חדש באנדרואיד: המלצה לאיזו רשת WiFi להתחבר על סמך המהירות שלה

מתלבטים לאיזו רשת WiFi כדאי לכם להתחבר? פיצ’ר חדש באנדרואיד 8.1 ידרג את הרשת הפתוחה המהירה ביותר באיזור שלכם, כדי שתוכלו לדעת איפה תוכלו לראות נטפליקס ב-HD ואיפה בקושי תוכלו לשלוח הודעת ווטסאפ

מקור: Google

אתם מגיעים לבית קפה בחו”ל, מוציאים את הטלפון ורוצים להתחבר לרשת, כשפתאום אתם מגלים 10 רשתות שונות שזמינות לכם. איך תבחרו את הרשת המהירה ביותר? עכשיו מודיעה גוגל שפיצ’ר חדש באנדרואיד 8.1 יעשה את העבודה במקומכם.

לגלות את המהירות של רשתות ה-WiFi לפני שאתם מתחברים

עד עכשיו כלל מסך בחירת רשת ה-WiFi רק את עוצמת האות של הרשת; החל מעדכון אנדרואיד 8.1 אוראו – תכלול כל רשת גם דירוג של המהירות שלה: Slow – מהירות קטנה מ-1Mbps – רשת שתשמש אתכם בעיקר להודעות טקסט או לשיחות; OK – מהירות בין 1-5Mbps – לגלישה, סטרימינג של מוסיקה ורשתות חברתיות; Fast – מהירות בין 5-20Mbps – רשת מהירה מספיק לסטרימינג של וידאו בסיסי; Very Fast – מהירות 20Mbp ומעלה – רשת שמתאימה לסטרימינג באיכות HD.

גוגל מדגישה הדירוג יופיע רק ברשתות ציבוריות ופתוחות – ולא ברשתות שמוגנות בסיסמה. אם אתם אדמינים של רשת כזו של בית קפה, טרמינל בשדה התעופה או כל רשת פתוחה אחרת, ואתם לא רוצים לחשוף את המהירות לציבור הרחב – תוכלו לעשות זאת בקלות בעזרת המדריך הקצר הזה.

אבל רק מעטים ייהנו מהפיצ’ר החדש

הפיצ’ר החדש זמין לכל הסמארטפונים שמריצים את אנדרואיד 8.1 אוראו, מה שאומר שבפועל לא רבים מכם יזכו לראות אותה. על פי נתונים מעודכנים של גוגל, רק 0.2 אחוזים מהמכשירים בעולם מריצים כיום את גרסה 8.1, מה שאומר שכרגע יש בערך מספר כפול של מכשירים שמריצים את אנדרואיד 2.3 ג’ינג’רברד שיצאה ב-2010. כך למשל רוב מכשירי הדגל של 2017 עדיין לא מריצים אנדרואיד 8 ומעלה. עם זאת, מכשירי הנקסוס 6P והנקסוס 5X מבית גוגל – שיצאו לפני כשנתיים וחצי – כבר מריצים את הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה ויכולים ליהנות מהפיצ’רים החדשים שלה.

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים, ובזמנו החופשי גיק, קופירייטר, אבא, חולה על גאדג'טים וקוד, לא בהכרח בסדר הזה

להגיב

3 תגובות

 1. עודד הגיב:

  כתבה יפה

 2. דגכדגכ הגיב:

  באמת לא חשבתי על זה ויהיה נחמד בטלפון שלי.
  אבל יש אפליקציה?
  הטלפון שלי יכול לשדרג מע’ הפעלה אבל טוב לי ככה, אין מוטיבציה, זניח.

 3. אורח הגיב:

  נראה לי מיותר. כמה רשתות פתוחות אתם רואים היום בשטח?
  וגם רוב הרשתות הפתוחות שיש בבתי קפה או מקומות ציבוריים הם כאלו שמוגנים בכתב הסכמה ועוד מגוון מסננים כדי שלא תעמיס להם על הקו..

תגיות לכתבה: