לצלצל, לשחק, להחנות ולהבריא [אפליקציות]

השבוע אנו מציגים בפניכם ארבע אפליקציות שיעזרו לכם לנהל את רשימות הטלפונים בצורה פשוטה יותר, יקרבו אתכם אל חבריכם, יעזרו לכם למצוא חניה ואפילו יעזרו לכם לשמור על הבריאות

מקור: אתר אפל

המוח הישראלי לא מפסיק לייצר לנו פטנטים, או יותר נכון – לא מפסיק לייצר אפליקציות חדשות, מעניינות, ייחודיות ובעיקר מהנות. בתור אתר ישראלי, שכותב לישראלים וגאה בהתבלטותם בסצנת ההייטק, אנו שמחים להעניק להם עוד מקור להפצת המוצרים שלהם ולחשיפה.

אז הנה מדור שכולו פיתוח ישראלי כחול לבן – ארבע אפליקציות שיעזרו לכם להגיע ממקום למקום, להעביר את שעות הפנאי בכיף ולדעת עד כמה אתם מבוקשים כשאתם לא לצד מכשיר הסמארפון שלכם.

אם גם אתם פיתחתם אפליקציה ואתם מעוניינים לחשוף אותה אל קהל הקוראים שלנו, אתם מוזמנים לשלוח אלינו פנייה אל info@geektime.co.il.

Ringya

מקור: דף האפליקציה

מחיר: חינם – מפתח: Ringya Ltd – הורדה לאייפון

למרות שאנחנו נמצאים בעיצומו של עידן טכנולוגי, בו לא רק לכל הורה יש סמארטפון אלא גם לכל ילד, עדיין ישנם אנשים וגופים שמתעקשים להשתמש בנייר והעט המיושנים. בדרך כלל, הורים יודעים זאת הכי טוב בזכות רשימות קשר כיתתיות או פתקים קטנים עם טלפונים חשובים. אפליקציית Ringya תעזור לכם להמיר את המידע הזה לדיגיטלי.

האפליקציה מאפשרת לצלם את הרשימות הארוכות הללו, ולהמיר אותן לרשימות טלפונים הנשמרות על גבי מכשיר האייפון שלכם. האפליקציה מאפשרת לבחור לכל צילום את הרשימה המתאימה לו, כך שבמקום להכניס אנשי קשר עם התיוג “גן”, “כיתה” או “חוג” אחד אחד, תוכלו לעשות זאת במהירות, בקלות וללא הרבה מאמץ מצידכם.

יתרון: מדובר בדרך הקלה והפשוטה ביותר לשמור מספרי טלפון ישירות אל המכשיר שלכם. האפליקציה מסוגלת לזהות האם מדובר במספר סלולרי או קווי, תומכת בעברית ואף ניתנת לשיתוף עם אנשי הקשר ברשימה עצמה – אך יהיה עליהם להוריד את האפליקציה בעצמם על מנת לצפות במספרים.

חסרון: החסרון העיקרי והיחיד מבחינתנו, הוא העובדה שלא ניתן להעביר את הטלפון אל אנשי הקשר במכשיר בצורה פשוטה. מצד שני, כאשר אלה יתקשרו אלינו יופיע השם והשיוך המתאים – כפי שמופיעים באפליקציה, כך שלא מדובר על חסרון משמעותי.

מקור: דף האפליקציה

MonstAir Hockey

מקור: דף האפליקציה

מחיר: חינם – מפתח: Nextends – הורדה לאייפון

בחנות האפליקציות של אפל יש אלפי משחקים שרק מחכים לכם שתגלו ותורידו אותם, אך בעוד שישנם משחקים המציעים לכם להזמין את חבריכם ולהשוות את הניקוד – במטרה לראות מי מכם יותר טוב – לפעמים אתם רוצים גם לשחק איתם במקביל, ולנסות להביס אותם “מכשיר-מול-מכשיר”. כאן בדיוק נכנסת לתמונה אפליקצייה, MonstAir Hockey, משחק הוקי-אוויר רגיל, עם טוויסט מפלצתי וחברתי.

המשחק דורש משני המשתמשים לשתף את המסכים שלהם, וכך מייצר מגרש משחקים משותף. בכל מסך מופיע שער – המעוצב כפה של מפלצת – ודיסקיות הוקי אותן עליכם להכניס לשער של יריבכם. בניגוד למשחקי הרשת למיניהן, כאן אתם חייבים להיות קרובים אל חבריכם ולהתחבר אל מכשיריהם באמצעות בלוטות’, כך שהפן הפיזי והקרוב נכנס לתמונה – למרות ששניכם ממשיכים לבהות כל אחד במכשיר שלו.

יתרון: משחק מהנה, שלמרות שלא מוציא אותנו ממכשיר הסמארטפון, לפחות מנסה לקרב אותנו – פיזית – אל חברינו. בנוסף, בזכות העיצוב החביב והמשעשע, המשחק הופך להזדמנות להתחבר עם הילדים או האחיינים הקטנים, שבוודאי יהנו מכל האקשן והמפלצות.

חסרון: לצערנו, לא ניתן לשחק במשחק הזה בצורה עצמאית, כלומר, נגד המכשיר עצמו – אלא רק נגד חברים שהתקינו את המשחק ובאמת בא להם לשחק.

מקור: דף האפליקציה

SensoPark

מקור: דף האפליקציה

מחיר: חינם – מפתח: SensoPark – הורדה לאנדרואיד

אם אתם גרים, יוצאים, עובדים או מבלים בתל אביב, אתם בוודאי יודעים שלמצוא חניה בכחול-לבן זאת אחת המשימות הקשות ביותר עבור בעל כלי רכב, ולעיתים אף נחשבת כמיתוס. לעיתים, יהיה עליכם להסתובב באיזור במשך דקות ארוכות, אם לא שעות, רק כדי למצוא מקום לשים בו את המכונית – ולא לחטוף קנס. אם גם לכם נמאס מהחיפוש הבלתי נגמר, מדוע שלא תתנו לסמארטפון שלכם לעשות זאת עבורכם?

אפליקציית SensoPark מציעה לכם דרך קלה ופשוטה למצוא את החניות הקרובות והזמינות אליכם, או במקום אליו אתם מתכננים להגיע, עם תצוגה ברורה של מחיר, מספר המקומות הפנויים ואף אפשרות לנווט ישירות אל היעד. בעוד שהתצוגה הראשית מציעה בעיקר חניונים, באפשרותכם להודיע כי אתם עומדים לצאת מהחניה, וכך לאפשר לאלו שמגיעים לאיזור לחנות במקומכם – עם פירוט של סוג הרכב בו אתם נוסעים, כך שידעו להמתין בסבלנות.

יתרון: להערכתנו, האפשרות למצוא חניה בתל אביב היא כבר יתרון מבורך, גם אם מדובר בחניונים או בחניות המתפנות רק בעוד 10, 20 או 30 דקות. זה עדיין עדיף על נסיעה של למעלה משעה הלוך ושוב ברחבי השכונה.

חסרון: החסרון העיקרי הוא בכך שבעוד כל החניונים מוצגים וזמינים, מציאת חניות ברחובות תלויה אך ורק במשתמשים של האפליקציה – כך שעליהם לדאוג לעדכן ולהתעדכן לעיתים קרובות. נכון לבדיקתנו, לא הצלחנו למצוא חניה בתל אביב שאינה בחניון, אך אנחנו מקווים כי עם צמיחתה והתרחבותה של האפליקציה, יגיעו עוד ועוד משתמשים שיעדכנו את פרטיהם בקביעות.

מקור: דף האפליקציה

Medicalog: Family Health Diary

מקור: דף האפליקציה

מחיר: חינם – מפתח: LemonDraft – הורדה לאנדרואיד

הורים לילדים בוודאי נתקלו לא פעם בתופעה בה הילד הקטן חולה, מדביק את הגדול, שמדביק את אבא, שמדביק את אמא, שמדביקה שוב את הקטן וחוזר חלילה. בעוד שאין דרך למנוע את המחלות, אפשר לעקוב אחר התסמינים שלהן, לזהות ולטפל בהן על ההתחלה – ולא למצוא את עצמכם נאלצים להתקשר לבוס על מנת לבקש, שוב, ימי מחלה.

האפליקציה מהווה למעשה יומן בריאות משפחתי, באמצעותה תוכלו לעקוב אחר המצב הבריאותי של כל אחד מבני הבית, לסמן את התסמינים, המחלות וכמובן דרכי הטיפול השונות שעזרו להתמודד עם המצב. את כל אחד מבני הבית ניתן לסמן בצבע שונה, כך שתוכלו לעקוב אחר מי הדביק את מי, מתי, ומה הייתה דרך הטיפול הטובה והיעילה ביותר. חשוב לציין שהמידע שאתם מזינים נשאר על גבי המכשיר, כך שנשאר פרטי – ואינו חשוף למפתחי האפליקציה או לגורמים נוספים.

יתרון: באמצעות Medicalog תוכלו לעקוב אחר מחלות בני הבית, לזהות את הסימפוטמים בשלב ההתחלתי שלהם ולמנוע את התפרצות המחלה הקשה בזכות הערות ששמרתם מהטיפולים הקודמים.

חסרון: שני החסרונות הגדולים של האפליקציה הם שכל המידע מוצג ונשמר אך ורק באנגלית – גם שמות המחלות, שעלולות להפוך למאתגרות במיוחד עבור אלה שאינם בקיאים במינוחים המדוייקים. בנוסף, העובדה שיהיה עליכם לזכור לתעד את כל הבעיות הללו בתוך האפליקציה עלולה להפוך למעיקה, במיוחד אם אתם אלה שחוטפים את המחלה. מצד שני, אם לא תנסו – איך תדעו אם זה עובד או לא?

מקור: דף האפליקציה

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

1 תגובה על "לצלצל, לשחק, להחנות ולהבריא [אפליקציות]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Efrat Feldman
Guest

סקירה נהדרת!
לגבי MEDICALOG – כנראה שאין לה חסרונות, כי כל המחלות והתפריטים וכל מה שיש – מופיעים בעברית (אפשר לשנות בהגדרות מאנגלית לעברית וההפך)
טוב, עדיין נשארים עם מחלות בבית, אבל היי, איך אפשר לשפר את המצב אם לא יודעים מהו?
:-)

wpDiscuz

תגיות לכתבה: