אירוע ההכרזה של אפל הערב – כל מה שצריך לדעת

לא רק אייפונים חדשים, אירוע ההכרזה של אפל צפוי לכלול הערב גל של הכרזות משמעותיות. כל הפרטים רגע לפני פתיחת אחד האירועים הגדולים ביותר של אפל

apple event

הערב בשעה 20:00 שעון ישראל תקיים אפל את אחד האירועים הגדולים בתולודותיה, הן מבחינת היקף המוזמנים והן מבחינת סידורי ההפקה. לשם כך נדדה ענקית הטכנולוגיה מאולם מוסקוני ווסט החביב עליה בסן פרנסיסקו לאודיטוריום ביל גראהם (Bill Graham Civic Auditorium) הנחשב לאחד מאולמות הכנסים הגדולים בקליפורניה ויכול להכיל עד 7,000 משתתפים.

זוהי השנה החמישית ברציפות בה אפל חושפת את ליין האייפונים החדש שלה באירוע חגיגי שמקיימת בספטמבר ועל כן, אם יש משהו אחד שמובטח שם, הוא ללא ספק הצגת האייפון 6S והאייפון 6S פלוס. עם זאת, נראה שהשנה אפל הולכת לנצל את הבמה במטרה לחשוף מוצרים נוספים ומכאן העניין הרב סביב האירוע.

ואולם, אם בשנים עברו אירועי ההכרזה של אפל נועדו בראש ובראשונה לעיתונאים שנקראו לסקר את ההכרזות והמוצרים החדשים ולספר עליהם לכולם, הפעם היא כבר חותכת את התיווך ומעוניינת לפנות באופן ישיר לקהל חובב הטכנולוגיה שיוכל לצפות באירוע בשידור חי מאתר החברה.

החל מהשעה 20:00 תזרים אפל את אירוע ההכרזה שלה בשידור חי בלינק הבא, והפעם ניתן יהיה לצפות בו אפילו באמצעות מחשבי PC ולא רק באמצעות מכשירי iOS ו-OS X בהמשך למדיניות שאימצה באירוע האחרון שקיימה.

ליין אייפונים חדש

iphone

האירוע הערב צפוי להתמקד בראש ובראשונה בליין האייפונים החדש. אם לשפוט על פי מדיניות החברה לאורך השנים ושורה של הדלפות שמגיעות ממקורות הנחשבים אמינים, אנחנו לא צפויים לשינויים מרחיקי לכת השנה. אפל צפויה להותיר את העיצוב של האייפון כפי שהוא, אך להפוך אותו לעבה מעט יותר בשל טכנולוגיית ה-Force Touch אותה תייבא מהמקבוק החדש עם שדרוג קל. אותה טכנולוגיה תאפשר להוסיף רובד נוסף למסך המכשיר שיתרגם מעתה לא רק מגע, אלא גם את עוצמת המגע או הלחיצות על המסך.

שינוי נוסף שצפויה אפל לייבא מאחד ממכשיריה החדשים הוא שימוש באלומיניום משופר, כזה שהופיע כבר ב-Apple Watch וחזק ב-60% מזה המצוי באייפון הנוכחי. בכך מעוניינת אפל להעניק מענה לביקורת הרבה שנשמעה כלפי מכשירי האייפון 6 פלוס שהתעקמו ולגרום למכשיר להיות עמיד יותר בפני כיפוף.

האייפון 6S וה-6S פלוס צפויים לזכות גם לשדרוג במעבד ובזיכרון הפנימי וגם במצלמת המכשיר שנחשבת לאחת הירודות כרגע ביחס למכשירים שהושקו בחודשים האחרונים על ידי המתחרות. עם זאת, מי שקיווה כי אפל תבטל את תצורת ה-16GB לטובת תצורת 32GB צפוי להתאכזב, על אף שמדובר במהלך בלתי נמנע בעתיד, אפל כנראה מעדיפה לדחות אותו ולייצר פער משמעותי בין המכשיר הזול ביותר שלה (16GB) לזה שאחריו (64GB) ובכך להפוך את המכשיר היקר יותר לאטרקטיבי הרבה יותר.

עוד טקטיקה שאפל כנראה תמשיך ליישם גם השנה נוגעת להוספת צבע בליין ה-S. אחת הבעיות איתה מתמודדת החברה בהשקות של מכשירי הביניים שלה (3S,4S,5S ועכשיו 6S) היא העובדה שבשל העיצוב הזהה, אנשים שרוכשים את המכשיר החדש מתאכזבים שאף אחד לא יודע לזהות שהם מחזיקים בסמל הסטטוס התורן של אפל משום שנראה זהה לקודמו. איך נלחמים בתופעה? משיקים צבע ייחודי שיותר מכל יבהיר לכולם שמה שהרוכשים הטריים מחזיקים הוא לא אייפון 6 חלילה, אלא אייפון 6S חדש. הפעם מדובר ככל הנראה בצבע זהוב ורדרד.

מוכנים ל-iOS 9?

ios 9

מערכת ההפעלה החדשה של אפל נמצאת היום ביישורת אחרונה ברמת הפיתוח וקרובה מאוד להשקה רחבה. אפל נוהגת להשיק את עדכון מערכת ההפעלה שלה בצמוד להשקת האייפונים החדשים ומאחר וכך ההנחה היא שבאירוע נזכה סוף סוף במועד ההשקה הרשמי של iOS 9. ההערכה אגב היא ש-iOS 9 תושק באמצע ספטמבר, כלומר ממש בתקופת החגים בארץ.

אייפד פרו ואייפד מיני 4

ipad air

בעבר הקדישה אפל אירוע הכרזה נפרד לליין האייפדים החדש, אלא שהמכירות בשנה החולפת הבהירו שאולי לעת עתה כדאי לאחד אותו עם אירוע אחר.

אחרי שמועות שמלוות אותנו כבר שנים, אפל עשויה לחשוף לראשונה אייפד שנועד לשוק המקצועי (מעצבים, אדריכלים, אנימטורים, צלמים מקצועיים וכ״ו) עם מכשיר מתקדם, גדול וכזה שעושה שימוש בסטיילוס. על פי מספר דיווחים האייפד החדש יגיע בגודל ״12.9״ שיכלול מסך חד יותר, כוח עיבוד חזק יותר ולראשונה ועל אפו וחמתו של ג׳ובס, ממשק שיאפשר לעשות בו שימוש עם סטיילוס.

פרט לפרו, אפל צפויה להוביל את שירת הברבור של עדכוני האייפד מיני, שככל הנראה ישודרג השנה אך יעזוב אותנו לחלוטין בשנה הבאה. שדרוג רגע לפני שהיא מורידה את המוצר מפס הייצור הוא בהחלט תמוה, אבל צריך לזכור ששני הדיווחים הללו מסתכמים במידע שמגיע משמועות ולכן קשה לדעת מה תחליט אפל לעשות עם ליין האייפד מיני בשנה הבאה. האייפד מיני נזנח בשנה שעברה והוא זקוק נואשות לשדרוג ברמת המפרט הטכני. הוא צפוי ליישר קו עם האייפד אייר ולהפוך לדק יותר, לכלול כוח עיבוד חזק יותר ומצלמות מתקדמות יותר. בנוגע לאייפד אייר עצמו אגב, אין דיי דיווחים לקבוע שבכלל יזכה לשדרוג כלשהו באירוע הקרוב.

One more thing או Apple TV

apple tv

על תקן המוצר עם השדרוג המשמעותי ביותר השנה אנחנו עשויים לקבל הופעת אורח של שחקן ותיק ומוזנח בליין המוצרים של אפל. ה-Apple TV זכה אמנם לעדכון רק לפני חצי שנה, במרץ 2015, אלא שמדובר היה בעדכון זניח באופן יחסי. היום צפויה אפל להכריז על העדכון המשמעותי ביותר למכשיר ה-Apple TV מאז הושק לראשונה בינואר 2007. בכלל, נראה כי שם האירוע הוקדש השנה לשדרוג הצפוי לקופסאת הטלויזיה של אפל שתגיע הפעם עם שלט עמוס חיישני תנועה ומיקרופון שיאפשר לעשות שימוש בסירי על מנת לאתר תכנים ולשלוט על מסך הטלויזיה.

אפל צפויה לפתוח את חנות האפליקציות למכשיר ה-Apple TV למפתחים ובעזרת השלט המשוכלל, יוכלו אלו גם לפתח משחקים שיעשו בו שימוש כבקר שליטה משוכלל. כאן מתחרה אפל גם בקונסלות המשחקים כשהיא נכנסת במחיר נגיש יחסית ליותר ויותר בתים בעולם. ואם במחיר עסקינן, השדרוג הקרוב צפוי להקפיץ את מחירו של ה-Apple TV מ-70 דולרים היום לסביבות ה-150 דולרים עבור הדגם החדש יותר.

על מנת להבליט את השוני בין הדגמים השונים אפל צפויה גם לעדכן את עיצוב ה-Apple TV שיהיה דק יותר אך עוצמתי הרבה יותר מבחינת המפרט הטכני. סוגייה אחת משמעותית וחסרת דיווחים היא האם קופסאת הטלויזיה החדשה של אפל תתמוך ברזולוציית 4K שהפכה לטרנד הכי חם במסכי הטלויזיה החדשים. אם לא תהיה תמיכה שכזו, זו צפויה להיות אכזבה גדולה מאוד, אך כזו שתעניק לאפל סיבה מספיק טובה להציג שדרוג למכשיר מספר חודשים לאחר מכן.

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם.

הגב

2 תגובות על "אירוע ההכרזה של אפל הערב – כל מה שצריך לדעת"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אלכס
Guest

כל מה שצריך לדעת זה שצריך להמתין לאירוע עצמו ולראות מה מכריזים שם.
מה איכפת לנו משמועות אם גם ככה עוד מעט נראה מה באמת יוצא?

גדי
Guest

יהיה לייב בלוגינג כאן בגיקטיים?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: