מהקמפוס אל האקזיט – Your Link To The Future [סקירת פרוייקטים]

לאחר יום מרתק בו הוצגו 60 פרוייקטים של בוגרי המגמה, התאספו הבוגרים והאורחים לפאנל משקיעים בו לכל פרוייקט ניתנו 5 דקות בלבד כדי להציג את המוצר והתכנית העסקית שלו למשקיעים. אלו הפרוייקטים הנבחרים

תמונה: הצגת פרוייקט גמר, המכללה למנהל, צילום: ניוזגיק

ב-19 ביוני (ג') התקיים אירוע הצגת פרוייקטי הגמר של בוגרי החוג למדעי המחשב במסלול האקדמי של המכללה למינהל, Your Link To The Future. הכינוס הורכב מכ-60 המיזמים השונים של הסטודנטים במסלול ליזמות טכנולוגית בחוג למדעי המחשב של המסלול האקדמי של המכללה למינהל. מתוך 60 הפרוייקטים, נבחרו על ידי צוות החוג כשמונה נבחרים, ואלו עמדו מול המשקיעים אורי וינהבר מקבוצת ההשקעות, TheTime ואירית ישראלי כהנא, משקיעה מקבוצת האנג'לים Afterdox. 

האירוע Your Link To The Future נערך על ידי המסלול ליזמות טכנולוגית בחוג למדעי המחשב במסלול האקדמי של המכללה למינהל המקיימת במהלך השנה השלישית ללימודי התואר של מסלול זה, פרוייקט גמר שבו הסטודנטים חושפים את הפרוייקטים שלהם. בין התחומים שנטלו חלק בפרוייקטים ניתן למצוא: רובוטיקה, מערכות בסיסי נתונים, אפליקציות סלולריות, מערכות וידיאו דיגטליות, עיבוד קול, עיבוד תמונה, עיבוד תמונה ביורפואי, עיבוד וידיאו במציאות מדומה, מערכות בסיסי נתונים, תקשורת נתונים, תקשורת סלולרית ועוד.

את התמונות מכינוס Your Link To The Future תוכלו למצוא בגלריה בפייסבוק.

מ-Croud Soarcing בהופעות ועד למחוות ציוריות, טרמפים וקינקט

לאחר יום מרתק בו הוצגו לקהל הרב שהגיע 60 פרוייקטים של בוגרי המגמה, התאספו הבוגרים והאורחים לפאנל משקיעים בו לכל פרוייקט ניתנו 5 דקות בלבד כדי להציג את המוצר והתכנית העסקית שלו למשקיעים, לקבל פידבק ולענות על שאלות:

Trempus הוא פרוייקט טרמפים מבוסס מיקום: המיזם יוצר תשתית טרמפים בעזרת זרים וחברים על ידי מיקום המשתמשים. הייחודיות של האפליקצייה היא המסלול אותו דורש כל 'טרמפיסט' וכיצד ניתן לשלב אותו במסלול של הנהג. מדובר למעשה במערכת המנהלת מאגר טרמפים דינמי עבור ארגונים גדולים אשר מספקת פלטפורמה ויזואלית שתשבץ טרמפיסטים ונהגים מתאימים תוך חישוב המסלול האידיאלי לאיסוף תוך עיכוב מינימלי לנהגים. המערכת תשבץ את הטרמפים  ותיצור מערכת תגמול לנהגים. המערכת מורכבת מאתר אינטרנט ואפליקציה סלולרית.

בתחרות שנערכה בין כל הפרוייקטים המשתתפים בכנס, בו יכלו להצביע באמצעות QR קוד ייחודי באמצעות הסמארטפונים לפרוייקטים המוצלחים, זכה טרמפוס בפרס "חביב הקהל" 

סטודנטים: נוי כצמן, מיתר קרס, דינה כתובים, גיא אלוני. מנחה: שי וולקומיר.

 Vidit הוא מיזם שכבר חי ונושם וזוכה לליווי צמוד של קרן הון סיכון. המיזם לוקח את הוידיאו הלא מוצלח שלכם והופך אותו למשהו מדהים בעזרת חכמת ההמונים. לדוגמא, אם הלכתם להופעה וצילומי הוידיאו לא היו כל כל טובים, Vidit מאפשרת לכם לקחת את הצילומים של כל מי שהיה באותה הופעה, להפיק ולקחת את המיטב מכולם (תמונה וקול) וליצור וידיאו אחד מוצלח. בעזרת הידע הרב שהיזמים צברו בתחום ניתוח אותות קול ווידאו ובעזרת שימוש בחכמת ההמונים, שואפת הקבוצה להקים מאגר גדול של מדיה מסודרת ומקוטלגת על מנת לאפשר למשתמשים לחוות מחדש כל אירוע חשוב בחייהם.

סטודנטים: אלעד גריאני, אלדד ברקוביץ'. מנחה: ד"ר משה בוטמן.

GuideDroid – Gesture Recognition System: הפיתוח העומד בבסיס המיזם יוצר קיצורי דרך במחוות על הסמארטפון לצורך גישה לאפליקצייה מסויימת. מדובר במערכת לזיהוי מחוות מבוססות מגע וקישורן לפונקציות גלובאליות השייכות לפלטפורמה הקיימת וכך לאפשר למשתמשי סמארטפונים לקשור כלים פונקיונאליים לסימנים מוכרים ומוגדרים הקלים לציור. לדוגמה, תנועת עיגול על המסך תוביל אותך ישירות לאפליקציית Waze, משולש – לאפליקציית הפייסבוק, וכך הלאה. המערכת מהווה תחליף לדפדוף מייגע וארוך, על ידי שימוש בהחלקת אצבע זריזה ובחירת סמל אחד מתוך רבים.

סטודנטים: כהן גיל, מזרחי שחר ומויאל גל. המנחים: ד"ר משה בוטמן וד"ר שי הורוביץ.

LiteraSense היא מערכת לילדים לקויי שמיעה וליקויי למידה אשר מקשרת בין הפעולות המוטוריות של הילד לבין הספר הדיגיטלי. המערכת מקוונת לאוכלוסיית ילדים בעלי לקויות שמיעה ושפה (וגם למידה) ועוזרת להם להשתלב בחברה על ידי תרגול האוריינות שלהם – הפרוייקט הוא למעשה ספר קריאה אינטראקטיבי אשר משתף את הילדים במגוון פעילויות אינטראקטיביות בהקשר לסיפור. הפרוייקט הגיע לגמר ImagenCup ונעשה בשיתוף המגמה לחינוך מיוחד בבית הספר לחינוך באוניברסיטת בר-אילן בשיתוף ד"ר סיגל עדן וד"ר עדינה שמיר.

סטודנטים: עמית בן דוד, מתן דוגוט, שאנל חנאי, יוני מואיזה. מנחה: ד"ר שי הורוביץ.

CompareIT היא יותר מאפליקיית ניהול רשימת קניות והשוואת מחירים – מדובר על מערכת להשוואת מחירים בין רשתות השיווק השונות, אלא שהפעם המחירים לא מגיעים מתוך אתרי החברות, אלא מלקוחות הסורקים את החשבוניות שלהם ובכך יוצרים מחירים אמינים יותר.

אחת הבעיות של הצרכנים היא השוואת מחירים אמינה של מוצרים, בשל הכמות הגדולה של רשתות השיווק. בעוד שלמוצרי הצריכה היקרים (מוצרי חשמל וכדומה) יש מקום להשוות מחירים ואנחנו מקדישים לזה את הזמן והמשאבים, הרי שלמוצרי בסיס כמו חלב, ביצים וכדומה, אנחנו לא מקדישים תשומת לב. המערכת שפיתח הצוות תאפשר לצרכן להרכיב לעצמו רשימת קניות אישית ולראות את המחירים בצורה אוטומטית ברשתות השונות על פי המיקום הקרוב ביותר אליו. המידע יוזן על ידי צרכנים רבים וכך אפשר יהיה ליצור מאגר עדכני של רשימות קניות.

סטודנטים: אלון אסף משה, פוקזון ארקדי ואלדור יונתן. מנחה: ד"ר שי הורוביץ.

Susmentia היא מערכת טלארפואית שיכולה לשמש עזר לאבחון מחלות של הגיל השלישי (דמניציה). המערכת מבוססת על יישום אינטראקטיבי למבדק קוגניטיבי בשם MOCA, אשר נערך עד היום באופן ידני המצריך מפגש בין נבדק ומאבחן. מטרת היזמים היא ליצור מערכת הממכנת את התהליך והופכת אותו לאינטראקטיבי וידידותי יותר. המערכת אוספת נתונים לאורך זמן על המשתמשים על פי תפקודם ועל ידי איסוף, הצלבה וניתוח המגמות, המערכת משפרת את היעילות בטיפול במחלה.

סטודנטים: גור אורן, אפרים ליאור, אלדר אריאל, ואדזיאשווילי איציק. מנחים: ד"ר רפי ברכאן, ד"ר שי הורוביץ.

MagicMarker הינו ממשק ייחודי אינטואיטיבי ואינטראקטיבי המאפשר לבצע פעולות שונות על אובייקטים במסך. כיום בעולם הוירטואלי אנחנו מוצפים במידע. הכלי שפיתח הצוות יאפשר לסמן את המידע הרלוונטי ולשמור אותו.

סטודנט: דין הבר. מנחה: ד"ר שי הורוביץ.

Bus Online הוא מעיין פרוייקט Waze לאוטובוסים: שימוש במיקומי אנשים על מנת להבין היכן האוטובוס נמצא ועוד כמה זמן יגיע לתחנה. האפליקציה תאפשר להנות מהתחבורה הציבורית בצורה מיטבית על ידי תזמון זמני ההגעה ועדכון המשתמשים. כמו כן, האפליקציה תתבסס על שיתוף מידע בין המשתמשים על מנת לספק את המידע המדוייק בזמן אמת.

סטודנטים: אבידן ברק, רז חלווה, ליעד לוי. מנחה: שי וולקומיר.

CarSOS – פרוייקט שנועד לעזור לנוסעים אשר נקלעים למצוקה בתאונת דרכים, להזעיק עזרה בצורה מיידית באמצעות כלי המאתר את מיקומם ושולח את הקריאה לאמבולנס פנוי. CarSOS היא מערכת המזהה את תאונות הדרכים על ידי שימוש ביכולות הטלפון הנייד – GPS ו- Accelerometer בשילוב עם צעקה של הנהג. עם זיהוי הסיטואציה המערכת תזעיק אמבולנס קרוב.

מורן בר

מייסדת ומנהלת החברה, יזמית בעלת נסיון רב שנים בתעשיית ההיי-טק עם רקע נרחב בתחום האחסון והתקשורת ובעולם המדיה החברתית. היתה שותפה למיזמי אינטרנט גדולים וביניהם אתר 2eat הישראלי. בוגרת ממר"מ ועו"ד העוסקת בתחום דיני הפרטיות וטכנולוגיה.

הגב

3 תגובות על "מהקמפוס אל האקזיט – Your Link To The Future [סקירת פרוייקטים]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Guy Aloni
Guest

ממש סלבס..

Mac Super User
Guest

חיפוש קצר בגוגל יראה לכם את התמונה העגומה הבאה עבור כל הפרוייקטים
1. זה לא חדש וכבר קיים
2. יש הרבה חברות שעושות את זה
3. חלק מהרעיונות כבר קיימים כמה שנים טובות.

כפתור מצוקה לרכב… פחחח

Anonymous
Guest

יש מי שעושה…. ויש מי שמדבר….

wpDiscuz

תגיות לכתבה: