ZTE Blade III: אנדרואיד למשתמש הממוצע [סקירה]

מכשיר Blade III מבית ZTE מציע תג מחיר נמוך במיוחד למכשיר סמארטפון. אך האם מלבד תג המחיר ניתן למצוא יתרונות נוספים למכשיר האנדרואיד?

מקור: יח"צ

מקור: יח”צ

בעוד שבישראל מדובר בחברה מעט פחות מוכרת, ZTE היא מפיצת הסלולר הרביעית בגודלה בעולם העומדת מאחורי ייצור מכשירי סלולר, מכשירי סמארטפון וכמובן טאבלטים, לצד ציוד אלקטרוניקה אחר כגון נתבים, מודמים וכדומה.

יורוקום, מי שבעבר הייתה מזוהה אך ורק עם מכשירי נוקיה, החליטה לקחת תחת חסותה את החברה הסינית ולהתחיל לייבא את מכשירי הסמארטפון שלה גם לקהל המקומי. המכשיר הראשון מבית ZTE אותו משווקת יורוקום בישראל הוא ה-ZTE Blade III, מכשיר סמארטפון המיועד להתחרות בשוק המכשירים הממוצעים, במחיר הוגן ויכולות מתקדמות. אך האם המכשיר אכן מעניק תחרות לשאר הסמארטפונים הממוצעים בשוק? המסקנות לפניכם.

קומפקטי ונוח

אנחנו חייבים להודות, עם העיצוב והאלגנטיות של מכשירי סמסונג ואפל, כשהוצאנו את ה-Blade III מהקופסה בפעם הראשונה, הוא נראה לנו כמעט כמו הצעצוע שהיינו נותנים לילדים או לאחיינים במקום המכשיר המקורי. המכשיר שאנו קיבלנו הגיע עם מעטפת לבנה, פס כסוף המקיף את כל המכשיר ופאנל קדמי שחור, המציג את ארבעת כפתורי האנדרואיד המוכרים.

בחלקו העליון של המכשיר תמצאו את פתח האוזניות, 3.5 מ”מ לצד כפתור ההפעלה והכיבוי, ובצידו השמאלי ממוקמים לחצני השמע. את כרטיס הסים וכרטיס הזיכרון אנו מכניסים למכשיר לאחר הסרת חלקו האחורי, העשוי פלסטיק ומעניק לנו מיני-התקף-לב בכל פעם שאנו מנסים לפתוח אותו מבלי לשבור אותו לחלוטין. עוד בגב המכשיר נמצא גם את עדשת המצלמה, 5 מגה פיקסל שמשתלבת נפלא עם עיצוב המכשיר כולו ועטופה גם היא בפס כסוף.

המכשיר, המגיע עם מסך בגודל 4 אינץ’ יושב בצורה נוחה ואידיאלית גם בכף יד קטנה במיוחד, כאשר ניתן להגיע בקלות אל כפתור ההפעלה והכיבוי או אל כפתורי השמע. למעשה, בעת האחיזה בא לידי ביטוי היתרון המשמעותי במסגרת המתכת, המעניקה תמיכה ויציבות בכף היד ומונעות מהמכשיר להחליק וליפול לרצפה, גם בעת הפעלה ביד אחת.

מקור: יח"צ

מקור: יח”צ

אותו אנדרואיד בכיסוי קצת שונה

אנחנו חייבים להודות, כשמסתכלים על המפרט הטכני של ה-Blade III מבינים כי מדובר במכשיר ממוצע, שלא נועד להתחרות מול השמות הגדולים בשוק אלא להציע אלטרנטיבה למשתמשים המעוניינים במכשיר סמארטפון ואינם רוצים למשכן את הבית על מנת לרכוש אותו. המכשיר מגיע עם מעבד בעל ליבה אחת במהירות 1 ג’יגה הרץ, וזכרון RAM של 512 מגה בלבד. מאחר וכך, המכשיר עלול להיות איטי, במיוחד אם אנו דורשים ממנו יותר מידי.

בעוד שגלישה באינטרנט, ביצוע שיחות ואפילו הפעלת אפליקציות בסיסיות פעלו בצורה חלקה יחסית, כאשר ניסינו להכביד מעט על המכשיר ולצפות בסרטון, או לחילופין להפעיל משחק כבד יותר מאנגרי בירדס, החלה האטה משמעותית שפגעה בחווית השימוש. לצערנו, גם מעבר מהמסך הראשי אל מסך האפליקציות, או אפילו גלילה בין רשימת האפליקציות שהתקנו על המכשיר אינם חלקים ומהירים כפי שציפינו, או כפי שלמדנו להתרגל ממכשירים אחרים.

ייתכן כי ההאטה המדוברת מתרחשת לאור העובדה שאל זכרון ה-RAM המינימלי מתווסף זכרון פנימי בנפח 4 ג’יגה בלבד, כאשר רק 2.56 ג’יגה זמינים למשתמש, והשאר תפוסים על ידי מערכת ההפעלה מבית גוגל. בעוד שניתן להוסיף כרטיס זכרון בנפח של עד 32 ג’יגה, חשוב להבהיר כי יהיה עליכם לזכור להעביר אליו את האפליקציות במידה ותרצו שהמכשיר יעבוד בצורה מהירה עד כמה שאפשר, בהתחשב בהגבלות החומרתיות שלו – וגם אז ייתכן שתתקלו בהאטה משמעותית, או אולי אפילו בכמה אפליקציות שלא תוכלו להתקין, מכיוון שידרשו נפח אחסון גדול על גבי מכשיר הטלפון עצמו.

Blade III מריץ את גרסת אנדרואיד 4.0, כאשר לא ידוע אם החברה תחליט לשחרר עדכון לגרסת ג’לי בין, 4.1. בצד החיובי, ZTE לא התעסקה יותר מידי עם מערכת ההפעלה, והוסיפה מעט מאוד שינויים משלה (בניגוד לחברות הסלולריות המקומיות שלנו שדואגות לצייד את המכשירים עם האפליקציות האישיות שלהן) – כך שתוכלו להיות בטוחים שהמכשיר יגיע “נקי” ככל האפשר. אך לאור העובדה שכבר החלו לצוף שמועות בנוגע למערכת ההפעלה הבאה של החברה, ייתכן שתמצאו את עצמכם אוחזים במכשיר בעל מערכת הפעלה מאוד מיושנת, כחודש בלבד לאחר שרכשתם אותו מהחנות.

בכל הנוגע לחייגן, ZTE לא ביצעה שינויים משמעותיים בינו לבין כל מכשיר אנדרואיד אחר, כאשר ניתן לצפות בספרות גדולות במיוחד, אנשי קשר המסתנכרנים מחשבון הגוגל שלנו ושאר האלמנטים הקיימים בכל מכשיר אנדרואיד. בנוסף, במידה ויש לכם הודעת סמס, אימייל או שיחת טלפון שלא נענתה, נורית החיווי בחלקו העליון של המכשיר תיידע אתכם על כך.

חשוב להבהיר כי עבור הקהל הפחות טכנולוגי לקחו כמה וכמה שניות להבין כיצד לעבור ממצב החיוג אל רשימת אנשי הקשר ובחזרה, הודות לתפריטים משולבים בחלקו העליון והתחתון של החייגן האחראים על אלמנטים שונים. במידה ואתם בקיאים במערכת אנדרואיד, או שאתם מתכננים להעניק את המכשיר לדור הצעיר והלומד מהר, לא מדובר בבעיה משמעותית.

בעת ביצוע שיחת טלפון, בין אם באמצעות הרמקול המובנה לבין אם בשיחת טלפון רגילה, עוצמת השמע הייתה טובה במיוחד – גם עבורנו וגם עבור הצד השני, ששמע אותנו בבהירות גם בעת הליכה ברחוב עמוס ישיבה בבר רועש. גם בעת הוספת מספר שירים למכשיר או הפעלת הרדיו המובנה זכינו באיכות שמע טובה, בעת שימוש באוזניות. נסיון להאזין למוזיקה באמצעות הרמקול החיצוני התגלתה כלא נעימה במיוחד לאוזניים ולא אידיאלית, אך מכיוון שמדובר בפעולה העלולה להזיק לכל הסובבים שלכם, אנחנו לא רואים זאת כחסרון.

נכנסים לעובי המערכת

בעוד ש-Blade III מגיע עם תמיכה מלאה בעברית ומקלדת מובנת, זאת הצליחה לגרום גם למשתמשים בעלי אצבעות קטנות במיוחד להתעצבן בקול רם, לאחר כמה וכמה נסיונות של הקלדת משפט קצר. מצב זה נוצר הודות לעובדה שמדובר במקשים צרים יחסית, והעובדה שמתקן השגיאות האוטומטי בשפה העברית זקוק למעט “אימון ולימוד” מצידכם על מנת להבין איזה מילה אכן התכוונתם לכתוב, ואיזה נוצרה לכם בטעות. מצד שני, לאור העובדה שמדובר באנדרואיד וניתן להחליף את המקלדת לאחת נוחה יותר, אנחנו לא בטוחים שמדובר בנקודה בעייתית או כזאת שיכולה להשפיע על הדעה שלנו לגבי המוצר.

בצד החיובי, אחד מהאלמנטים המפתיעים ביותר ב-Blade III הוא המסך, שמצליח להציג צבעים בצורה חדה וברורה יותר ממה שציפינו ואף מצליח להתמודד עם אור יום ולהציע לנו תפקוד ממוצע של מענה לשיחות, קריאת מיילים ושליחת הודעות טקסט. גם מסך הנעילה שונה מאלה שלמדנו להכיר, כאשר באפשרותנו להגדיר עד שש אפליקציות או שישה קיצורי דרך שנוכל להפעיל בלחיצת כפתור אחת, כגון חייגן, מצלמה, השתקה של המכשיר או אפילו משחק ספציפי שהתמכרנו אליו.

בנוסף, המצלמה האחורית של המכשיר ולמרות שמדובר במצלמת 5 מגה פיקסל, הצליחה להפיק תמונות לא רעות בכלל באור יום, וכיאה לכל מצלמה סלולרית מעט התקשתה כשזה הגיע לצילום תמונות באור מוגבל או בלילה. כאשר ניסינו ליצור תמונות מעט יותר אומנותיות של ילדים משחקים, בעלי חיים זזים או אפילו פרחים מעניינים, המצלמה התגלתה כבסיסית למדיי ולעיתים אף התקשתה להתמקד על האובייקט הראשי בתמונה, מה שיצר תמונות מעט מטושטשות ולא אידיאליות.

בנוסף, בעוד שהמצלמה מציעה פוקוס אוטומטי, היא מגיעה ללא פלאש, כך שבתנאי תאורה קשים במיוחד ייתכן ותמצאו את עצמכם נאלצים לבקש מחבריכם שיאירו מעט על האובייקטים המצולמים, על מנת שאלה אכן יראו בתמונה.

[flagallery gid=133 name=Gallery]

אך עם כל הכבוד למצלמה, לחייגן או אפילו לאפליקציות, אין ספק שהשאלה החשובה ביותר הנוגעת לכל מכשיר סמארטפון היא: כמה זמן מחזיקה הסוללה? Blade III מגיע עם סוללה בקיבולת 1600 mAh, הניתנת לשליפה ולהחלפה עבור המשתמשים הכבדים במיוחד – אך ייתכן כי לא תצטרכו לעשות זאת במכשיר הנוכחי.

בהתחשב בעובדה שלא הצלחנו להריץ משחקים או סרטים יותר מידי כבדים, נאלצנו להסתפק בהפעלה של משחקים ממוצעים, ניווט, ניהול שיחות טלפון, גלישה באינטרנט ובדיקת אימיילים בקביעות, כאשר הצלחנו להגיע הביתה לאחר יום עבודה מלא עם סוללה העומדת על בין 10 ל-15 אחוזים – ואין ספק שמדובר בנתון מרשים.

מתחילים לאט, שואפים גבוה

אין ספק שדגם Blade III מבית ZTE הוא מכשיר ממוצע, ואף היינו מגדילים ואומרים שמדובר במכשיר ממוצע “ומטה”, המציג יכולות ומפרט טכני שהיו קיימים בשוק הסמארטפונים לפני כשנתיים. למרות שמדובר על מכשיר זול במיוחד הנמכר עבור 1,079 שקלים דרך יורוקום, (החל מ-989 ש”ח למחיר הנמוך ביותר בזאפ). ניתן למצוא כיום בשוק הסמארטפונים מכשירים במחיר דומה, בעלי מפרט מתקדם מעט יותר.

בשורה התחתונה, למרות שמדובר במכשיר קומפקטי, חמוד ובעל תג מחיר אטרקטיבי במיוחד בשוק הסמארטפונים, מדובר על מכשיר שהיה יכול להיות להיט בשוק לפני כשנתיים – כאשר היום ה-Blade III הוא התפשרות עבור מי שמעוניין לרכוש סמארטפון רק בשביל פעולות בודדות ובסיסיות, או אפילו בשביל הדור הצעיר המתחנן למכשיר בעל מסך מגע, ואתם לא רוצים להשקיע בו יותר מידי.

אנו מקווים כי יורוקום תמשיך לייבוא עוד מכשירי מבית ZTE, שכן בכל זאת מדובר בחברה בעלת קטלוג מכשירים מרשים ומעניין – בתקווה שהמוצרים הבאים שיגיעו אל ישראל אכן יוכלו להתחרות מול מוצרי הדגל של החברות השונות, ולא רק יציגו יכולות בסיסיות ולא כל כך מעניינות, לצד תג מחיר נמוך במיוחד.

מפרט טכני:

תצורת מכשיר: Candybar
מסך: 4 אינץ’
רזולוציה: 480X800
מעבד: Qualcomm MSM7227A Snapdragon
זיכרון: 4GB
חריץ הרחבה: microSD
מצלמה: אחורית: 5 מגה פיקסל
קישוריות: Bluetooth ,WiFi b/g/n, DLNA, GPS
חיבורים: יציאת אוזניות 3.5 מ”מ, microUSB
סוללה: 1600mAh

[flagallery gid=134 name=Gallery]

דיויד משה

הגב

4 תגובות על "ZTE Blade III: אנדרואיד למשתמש הממוצע [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
עוזי
Guest

אולי לבדיקת איכות הוא בסדר אבל לאורך זמן חרא של מכשיר אל תתקרבו לא שווה שקל

א.א
Guest

אני מצטער, אך איני רואה שום הצדקה לרכוש אותו כשבמחיר הזה ניתן לרכוש מכשיר מחב’ סינית אחרת (ברשת, דרך פייפאל) עם מפרט עדיף משמעותית בערך באותו מחיר, כולל מיסים ומשלוח.
בנוסף, אני חושב שמכשירי ליבה בודדת (חוץ מ clovertrail) וחצי גיגה RAM כבר לא נחשבים למכשירי nid-range אלא low end.

שמעון
Guest

אז איזה מכשירים עדיפים עליו בפחות מ-1,000 ש”ח?

Gal Cohen
Guest

קניתי את המכשיר באור טלקום בפתח תקווה אחלה של מכשיר

wpDiscuz

תגיות לכתבה: