רשמי: אפל תקיים אירוע ב-12 בספטמבר, תכריז על אייפון חדש

הפעם זה רשמי – אירוע ההכרזה של אפל בו צפויה החברה לחשוף דגם חדש למכשיר האייפון, יתקיים ב-12 בספטמבר, כך בעקבות הזמנות שהפיצה לפני דקות אחדות לעיתונאים ובכירים בתעשיה

תמונה: flickr, cc-by, DavidMartynHunt

בדקות האחרונות הפיצה אפל הזמנות לעיתונאים ובכירים בתעשייה לאירוע שתקיים ב-12 בספטמבר במרכז האומניות ע"ש ירבה בואנה בסן פרנסיסקו. באירוע צפויה החברה לחשוף דגם חדש למכשיר האייפון ואת מועד ההשקה הרשמי של מערכת ההפעלה הבאה של החברה iOS 6.

דיווח שראה אור לאחרונה בבבלוג הטכנולוגיה AllThingsD מתייחס לאירוע נוסף שצפוייה החברה לקיים מאוחר יותר בחודש אוקטובר ובו צפויה להכריז גם על דגם קטן וזול למכשיר האייפד, לצד עדכון ליין נגני האייפוד – בראשם האייפוד נאנו והטאצ' שאזלו כמעט לחלוטין מהמלאי במהלך השבועות האחרונים ברשת חנויות הריטייל של אפל.

בדברים שציין ג'ון גרובר, אחד הבלוגרים המוערכים ומי שנחשב למקורב לאפל, טען האחרון: "אינני חושב שאפל מעוניינת שסקירות לדגם האייפון החדש תפורסמנה לצד סקירות הנוגעות לדגם חדש למכשיר האייפד. מדוע לחלוק את אור הזרקורים? מדוע שמוצר פופולארי אחד של אפל יאלץ להתחרות באחר על מנת לזכות לסיקור תקשורתי? למעשה, ככל שאני חושב על זה יותר, כך נראה לי שהסבירות שהאייפון יחלוק אי פעם את הבמה עם הצגתו של מכשיר אחר היא אפסית. האייפון מושך יותר מידי באזז ועניין ואפל לא תהיה מעוניינת שיחלוק את התהילה עם הצגתו של אף מכשיר אחר במקביל אליו".

תמיכה ב-LTE, עיצוב דקיק ומסך גדול יותר

אלו החידושים המרכזיים שצפוי דגם האייפון החדש לכלול וזכו לאימות חלקי על ידי מספר רכיבים שנצפו במהלך השבועות האחרונים מחוץ למעבדותיה של החברה. אפל צפויה לאמץ בדגם האייפון הנוכחי את טכנולוגיית הדור הרביעי (LTE) הפרוסה כבר בארה"ב ולהפרד בתום עשור מחיבור 30 הפינים הותיק והמוכר של מכשיר האייפון, שהושאל מליין מכשירי האייפוד המיתולוגי של החברה.

דגם האייפון החדש צפוי לכלול גם עיצוב שונה מעט מהדגם הנוכחי שיכלול קיצוץ בעובי המכשיר והרחבת מסך המגע בחצי אינץ', ככל הנראה לאורכו. בין הרכיבים הנוספים שתאמץ החברה גם תמיכה ב-NFC, טכנולוגיה שכבר הפכה לשכיחה בעולם הסמארטפונים ומאפשרת קישוריות אלחוטית בטווחים נמוכים וקורצת בעיקר לשימוש בסמארטפונים עבור ביצוע תשלומים כתחליף לכרטיס האשראי.

מרכיב נוסף שעשוי להשתנות בדגם החדש קשור לאביזר נלווה וותיק של האייפון – האוזניות. ידיעה שפורסמה לאחרונה באתר Tinh te הויטנאמי, גורסת כי אפל תחשוף אוזניות שונות ומעוצבות לצד הדגם החדש, כאלו שנצפו רק לאחרונה וכוללות מעטפת פלסטיק רחבה יותר על פני הרמקולים. האתר Tinh te נחשב למקור אמין שכבר הדליף בעבר נתונים שזכו להתאמת בהשקותיה הקודמות של אפל ועל כן מומלץ להתייחס לתוכן המתפרסם שם ברצינות.

ומה בנוגע למועד ההשקה של האייפון החדש? ובכן, מייל שהפיצו ענקיות הסלולר האמריקניות (Verizon ו-AT&T) לפני כשבועיים, מבהיר לעובדי החברות כי בקשות לחופשה לא יאושרו מה-21 בספטמבר ועד ה-30. בשנים קודמות הצהרה כזו בחודשים הסמוכים לאירועי הכרזה של אפל לא הותירו מקום לספק, והפעם נראה כי הדבר אינו הולך להיות שונה וכי המכשיר יושק בארה"ב ב-21 בספטמבר.

השקה בישראל וסוגיית ה-Nano Sim

ההיסטוריה מלמדת כי ישראל לא נמצאת בסבב ההשקות הראשון וגם לא בשני של אפל בכל הנוגע למכשיר האייפון. ההנחה הרווחת היא כי דגם האייפון החדש ינחת בישראל שבועות ספורים לאחר השקתו מעבר לים ויוצע על ידי מפעילות הסלולר הגדולות בישראל. עם זאת, אלו שימהרו לרכוש את האייפון בטיול בארה"ב או באירופה עשויים להתקל בבעיה מסוג אחר – הנאנו סים.

אחרי שאימצה את תקן המיקרו סים רק לאחרונה (יחד עם השקתו של דגם האייפון 4) החליטה אפל לקדם תקן אחר וקטן אף יותר המכונה 'נאנו סים' (מוכר גם כתקן ה-4FF). התקן החדש נראה למעשה כמו שבב הסים עצמו, נטול כל מסגרת פלסטיק ומצריך שימוש במגירת סים (כמו זו הקיימת כבר במכשירי האייפון). את הנאנו סים ניסתה אפל לקדם למורת רוחן של יצרניות הסלולר האחרות בתעשיה ובראשן נוקיה, רים ומוטורולה שניסו לתמוך בתקן אחר אך לשווא. אפל, שעשתה ככל שביכולתה להפוך את הנאנו סים לסטדנדרט, הציעה לענקיות הסלולר האחרות פטור מתשלום עבור השימוש בו כשהכריזה למעשה שתעניק להן רישיון חופשי לשימוש. במהלך הימים האחרונים הגיעו משלוחי הנאנו סים הראשונים למפעילות הסלולר הגדולות ברחבי העולם, מהלך שמעיד על כך שהאייפון החדש יהיה ככל הנראה הראשון הצפוי לאמץ אותו.

כאן נעוצה גם הבעיה הישראלית. מי שימהר לרכוש את האייפון החדש בחו"ל, טרם יושק באופן רשמי בישראל, לא יוכל להשתמש בו עד שמפעילות הסלולר המקומיות לא תאמצנה את כרטיס הנאנו סים החדש. מאותה סיבה בדיוק, אלו גם אינן צפויות להציע אותו באהבה רבה למשתמשים משום שכך יוכלו לעקור את האינטרס הצרכני לרכוש את המכשיר במקום אחר מוקדם יותר.

תמונה: יח"צ. שימו לב לצל שמטיל המספר בהזמנה ששלחה אפל לעיתונאים

ובאוקטובר: אייפד מיני ורענון לליין נגני האייפוד

לאחר שכבר חשפה את עדכון מערכת ההפעלה הבאה של iOS, ההנחה הרווחת היא שמועד ההשקה הרשמי של גרסתה השישית של מערכת ההפעלה יפורסם אף הוא באירוע ויתכן ויתקיים ממש בסמוך אליו. iOS 6 צפויה לחזק את האינטגרציה של שירות הענן iCloud של אפל עם ליין המכשירים הניידים של החברה, להוסיף מספר אפליקציות נייטיב חדשות, להפרד משירות המפות של גוגל לטובת מודל עצמאי, להשמיט את YouTube, לשלב מערכת סינון שיחות אקטיבית, לאפשר רכישה נטולת סיסמא לאפליקציות חינמיות באפסטור, להרחיב את יכולות השיתוף לטוויטר, לצרף את פייסבוק ולהוסיף אינספור פיצ'רים אחרים למערכת ההפעלה הותיקה.

אלא שבזמן שנוכחותם של האייפון הבא ושל iOS 6 שמורים לאירוע המתקרב, ישנם שני מכשירים נוספים שעשויים אף הם לזכות להתייחסות מצד החברה בשלב מאוחר יותר במהלך הסתיו הקרוב. הראשון הוא דגם חדש, זול וקטן יותר לאייפד, שנועד להציב תחרות בשוק מחשבי הלוח הזולים שנחטף לאחרונה על ידי אמזון וגוגל. אפל עשויה לחשוף בקרוב דגם מוקטן בגודל של "7 ובמחיר זול ומשתלם על מנת לבלום את התחרות בגזרה הזו, כך לפחות על פי מספר דיווחים המלווים את החברה בחודשים האחרונים.

מוצר אחר שכבר לא זכה תקופה ארוכה לעדכון משמעותי הוא האייפוד טאצ' וליין נגני האייפוד כולו. גם כאן עשויה אפל להשתדרג עם חידוש חלקי של חלק מקו המכשירים המיתולוגי, שבשנים האחרונות מציג ירידה ברווחים לצד התחזקותם של מכשירי האייפון והאייפד.

סך הכל צפויה אפל לרענן בחודשיים הקרובים כמעט את כל ליין המוצרים שברשותה לקראת תקופת החגים המתקרבת. בשבוע האחרון החלו להתפרסם דיווחים המתייחסים גם למלאי האוזל של ליין מחשבי האיימק והמקבוק פרו "13, שניהם צפויים אף הם לזכות לרענון כשהאחרון יאמץ ככל הנראה את מסך הרטינה של המקבוק פרו "15 שחשפה החברה לפני מספר חודשים.

 

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם.

הגב

1 תגובה על "רשמי: אפל תקיים אירוע ב-12 בספטמבר, תכריז על אייפון חדש"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Alex Fuks
Guest

אם לאייפון 5 יהיה גב ממתכת המשמעות שלא יהיה NFC (זה פשוט לא יעבוד)

wpDiscuz

תגיות לכתבה: