הרחוב שלכם הופך למגרש משחקים – הכירו את Shift של Augmented Games הישראלית

שוחחנו עם היזמים שמאחורי משחק מציאות רבודה מבוסס מיקום, שמתחרה ראש בראש באינגרס הפופולארי, הכירו את Shift

מקור: Augmented Games

מקור: Augmented Games

חברת הסטארטאפ הצעירה Augmented Games מנסה לחדור לתחום המציאות הרבודה, איזור שרבים ניסו להיכנס אליו אך נתקלו בלא מעט מחסומים. אמיר אליאסי, שחר סילברט ודרור רג’ואן לא מתייאשים, ועובדים יחד מהגראג’ בחצר ביתו של אחד השותפים בכפר סבא, שם שוקדים על עיצוב ופיתוח משחקי מובייל בז’אנר המציאות הרבודה וה-Geo-Social; משחקים המשלבים רובד וירטואלי במכשיר המובייל, רובד מבוסס מיקום בעולם האמיתי ואינטראקציה חברתית עמוקה בין השחקנים.

שוחחתי עם אמיר אליאסי, אחד השותפים, כדי לשמוע ממנו קצת יותר אודות החלום שמנסים להגשים והאם הקהל הישראלי בכלל בנוי לתחום הזה.

מציאות לא פשוטה

מה גרם לכם לרצות לעסוק בתחום? ״פנינו לז’אנר הנ”ל מכיוון שזיהינו מגמה מעניינת בתחום משחקי המובייל – השוק מוצף במשחקי מובייל וכולם ׳More of the same׳, למשל שלוש בשורה, יריות, משחקי ספורט ועוד. מצד שני, קהל המשתמשים התרגל להשתמש באפליקציות מבוססות מיקום כמו Tinder, Foursquare ולכן – יש מקום לייצר משחקים בז’אנר״.

לאחרונה השיקה החברה את משחקה הראשון לאנדרואיד בשם Shift, משחק מציאות רבודה מבוסס מיקום.

״המשחק מבוסס על מנוע המשחקים שפיתחה החברה, המאפשר ליצור במהירות טייטלים ומשחקים נוספים לז’אנר. ב-Shift יש לשחקן דמות וירטואלית – אנונימית או גלויה, תלוי בבחירתו ובסגנון המשחק, כאשר המטרה המרכזית היא לצוד את היריב או לברוח ממנו בעולם האמיתי. היריב יכול להיות חבר מהפייסבוק או כל שחקן אחר באזור.

במהלך המשחק השחקנים אינם חשופים למיקום המדויק אחד של השני, אלא רואים אזור מסוים שבו נמצא היריב, טווח האזור משתנה ומתאים עצמו באופן אוטומטי ביחס לתנועות השחקנים. תוך כדי המשחק מתקבלות התראות והודעות על הפעולות שמבצע היריב (לדוגמא – הניצוד צופה בך, הצייד מתקדם במהירות לכיוונך). כמו כן השחקנים יכולים לצ’וטט ביניהם, לשלוח הודעות ותמונות ולבלבל בכל מיני תחבולות״.

מקור: Shift Game

מקור: Shift Game

‘אנו מאמינים כי החברה שלנו היא ללא ספק Fundable’

תחום המציאות הרבודה לא מאוד מתפתח למרות הפוטנציאל, בעיקר בארץ. איך אתם מתכוונים לחדור לשוק?

״משחקי ה-Augmented Reality ומשחקים מבוססי מיקום (Geo-Social) הינם תובעניים ודורשים מהמשתמשים לבצע פעילויות נוספות בעולם האמיתי, זאת בניגוד למה שהתרגלנו במשחקי ה-Casual שדורשים מאיתנו בסך הכל להזיז את האצבע על גבי המסך. המשחק המוביל בז’אנר הוא Ingress של חברת Niantic Labs שצבר בשנה וחצי מעל 10 מליון משתמשים בגירסת אנדרואיד, ורק לפני מספר חודשים הושקה גירסת האייפון והמספרים מדברים על עוד כ-5 מליון משתמשים נוספים.

האתגר הגדול במשחקים ואפליקציות מבוססי מיקום הוא התובענות הנדרשת ביציאה לעולם האמיתי לבצע פעולות. ולכן – בפלטפורמה שבנינו הוטמע רכיב הצ’לנג’ (Challenge); הרכיב מאפשר לכל שחקן לקבוע את תנאי המשחק כגון מה התפקיד המתאים לשחקן ברגע נתון – צייד או ניצוד, היכן יתקיים פיזית המשחק-באיזה אזור, באיזו שעה יתקיים המשחק ועוד. הצ’לנג’ מאפשר לשחקנים להגמיש את רמת המעורבות שלהם בעולם האמיתי ומתאים להם משחקים עם שחקנים בעלי אופי משחק דומה״. כמו כן, המנוע מבצע Match Making בין שחקנים פונטציאליים.״

״ככלל, הקהל הישראלי הינו אדפטיבי לטכנולוגיות חדשות; זיהינו כי קהל היעד הצעיר (בעיקר בני נוער, סטודנטים) מספק לנו משוב יצירתי וקבלת כיווני התפתחות מחוץ לקופסא. יחד עם זאת בשביל מסת משתמשים גדולה אנחנו מביטים כמובן להשקה עולמית אשר מתוכננת להתבצע במהלך השבועות הקרובים״.

מה המודל העסקי של החברה?

״המודל מתבסס על In-App Purchases – רכישת “כוחות” אשר יסייעו למשתמש במהלך המשחק כגון העלמות מהמפה, הגדלת הטווח, שינוי תמונת הפרופיל של היריב לתמונה משעשעת ועוד. כמו כן, אנו שוקלים לייצר גירסא (כמובן לגילאי 18+ או 21+ תלוי במדינה) אשר תאפשר לשחקנים לשחק על כסף אמיתי, כלומר לסלוק לאפליקציה כסף ולשחק עליו מול יריבים אחרים והחברה תגזור אחוזים בודדים עמלה מהמנצח במשחק. (חשוב לציין שאין מדובר בהימור אלא ב-Skill Based Game ולכן אין עניין של משחקי מזל).

כיצד הוצאתם את הרעיון לפועל מבחינה כספית, כיצד אתם מתקיימים?

״אנחנו עובדים במימון עצמי (Bootstrap). בשלב זה השקענו בחברה כמה עשרות אלפי דולרים, וזאת מבחירה ולאחר התייעצות עם מספר משקיעים בתחום. אנו מאמינים כי החברה שלנו היא ללא ספק ‘Fundable’ ונצא לגיוס מיד עם ההשקה בחו”ל״.

האם אתם מתכננים להוציא משחקים נוספים? 

“בהחלט. השקענו רבות במנוע המשחקים אשר יאפשר לנו להוציא טייטלים נוספים לז’אנר באופן מהיר. יש כרגע שלושה טייטלים על הכוונת – משחק דייטינג המשלב נגיעות בעולם האמיתי (משהו מגניב ברמות אחרות), משחק יותר ל-Hardcore Gamers המשלב משימות בעולם האמיתי כגון Tapping לרשתות אלחוטיות, Tagging באזורים מסויימים, הטמנת מלכודות וירטואליות ועוד. כמו כן תצא גירסת Shift הכוללת משחקים קבוצתיים ושיתוף דמויות נוספות במשחק כגון סוכנים שיכולים לבצע משימות (פשוטות יותר ופחות).

שלושת המייסדים - מימין שחר סילברט, דרור רג׳ואן ואמיר אליאסי

שלושת המייסדים – מימין שחר סילברט, דרור רג׳ואן ואמיר אליאסי

קצת על היזמים

דרור רג׳ואן, CEO ומנהל המוצר, הוא יזם סדרתי, שעומד מאחורי חברת התוכנה NOBEL, בית התוכנה הראשון לאנדרואיד בישראל אשר נמכרה לפני כשנתיים. שחר סילברט – CTO, ׳מכונת הקוד והטכנולוגיה׳ של החברה- מממש את הרעיונות שעולים והופך אותם למציאותיים. אמיר אליאסי, CMO, מנהל מערך השיווק והתפעול של החברה. אליאסי בעל עבר עסקי עשיר בתחום המכירות והשיווק ורקע טכני עשיר שכן עבר מספר שנים כמפתח תוכנה ומנהל פרויקטים.

החברה נוסדה באפריל 2014 ונכון לשלב זה שלושת המייסדים הם העובדים היחידים בחברה. המשחק הושק באופן רשמי רק החודש וכבר צבר מאות משתמשים ומתנהלים בו כמה עשרות של משחקים ביום. המשחק זמין להורדה בישראל, ויושק בכל העולם במהלך השבועות הקרובים בגירסת אנדרואיד. כמו כן החברה מתכננת להשיק גירסא לאייפון ועוד משחקים נוספים לז’אנר על בסיס המנוע.

לאחרונה החברה עלתה לאוויר עם קמפיין בפלטפורמת אינדיגוגו, שמטרתו לגייס 30,000 דולר על מנת לסייע ליזמים להשלים את פיתוח המשחק והשקתו ברחבי העולם; “בכדי להמשיך ולפעול וכמובן להשיק את SHIFT בכל העולם, להוסיף עוד פיצ’רים כמו משחקים קבוצתיים, משחקים על כסף אמיתי, גירסה לאייפון וייצור משחקים נוספים, השקנו קמפיין למימון המונים. כבר ביום הראשון גייסנו מעל 20% מהיעד שלנו״. אמר אליאסי.

להורדת האפליקציה לאנדרואיד

Shift – Introduction video for Indiegogo campaign

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

הגב

3 תגובות על "הרחוב שלכם הופך למגרש משחקים – הכירו את Shift של Augmented Games הישראלית"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
MrDrake
Guest

חמש שנים שאני חולם להקים רעיון כזה והנה הגאון שחשב על זה ויצא לדרך ,

שיהיה להם בהצלחה . אבל בתור גרסה ראשונית נראה לי שזה יהיה דיי

משעמם , לו היו לי הכלים הידע והכסף לעבוד על זה הייתי עובד על זה מזמן .

תומאס
Guest

אינגרס משלב הרבה יותר אסטרטגיה ועבודת צוות. אבל שיהיה להם בהצלחה :)

דודו
Guest

הגיע הזמן לשם שינוי. סוף סוף חוזרים לימים של משחקי המחבואים והתופסת. אשר הדור הצעיר כלל לא יודע מה הם.
לא עוד ישיבה “זומביט” מול מסך כזה ואחר. קצת “אקשיין”.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: