5 סטארטאפים של יזמים ישראלים צעירים במיוחד

הם מגיעים לכנסים, מגייסים כוח אדם, פונים למשקיעים והם בני 14 עד 18 בלבד. הצצה לעולם של יזמות ישראלית בגיל ההתבגרות.

היזמים הצעירים.

היזמים הצעירים.

במסגרת כנס Mixiii המתקיים בימים אלה בתל אביב, מתאגדים אלפי יזמים קיימים לצד חברות סטארטאפ מתחילות במטרה לתפוס את תשומת ליבה של התעשייה המקומית. אך לצידם, קבוצה שהצליחה לתפוס לא מעט תשומת לב היא של יזמים צעירים, בגילאי 14 עד 18, שהציגו במסגרת פאנל בנושא "דור החדשנות הבא של ישראל" את הפיתוחים של הדור הבא. הנה הצצה ל-5 סטארטאפים צעירים במיוחד.

Handy

היזמים: עילי דתיקה, עילי מילשטיין, שון לוין ועדי מילשטיין, בני 14-15

מדובר באפליקציה מבוססת מיקום, שנועדה להציג את המקומות הנגישים לנכים הנמצאים מסביבנו. כך, יכולים המשתמשים לבדוק מבעוד מועד האם המסעדה אליה מתכננים לצאת אכן מונגשת בצורה מלאה, או שיש בה מספר מדרגות המונעות את הגישה אליה. בנוסף, האפליקציה מציעה גם את המידע השימושי של המסעדה, כגון אמצעי ניווט אליה, טלפון ושעות הפעילות.

הודות לעובדה שמדובר באפליקציה חברתית, יכולים המשתמשים לכתוב הערות בעצמם, ביקורות ואפילו לדווח בזמן אמת על מקומות נגישים יותר או פחות, כך שבמידה ויש שיפוצים בכביש או בעיות זמניות – ידעו המשתמשים שעליהם לחפש מקום בילוי אחר. האפליקציה זכתה בתחרות מרתון הפיתוח של עיריית הרצליה וקיבלה הבטחה להשקעה מראש העיר עצמו.

מקור: Handy

מקור: Handy

PrintIt

היזם: סער ליטמנוביץ', בן 18

בתקופה האחרונה מדפסות תלת מימדיות הפכו לפופולאריות במיוחד, כאשר כבר היום יכולים המשתמשים לרכוש לעצמם דגמים במחירים זולים יחסית, ולהתחיל להדפיס בביתם. הבעיה מתעוררת בעת שימוש באפליקציות והתוכנות הנלוות למדפסות, שהינן בדרך כלל מסובכות ולא נגישות למשתמש הממוצע.

היזמים, שראו את העלייה בביקוש למדפסות, החליטו לייצר תוכנה פשוטה שתאפשר גם לילדים לחפש ולהדפיס את הדגמים המועדפים עליהם. בתוכנה עצמה שמרו היזמים רק את האופציות הנחוצות, הפכו את העיצוב לפשוט ואינטואיטיבי ואפשרו גם לילדים לבצע את התהליך בעצמם.

בפועל, האפליקציה מאפשרת חיפוש של הדגמים המבוקשים ברשת, העלאתם בצורה אוטומטית אל התוכנה ושליחת ההוראות אל המדפסת, שתתחיל בפעולה. היתרון המשמעותי של התוכנה היא שהיא עובדת עם כמעט כל מדפסת תלת מימדית הקיימת בשוק, כך שאינה זקוקה להתאמות או שינויים מיוחדים בין דגמים ויצרנים שונים.

FunnyMoney

היזם: עומר כפרי, בן 17

אחת הבעיות העיקריות של הדור הצעיר, אך כזו שנוגעת גם לאלו המבוגרים יותר, היא חסכון בכסף. בעוד שלרובנו יש תכנית חסכון, קופת גמל או אפילו קופת חזיר המוחבאת מתחת למיטה, סביר להניח שבסוף החודש אנו עומדים מול חשבון מנופח, כי ראינו חולצה מדהימה או כיסוי לסלולרי שעונה על כל הדרישות שלנו.

קבוצת היזמים יצרה אפליקציה שנועדה לעזור לחנך אותנו לשמור על כספנו, באמצעות משחקים. בפועל, המשתמש מתבקש לחבר את חשבון הבנק שלו אל האפליקציה על מנת לעקוב אחר ההוצאות וההכנסות השונות. בשלב הבא, כל סכום שחוסך בעולם האמיתי הופך לסכום כסף וירטואלי במשחק – כך שיכול לעבור שלבים, לפתוח עוד משחקים ולקבל יותר, רק כי חסך את כספו.

האפליקציה מכניסה גם אלמנט חברתי ומאפשרת למשתמשים להציג לחבריהם את כמות הכסף שחסכו, כך שהמשתמשים יקבלו עידוד להיות אלה שחסכו הכי הרבה במשחק עצמו, אך המשמעות היא שחסכו סכום זהה גם בחשבון הבנק האמיתי שלהם.

Rapid Pay

היזם: אידו ג'ינו, בן 16

הצעירים של היום צריכים ללמוד להתנהל עם הכסף שלהם בצורה חכמה, בעיקר מכיוון שאין להם אפשרות לפתוח חשבון בנק או לקבל כרטיס אשראי. דמי הכיס נכנסים לקופה קטנה בחדר, מה שלא מאפשר חסכון או השקעה נכונה. מדובר על שוק המגלגל כ-320 מיליון שקלים מידי חודש, שאף גוף גדול לא מתמודד עמם. המוצר הנוכחי נועד לאפשר למשתמשים הצעירים לנהל חשבון משלהם, ללא תלות בבנקים או בחברות האשראי.

המערכת תאפשר לצעירים להכניס אליה מזומן ובתמורה לשלם על מוצרים ובילויים שונים באמצעות מכשיר הסמארטפון. מטרתו של היזם היא ליצור שיתופי פעולה עם מגוון רחב של עסקים, שיאפשרו לצעירים להפקיד כספים ישירות מהם. כך לדוגמה, בעת רכישת חולצה יוכלו הצעירים לשלם עליה באמצעות מכשיר הסמארטפון ומיד לאחר מכן להפקיד את השקלים או השטרות שנשארו להם בחשבון הוירטואלי.

על מנת להפוך את התהליך למעט יותר מרגיע, היזם הצעיר שם דגש על אלמנט האבטחה, כך שגם במידה ומכשיר הסמארטפון נגנב, למשתמשים עדיין יש דרך לנטרל את החשבון שלהם מרחוק ולמנוע את גניבת הכספים מחשבונם.

מקור: Rapid Pay

מקור: Rapid Pay

Healthy Belly

היזם: גיל ממן, בן 15

נכון להיום, כ-69 אחוזים מתושבי ארצות הברית סובלים מעודף משקל וחלק גדול מהם נוטה לאכול בחוץ. המשמעות היא שבמידה ויתחילו בדיאטה כזו או אחרת, יעדיפו לאכול בבית מכיוון שלא ידעו מה הן המנות הטובות עבור הדיאטה שלהן במסעדה.

האפליקציה הנוכחית נועדה לעזור למשתמשים להבין האם במסעדה אליה קבעו לצאת יהיה להם מה לאכול ומה הן המנות המומלצות עבור סוג הדיאטה הספציפי שלהם. לאחר פתיחתה, יוכלו המשתמשים למצוא את המסעדות הנמצאות בסביבה הקרובה אליהם, לחפש את המסעדות המועדפות על פי שאלון קצר הממקד את סוג המאכלים ולהיות בטוחים שיהיה לה מה לאכול.

במטרה לעזר גם לענף המסעדות עצמו, האפליקציה מאפשרת למסעדות לנהל את הדפים שלהן, להוסיף מנות מסויימות המתאימות למשתמשים בדיאטות השונות ולהנות מסוג חדש של קהל שעתיד להגיע אל שעריהן.

מקור: Healthy Belly

מקור: Healthy Belly

לא לפחד מכשלונות

במסגרת היום הראשון של הכנס השתתפו בפאנל שאירגנה קרן ההון סיכון Terra, צוות שופטים שכלל את דב מורן, ברק גולדשטיין, מנהל חממת TerraLabs ואורנית שנער, מנהלת האקסלרטור של Citi. השופטים אמנם לא התבקשו להצביע לסטארטאפ הטוב ביותר, אך הסבירו לצעירים על עולם היזמות אליהם הצטרפו בגיל צעיר כל כך.

מורן הסביר שחדשנות גדולה היא נוסחה בטוחה לקבלת ביקורת, והדרך להצלחה סלולה בכשלונות ואכזבות. בשל כך, הצעירים צריכים להתכונן לקראת האתגרים, אך להבין שבזכותם יהפכו לעובדים, מנהלים, אנשי עסקים ומפתחים טובים יותר – גם אם בסופו של דבר יכשלו.

לדבריו, הכשלון מביא גם הוא ערך ועוזר ללמוד מטעויות, להבין כיצד היה עלינו לפעול בצורה טובה יותר ולשפר את האלמנטים החשובים בהמשך. למרות הדרך הקשה, מורן מבהיר כי אסור לוותר וחייבים להמשיך הלאה, על מנת להגיע אל ההצלחה הנכספת.

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

4 תגובות על "5 סטארטאפים של יזמים ישראלים צעירים במיוחד"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
עדי מילשטיין
Guest

היזמים של handy הם שון לוין עילי דתיקה ע״י לי מילשטיין ואני (עדי מילשטיין), זה רעיון משותף של כולנו ואני ממש לא היזם.

סער ליטמנוביץ׳
Guest
סער ליטמנוביץ׳
רק כמה הערות על הכתבה- ראשית, כמו שעדי כתב גם אצלנו אני לא היזם הבלעדי של הרעיון, הרעיון היא יוזמה משותפת ושווה לכל חברי הקבוצה. בנוסף, הוזכר כי המוצר מתאים לילדים- חברי הקבוצה היו רוצים להדגיש כי התוכנה והשימוש בה מתאימים לכל הגילאים ולשימושים רבים, החל משוק משקי הבית ועד למגזר העסקי הפרטי, אנו רק הדגשנו את הרעיון במובן הקיצוני ביותר שלו שאפילו ילדים מסוגלים לתפעל את המערכת בקלות עקב הפשטות והיעילות הרבה של המערכת עצמה. הבעיה הנוכחית שהוצגה שמסורבלות וחוסר ההבנה הקשה של התוכנות הקיימות משפיעות על כל המגזרים הנ״ל שהוזכרו קודם לכן- ועל כן התוכנה פותרת הבעייתיות המוזכרת… Read more »
סער ליטמנוביץ׳
Guest
סער ליטמנוביץ׳
בשם צוות PrintIt הייתי רוצה דבר ראשון להודות על הכתבה המחמיאה והמעודדת! דבר שני- עד כמה שמחמיא לי התואר- היזם של הרעיון אני חייב לומר שהיוזמה לרעיון היא לא שלי באופן בלעדי והיא משותפת באופן שווה לכל חברי הקבוצה. דבר שלישי ואחרון- בכתבה מוזכר כי התוכנה מותאמת לשימוש ע״י ילדים, חברי הקבוצה היו רוצים להדגיש ולהבהיר כי התוכנה אינה מותאמת במיוחד לילדים בלבד אלא לכל הגילאים והמגזרים השונים- הן שוק משקי הבית והן השוק העסקי הפרטי, וניתן לבצע בעזרת התוכנה שימושים רבים בעלי משמעויות שונות למשתמשים השונים. הדוגמא הקיצונית שהובאה כי התוכנה מותאמת לילדים באה להדגיש את היעילות והפשטות הגבוהה… Read more »
יוסי
Guest

איפה התקופה שילדים היו עושים פלאפלים בשביל הפרנסה

wpDiscuz

תגיות לכתבה: