפה עוד דרך להקליד (הקלדה רגילה, הקלדה בסווייפ, והקלדה בסווייפ בשתי אצבעות). כדי לא להכביד בהמלצה נוספת על מוצר שפורסם פה בעבר, אמליץ על מקלדת אחרת.

Swype, שיצאה לפני ימים בודדים מבטא, כוללת ניואנס אחד חדש שמקלדות אחרות טרם למדו להציע: זיהוי דיבור. שיתוף פעולה עם חברת Nuance (זוכרים את Dragon Naturally Speaking? אז הם) הביא לכך שזיהוי הדיבור שלהם מתקרב לשלמות – גם בעברית. Swype עוד תתעדכן ותשתפר, אך תוספת הפיצ’ר הזה היא משמעותית מספיק כדי להמליץ על המקלדת הזו.

להורדה, בתשלום (דולר אחד). קיימת גרסת ניסיון.

צילום מוצלח יותר

unnamed-2בזכות אינסטגרם (אינסטגרם, כי “תראו, חתול! תראו, ארוחה! תראו, רגליים!” היה שם ארוך מדי) אתם ודאי יודעים שניתן לערוך תמונות בטלפון הנייד שלכם – אך שווה לדעת שקיימת גם אפשרות לצלם מעט אחרת. האפליקציה שבחרתי להדגיש בקטגוריה זו היא Camera ZOOM FX. מעבר לאופציות העריכה המתקדמות שיש לאפליקציה (שניתנת אף לשיפור נוסף באמצעות התקנת מגוון תוספים, בחינם), אופציית הצילום מצטיינת באיכותה: אפליקציה זו מאפשרת ייצוב, צילום לפי פקודה קולית, השהייה, צילום ברצף, מגוון תצוגות רשת ואפילו פלס לצורך ייצוב התמונה.

אני לא צלם טוב ואני רחוק מלהיות אחד – את התמונות שאני מצלם גם האמא החביבה ביותר לא היתה תולה על המקרר – אך באמצעות כלי העזר השונים, עלה בידי לצלם מספר תמונות איכותיות ביותר. החיסרון – אין צילום וידאו מובנה.

להורדה, בתשלום (2 דולר).

החלפת חייגן

unnamed-3כן, זה אולי יפתיע, אבל גם את החייגן אפשר להחליף. ExDialer & Contacts הוא חבילה שלמה לניהול השיחות ואנשי הקשר. למה צריך חייגן חלופי? קודם כל, המהירות. משתמשים רבים מתלוננים בפורומים על איטיות של מספר שניות בפתיחת אנשי הקשר או החייגן – מה שמפריע לשימוש השוטף בטלפון. מעבר לזה, אפשרויות ההתאמה האישית מגוונות ומציעות הרבה למשתמש המעוניין – לרבות פס אותיות בכל שפה, ערכות נושא רבות, תוספים המשלבים את החייגן בפעילות המכשיר וכולי. השימוש הינו נוח ביותר, ואחרי כמה ימים קשה לחזור לחייגן הרגיל של המכשיר…

להורדה, גרסת ניסיון, שאחריה יש צורך לרכוש רישיון.

שעון מעורר

unnamed-4הסיבה שגיליתי את הצורך להחליף את השעון המעורר היא שלאחר צריבות רומים מצאתי את עצמי ללא רשימת ההשכמות הקדחתנית שבניתי לעצמי. אפליקציה חיצונית שומרת על נתוני השעונים המעוררים השונים ללא קשר למערכת – יתרון מובהק כשלעצמו.

כאן אוכל להמליץ על שתי אפליקציות שהשתמשתי בהן רבות. הראשונה היא doubleTwist Alarm Clock שקניתי באגורות בודדות באחד המבצעים של Play Store. אני משתמש בה בשגרה, בכל הכנות, כי מדובר באפליקציה מעוצבת למשעי. היא מאוד פשוטה מבחינת התפקוד ובכך היא בעצם ממלאת את ייעודה.

להורדה, בתשלום (7 ש”ח)

unnamed-5האפליקציה שהשתמשתי בה לפני זה קרויה Sleep as Android והיא למעשה “מנהל שינה”. למה הכוונה? SaA יודעת להעיר אתכם, עד דדליין שתתבקשו להגדיר, לפי מחזורי שינה – כך שגם אם תשכימו מוקדם יותר – לא יהיה זה במהלך שינה עמוקה. מה עוד? הקלטת רעשים (מבדר למי שמדבר תוך כדי שינה), ניתוח איכות שינה, שעונים מעוררים ממגוון סוגים (מושלם עבור המזוכיסט שרוצה לפתור תרגיל או למלא קאפצ’ה בזמן ההשכמה), חישוב עודפי או מחסורי שינה מצטברים ועוד.

להורדה, גרסת ניסיון, שאחריה יש צורך לרכוש רישיון.

נגן מוזיקה

unnamed-6הגביע הקדוש של ההתאמה האישית הוא תחום הנגנים. יש עשרות, אם לא מאות של נגנים שונים, כל אחד מתמקד בתחום אחד או יותר. יש כאלו שמציגים מילים לשירים תוך כדי, נגנים עם תמיכה ב-101 פורמטים (תמיכה במספר דומה של דלמטים צפויה להגיע בעדכון הקרוב), השפעה על האודיו ואקולייזרים…

הנגן המועדף עליי נקרא Poweramp Music Player, והוא נותן מענה מלא למי שרוצה לשלוט באופן נקודתי בכל מאפיין של הסאונד: אקולייזר מתקדם, שליטה בבאסים ובטרבל, שינויי באלאנס ועוד. מעבר לכך – תמיכה בערכות נושא, תמיכה בפלאגינים חיצוניים, ווידג’טים ועוד הרבה אופציות שכל אחד יוכל להתחבר אליהן.

להורדה, גרסת ניסיון, שאחריה יש צורך לרכוש רישיון.

ויש גם פייסבוק

unnamed-7נכון שמראש פייסבוק היא אפליקציה חיצונית – אבל יש טובות יותר. Friendcaster עושה מצויין הרבה דברים שהאפליקציה הרשמית עוד לא למדה – ומה שחסר בה, לרוב מתווסף תוך ימים בודדים. קודם כל, הממשק יותר נוח ופחות מגביל. נושאים כמו ניהול עמודים וקבוצות שנוספו לאפליקציה הרשמית לא מזמן – היו קיימים כאן מאז ומתמיד.

מעבר לזה – נושאים כמו מפת צ’קאינים, זכירת מיקום הגלילה בניוזפיד ואחרים הופכים את חוויית השימוש להרבה יותר טובה. מומלץ.

להורדה, חינם. קיימת גרסה בתשלום עם אופציות נוספות.

פשה קגן

מקדם אתרים ביום, חובב גאדג'טים וסלולרים בלילה. פשה חובב כל דבר טכנולוגי - ואם אפשר, אז שיהיה נייד ושיהיה חכם.

הגב

5 תגובות על "האפליקציות שיעשו כל מה שאתם מכירים, אבל הרבה יותר טוב"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Aviran Revach
Guest

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.triapodi.apprec&referrer=appreciate.mobi
החלופה הכי טובה לגוגל פליי
ממליצה על אפליקציות מותאמות אליך!

גל
Guest

עוד אפליקציות חלופיות מומלצות:
Sleep if you can – מגדירים לשעון מעורר תמונה שאותה צריך לצלם כל פעם כדי להפסיק את הצלצול (אני הגדרתי את הכיור שלי כתמונה).
Conact+ – כמו השם שלה, אנשי קשר משודרגים. אפשר לסנכרן את אנשי הקשר עם פייסבוק, טוויטר, גוגל+ ועוד, ואז תמונת איש הקשר לקוחה מהרשת החברתית. האפליקציה כוללת גם חייגן, call log וממשק הודעות חדשים.
Wolfarm Alpha – מחשבון הרבה יותר מתוחכם. דורש חיבור אינטרנט.
VLC (Beta) – נגן מעולה, דומה לגרסת המחשב.
(Hebrew Subtitle Fix – כמו השם, מתקן את הכתוביות בעברית. מומלץ למשתמשי VLC.

רם
Guest

גל…? הכיור? הכיור?!?!
מה קרה, אתה מפחד שהטלפון שלך יפול לאסלה? :-)
קרעת אותי מצחוק

רם
Guest

כרגיל אצל פשה כתוב במקצועיות. תודה.
בתחום נגני המוזיקה אני אישית מעדיף את PlayerPro (בתשלום) בגלל התמיכה ביכולת ליבא דירוגים מהמחשב ויצירת רשימות השמעה דינמיות.
החייגן החביב עלי (בימים אלה) הוא TouchPal שהגימיק שלו הוא שימוש במחוות לצורך חיוג, נוח במיוחד בעת נהיגה (לא שאני מחייג כשאני נוהג, בחיים לא אדון שוטר, בחיי)
ואיך אפשר לשכוח ש Viber הוציאו גרסא חדשה? אומנם צריכה קצת יישור קמטים בפינות (התראות, פתיחת קבצים) אבל תכלס גאווה ישראלית (ובלרוסית וקפרסיאית)

ניר
Guest

לתמונות מוצלחות יותר יש אפליקציה חדשה שממש דואגת שהתמונות יהיו טובות במקור, לא מטושטשות ועם חשיפה טובה
תנסו את SnapAid.
גם תתן ציון לתמונה ותציג בדיוק איך היא נראת בזום

wpDiscuz

תגיות לכתבה: