10 טיפים להעלאת אפליקציות לחנות ב-Windows 8

החלטתם להעלות אפליקציות לחנות בחלונות 8? הנה 10 טיפים שיעזרו לכם לעשות זאת ביעילות וללא כל כאב הראש שמסביב

תמונה: צילומסך, חלונות 8

מקור: תמונת אליוסטרציה, יח”צ

אז החלטתם להצטרף לחגיגת חלונות 8 ולפתח אפליקציה משלכם – מזל טוב! אבל חשוב שתדעו, שלאחר שהפיתוח של האפליקציה מסתיים, יש להעלות אותה לחנות של מיקרוסופט. כל אפליקציה שמעלים לחנות חייבת לעבור תהליך אישור של צוות החנות, לפני שהאפליקציה תהפוך להיות זמינה לציבור הרחב. תהליך האישור לוקח כשבועיים בחנות הבינלאומית וכשבוע בחנות הישראלית. בדיוק כמו ב”טסט” של הרכב, גם כאן במידה ותהליך האישור נכשל, מקבלים דו”ח של ליקויים שיש לתקן. לאחר תיקון הליקויים, האפליקציה תהיה חייבת לעבור את כל התהליך מחדש – עד שצוות החנות יוודא שהאפליקציה אכן עונה לכל הדרישות.

מכאן, ניתן לראות שכל פסילת האפליקציה עלולה לדחות את יציאתה לשוק במספר שבועות ויותר. כאשר העלנו אחת מאפליקציות חלונות 8 הראשונות שלנו, “פיינדמי”, נכשלנו 7 פעמים (!) בתהליך ההעלאה, עד שלבסוף הצלחנו לעבור את תהליך האישור. המקרה של פיינדמי היה חריג יחסית, שנבע ממורכבות האפליקציה ופיצ’רים רבים בתוכה. ועדיין, הזמן שלקח לנו לעלות אפליקציה היה כמעט הזמן שלקח לנו לפתח אותה.

מאז ועד היום העלנו לחנות של מיקרוסופט יותר מ-120 אפליקציות חלונות 8. במהלך תקופה זו למדנו על בשרינו, שישנם נהלים רבים שאינם כתובים במפורש, או שכתובים בצורה לא מספיק ברורה בתקנון של החנות. בפוסט זה ריכזנו חלק מהטיפים, שיעזרו לכם לעבור את תהליך האישור בשלום.

1. הצהרת פרטיות: כל אפליקציה שעושה שימוש באינטרנט, חייבת לספק הצהרת פרטיות. הצהרה זו חייבת להיות זמינה כדף אינטרנט ברשת. כמו כן, בתוך האפליקציה, בהגדרות, חייבים לספק קישור לדף זה. קישור זה חייב להופיע גם בהגדרות החנות. שימו לב: לפי ברירת מחדל, בהגדרות של האפליקציה מסומן שהיא כן משתמשת באינטרנט. לכן, במידה והאפליקציה שלכם לא משתמשת באינטרנט – על תשכחו להוריד את סימון זה.

2. צילומי מסך: בעת העלאת האפליקציה לחנות, חייבים לספק לפחות צילום מסך אחד של האפליקציה (מומלץ בחום). אסור לספק צילומי מסך “משופצים” או למשל עיצובי אפליקציה שהמעצב שלכם עשה. אלו חייבים להיות צילומי מסך אמיתיים. אם בודק החנות ישים לב שהצילומים שונים (אפילו ברמה של כיתוב) מהאפליקציה – זה עלול לגרום לפסילתה.

3. סיסמאות: במידה ובאפליקציה שלכם קיים תהליך הזדהות – חייבים ליצור חשבון משתמש עבור הבודק, ולכתוב לו את כל הפרטים לגבי התהליך. כך למשל, עבור פיינדמי נאלצנו ליצור חשבון פייסבוק מזויף עם חברים מזויפים – עבור הבודק של החנות לצורך כניסה לאפליקציה ובדיקתה.

4. הצהרת גיל: במידה והאפליקציה שלכם פונה לגיל הרך (3+), חייבים לספק הצהרה מיוחדת (GDF) שבה מציינים באופן מפורש שאין באפליקציה אלימות וכדומה.

5. Certification Kit: תמיד, לפני שמעלים אפליקציה לחנות, תריצו Certification Kit. זה גם הדבר הראשון שיעשה בודק בחנות של מיקרוסופט. כך, ניתן לעלות על כל מיני דברים עוד לפני שמעלים אפליקציה לחנות (וכך חוסכים זמן יקר). למשל, באחת האפליקציות שפיתחנו השתמשנו בספריית צד שלישי. הדברים התקמפלו והכל עבד מצוין, אבל כאשר בדקנו אפליקציה ב-Certification Kit, תהליך הבדיקה נכשל כי הייתה בעיה עם אחד הקבצים של אותה ספריה.

6. הבדלים בין חנויות: אפליקציות שמיועדות לשוק הישראלי אינן מגיעות לצוות הכללי, אלא לצוות הישראלי. מטבע הדברים, הלחץ על חנות ישראלית קטן יותר ולכן גם התהליך לוקח פחות זמן. לכן, אם אתם לחוצים בזמן לצאת לשוק ומעוניינים לפנות גם לשוק הישראלי – סמנו בהגדרות של החנות ב”שווקי יעד” בישראל באופן מפורש. מעניין, שהצוות הישראלי נמצא בחו”ל, ולכן הם עובדים גם בתקופת החגים הישראליים.

7. שפות: חייבים לציין בהגדרות של האפליקציה את כל השפות שבהן האפליקציה תומכת. כך למשל, אם האפליקציה שלכם היא בעברית ותשכחו לסמן “עברית” ברשימת השפות – הדבר יגרום לפסילה.

8. שפת תיאור: כאן אין חוקיות חד משמעית. אפליקציה אחת שפיתחנו שהייתה בעברית ונועדה לשוק הישראלי – הובילה לפסילה על כך ששפת התיאור לא הייתה עברית (אלא אנגלית). לעומת זאת, באפליקציה אחרת שנועדה לשוק הישראלי והייתה באנגלית – קיבלנו אותה עם תיאור באנגלית. לכן, ניתן להניח שקודם בודקים את שפת האפליקציה ואחר כך את קהל היעד והתיאור חייב להיות בשפה המתאימה.

9. ניסוח התיאור: התיאור של האפליקציה חייב לדבר אך ורק על האפליקציה ולא על שום דבר נוסף. למשל, באחת האפליקציות שפיתחנו, הלקוח ציין בתיאור שאפליקציה זו הינה אחת מתוך סדרת אפליקציות. הדבר הזה גרם לפסילתה של האפליקציה, כי היה אזכור של הסדרה (כלומר, פרסום).

10. האפליקציה חייבת להיות מושלמת: ממש כך. כל באג שצוות החנות יגלה, כל קריסה – כל דבר קטן יגרום לפסילת האפליקציה בחנות. יותר מזה, אסור שבאפליקציה יהיו פיצ’רים חלקיים או כאלו שלא פותחו עד הסוף. כך למשל, ב”פיינדמי” תכננו לאפשר הזדהות בעזרת רשתות חברתיות שונות, אבל מטעמי לוחות הזמנים החלטנו שבגרסה הראשונה תהיה רק הזדהות דרך הפייסבוק. יחד עם זאת, החלטנו להוסיף כפתורים לא מאופשרים (כלומר, בלי שניתן ללחוץ עליהם) גם של הרשתות הנוספות, בכדי לרמוז למשתמש מה צפוי לו בגרסה הבאה. אלא שדבר זה גרם לפסילת האפליקציה ונאלצנו להוריד את כל הכפתורים פרט לפייסבוק.

טיפ בונוס אחד נוסף: תהיו נחמדים לבודקים של החנות ותעזרו להם לעזור לכם! כל דבר שיהיה לא מספיק מובן לבודק לגבי שימוש באפליקציה יגרום לפסילתה. לכן, בזמן ההעלאה של האפליקציה, בחלון ההערות לבודק, השתדלו לספק את כל הפרטים שיכולים לעזור לו להשתמש באפליקציה שלכם, לבדוק אותה כמו שצריך ולאשר אותה במהירות.


בחסות קונספט טכנולוגיות


97f523e648ee9a8657f3bfef54deb435קונספט טכנולוגיות – בית תוכנה המספק  שרותי פיתוח תוכנה. לקוחותינו נהנים ממגוון רחב של שירותים, החל מפרויקט פיתוח שלם (TURN KEY) ועד יעוץ וליווי מקצועי בפיתוח בטכנולוגיות המתקדמות ביותר. קונספט טכנולוגיות מסייעת ללקוחותיה לעמוד ביעדיהם העסקיים ע”י פיתוח ושימוש בטכנולוגיות מיקרוסופט החדשניות ביותר:
  • WCF
  • Microsoft Azure
  • Windows Phone 8
  • Windows 8
  • WPF
  • ועוד.
בין לקוחותינו ניתן למצוא את: DragonPlay, JpegMini, Zap Group, ONE, Uppsite, Screenovate, Supercom ועוד חברות רבות וטובות.

יבגני אייזיקוביץ'

יבגני אייזיקוביץ' הינו מייסד ומנכ"ל קונספט טכנולוגיות. משנת 2003 ועד היום, יבגני השתתף בעשרות פרויקטים מבוססי טכנולוגיות מיקרוסופט בחברות כמו אלתא (חברה בת של תעשיה אווירית), סאפיינס, נטפורמיקס ועוד רבות נוספות. כיום יבגני הינו אחד המומחים המובילים והמנוסים בארץ בטכנולוגיות WPF, Silverlight, Windows Runtime ו- Windows Phone. יבגני בעל תואר ראשון במדעי המחשב (B.Sc) ובעל תואר שני בניהול טכנולוגיה (M.Sc).

הגב

1 תגובה על "10 טיפים להעלאת אפליקציות לחנות ב-Windows 8"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Omri Ariav
Guest

האם תוכל לספק טיפים לשימוש ב-HCK של מיקרוסופט?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: