APM

משרד עמית פולק מטלון ושות' נוסד בשנת 1956 ומהווה אחד המשרדים המובילים בישראל בכל תחומי המשפט המסחרי. המשרד מונה צוות מקצועי ומיומן של מעל ל-70 עורכי דין מקומיים ובינלאומיים. מחלקת ההייטק של המשרד מייצגת, בין היתר, חברות טכנולוגיה מובילות, עשרות רבות של סטארט-אפים, קרנות הון סיכון ישראליות וזרות, קרנות אקוויטי, אנג'לים וחממות בתחומי התוכנה, חומרה, תקשורת, אינטרנט, מדיה חדשה, בטחון לאומי, קלינטק, מדעי החיים ועוד.

המשרד מלווה את היזמים וחברות ההייטק בפעילותם השוטפת החל משלב הרעיון דרך הקמת החברה, הסכמי מייסדים, הלוואות, הסכמי השקעות, קבלת תמריצים ממקורות ממשלתיים, קניין רוחני, הסכמים מסחריים, מיזוגים ורכישות, עסקאות אסטרטגיות ובינלאומיות ועוד.


סטארטאפ בע"מ, עקרונות בסיסיים שכדאי להכיר כחברה חדשה

הפעלת סטארטאפ באמצעות חברה בע"מ אינה דבר טריוויאלי וחשוב להבין מהי חלוקת התפקידים והסמכויות בין האורגנים, ומה היא הדרך לבצע פעולות מסוימות הנדרשות במהלך חיי החברה

כ


אתם והמשקיעים: מניות, זכויות וכל מה שחשוב לדעת

מצאתם משקיעים? יופי, עכשיו הגיע הזמן לראות מה צופה לכם הדרך וכיצד החוזה יעבוד גם לטובתם ולא רק לטובתם

c


5 סעיפים שחשוב להכיר ב-Term Sheet

יש לך מניות בחברה ואתה מעוניין למכור אותן? לא תמיד מדובר בהליך פשוט. בפוסט הבא נציג כמה דברים שכדאי לכם לשים לב אליהם בחוזה, רגע לפני שאתם מתחילים במכירה.

.


מאחורי הגב: מי באמת שולט בחברה שלך?

חשבת שהעובדה שאתה מנכ"ל נותנת לך שליטה? לא מדוייק. מה כוחם של המשקיעים, של הדירקטוריון, למי יש זכות וטו ואיך הדירקטוריון עלול לנטרל אותך עקב 'ניגוד עניינים'? על האותיות הקטנות שאחראיות לבעיות הגדולות שעלולות לצוץ בהמשך הדרך.

 


החלטתם לפרסם ברשת? הקפידו על הדברים הבאים

החלטתם לפרסם את הסטארטאפ שלכם ברשת? כיצד תוכלו לוודא שהוא לא יפורסם דווקא באתר מיקרונזי בעל תכנים מפוקפקים? כמה דברים חשובים שכדאי לדעת ולבצע לפני שיוצאים לפעילות ברשת

/


איך תמנע מטעויות בהבטחת אופציות ומניות?

בתחילת הדרך התקציב דל והניסיון מועט. כמה נקודות למחשבה בנוגע להבטחת אופציות והגנה על הקניין הרוחני

.


מהו 'חוק האנג'לים' וכיצד יעזור לך לגייס כסף לסטארטאפ שלך

מסתבר שהכנסת מנסה לקדם את סצנת הסטארטאפים בארץ והיא עושה זאת בעזרת 'חוק האנג'לים'. החוק מעניק יתרונות במיסים לאנג'ל שלך ונותן סיבה נוספת למשקיע שלך להוציא את הארנק. האם אתה והאנג'ל שלך מתאימים לתנאי החוק? כל התשובות, בפוסט הבא

.


מהפכת רישום הפטנטים בישראל – כל מה שחשוב לדעת

זכויות יוצרים ורישום פטנטים הוא אחד הדברים המטרידים יותר יזמים חדשים. מאיזה שלב החוק מגן על הסטארטאפ שלכם וכיצד זה עובד?

 יתרונות וחסרונות בקבלת כספים מהמדען הראשי

מהם היתרונות ומהם החסרונות שבקבלת כספים מהמדען הראשי ומהן ההשלכות של המהלך אם תחליטו לעבור לחו"ל או במידה ותחגגו אקזיט?

 


סיום התקשרות: סוף מעשה במחשבה תחילה

חלק מהתהליך של בניית סטארטאפ מלווה בצידו בהליך משפטי דינמי ומשתנה. איך מפרים חוזה ואיפה צריכות להיות נקודות היציאה של כל השותפים והמייסדים הן מהנקודות שחשוב לעבור עליהן עוד מההתחלה

/


לא כל מוצא הוא מציאה: מה לחפש בהסכמי Finder

החלטת להעזר בפיינדר (מתווך) למציאת משקיעים לסטארטאפ שלך? כמה דגשים שיעזרו לכם לתחום את גבולותיו של המתווך ואת גודל הקופון שהוא גוזר ויגזור בעתיד.

c


מתי לרשום חברה וכמה זה עולה לכם?

מגיע שלב בחייו של יזם בו הוא נדרש להקים חברה ולנהל את הפרוצדורה הבירוקרטית שבצידה. על החוקים, המיסוי ושאר מיני פרוצדורות חשובות שכדאי להכיר.

.


ארבע דרכים להגן על הקניין הרוחני שלכם

קניין רוחני הוא נכס מהותי במרבית סוגי העסקים, והוא משחק תפקיד קריטי כגורם משיכה לקבלת מימון וגיוס כספים לחברה, כמו גם השגת שיתופי פעולה טכנולוגיים עם חברות גדולות יותר – כך תוכלו להגן עליו.

.


מיתוס ה-NDA הסטנדרטי

בעולם ההי-טק הסכמי סודיות, או בלועזית: NDA, נפוצים כל כך, עד שאנשים נוטים לחשוב כי מדובר בטופס אחיד. למעשה, מדובר בטופס חשוב שכדאי להכיר ולדעת כיצד לנהוג בו

.


רוצים להתחיל סטארטאפ תוך כדי עבודה במקום אחר? תחשבו פעמיים

הסיפור הרומנטי של שלושה חברים שעובדים חודשים רבים בדירה קטנה או בגראז' מתאים בדרך כלל לסוג מאוד מסוים של יזם: צעיר, בלי משפחה ובעיקר בלי צורך ממשי לייצר הכנסה בתקופת הפיתוח.

.


כמה דברים שחשוב לדעת על הענקת אופציות לעובדים

מרכיב האופציות בתגמול עובדים ויועצים, בעיקר בקרב חברות היי-טק, תפס תאוצה בשנים האחרונות על חשבון מרכיב התגמול המסורתי – שכר במזומן. מה המשמעות של הענקת אופציות כלפי המעביד והעובדים ומה חשוב שתדעו?

.


הוליווד מרוויחה פחות; אתרי שיתוף התוכן ישלמו על זה

היום, ה- 18 בינואר, אתר ויקיפידיה מחשיך מסכים ויורד מהאוויר בכל העולם למשך 24 שעות, במחאה כנגד הצעת החוק. על פי הערכות שונות מבקרים בויקיפידיה באנגלית כ-25 מיליון גולשים מידי יום. בדף השחור שמקבל כעת …

.


לאן נעלמו אתרי ההורדות הישראלים?

הפשיטה שהחלה לפני מספר שבועות נגד אתרים החשודים בהפרת זכויות יוצרים הובילה להמולה רבה בבלוגספירה המקומית. מה עומד מאחורי המהלך ומה צפוי בהמשך?

c

.


להקדים את המתחרים במירוץ לפטנט  להקדים את המתחרים במירוץ לפטנט

בתהליך רישום פטנט כרוכות עלויות משמעותיות ובהן תשלומים לעורך פטנטים וכן אגרות רישום פטנט. פתרון מסויים למיצר זה נמצא בדמותה של בקשת פטנט פרוביזורית או זמנית.

.


כל מה שרציתם לדעת על מניות ואופציות [המדריך ליזמים]

בין אינספור התחומים שכדאי ליזמים להכיר, גם התחום המשפטי ובתוכו מניות ואופציות שעשוי להיות חשוב במיוחד. הנה מדריך קצר עם מושגי מפתח שמומלץ להכיר.

.
.


קרנות הון סיכון, מבט פנימה

הבנה טובה יותר של הקרנות, איך הן עובדות ומה המוטיבציות שלהן בהחלט יכולה לעזור בהתנהלות מולן. מי משקיע? מה מודל הרווח שלהן? ושאלות חשובות אחרות שכדאי לדעת את התשובות הנוגעות אליהן לפני שפונים לקרן הון סיכון

.