AR. Drone: טיסת מבחן עם אייפון / סקירה [וידאו]

כבר למעלה מחודש שאנחנו מטיסים אותו בכל מקום אפשרי ונהנים מכל רגע. כשהוא נשלט על ידי האייפון או האנדרואיד שלכם, מצוייד בשתי מצלמות וכולל שלל אפליקציות ומשחקים שניתן להוריד עבורו, ה-AR Drone הוא הצעצוע האולטימטיבי למבוגרים ולחובבי גאדג’טים. טיסת מבחן

צילום: יח"צ

כבר הרבה מאוד זמן שלא נתקלנו בגאדג’ט שממש הצליח להוציא את היצרים הילדותיים והחבויים שלנו, אלו שהנחנו בקופסה נעולה קצת לפני המעבר לתיכון וכזה שגרם לנו להרגיש שאנחנו ממש נהנים מפשוט לשחק בצעצוע מעופף.

כשהוא נשלט באמצעות האייפון (האייפד, האייפוד טאצ’ ואפילו מכשירי אנדרואיד לבחירתכם), מצוייד בארבעה מנועים קטנים, שתי מצלמות וממשק פשוט ומהנה, ה-AR Drone הוא אחד הגאדג’טים הכי מהנים שניתן לאתר שם בשוק עבור הקהל הבוגר שפשוט חייב קצת לשחרר את הרוח הילדותית שנצורה בו.

פותחים את האריזה

מבט חטוף לעבר האריזה של ה-Drone תסגיר במהירות את התכולה הנחבאת. האריזה עצמה צרה ורחבה וכוללת “משטח נחיתה” שנועד לשמש אתכם עבור ההמראות והנחיתות שיבוצעו על ידי הקאודריקופטר (Quadricopter) שרכשתם. בתוך האריזה תגלו את ה-AR Drone עצמו שתופס באופן טבעי למדי את מרבית המקום במארז וסמוך אליו תאתרו גם סוללה, מטען חשמלי, ניירת, מדבקות ומעטפת חיצונית נוספת שמותאמת להטסה באזורים פתוחים.

בשלב זה הדבר היחיד שתזדקקו לו על מנת להטיס את ה-Drone הוא בקר שליטה: מכשיר הסמארטפון או מחשב הלוח שלכם. בימיו הראשונים הותאם המכשיר למערכת ההפעלה iOS אך כיום ניתן לאתר את האפליקציה המותאמת עבורו (ואשר מוצעת להורדה חינם) גם עבור מכשירי אנדרואיד, באדא וסימיביאן.

לאחר שתסיימו להטעין את סוללת המכשיר באמצעות המטען המצורף לערכה ולאחר שתורידו את האפליקציה הרלוונטית (AR.FreeFlight) תתבקשו לסנכרן בין מכשיר הסמארטפון שלכם ל-Drone ואתם מוכנים להמראה.

צילום: Newsgeek, מלבד מה שתאתרו באריזה, מומלץ שיהיה גם סמארטפון בקרבת מקום

סנכרון ושליטה על המכשיר

חברת Parrot הצרפתית שפיתחה את ה-AR Drone מציעה אפליקציה בסיסית שנועדה להטיס אותו בחנויות האפליקציות השונות, אם כי שלל אפליקציות נוספות שמאפשרות להשתמש גם במציאות רבודה ב-AR Drone פותחו על ידי גורמים פרטיים שכן בסיס השליטה על ה-Drone מבוסס קוד פתוח.

צילום: יח"צ, מסך השליטה באפליקציית ה-AR Drone

השליטה על ה-Drone מתבצעת באופן אלחוטי באמצעות התממשקות מבוססת WiFi. למעשה, ה-Drone כולל בתוכו מעיין נתב אליו יש לחבר את מכשיר האייפון ומאותו רגע שני המכשירים מסונכרנים וחיישני התנועה והמסך של האייפון הופכים לבקר השליטה.

שנייה לפני שאתם ממריאים, מומלץ לודא שהמכשיר עומד על משטח מישורי ויציב וכי הוא רחוק מספיק מחפצים שעשויים לפגוע בו. ברגע שהכל מוכן, תוכלו לגעת בכפתור אחד בלבד וה-AR Drone יתמקם מטר אחד מעל הרצפה, מייצב עצמו ומחכה שתורו לו מה לעשות.

הפעלתה של האפליקציה שנועדה לשלוט על ה-Drone תציג על מסך האייפון את התמונה שקולטת אחת ממצלמות המכשיר (תוכלו להחליף בין המצלמות בנגיעה בלחצן הייעודי) ושני עיגולים ירקרקים יאפשרו לכם לסובב אותו, לעלות אותו מעלה או מטה ויחד עם הזזת האייפון לצדדים תוכלו גם לקבוע את תנועתו ומהירות הטיסה לכיוונים השונים.

נציין כי הניסיונות הראשונים להטיס את ה-Drone לוו בקושי קל אם כי המיומנות הנדרשת נרכשת בקלות ועד מהרה תגלו מה עוצמת הטיית המכשיר וכיצד להשתמש במסך המגע על מנת לשלוט על ה-Drone בזמן התעופה. כמו כן, עשרות סרטוני וידאו שהועלו ליוטיוב ומגוון עשיר של סרטונים שנמצאים באתר החברה ישמחו לעזור לכם לגלות כיצד לשלוט על ה-Drone בפשטות.

מצבי טיסה

ה-AR Drone מגיע יחד עם מעטפת חיצונית המעוצבת כמסגרת המקיפה את ארבעת הלהבים ונועדה להגן עליהם לצד מעטפת נוספת המכסה רק את הרכיבים המכניים של המכשיר אך לא את הלהבים.

ההחלפה בין מעטפת אחת לאחרת מתבצעת באופן פשוט למדי והיא נועדה לייצר תאימות לתנאי המקום בו תבחרו להטיס את ה-Drone. בעוד שהמעטפת הבנויה כמסגרת תגן על הלהבים מפני פגיעה באזורים סגורים המכילים לרוב שלל אובייקטים שונים, באזורים פתוחים תעדיפו להשתמש במעטפת השנייה שתהפוך את המכשיר לפגיע יותר, אך ליציב בזמן שמשבי רוח לא יצליחו לפגוע באיזון שלו כשהוא באוויר.

המעטפת עצמה בנויה קלקר על מנת שלא להכביד על המשקל של המכשיר והיא מתהדרת בצבעים שונים שמקבלים חשיבות כשמעוניינים לשחק עם בעלי Drone אחרים באמצעות אפליקציות המיועדות למכשיר ומאפשרות להתחרות במגוון משחקים מבוססי מציאות רבודה. אף על פי כן, אחרי שימוש רב במכשיר גילינו שהקלקר ממנו עשויה המעטפת עשוי להתגלות גם כאחת מנקודות התורפה של ה-Drone שכן נחיתות לא מוצלחות או חוסר שליטה עשויים לגרום לכם להבין עד כמה מדובר במעטפת עדינה והם עשויים להסדק ולהשבר אם יתקלו באובייקטים שונים בזמן טיסה.

מי שיגרום נזק למעטפת המכשיר יוכל לנסות ולפתור את הבעיה עם דבק שיודע להתמודד עם קלקר, במידה ותחליטו לרכוש מעטפת אחרת, תגלו שהדבר אפשרי אך אינו זול במיוחד (139 שקלים).

צילום: Newsgeek, הרבה פחות עדין משנראה אך עדיין פגיע

חווית טיסה

אחרי שתתנסו מעט בממשק השליטה ותסגלו לעצמם מיומנות בסיסית בהטסת ה-Drone, אז יתחיל גם השלב המהנה. היציבות של המכשיר והסנכרון המדוייק עם האייפון הצליחו להפתיע אותנו לטובה והעניקו לנו הנאה רבה באזורים השונים בהם בחנו את ה-Drone. אף על פי כן שני פרמטרים שבחנו העיבו מעט על ההנאה, אחד מהם מהותי למדי עבור תפעול המכשיר.

אורח חיי הסוללה של ה-Drone קצר, הצלחנו להנות מהטסת המכשיר 20 דקות בממוצע עם סוללה מלאה שהוטענה קרוב לשעתיים. חיווי למצב הסוללה תקבלו בזמן אמת על צג מכשיר הסמארטפון שלכם ואם תחליטו לרכוש סוללה נוספת כדי להנות מזמן ממושך יותר עם ה-Drone תגלו שגם פה המחיר אינו זול במיוחד (199 ש”ח).

פרט לסוללה, נקודת חולשה נוספת של ה-Drone נעוצה במצלמות המכשיר. ה-AR Drone מצוייד בשתי מצלמות שמשדרות תמונה בזמן אמת לצג הסמארטפון השולט עליו. מצלמה אחת ממוקמת בקדמת המכשיר והיא בעלת רזולוציה בת 640X480, המצלמה השנייה ממוקמת בתחתית המכשיר ומסוגלת להעניק תמונת מבט מלמעלה ברזולוציה בת 176X144. האיכות של שתי המצלמות נמוכה למדי והן לא באמת פונקציונאליות במיוחד. מומלץ להתייחס אליהן כאל תוספת נאה אך לא מעבר, אחרת אתם צפויים להתאכזב.

לסיכום

האבולוציה הטכנולוגית שהתוודענו אליה בשנים האחרונות העלתה את רף הריגוש שאנו זקוקים לו כדי להנות מגאדג’טים וה-AR Drone מספק בדיוק את זה. חברת Parrot הצליחה לפתח מוצר מתוחכם שמתבסס על פלטפורמת הסמארטפונים והטאבלטים הפופולארית בפני עצמה והצליחה להשיק אותו תוך זמן קצר יחסית לשוק הפרטי. בכך מצליח להעניק ה-AR Drone חוויה שתתקשו לאתר במקום אחר ועל כך אנחנו בעיקר מברכים.

אלא שכמו כל מכשיר טכנולוגי שמציע חדשנות אמיתית, ה-AR Drone אינו חף מבעיות. במסגרת חבלי הלידה המאפיינים דגם ראשון של מוצר שרק החל את דרכו, תאתרו שם רכיבים שהתחושה הרווחת היא שמדובר בשאריות שלא זכו לשדרוג מתבקש בהליך הפיתוח ועשויים לגרום לכם להרגיש שאתם אוחזים באב טיפוס של מוצר שטרם הושלם.

ברם, אנחנו דווקא מצאנו את התחושה הזו כחיובית בחלק גדול מהמקרים. ההתעסקות עם הקרביים של המכשיר בשלבים כל כך בסיסיים, כמו החלפת הסוללה, הופכים אותו לפגיע אך מעניקים את התחושה שאתם נוגעים בטכנולוגיה שבלב המכשיר ובחלקים שמרכיבים את המוצר – זו תחושה נפלאה לחובבי הז’אנר.

בדיקה קצרה שערכנו גילתה שה-AR Drone נמכר מעבר לים בממוצע תמורת כ-300 דולרים (1,029 ש”ח על פי שער יציג של 3.43), מחירו בארץ: 1,590 ש”ח והוא משווק באופן בלעדי על ידי חברת iDigital. בהתחשב בעובדה שהמחיר הנקוב בחו”ל אינו כולל מיסים ודמי משלוח, הפער היחסי בין המחירים אינו גבוה במיוחד ובשל גודלו יתכן והרכישה בישראל אפילו תתגלה כמשתלמת.

בסופו של יום, כדאי לזכור שיתכן מאוד שתאלצו במשך הזמן להחליף חלק מהרכיבים למכשיר, וזה כאמור, כבר הופך את העסק ליקר מעט יותר.

וידאו: ה-AR Drone במשרדי Newsgeek

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם.

הגב

1 תגובה על "AR. Drone: טיסת מבחן עם אייפון / סקירה [וידאו]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
הטייס
Guest

איזה חבלי לידה? המוצר הזה קיים קצת יותר משנה, הסוללה ממש לא מחזיקה 20 דקות יותר לכיוון של 12-13 דקות וגם יש לה נטייה להיהרס לאחר כמה טעינות.
תמיד חסר חלקי חילוף באידיגיטל והאחריות ממש לא ברור מה היא מכסה.
כדי באמת לנצל את הקואד עד הסוף כדאי ללכת לחנות טיסנים ולקנות סוללה חזקה יותר וכמובן להוריד את ההגבלות בתוכנה.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: