אל תמהרו להספיד את אפל [דעה]

המהלכים האחרונים שביצעה אפל בעולם הטכנולוגי מעידים על הכל חוץ מחוסר חדשנות. לאלו הממהרים להספיד את החברה כדאי אולי להמתין מעט, היא עדיין לא אמרה את המילה האחרונה

צילום: flickr, cc-by, marcopako

נתקלתי השבוע במאמר הבא ב-Ynet. לצורך הגילוי הנאות, חשוב לי להגיד שאני לא מעריץ גדול של מאמרי הטכנולוגיה ב-Ynet, לרוב הם סתם מעצבנים אותי. כמו כן, אנשים שתקועים על האהבה או השנאה שלהם לפלטפורמה מסוימת גם מעצבנים אותי.

לא משנה אם מדובר באפל, במיקרוסופט, באנדרואיד או לינוקס, לכל אחת מהחברות והפלטפורמות האלה יש מקום וכוח משלהן במערכת המורכבת שמרכיבה את עולם הטכנולוגיה ומי שלא מצליח לראות את התמונה הגדולה סתם מבזבז מילים ואת הזמן של כולנו.

גילוי נאות שלישי ואחרון: נקודת המוצא שלי כאן היא שבניגוד לדעה במאמר המדובר, אפל היום עודנה הכוח החזק והחדשני ביותר בשוק, היא מובילה ומכוונת את ההתפתחות של עולם המחשבים, התוכנה והמובייל כבר כמה שנים ותמשיך לעשות זאת באלגנטיות אופיינית עוד שנים קדימה.

במאמר טוען הכותב שאפל תקועה, שאין לה לאן להתקדם בגלל שהחומרה שהיא מייצרת (וספציפית האייפונים והאייפדים) הגיעו לקצהו של גבול ערטילאי כלשהו, שהחברות האחרות תמיד עוקפות את אפל בסיבוב, שמי שקונה היום אייפד הוא איזה גרופי של אפל שתקוע על קונספציה שאין דבר יותר טוב… וחוץ מזה הוא טוען שכל האפליקציות והתוכנות שאפל הציגה לאחרונה הן לא חדשניות וקיימות כבר זמן רב בפלטפורמות אחרות.

נפתח במספרים

בשנים האחרונות אפל הפכה לחברת המחשבים הגדולה בעולם, חנות המוזיקה הגדולה בעולם, חנות התוכנות הגדולה בעולם והיא בדרך להיות חנות הספרים והמגזינים הגדולה בעולם וכמובן היא עדיין המובילה במכירת סמארטפונים ואפליקציות לסמארטפונים שלה. (ממש תקועה המסכנה, אה?)

המספרים למעלה מתחילים להוכיח את הנקודה הראשונה שאני רוצה להעביר פה והיא שהחומרה שאפל מוכרת היא חסרת משמעות ולכן לא באמת "תוקעת" את אפל בשום מקום.

כן, שמעתם טוב. האייפון, האייפד והמקבוק שלכם הם חומרה חסרת משמעות. הם מעוצבים להפליא, אלגנטים, ועובדים באופן כמעט מושלם אבל הם סה"כ כלי. הם כלי נוח ומאד יפה שנועד להוביל אותכם לתוך האקו-סיסטם של צריכת תוכן, תוכנות ואפליקציות שאפל לאט ובחוכמה מייצרת כבר שנים.

נגיע לנקודה הזו שוב עוד מעט.

סביבת התוכנה של אפל

צילום: יח"צ, נמר השלג יתחלף בקרוב באריה

נעבור רגע אל סביבת התוכנה של אפל: אל iOS ו-Mac OS X, התוכנות הנלוות כמו iWorks,  iTunes  ו-App Store ושל iCloud פלטפורמת הענן החדשה שאפל הציגה השבוע.

אם מסתכלים על כל אחת מהן בנפרד, אז באמת חלקן טובות יותר וחלקן פחות, חלקן חדשניות והטובות בתחומן וחלקן סתם מגבילות ולפעמים ממש מעצבנות. אבל אם מסתכלים על התמונה הגדולה, על השילוב של התוכנה עם החומרה שמותאמת אליה במדויק אפשר לראות לאן אפל מכוונת, ולדעתי היא מכוונת למקום חדשני ומעניין יותר ממה שרוב האנשים מצליחים לראות.

קצת רקע הסטורי

בשנת 2005 התחילה אפל להציג יכולות מולטי טאץ' (מגע עם יותר מאצבע אחת) במחשבים שלה. זה התחיל עם גלילה בעזרת שתי אצבעות, ולאט לאט כל שדרוג תוכנה או חומרה הציגה אפל עוד ועוד מחוות עם שתיים, שלוש וארבע אצבעות שמאפשרות למשתמש רמה חדשה לגמרי של אינטראקציה עם המחשב.

במקביל הוצג האייפון, עם מסך מגע ואותן מחוות מוכרות מהמחשבים של אפל. גם כאן, עם כל דגם הוצגו שיפורים ועוד מחוות לפעולות שונות.

למה זה מעניין?

קודם כל זה מעניין כי אפל למעשה הובילה מהלך שמשנה באופן בסיסי את הצורה בה אנחנו מתקשרים עם המחשבים והסלולארים שלנו, ולא משנה אם אתם כרגע עובדים על אייפון על אנדרואיד או על נטבוק של אסוס, הבסיס למחוות שאתם משתמשים בהן נובע מאלה שאפל החליטה שהן המחוות הנכונות לפני שנים.

אבל מעבר לזה, ההתנהלות הזו של להוסיף יכולות בעדינות ולאורך זמן מצביעה על שיטת עבודה לא פחות מגאונית של אפל שמופיעה בכל טווח המוצרים שלה. אפל מתעקשת על אלגנטיות ועל גרף למידה אפסי במחיר של האטת ההתקדמות הטכנולוגית של עצמה.

לאט לאט ובלי ששמנו לב אפל הרגילה אותנו ואת התעשייה כולה לבצע פעולות בדרך מסוימת, בלי שבכלל נשים לב שחל איזשהו שינוי בצורת העבודה שלנו. כל מי שהשתמש במספר דורות של מחשבים של אפל או של אייפונים שינסה להיזכר האם הייתה לו תקופת למידה ותסכול כל פעם שהוא שדרג גרסה או קנה חומרה חדשה.

הניחוש שלי הוא שרוב האנשים לא יזכרו בכלל עד כמה האייפון הראשון שלהם היה מוגבל יחסית לנוכחי או שהם היו צריכים ללמוד מחדש משהו כל פעם שהם שידרגו גרסה של OS X.

המולטי טאץ' הוא סה"כ דוגמה, אבל זו מגמה שמופיעה כמעט בכל פעם שאפל משדרגת משהו – לרוב השינויים הם כמעט לא מודעים מבחינת המשתמש, הוא רק יודע שמשהו חדש ומגניב עובד עכשיו, ושלקח לו 10 שניות להבין איך זה עובד.

הפן החומרתי

צילום: יח"צ, האייפד: המספרים הוכיחו שיש מקום למחשבי הלוח

אני מסכים עם אלו שאומרים שבמתכונת הנוכחית האייפד הוא בן כלאיים יחסית מיותר. אמנם נתוני המכירות שלו אומרים אחרת, אבל האייפד הוא יצור מוגבל שלא באמת יודע לעשות את מה שהיית מצפה ממנו.

מצד שני, אני טוען שהאייפד הוא סה"כ חלק מאותה תוכנית של ללמד את המשתמשים לעבוד בצורה שאפל רוצה שנעבוד. הוא למעשה ניסוי טכנולוגי וחברתי שבודק עד כמה העולם מוכן לוותר על צורת האינטראקציה הנוכחית שלו עם המחשב לטובת זו שאפל חושבת שהיא העתיד.

והניסוי הצליח הרבה מעבר למצופה – הגרסה הבאה של האייפד (למי שפספס את החדשות) תהיה סופסוף לא תלויה בחיבור למחשב, ומצד שני הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה למחשבים תראה על פניה מאד דומה לזו של האייפד.

האייפד מקבל את המקום שלו כמוצר נפרד שהרבה יותר דומה למחשב קטן מאשר לאייפון גדול והוא כבר היום משמש כפלטפורמה שגורמת למשתמשי אייפון לחשוב פעמיים לפני שהם קונים את המחשב הבא שלהם – האם אני באמת צריך מחשב חזק ויקר? אם אני רק גולש ושומע מוזיקה אולי יספיק לי אייפד? ואם כבר מחשב, האם לא כדאי להמשיך בממשק המוכר של האייפון והאייפד ולקנות מק?

פסיכולוגיה בגרוש, אבל אם מסתכלים על המספרים שאפל מציגה – נתח השוק של מחשבי המק עלה ב28% בעוד מכירות המחשבים הכלליות בעולם הצטמצמו באחוז אחד – הפסיכולוגיה הזו כנראה עובדת.

ולבסוף, iCloud

צילום: יח"צ, בנוי בצורה פשוטה להפליא

הענן של אפל לא נשמע חדשני במיוחד, משהו שכל מי שהתקין דרופבוקס או השתמש בגוגל דוקס מרגיש שהוא מכיר ויודע. אבל שוב, כרגיל עם אפל, צריך להסתכל קצת מעבר לברור מאליו.

אפל עם פלטפורמת הענן שלה יורה למספר כיוונים מבטיחים מאד.

קודם כל הכיוונים הברורים: מייל בלתי מוגבל כדי לשמר לקוחות שלא יעברו לגוגל, סנכרון וגיבוי מסמכים כדי שלקוחות לא יצטרכו להשתמש בפתרונות של גוגל, מיקרוסופט, דרופבוקס ואחרים וכו'.

אבל, הם מציגים גם כמה דברים שעשויים לשנות משמעותית את הצורה שבה אנשים עובדים היום, אני אתן דוגמה לשניים מהם:

הראשון – סנכרון מיידי של תמונות מסמכים ומוזיקה. זוכרים שאמרתי שהחומרה עליה אתה עובד כרגע היא חסרת משמעות?

צילמת עם האייפון? התמונה תוך כמה שניות תהיה גם על האייפד וגם על המחשב שלך. כתבת מסמך במחשב? (אתה אפילו לא צריך לשמור אותו, המערכת בדומה לגוגל דוקס תעשה את זה בשבילך) הוא כבר מופיע על האייפד שלך. לא צריך לזכור איפה ביצעת פעולה כלשהי, כל המערכות שאתה עובד עליהן מסונכרנות בצורה מושלמת.

תחשבו על ההשלכות לטווח ארוך – בזמן טיול בחו"ל, באופן מיידי, כל תמונה שאני מצלם יחד עם ההערות שאני כותב עליה תופיע למשפחה שלי על המחשב. בזמן אמיתי. ובעתיד, כאשר הם יוסיפו אפשרויות שיתוף (לא "אם" אלא "כאשר", ברור כל כך שזה השלב הבא), המושג של "לייב בלוגינג" יקבל משמעות שונה לגמרי. כל אחד, גם סבתא שלכם, יוכל בלי ידע או הבנה בסיסית לדווח בזמן אמת מכל מקום על כל דבר. לא אומר שזה דבר טוב, אבל זה עשוי להיות מהפך.

השני – נראה כשינוי סמנטי בלבד אבל למעשה אחד מהחשובים ביותר בכיוון שאפל הולכת אליו – בניגוד לגישה של כל השחקנים האחרים בשוק מי שמסתנכרן מבחינת המשתמש היא לא מערכת הקבצים, מי שמסתנכרן הן האפליקציות עצמן עם המקבילות שלהן על המכשירים האחרים שלך.

כלומר – כתבת מסמך במחשב? הוא לא יופיע באיזשהו מקום על מערכת הקבצים של האייפד אלא יופיע בתוכנה לעריכת מסמכים. צילמת תמונה? כנ"ל, היא תופיע בתוכנה לניהול תמונות.

אפל הבינה שלאדם הפשוט לא אכפת ממערכות קבצים, לא אכפת לו מה נשמר איפה, להיפך, זה רק מסבך אותו וגורם לבעיות של אבדן מידע.

המשתמש הפשוט רוצה לעבוד בצורה המהירה, הנוחה והשקופה ביותר שהוא יכול, והם החליטו לשנות לנו את גישה. לכל סוג של מדיה (או קובץ) יש את התוכנה שמנהלת אותו והיא זו שמנהלת את המקום שבו הוא ישמר ויסתנכרן. המשתמש לא צריך לחשוב פעמיים לפני שהוא עורך תמונה או פותח מסמך ולנסות להבין איפה לעזאזל הוא שמר אותם או לאן הם החליטו להסתנכרן מהמכשירים האחרים שלו, הוא יודע איזו תוכנה פותחת מה ויודע בוודאות ששם ימצא התוכן שלו.

אני מוכן להסתכן ולחזות שתוך שנה-שנתיים, אולי עם גרסה 11 של מערכת ההפעלה אפל תשבור את כל הגבולות בין המכשירים השונים שהם מוכרים.

הלקוח לא יקנה אייפון, אייפד או מחשב, הוא יקנה את המוצר של אפל שמתאים ל"משימה" שצריכה להתבצע עם אותו מכשיר – ניידות, צילום, יכולות פיתוח או גרפיקה, צפיה בסרטים וכד'.

על כל המכשירים תהיה אותה מערכת הפעלה, יהיו יכולות בהתאם לגודלו וחוזקו של המכשיר, אבל צורת העבודה תהיה זהה לגמרי ולמשתמש המעבר יהיה שקוף לחלוטין.

אם אני צודק הולך להיות מעניין פה בשנים הקרובות, ויותר מעניין יהיה לראות איך יתר השחקנים בשוק יגיבו לדבר הזה, מה החברות האחרות מחזיקות בשרוול כדי להתחרות בכזו מערכת סגורה וחזקה.

אז כמו שאמרתי, יהיה מעניין ואני בטוח שעוד רחוק היום בו אפשר יהיה להספיד את אפל.

 

תום ביגלאייזן

תום ביגלאייזן הוא גרפיקאי, איש חוויית משתמש ומפתח אתרים, חולה על טכנולוגיה ציור ובישול.

הגב

54 תגובות על "אל תמהרו להספיד את אפל [דעה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
דני
Guest
תום, עם כל הכבוד למאמר הדעה – פרשת פה את ההיסטוריה של אפל ומעט מאוד ממה שנכתב משקף בצורה טובה את המצב של אפל היום. זה נכון שאפל בנתה אקו-סיסטם רחב היקפים, אבל מנקודת מבטי, האקו-סיסטם שלהם מתבסס ברובו המוחלט על כישורי השיווק של החברה. היתרון היחיד שיש לאפל כחברה על המתחרות שלה, הוא שהיא יכולה לשווק תפוח נגוס להמונים כשלעומתה המתחרות לא יצליחו לשווק גם סלסלת פירות במחיר פחות מהתפוח הנגוס. מבחינת טכנולוגיות ייצור, ככל שהזמן עובר, ככה אפל הופכת פחות חדשנית – פעם בכמה עשורים הם מבריקים עם רעיון ואז עושים את מה שביל גייטס השכיל בזמנו לעשות… Read more »
תום ביגלאייזן
Guest

פספסת את הנקודות החשבות ביותר שכתבתי כאן. חבל.

יהל
Guest

וואללה אחי אני חושב שזה הסתכלות קצת צרה על הסיטואציה… להגיד שאפל זה רק שיווק זה שטות. כמו שתום ענה לך, פיספסת את כל הנקודה!

שחר
Guest

יפה כתבת!

רועי פוברצ'יק
Guest

בכללי, לדעתי, זה מצחיק להספיד חברת טכנולוגיה שמוגדרת (ומוכחת) כחדשנית כל כך.
אם כבר אפשר ללמוד משהו מהפיצ'רים החדשים שיתווספו למערכות ההפעלה והענן, זה שהחברה מסתכלת טוב טוב על איך הלקוחות שלה משתמשים במכשירים שלה ומגיבים בהתאם.
אפל, לעומת חברת אחרות, מבינה שלפעמים לקלוע למטרה זה יותר חשוב מרק להראות נוכחות וחדשנות.
מה שמוביל לכך שכל מערכת / מכשיר חדש שלה מתאים לאנשים כמעט כמו כפפה.

דורון
Guest

אפל איננה חברה חדשנית. סטיב ג'ובס הוא אדם חדשני. כמו כן הוא אדם דיקטטורי שאינו מאפשר לאנשים תחתיו לצמוח. ולכן, בדיוק כפי שהיה כשהועזב מהחברה, כשהוא ימות/ילך לא תשאר חדשנות באפל, וכנראה לא תשאר אפל כיון שהיא בנויה כולה אך ורק על היכולת לחדש.

תום ביגלאייזן
Guest

באמת? מתי בדיוק עבדת באפל כדי לאשש את הדברים שאתה אומר? חברה לא מגיעה לעמדה שולטת בתעשיה עם חדשנות של איש אחד.

דורון
Guest

בפעם הבאה לפני שאתה כותב אולי כדאי שתפתח אני לא יודע … ויקיפדיה. בדוק מעט את ההסטוריה של אפל. עם ג'ובס, בלי ג'ובס.

זהר ארד
Guest
תום. אחלה סקירה, בעיקר עם שימת הדגש על מלחמות הפלטפורמה המיותרות כפתיח. אני חושב שחשוב לבחון את המצב דרך משקפיים פחות טכנולוגיות (@דני) – אפל היא לא חברת טכנולוגיה (בניגוד לגוגל למשל) אלא חברה למוצרי צריכה דיגיטליים. צרכני אפל מכירים את הדפוס בו החומרה של מוצרים חדשים בגרסאות ראשונות היא חלשה יחסית מכיוון שהדגש של אפל הוא על יצירת פלטפורמות חדשות ולא חומרה חדשה. במובן זה, היכולת של אפל ליצור אקו-סיסטם על-בסיס הפלטפורמות שלה היא מה שמבדל אותה מהמתחרות ומאפשר לה לשווק (בהצלחה יתרה) את מוצריה. במילים אחרות, אפל משווקת ומוכרת חוויה ולא טכנולוגיה, וכל עוד היא תוכל לחדש וליצור… Read more »
איציק
Guest

נהנתי לקרוא, כתבה מצויינת.

שלומי אסף
Guest

תום, מלחמת הפלטפורמות החלה באפל. או יותר נכון בסטיב ג'ובס. הוא זה שהנחיל ללקוחותיו את הגישה המתנשאת, ובזכותו ובזכות נושאי לפידיו צצות להן כתבות כאלו (ynet) היורות ישירות לכיוון אפל.

Free
Guest
ציטוט מתוך הכתבה: — אפל הבינה שלאדם הפשוט לא אכפת ממערכות קבצים, לא אכפת לו מה נשמר איפה, להיפך, זה רק מסבך אותו וגורם לבעיות של אבדן מידע. — זה משפט המפתח של כל הכתבה הזאת ויותר מזה, זאת האידיאולוגיה שמובילה את החברה הקפיטליסטית-חזירית בשם "אפל". החברה הזאת מייצגת את כל מה שרע בעולם המודרני, עידוד הטמטום ואחיזת העיניים של האנשים בעולם, הם לא רוצים ואף מאויימים מעצם מהרעיון שהצרכנים שלהם יפעילו את המוח ויבססו את קבלת ההחלטות שלהם על עובדות ושיקולים מבוססים ולא על שיווק אגרסיבי ומכירת חלומות בהקיץ. "אפל" תקבע בשבילך מה טוב לך, מהם הצרכים שלך, מה… Read more »
שולה
Guest
אתה גם מבין בדיוק איך עובד המיקרו שלך ובונה אותו עצמאית כל פעם שאתה רוצה לחמם פיצה? אתה משתמש בכל התוכניות של מכונת הכביסה שלך? מבין את ההבדלים הדקים ביניהן? מי אמר שמחשב חייב להיות מסובך יותר? אני מסכימה שהדרך של אפל לא מתאימה לכל המשתמשים וטוב שיש אפשרויות נוספות וצריכות להיות אפשרויות נוספות ואלטרנטיבות. אבל רוב האנשים רוצים מחשב שיעבוד כמו המקרר: פותחים – נדלק אור – מוציאים משהו – אוכלים. יש לי שכן פולני שהמקרר שלו לא מדליק את האור לבד, כדי לחסוך בחשמל, הוא אוהב לבחור לבד. אז הוא פותח – אם חושך, מדליק את האור –… Read more »
Free Will
Guest
ציטוט מתוך הכתבה: — אפל הבינה שלאדם הפשוט לא אכפת ממערכות קבצים, לא אכפת לו מה נשמר איפה, להיפך, זה רק מסבך אותו וגורם לבעיות של אבדן מידע. — זה משפט המפתח של כל הכתבה הזאת ויותר מזה, זאת האידיאולוגיה שמובילה את החברה הקפיטליסטית-חזירית בשם "אפל". החברה הזאת מייצגת את כל מה שרע בעולם המודרני, עידוד הטמטום ואחיזת העיניים של האנשים בעולם, הם לא רוצים ואף מאויימים מעצם מהרעיון שהצרכנים שלהם יפעילו את המוח ויבססו את קבלת ההחלטות שלהם על עובדות ושיקולים מבוססים ולא על שיווק אגרסיבי ומכירת חלומות בהקיץ. "אפל" תקבע בשבילך מה טוב לך, מהם הצרכים שלך, מה… Read more »
יעקב דויודב
Guest

תום , אני מסכים אייתך עם כל מילה ומילה שנכתבה כאן,יתר על כן אני משער בדיוק כמוך שאפל תשאר בטופ של הטכנולגיה ותפתיע את כולנו.

ניר
Guest
גילוי נאות אני לא סובל את אפל אני רק רציתי לעלות נקודה מסויימת אפל אולי נחשבת חנות המחשבים הגדולה בעולם אבל אם תקח את חנויות הפיסי מהר מאוד תוכל לעבור את אפל, אני לא חושב שניתן להשוות אפל לדל נגיד או לגוגל אני לא מספיד את אפל אבל נתונים פשוטים כרגע, רוב הפיתוח או לא למחשבי מק אפילו לא מתקרב לכך אם כל הצמיחה של אפל אין לה ממש שליטה בשוק אולי בטבאלטים אבל גם זה לא יחזיק מעמד מול אנדרואיד למשל זה בהחלט עניין של זמן הירידה הדרמטית של אפל אבל ימים יגידו. עוד גילוי נאות לא הספקתי לסיים… Read more »
ניר
Guest
גילוי נאות אני לא סובל את אפל אני רק רציתי לעלות נקודה מסויימת אפל אולי נחשבת חנות המחשבים הגדולה בעולם אבל אם תקח את חנויות הפיסי מהר מאוד תוכל לעבור את אפל, אני לא חושב שניתן להשוות אפל לדל נגיד או לגוגל אני לא מספיד את אפל אבל נתונים פשוטים כרגע, רוב הפיתוח או לא למחשבי מק אפילו לא מתקרב לכך אם כל הצמיחה של אפל אין לה ממש שליטה בשוק אולי בטבאלטים אבל גם זה לא יחזיק מעמד מול אנדרואיד למשל זה בהחלט עניין של זמן הירידה הדרמטית של אפל אבל ימים יגידו. עוד גילוי נאות לא הספקתי לסיים… Read more »
אייל
Guest
כתבה מצוינת אבל אני לא מסכים עם הדעה שלך; אני חושב שכולם ממהרים פה – מצד אחד ממהרים להכריז שסופה של אפל קרב ובא – שזהו קשקוש שהיה עדיף לשמור בצורת מחשבה ולא לכתוב בפומבי, אך מצד שני גם ממהרים לקבוע שאפל תמשיך להיות המובילה בעולם – "ותמשיך לעשות זאת באלגנטיות אופיינית עוד שנים קדימה" (ציטוט מהכתבה) – אפל לא הולכת לאף מקום , היא ממש לא תיעלם אבל לדעתי היא גם לא תשמור על ההובלה לעד, האקו סיסטם שאפל בנתה יאפשר לה המשכיות ודאית אבל לא שליטה והובלה בשוק בכלל – עם כל הכבוד לאפל, היא לא החברה החדשנית… Read more »
אייל
Guest
תוספת קטנה לגבי השנה הנוכחית – עד כה השינויים שאפל הכריזה עליהם הם בהחלט חלשים, ענן שאיחר להגיע (למרות שיכול להיות ויוביל במהרה מאחר והם היחידים שקרובים לפתרון זכויות היוצרים), שינויי תוכנה שנופחו מעל לכל פרופורציה – לדברי אפל ה ios5 הוא עדכון הגרסה הנרחב ביותר.. אולי נרחב ביותר אבל לדעתי לא הטוב ביותר מבחינת משקל הפיצ'רים, ואחרון חביב os lion תעצרו רגע ותסתכלו על היכולות והשינויים במערכת הפעלה הזו, אפשר לקרוא לה יותר טלאי מאשר שדרוג או מערכת הפעלה חדשה, השינויים באמת מאוד מאוד קטנים וגם רשימת השינויים עצמה קטנה – פה אפל נכשלה לגמרי (המחיר שאפל תגבה עבור… Read more »
תום ביגלאייזן
Guest
אייל תודה על התגובה העניינית מה שאתה כותב לא סותר את הנקודות שהעלתי – יש סיכוי לא רע שחברה אחרת תצליח להציג פתרונות שיורידו את אפל מההובלה הנוכחית שלה, אבל עד שזה יקרה אפל מצליחה שוב ושוב להפוך כל דבר שהיא נוגעת בו לזהב וזה דבר שנובע מהרבה יותר מסתם שיווק טוב, זו עובדה בשטח שיותר ויותר אנשים (ואני בינהם) מגיעים למסקנה שבהשוואה לפתרונת האחרים בשוק אפל מציגים את הפתרונות שהכי מתאימים לצרכים שלהם, גם אם במחיר של הגבלת הגמישות בתחומים אחרים. לגבי Lion, אני חושב שאתה פשוט לא רואה את התמונה המלאה – משום מה יש ציפיה שכל עדכון… Read more »
שלומי
Guest
לאפל מחכות שנים קשות. החברה הצליחה לשנות את התצורה במספר קטגוריות חומרה. בתחום התוכנה, עם כל הכבוד לאנליסטים ולתפוחיסטים, תוכנות אפל (בדגש על מערכות הפעלה) הן עדיין חלק זניח מהשוק העולמי. אנשים קונים מקבוק ומתקינים עליו ווינדוס. למה? כי הם מעדיפים מערכת הפעלה שהם יודעים לאכול. בשנים האחרונות, היתרון של אפל היה בפורם פקטור. מאחורי אותו קו עומדים שני גורמים: מעצב גאון ומדיניות שיווק דורסנית. מדיניות השיווק מקטינה חד משמעתי את השוק הפוטנציאלי של החברה: במקום לקנות אייפון אחד במחיר איקס דולר, בשווקים מודעים יותר (אירופה, יפן ואחרים) מעדיפים לקנות אנדרואיד במחיר חצי איקס דולר עבור חוויית שימוש דומה והיצע… Read more »
תום ביגלאייזן
Guest
אחלה ניתוח שלומי. המשתנה הלא וודאי שנמצא במה שכתבת על השיא של אפל הוא שגם באפל קוראים את מה שהאנליסטים כותבים ולאפל יש מספיק כסף ומספיק זמן כדי למצוא את הדרך לעקוף את התחזיות האלה, זו תחרות וההסטוריה מראה שלאפל יש את הרצון והיכולת לנצח בה (זה לא אומר שלא יהיה לה קשה, אבל היכולת קיימת). חוץ מזה, כמו שכתבתי אני מאמין שהחומרה (מה שאתה קורא לו פורם פקטור) הופכת לזניחה. היא חייבת להשאר עדכנית וחייבת להיות קלה לשימוש ויפה לפחות כמו של האחרים, אבל השינויים מדור לדור מצטמצמים ולא כל כך קשה לחברה בסדר גודל של אפל להשאר באיזור… Read more »
Yoav
Guest

קודם כל אני יותר מסכים איתך לעומת הכתבה הבאמת רדודה בוויינט :)
אין אף חברה שתשלוט לנצח (יבמ, מיקרוסופט ועכשיו אפל וגוגל רבות). לדעתי זה מזכיר יותר את המלחמה בין מיקרוסופט-אינטל לאפל באמצע שנות השמונים גם אז הייתה לאפל מוצר שלם ואפילו טוב יותר אבל המאסה של מכירות תואמי היבמ העבירה את השליטה למיקרוסופט.

בקיצור – אנחנו המרוויחים הגדולים מתחרות בין חברות גדולות שמצעידות את היכולות קדימה ואת המחיר למטה ולא תמיד קידמה וחדשנות מעידים על חוזקה של החברה

שלומי
Guest
תום, אני חושש שלא הבנת את כוונתי. פורם פקטור הוא תצורת המכשיר. החומרה היא רק חלק מהותי ממנה. הפורם פקטור האחרון שהפציע לשוק המחשוב היה הסלייט – מחשב בתצורת לוח מלא. לא הייתי קורא לתצורה זו "זניחה". החומרה אמנם נהיית פחות רלוונטית עבור המשתמש הפשוט עם מעבר של יותר ויותר תוכנות ושירותים לרשת. מצד שני, מעבד CORE עולה יותר ממעבד אטום שעולה יותר ממעבד ARM שעולה יותר ממעבדים פשוטים יותר. למה אנחנו לא פוגשים אותם? משום שאין בכוחם להניע את האפליקציות ומערכות ההפעלה שבפלטפורמות הניידות של ימינו. עדיין. החומרה פחות משפיעה על הביצועים מבעבר, אבל היא ועוד איך משפיעה על… Read more »
תום ביגלאייזן
Guest
אוקי, צודק, לא הבנתי אותך. במקרה הזה אם אפל לא יצליחו להתאים את עצמם לטווח הארוך הניתוח שלך עלול מבחינתם להתגשם. רק דבר אחד: כמשתמש ברמה של "פאוור יוזר" בכל מערכות ההפעלה אני נוטה לא להסכים איתך שאפל לא מתאימה את עצמה אל המשתמשים. אמנם היא מתנהלת בנוקשות הרבה יותר גדולה משל האחרים ולפעמים מגיבה למגמות ולחוסר שביעות רצון של משתמשים יותר לאט מאחרים אבל אני כבר כמעט 8 שנים מוצא את עצמי תמיד חוזר לעבוד על מכשירים של אפל ונרגע אחרי אינספור תסכולים מהפלטפורמות האחרות, ברוב המקרים בשבילי מק או אייפון הם פשוט ה"Best tool for the job" המערכת… Read more »
BG
Guest
ונפתח במספרים – אפל " היא עדיין המובילה במכירת סמארטפונים" – אז זהו שלא. בשנת 2010 נתק השוק של מכירות האייפון בארה"ב היה 26% ובשל מכשירי האנרואיד (של כל היצרנים) עלה ל-36%. אותה מגמה היתה גם באנגליה וגרמניה. בישראל הכל קורה לאט יותר, אבל גם לכאן זה יגיע. החודש פורסם לדוגמא שסמסונג מכרו רק בדרום קוריאה בחודש אחד מיליון מכשרי סמסונג גאלקסי אס 2, יותר מפי 20 ממכירות האייפון… לאפל קורה היום מה שקרה להם בתחיל שנות ה-80 עם האפל 2, ממוביל שוק הם הפכו לחברת נישה, בגלל רצונם לשלוט גם בחומרה וגם בתוכנה. לפני 3 שנים האייפון שלט בשוק,… Read more »
תום ביגלאייזן
Guest

סלח לי, אבל – בולשיט.
לפני 3 שנים האייפון היה היחיד בנישה שלו ולפני שנה האייפוד היה היחיד בנישה שלו.
ברור שכשיכנסו שחקנים חדשים לשוק האחוז הזה יצנח. אנשים עדיין חיים בעולם המיקרוסופטי שבו הגיוני שלחברה אחת יהיו יותר מ-90 אחוזים מהשוק. זה לא ריאלי, לא הגיוני ולא בריא לצרכן וליצרן ולשמחת כולנו זה לא קורה. אפל לעולם לא ישלטו בכזה אחוז גדול של השוק, ולו רק בגלל ש"כולם" הם לא קהל היעד של החומרה שלהם.

יניב פרסלר
Guest

תום, כתבה מעולה.
יש רק דבר אחד להוסיף:
חברה שתפסיק לחדש ותסתמך על ההיסטוריה כנראה שתעלם.
מה יהיה בעתיד?
ובכן אני לא נביא…הזמן יגיד.

אייל
Guest

תום תודה על התגובות – זה לא מובן מאליו , כל הכבוד על ההתיחסות האישית לתגובות, יכול להיות שאתה צודק ובאמת לא ראיתי את התמונה השלמה- יכול להיות שציפיתי שלא בצדק למהפך בכל גרסה חדשה, אתה צודק שכנראה ראיתי את זה קצת שחור לבן, למרות שעדיין אני חושב שבשביל מערכת הפעלה חדשה לגמרי ולא חבילת שירות הפיצ'רים מעטים מידיי- אבל זה לטעמי ויכול להיות שאני טועה.

כיף לקרוא את הכתבות שלך ואת התגובות שלך, אחלה כתבה ותגובות – נותן חומר איכותי למחשבה.

שלומי
Guest
לפי ה-BIO שלך כאן באתר, יש לך רקע מקצועי של גרפיקה. מתוך כך, טבעי שהמק יהיה עבורך סביבת עבודה נוחה ומתאימה. גם לי יש רקע בתחום, והאיימקים עליהם עבדתי באמת סיפקו את הסחורה בצורה טובה מהאלטרנטיבות. עם זאת, המיתוג של אפל חייב אותי לשלם הרבה מאוד עבור המחשבים הללו. בתור צרכן נבון, אני לא מוכן לשלם יותר עבור כלי עבודה, שנותן לי מענה דומה למתחרים, רק בגלל מיתוג ומערכת הפעלה שתואמת יותר את משימות השגרה שלי בעבודה. יש הרבה אנשים שזה לא מפריע להם – בעיקר כאלו שביצועיהם בעבודה תלויים בצורה מהותית בפלטפורמה עליה יבצעו אותה; מעצב גרפי שקפא לו… Read more »
גפן מלכי
Guest

יש בעיה לגבי APPLE, הם מההתחלה שמו כל מה שאפשר במוצרים שלהם ולא השאירו מה לשים בזה שאחריו וככה נוצר מצב שכל האחרים מתקדמים יותר ויותר אבל במציאות אפל היא הכי טכנולוגית והיא הראשונה שבאמת יצרה טלפון שאפשר לקרוא לו סמארטפון! YNET ידועים בתור חדשות הטכנולוגיה למטומטמים (אם תסתכלו על המדריכים תראו שמי שכותב אותם אפילו לא מבין מהחיים שלו) אז אני לא ממש קורא ומחכה לכתבה בנושא פה… אפל יודעים ליצור מוצרים בנושאים שונים אבל שמים הכל במוצר הראשון ככה שבאחרים לא נשאר יותר מדי לשנות חוץ מעיצוב…

חן
Guest
אחלה כתבה! אחלה תגובות ואחלה דיון! נחמד לראות שעוד יש טוקבקים בסגנון הזה ולא בסגנון של ווינט למינהם! האמת שאני מסכים עם תום. בעוד אנשים "שמבינים" במחשבים ימשיכו לקנות חומרה טובה ולהתקדם בהתאם לשימוש שלהם (שלרוב דורש שיפור חומרתי בהתאם לקצב ההתפתחות של השוק) אנשים כמו ההורים שלי או אישתי שהדבר המסובך ביותר שהם עושים במחשב שלהם הוא קראית מייל או כתיבת מסמך קצר יעדיפו את הסביבה שאפל יצרה. להגיד את האמת.. אני מעדיף שהם יעבדו בסביבה של אפל. חוסך הרבה שאלות הרבה טירטורים הרבה הסברים והרבה כאב ראש. נכון שבראייה מפוכחת "וקרה" לא שווה להשקיע על מוצר פרימיום שעוד… Read more »
שגיא מימון
Guest
אז ככה, במילה אחת, ווואווו. תום, כאחד שעוקב אחרי אפל משנת 2008 אני חושב שלא קראתי מימי פוסט כל כך מדויק ושרואה בצורה רחבה ועמוקה את השינוי שאפל עוברת, ומעבירה ביחד אייתה את העולם כולו (ואני מתכוון לעולם..לא רק לעולם הטכנולוגי) אכן כפי שפתחת, אין דבר יותר מעצבן מלקרוא כתבה של כתב שבא ממקום מטופש של:"אני שונא/אוהב את אפל/גוגל/לינוקס/מיקרוסופט". שהרי לכל אחת יש את הערך האינדיבידואלי שלה, לדוגמא אני כסטודנט וכיזם משתמש במחשב שמריץ windows בגלל תוכנות ייעודיות כמו אופיס (שיש לתת למיקרוסופט ישראל קרדיט עצום על זה שהרימו את הכפפה, וכשהיה כאן שממה טכנולוגית באו ועשו לוקליזציה לתוכנות שלהם… Read more »
שלומי
Guest
אהלן חן. אני סבור שאתה קצת מתבלבל: מי שתלוי במכשיר לעבודתו, ישאף לבחור בזה שהכי מתאים, ויהיה מוכן לשלם מחיר גבוה. מי שמעבד תמונה, עורך וידאו או מעצב מרחב למחייתו צריך מחשב של אפל. אבל המשתמש הפשוט יעדיף את הסביבה שהוא מכיר, ולא "סביבה פשוטה יותר שהבאנו מאמריקה". תפוצת מערכת ההפעלה של אפל היא ההוכחה לכך. למרות הצמיחה, המשתמש הפשוט מעדיף לשלם פחות ולקבל מחשב שהוא מכיר. וזה מה שחוסך שאלות/טרטורים וכ"ו: השימוש במכשיר שעליו גדלת, בגירסה עדכנית. שום מכשיר פרימיום "לא יהיה שווה" בתוך שנה. אפילו פחות; אפל מוציאה דגם חדש בסדרת מוצרים פעם בשנה לערך, המתחרות – פעמיים… Read more »
תום ביגלאייזן
Guest
יש הרבה עובדות נכונות בתגובה שלך, אבל אתה מפספס כמה אחרות. קודם כל, לגבי גניבת האפליקציה – אולי אפל גנבו, ואולי מפתח בודד באפל גנב, ואולי אף אחד לא גנב והבחור הוא טרול פטנטים מניאק, אף אחד לא ידע עד שהעניין לא יתברר. חף מפשע עד שהוכחה אשמתו, מכיר? דבר שני לגבי קהל היעד – אני אמנם גרפיקאי וזו היתה הסיבה הראשונה בגללה עברתי מלינוקס למק (את מיקרוסופט נטשתי לפני שנים אחרי שהפסדתי די הרבה כסף כעצמאי על קריסות של המערכת ואיחורים בפרוייקטים) אבל המקצוע העיקרי שלי הוא מפתח פרונט-אנד ולמרבה ההפתעה גיליתי שכסביבת הפיתוח במק יותר נוחה מבלינוקס. ואם… Read more »
ערן שיר
Guest

תום, דברים מדוייקים בהחלט. קרינגלי כתב פוסט שלוקח את מה שאתה מתאר אפילו קצת יותר קדימה:
http://www.cringely.com/2011/06/iclouds-real-purpose-is-to-kill-windows/

תום ביגלאייזן
Guest

מצויין!

Doron Adler
Guest
כתבה נפלאה, כמה נקודות: 1. ניתן לייחס חלק מהגידול במכירות של מחשבי אפל ברצון של חברות ומפתחים פרטיים לספק פתרונות עבור המכשירים הניידים. אני לא יודע איזה חלק מהגדילה זה ייצר, אבל מאנקדוטה אישית – אני מכיר 4 חברות שונות שהקימו קבוצות לצורך פיתוח עבור ה iDEvices השונים שלא היה להן אף מחשב של אפל לפני כן. 2. במאמר בויינט הכותב הציג את החוסר בטכנולוגיית פלאש כחיסרון. הוא כנראה לא ידע שספציפית ווינט היה גוזל כ 70% מה CPU רק לטובת הבאנרים במק-בוק ב 2008. התמיכה של אדובי פלאש באפל היתה אז כל כך גרועה, זה השתפר רק כשאדובי הבינה… Read more »
רמי
Guest

חתיכת מאמר! כתיבה יפה ונקודת מבט מעניינת. אני אשתדל לעקוב אחרי הפרסומים שלך מעכשיו.

דרופל מן
Guest

תומביגל, אחלה כתבה.

לגבי חלק מהתגובות פה (בכמות מזכירות כתבות פוליטיות בוויינט דווקא ולא כתובת מחשבים) – למעשה אפשר להסכים בשמונים אחוזים ש:
1. אם אפל תישאר היכן שהיא, היא עלולה להישאר מאחור.
2. לא ניתן לדעת האם היא תישאר היכן שהיא.
מסקנה: לא ניתן לדעת האם אפל תישאר מאחור.

אמיר סימן טוב
מכללת קוד פתוח

shob
Guest

להיות מכור לאפל זה משול לנתין במשטר דקטטורי כאשר הדיקטטור הוא סטיב ג'ובס.
הוא יגיד א' וכל המכורים יענענו בראשם לחיוב ויוסיפו את כמה דולרים לכיסו.
מה שאפל עושה לא הייתם מוכנים לקבל אם היתה עושה זאת מיקרוסופט שלרובכם זה השטן הגדול.
דברתם על חדשנות ,אז כמובן שאפל לא המציאה את נגן ה-MP3 ולא את הטלפון מגע ואני בטוח שגם לא את המולטיטאצ' שמין הסתם פותח לטכנולוגיות של NASA או טכנולוגיות רפואיות .
אז בפעם הבאה שתרצו להוציא סכום נכבד מכסכם תחשבו אם מותר לכם לעשות בחתיכת משקולת הזאת מה שאתם רוצים או מה שסטיב החליט בשבילכם.

חן
Guest
היי תום. קראתי גם את המאמר בווינט לפני כמה ימים ואפילו שהוא העלה כמה נקודות נכונות, הוא מפספס כמו שאמרת את הנקודה הגדולה. אל תבין אותי לא נכון. אני לא אוהב את המערכות הסגורות של אפל. אני גם לא אוהב לא לדעת איפה הקבצים שלי במערך הקבצים נשמרים. אני גם בחיים לא אקנה אייפד. אבל אחרי שנפל לי האסימון לפני כמה חודשים הבנתי שאפל לא רוצה שאני, המשתמש הכבד והסקרן והמתוחכם, יקנה אייפד. לפחות לא עכשיו. אני עדיין לא מוכן. עם זאת אני לאט לאט מתחיל להבין ולהתרגל לרעיון שהעתיד הוא בטאבלטים ולא בלפטופ מסורבל. אז אחרי מאבק והתמרדות בסוף… Read more »
איתי בבניק
Guest

תום- דעה מעניינת ביותר. אהבתי במיוחד את הניתוח שלך לגבי אופן 'קשירת הלקוח' של אפל והשתכנעתי לחלוטין.

שלום
Guest
אם יורשה לי להסיט כאחרון הפוליטיקאים את נושא הדיון, אני מרגיש שהכתבה מפספסת את הפער העצום שעומד בין הגישה הג'ובסית לחברות האחרות. השנאה שלי לאפל, לא נובעת מנאמנות עיוורת לגוגל ובוודאי לא למייקרוסופט. האכזבה שאני מרגיש לנוכח קריאות ההתרגשות ומועל היד הפזורים לרוחב הטקסט הניצב מעליי לא מגיעים מיהירות טכנולוגית. אני לא תופס את עצמי כסופר-יוזר או חובב גאדג'טים מושבע. אני מאמין ברעיון. אני מאמין שקוד פתוח הוא אידיאולוגיה ולא רק כלי. שחברה המייצרת יחד את המוצרים התרבותיים-טכנולוגיים-קהילתיים שהיא משתמשת בהם – היא חברה בריאה יותר. שמפתחים המשקיעים זמן פנוי זה לצד זה בבריאת מצרכים עתידניים הממוענים לפלחי השוק הספציפיים… Read more »
אבי
Guest

הWebKit עליו מבוסס דפדפן הכרום של גוגל ואנדרואיד הוא פרוייקט קוד פתוח של אפל.
אשמח אם תפנה אותי לקוד המקור לHoneyComb (רמז: לא תמצא, גוגל סגרה את הקוד).
העליבות של האפליקציות באנדרואיד (מבחינת ניצולת מעבד גראפי וכח עיבוד) מצביע שכלי הפיתוח של iOs פתוחים יותר משל אנדרואיד. אבל העיקר, תמשיך לדבר בסיסמאות: גוגל פתוח, אפל סגור.

ועצה לחיים, כשאתה בוחן חברה בורסאית, תבחן את המוצר והלקוחות.
אפל: מוצר = מכשירי טכנולוגיה. לקוחות = משתמשי המוצר.
גוגל: לקוחות = מפרסמים. מוצר = משתמשי גוגל.

אבי
Guest
יופי של פוסט תום. לפעמים נדמה לי שynet שמה את הכתבות האלה כדי לספור טוקבקים. הבעיה היא ברמה העלובה של כתבי הטכנולוגיה שכותבים כמו טוקבקיסט מצוי. למשל גישת הענן של אפל, שמבוססת על אפליציות במכשיר עצמו כשהענן רק מסכרן את הקבצים שונה לחלוטין מהגישה של גוגל (אפליקציות ענן ). אני לא יודע איזו גישה תנצח, אבל זוהי ללא ספק גישה חדשנית שיש לתת עליה את הדעת. ואת זה כתב ראוי היה מציין. כמו שכתבת, התחלת ביטול מערכת הקבצים כפי שאנחנו מכירים (באמת, מה המשמעות של מיקום קובץ , אם הוא נמצא בכל מקום בכל מכשיר?) היא גישה מהפכנית. שוב, אולי… Read more »
שלום
Guest
אבי, – לא זכור לי שטענתי שאפל הם השטן. התרומה העצומה של ה- webkit לעולם הדפדפנים הינה ברוכה ובלתי ניתנת לערעור (על אף שחידושיו העיקריים של הכרום מקורם בפיתוחים העצמאיים של גוגל כגון תהליכי ה- multi-process עבור כל טאב). עדיין לא ברור לי איך הפרויקט המוצלח ההוא מתקשר לדיון הנוכחי? האם הדבר מכשיר את כל הבריונות התאגידית של אפל באשר היא? – ההחלטה העסקית של גוגל לדחות (!) את שחרור הקוד הפתוח של HoneyComb נתונה במחלוקת ובוודאי לא גורמת להרגשה נוחה לחסידי הקוד הפתוח. עם זאת, לאור כך שזו אינה החלטה סופית ולנוכח העובדה המתבררת על היות ה- HoneyComb כפי… Read more »
שלום
Guest
ועוד כמה מילים: – גישת הענן של אפל אכן מסקרנת, ואין ספק שאנחנו הולכים לקראת כיוונים מעניינים טכנולוגית בעתיד. – לא הייתי ממהר כל כך להספיד את מערכת הקבצים המוכרת שבין שאר יתרונותיה היא מאפשרת קיום לשוק חופשי בו מפתחים יכולים לקדם פיתוח של קידוד MP3 לצד FLAC. תחרות בריאה. החיבה המשונה של אפל וחובביה לכל מה שמריח מונופול מטרידה קצת. אני לחלוטין בעד מערכות נגישות גם עבור אחרון הטכנופובים, אבל לא במחיר של ויתור על מרחב האפשרויות שהצלחנו להשיג עד כה. – לא רוצה להיכנס למודל התשלום למפתחים. יש הרבה צדק בגישה של אפל אבל המחיר הוא שוב שתלטנות… Read more »
אבי
Guest
תודה שלום, אני רואה שמתפתח דיון ער וענייני שלא נופל לקלישאות של מערכת פתוחה מול סגורה שלצערי אצל רוב המשתמשים הישראלי הוא שם קוד להאם אני יכול לשים את המוזיקה והאפליקציות הגנובים שלי על המכשיר. למרות שאי אפשר להאשים אותם, קניית מוסיקה בארץ (שלא לדבר על ספרים) היא למעשה בלתי אפשרית. יש לי כמה השגות לגבי הטענות שלך. אולי אני לא מכיר את העניין מספיק טוב, אבל מיקרוסופט לא שואלת את ספקי החומרה כשהיא מוציאה עדכון למערכת ההפעלה. מה שאתה אומר שהחברות הגדולות פועלות בניגוד לאינטרס של הלקוחות שלהן ע"י נעילה, (אולי כי הן כבר עסוקות בלמכור את הדגם החדש)… Read more »
SGS
Guest

OFFTOPIC קטן: אני ממליץ בחום לכולם לצפות בפרק 1 עונה 15 של סאות'פארק.
הם כרגיל הלכו עם הציניות שלב אחד קדימה, אבל באיזשהו מקום הם צודקים… :)

חי
Guest
מעניין אותי באמת מאיפה אתם מביאים כאלה גולשים .. בורות טיפשות חוסר הבנה מצד אחד ומצד שני דיבור מרובה על נושאים שהם לא מבינים בהם כנראה אז הנה המיטב של התגובות מהגולשים המתורבתים משו של האתר (וכן אני גולש האתר ויאמר לזכותכם שיש לכם כמה בודדים נורמלים פה כמו כותב הכתבה למשל)…התרבות של שנאת אפל פה שולטת אז שימו לב: " החברה הזאת מייצגת את כל מה שרע בעולם המודרני, עידוד הטמטום ואחיזת העיניים של האנשים בעולם " התביישתי להמשיך ולחזור על טענות אוויליות של כמה אנשים פה שמהווים את הרוב לצערי… לעומת זאת הנה כמה תגובות שבגאווה שמתי הנה… Read more »
חי
Guest

חסר שם לפני המשפט:
ידועים בתור חדשות טכנולוגיות למטומטמים
את המילה ynet
מצטער בטעות…

r z
Guest
בתור פאנבוי של אנדרואיד, אני חייב להגיד, שכן, אני מאד לא אוהב את אפל. אני כן חושב שהאייפון הוא מוצר מעולה, שמאקהוא מחשב מגניב ובעצם כל מוצר של אפל הוא פאר הטכנולוגיה. יצא לי לשוחח עם מהנדס של אפל מקופרטינו ושטחתי בפניו שמוצרי החברה הם בסהכ צעצועים מעוצבים יקרים וחסרי כח אמיתי. הוא הוכיח שאני טועה. אפשר לעשות איתם הכל. אבל… יש כאן אבל גדול. בתור פאואר יוזר (כמו שמישהו הגדיר את עצמו), השימוש בכל המוצרים הללו, למי שרגיל לשליטה ומהירות, הוא פשוט מתסכל. המאק מנסה להיות כל כך ידידותי שפעולה שלוקחת שנייה בחלונות או לינוקס, נורא איטית במאק. (למשל,… Read more »
רון
Guest

תום שלום,
אני מעוניין רק להעיר שזה ממש לא תקין להטעות ציבור קוראים בבלוג כל-כך איכותי,
אפל היא ממש אבל ממש לא חברת המחשבים הגדולה בעולם היא מקום שישי בנפח מכירות מחשבים בארצות הברית ולא בטופ טן בעולם, אלא עם כוללים בנתוני המכירות שלהם את האייפד (לא מחשב) ואת האייפון (לא מחשב בהחלט) אנא תקן את עצמך.
רון

wpDiscuz

תגיות לכתבה: