זיר׳׳ה הגיש צווי מניעה כנגד אתרים ישראלים המפיצים תכנים פיראטיים

זיר׳׳ה, ארגון זכויות היוצרים באינטרנט, הגיש לבית המשפט המחוזי בקשה לצווי מניעה כנגד מנהלי אתרים המפיצים תכנים פיראטיים באינטרנט בשימוש עם יישום המדיה קודי (Kodi)

לדברי ארגון זיר”ה, המייצג בין היתר את הוט, שידורי קשת ושידורי הלווין יס, מספר אתרים ישראליים מעודדים ומסייעים להפיץ תוכן פיראטי ברשת. בין האתרים המוזכרים בכתב התביעה Abeksis.com של אבי אבקסיס, kodiwizardil.net של תומר חיימוביץ ו-revivo-kodi.com של יעקב רביבו.

ארגון זיר”ה טוען כי אותם אתרים מספקים דרכים שונות לצריכת תכנים המפרים זכויות יוצרים כמו הורדה והזרמה חיה: “הבסיס הטכנולוגי, אשר שימש לפעילות מפרת הזכויות הוא תוכנת KODI, אשר עליה נוספו “תוספים ייעודיים” לצריכת התכנים המפרים”, נכתב.

קודי היא תוכנה חופשית ובקוד פתוח. אולם אתרים רבים מיצרים ערכת התקנה הכוללת יישומי צד שלישי המספקים גישה לתכנים בעלי זכויות יוצרים. “קיימים בישראל ובעולם מספר רב של חבילות התקנה מוכנות מראש הנעשות על ידי אנשים פרטיים, אשר מכילות הגדרות רבות, תוספים שונים, מארגי הרחבות וכן ערכות עיצוב מגוונות המעניקות למשתמשים ממשק משתמש ויזאלי ונוח יותר מהמותקן כברירת מחדל”.

באותה נשימה צוין בכתב התביעה כי חלק מההרחבות מפותחות על ידי אתרים אחרים כמו “סדרות” ו-“גוזלן” שניתנו כנגדם צווי מניעה בעבר. אתרים אלה ממשיכים בפעילות גם היום בדרכים שונות.

זיר”ה הפעילו חוקרים פרטיים אשר לכדו צילומי מסך מתוך האתרים ומתוך קבוצות הפייסבוק השונות. אחד החוקרים אף רכש מזרים מדיה (סטרימר) בתמורה ל-750 שקל, אשר כולל את התכנים הפיראטיים והוא הותקן על ידי אחד מחברי הקבוצה.

דרישת זיר”ה הוא להסיר את האתרים והקבוצות מהרשת. נכון לכתיבת שורות אלה כל האתרים והקבוצות המצוינים בכתב התביעה עדיין פעילים.

הכתבה פורסמה לראשונה ב-TGspot

אתר TGspot

הגב

8 Comments on "זיר׳׳ה הגיש צווי מניעה כנגד אתרים ישראלים המפיצים תכנים פיראטיים"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
אריה
Guest

זיר”ה חברה בע”מ שנוסדה על ידי קרטל המדייה הישראלי במטרה לשמור עליהם כקרטל שכזה בבעלות של קשת הוט יס וכו… הם מתקצבים אותה במליוני שקלים מידי שנה כדי לשמור על הכוח שלהם והשליטה בציבור בעשיקה חודשית של מאות שקלים… אי אפשר להאשים אותם זה פעולה נטו עסקית, אבל שלא יתיימרו להגיד שהם בעד זכויות יוצרים… הם בעד כסף בצע… אין פה שום קשר לזכויות יוצרים מלבד תירוץ… שימשיכו להוריד אתרים מסכנים של כמה מזרחיים… אף אחד לא יכול להוריד את רשת הטוררנט הגדולה והטובה…

Really?
Guest

״שימשיכו להוריד אתרים מסכנים של כמה מזרחיים״
גזענות לשמה.

ניסו
Guest

איראן זה כאן!!!!

פייסבוש
Guest

צו מניעה לאתרים שמפרסמים אפשוריות לעבודה עם קודי?????
מגוחך.
בשלב הבא , יבקשו בזירה צווי מניעה למחשבים , כי הם מריצים נגני מדיה שיכולים להריץ תוכנות שמציגות תוכן פיראטי….

Anonimus
Guest

כן נטפלים לחלשים נראה אותם מוצאים צו סגירה לגוגל
שישרפו בגיהנום, שיתבעו את הלקוחות שלהם הוט ובזק וכל השאר שעושקים את הלקוח הישראלי משלמים 300 שקל על ערוצים שבספק אם בכלל תסתכל עליהם, שלא נדבר על ערוצי ספורט שאתה משלם עוד כסף ותכנים לילדים וכו’

קוסטה
Guest

אני מתערב שאם הולכים לכל חוקר או עובד של זי”רה הביתה מוצאים אצלהם מכשירי סטרימרים וגם הם בעצמם מורידים סרטים ומוסיקה פיראטית.

אנונימי
Guest

איזה תוסף זה?

DHK
Guest

אבקסיס

wpDiscuz

תגיות לכתבה: