מצטערים, ה-Xperia Z5 Premium טוב מדי בשבילנו [סקירה]

ה-Xperia Z5 Premium של סוני הוא הסמארטפון היחיד בעולם עם מסך 4K, שככל הנראה טוב יותר ממסך הטלוויזיה שלכם; איך המכשיר והאם אנחנו באמת צריכים את כל הטוב הזה? לקחנו אותו לסקירה

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

סוני הכריזה על סדרת ה-Xperia Z5 שלה בספטמבר השנה במסגרת תערוכת IFA. הסדרה החדשה כוללת 3 מכשירים: ה-Z5, ה-Z5 Compact וה-Z5 Premium. למרות העדכונים והשדרוגים השונים שעברה הסדרה החדשה לעומת המכשירים הקודמים בסדרה, הרי שאת מירב תשומת הלב השיגה גרסת ה-Premium של המכשיר, שכללה – לראשונה בעולם – סמארטפון עם מסך 4K. האם סוני שברה את השוק וייצרה מכשיר 'שובר שיוויון' או שמדובר בפיצ'ר מיותר ויקר? לקחנו את ה-Z5 פרימיום לבדיקה.

עיצוב: אי אפשר לפספס שמדובר באקספריה 

אין חוכמות. סוני לא משנה את העיצוב המוכר, המזוהה והשמרני במקצת שלה מהמכשירים הקודמים. ה-Z5 הוא מכשיר מלבני, שמצופה בזכוכית מבריקה מלפנים ומאחור וכולל מסגרת אלומיניום.

ההתרשמות הראשונה שקיבלנו כאשר החזקנו אותו לראשונה היא שהמכשיר כבד. ואכן, המכשיר שוקל 180 גרם. בהחלט שמנמן יותר ממכשירים מקבילים כמו למשל הנוט 5 או ה-G4 בעלי מסך באותו גודל או אפילו גדול יותר. המכשיר שקיבלנו לסקירה היה בצבע זהב, כך שבשילוב העיצוב המלבני והמשקל, לא יכלנו להתחמק מהקונוטוציה שהיתה לנו למטיל זהב בידיים.

בחזית המכשיר נמצא מעל ומתחת למסך את חיישן הקרבה, נורית ההתראות, המצלמה הקדמית ואת הרמקולים הסטריאופוניים.

מצלמת 23 מגה פיקסל בגב המכשיר. צילום: גיקטיים

מצלמת 23 מגה פיקסל בגב המכשיר. צילום: גיקטיים

בגב המכשיר מצופה הזכוכית נמצא את המצלמה האחורית עם חיישן ה-23 מגה-פיקסל ואת פלאש ה-LED. אגב, סוני בידלה את עצמה משאר המתחרות וציפתה את מכשיריה בציפוי נגד שריטות שהיא פיתחה ולא ב-Gorilla Glass של Corning.

בצד הימני של המכשיר נמצא כפתור ההדלקה והכיבוי, שכולל בתוכו גם את קורא טביעות האצבע של המכשיר. מתחתיו את כפתור הווליום ומתחתיהם – לחצן צילום פיזי למצלמה, עליו נרחיב בחלק שמוקדש לצילום.

הצד הימני של המכשיר. צילום: גיקטיים

הצד הימני של המכשיר. צילום: גיקטיים

בצד השמאלי של המכשיר נמצא מתחת לכיסוי הזהוב את חריצי ה-Sim וכרטיס ה-Micro-SD. בזכות חריץ זה תוכלו ליהנות מתוספת איחסון של עוד 200GB. בהחלט שימושי אם אתם בעניין של צילומי וידאו ב-4K וגיימינג.

חריץ הרחבה לכרטיס Micro-SD. אנחנו בעד. צילום: גיקטיים

חריץ הרחבה לכרטיס Micro-SD. אנחנו בעד. צילום: גיקטיים

בחלקו העליון של המכשיר נמצא את חריץ האוזניות הסטנדרטי (3.5 מ"מ) ומיקרופון.

בצידו התחתון של המכשיר נמצא את חיבור הטעינה והנתונים מסוג Micro-USB – מה שקצת מפתיע בהתחשב בעובדה שאחת המגמות הבולטות של השנה היא שילוב של חיבור USB-C מתקדם יותר; אנחנו אישית בעד החיבור החדש, על כל היתרונות שבו, אולם כמובן שהיתרון הגדול של השימוש בחיבור הקיים הוא שלא תצטרכו להחליף את כל הכבלים והמתאמים בבית. ליד החיבור נמצא חיבור לקשירה של שרוך מחזיק לסמארטפון. מדובר בחיבור שמעלה קונוטציות למכשירים בשנות ה-2000 המוקדמות, אבל כנראה שמדובר בפיצ'ר חובה ביפן.

תצוגה: מסך ה-4K הראשון והיחיד (בינתיים) בסמארטפונים

וידאו באיכות 4K. צילום: גיקטיים

וידאו באיכות 4K. צילום: גיקטיים

ועכשיו למטרה שלשמה התכנסנו. המסך.

מכשיר ה-Z5 Premium הוא הסמארטפון הראשון בעולם, וכרגע גם היחיד, שכולל מסך 4K עם רזולוציה של 3840 פיקסלים על 2160 פיקסלים. מדובר למעשה ברזולוציה גבוהה יותר פי ארבעה מ-HD 1080p עם כ-8.3 מיליון פיקסלים שדחוסים להם במסך בגודל 5.5 אינץ'. כתוצאה מכך אנחנו מקבלים צפיפות פיקסלים מגוחכת כמעט של 801ppi, הרבה יותר מה-518ppi של הנקסוס 6P והגלאקסי נוט 5 או 538ppi של ה-G4 ובוודאי הרבה יותר מה-401ppi של האייפון 6s פלוס.

אבל עם כל הכבוד למספרים המרשימים, והם אכן מרשימים, כיצד התצוגה בפועל?

ראשית, חשוב להדגיש שהתצוגה הקבועה של המכשיר היא 1080p ולא רזולוציית 4K. כך, שברגע שתתחילו לנגן סרט באיכות 4K או להציג תמונה ברזולוציה גבוהה באפליקציה תומכת – אז המכשיר יעבור למצב של 4K ויציג את התוכן. כמובן שהדבר נועד כדי לחסוך בחיי הסוללה ולשפר את הביצועים, מכיוון שאין לנו באמת צורך בתצוגת 4K לצורך ווטסאפ, מעבר בין אפליקציות או Waze למשל. ברגע שתתחילו לצפות בקטע 4K תראו תצוגת 1080p רגילה ואז מקץ שנייה וחצי בערך יעבור המכשיר לתצוגת 4K.

מהבדיקות שלנו, הן במשחקים והן באפליקציות תצוגת המסך של המכשיר היא נפלאה גם ב-1080p. הצבעים מדוייקים ונאמנים למציאות ולמרות שהם חיים ו'קופצים החוצה' הם לא רוויים מדי, כפי שקורה לא פעם במסכים המצוינים של סמסונג למשל. הבהירות של המסך גם טובה ומאפשרת תפעול של המכשיר באור שמש מלא. אבל מה לגבי החדות של התמונה?

כדי לבדוק את חדות התצוגה והאבחנה בפרטים, צפינו במספר קטעי וידאו ב-4K.

לצערנו, לא ראינו הבדל.

כדי להיווכח באיכות של מסך ה-4K, היה עלינו לקרב את מסך המכשיר לעיניים ואז לעשות זום מקסימלי בזמן נגינת הוידאו. לאחר שעשינו זאת, החלו להתגלות הבדלים בחדות של אובייקטים שונים במסך. כך למשל בקטע שכלל תצוגת זיקוקים בטאיוואן, יכלנו לראות בבירור זיקוקים בגודל של כמעט פיקסל בודד, שנעלמו בתצוגת מסך מלא, אבל נראו בזמן הזום; ומכיוון שתכנים ב-4K אינם שכיחים כל-כך, סביר להניח שלא מעט מהתכנים הללו יהיו קטעי וידאו שאתם בעצמכם צילמתם בעזרת הסמארטפון, ולכן בדקנו גם קטעים שצילמנו למשל בפארק, ושוב התגלו הבדלים – אבל רק לאחר זום בזמן ניגון הוידאו.

הי, סוני, מצאנו שימוש ל-4K שלכם! צילום: גיקטיים

הי, סוני, מצאנו שימוש ל-4K שלכם! צילום: גיקטיים

לטעמנו, מי שעוד עשוי למצוא עניין במסך ה-4K, הוא כל מי שחובב מציאות מדומה ויש ברשותו כבר מכשיר דוגמת ה-Cardboard של גוגל; כזכור, ההתקנים הללו מציגים מציאות מדומה ומתבססים לצורך כך על התצוגה של הסמארטפון שלכם; כתוצאה מכך, הם מונחים מילימטרים ספורים מהעיניים שלכם, כך שצפיפות הפיקסלים וחדות התמונה משחקות כאן משחק. למרות זאת, עדיין מדובר בקהל נישתי למדי.

כך שהשורה התחתונה היא שקיים הבדל, אבל בהחלט לא מדובר בכזה שניתן לראות בעין בזמן ניגון וידאו במסך מלא ובשימוש ממוצע. לכן, אלא אם אתם עורכי סרטים, במאים או צלמים חובבים, שעשויים לגלות עניין במכשיר, הרי שמדובר במפרט שהוא לגמרי Overkill.

קורא טביעות האצבע: מיקום מצוין

קורא טביעות האצבע משולב בכפתור ההדלקה. צילום: גיקטיים

קורא טביעות האצבע משולב בכפתור ההדלקה. צילום: גיקטיים

השנה החלו כל היצרניות לכלול במכשירי הדגל שלהן קורא טביעות אצבע, כדי להגביר את רמת האבטחה בשירותי תשלום או שירותים אחרים שדורשים אימות וכן, כדי למנוע מאיתנו להקליד סיסמאות או לצייר צורות לצורך פתיחת המכשיר.

סוני בחרה למקום את הקורא במקום לא שגרתי. יצרניות כמו סמסונג ו-OnePlus בוחרות למשל לשלב אותו בכפתור הבית או בכפתור ייעודי בתחתית המסך, כשגוגל ו-LG מקדישות לו מקום ייעודי בגב המכשיר. למרות זאת, מבדיקה שערכנו במערכת, המיקום של סוני זכה ללייק.

עם זאת, הביצועים של הקורא עצמו היו סבירים – לא מעבר. תהליך ההגדרה ארך כדקה, שמהניסיון שלנו הוא הזמן הממוצע, אולם עדיין מדובר בתהליך ארוך משמעותית מהנקסוס 5X. במהלך השימוש השוטף במכשיר הקורא עבד כמו שצריך רוב הזמן, אם כי מדי פעם נתקלנו בזיהויים שגויים, מה שהצריך מיקום מחדש של האצבע.

ביצועים: מכשיר דגל כמו שמכשיר דגל צריך להיות

באסה שאי אפשר להאשים את הלאגים ביכולות הגיימינג המוגבלות... צילום: גיקטיים

באסה שאי אפשר להאשים את הלאגים ביכולות הגיימינג המוגבלות… צילום: גיקטיים

כמצופה ממכשיר הדגל של סוני, ה-Xperia Z5 כולל מפרט מרשים: ערכת-שבבים Snapdragon 810 של קוואלקום עם מעבד Cortex-A53 מרובע ליבות במהירות 1.5GHz ו-Cortex-A57 מרובע ליבות במהירות 2.0GHz ומעבד גרפי מסוג Adreno 430.

אחרי יותר משבוע עם המכשיר שמחנו לא לגלות הפתעות.

ממשק ה-UI של סוני אינו לטעמנו במובן של העיצוב ועומס האפליקציות והשירותים שמגיעים כברירת מחדל עם המכשיר, זאת בניגוד לממשקים הנקיים יותר והמועדפים עלינו דוגמת הנקסוס, מוטורולה או ה-Oxygen של OnePlus; למרות זאת הממשק אינו מגמגם ודפדוף ופתיחת אפליקציות נעשים בצורה חלקה; גלישה בכרום מהירה וגם כאשר עבדנו על מסמכים או ביצענו עריכת תמונה ב-Photoshop Mix או ב-Lightroom, ה-Z5 לא מצמץ לרגע.

גם כאשר בדקנו את המכשיר במשימות קצת יותר רציניות, או במילים אחרות, משחקים, לא נתקלנו בהפתעות מיוחדות. Sonic התגלגל וקיפץ בלי בעיות; ב-Modern Combat 5: Blackout לא נתקלנו אפילו בלאג אחד, גם ברמת הפירוט הגבוהה של משחק וגם כאשר מספר חיילים יורים עלינו תוך כדי תנועה; ולבסוף, גם ב-Asphalt 8 הותיק והטוב ו-Need For Speed: No Limits המרוצים התנהלו בצורה חלקה, ללא פריימים נופלים או עצירות מתסכלות באמצע המרוצים.

מצלמה: אחת ממצלמות הסמארטפון הטובות ביותר כיום

ממשק המצלמה הסביר בלבד של סוני. צילום: גיקטיים

ממשק המצלמה הסביר בלבד של סוני. צילום: גיקטיים

מאז ומתמיד הקדישה סוני משאבים רבים ומאמצי פיתוח למצלמה; לא במפתיע נחשבת המצלמה של סוני לאחת מהנקודות הבולטות של החברה בכל סדרת סמארטפונים. גם המצלמה של ה-Z5 Premium לא מאכזבת וכוללת חיישן 23 מגה-פיקסל, מפתח צמצם f/2.0 ופלאש LED; המצלמה הקדמית כוללת חיישן 5.1 מגה-פיקסל ומפתח צמצם f/2.4.

לא רק 'על הנייר', אלא גם במבחן התוצאה התרשמנו לטובה. כאשר צילמנו בחוץ באור יום זכינו לתמונות חדות עם צבעוניות נפלאה ומדוייקת: לא רוויה מדי ולא אנמית מדי – בדיוק כמו שציפינו ממצלמה של מכשיר דגל. פיצ'ר שהרשים אותנו במהלך הבדיקה היה המיקוד האוטומטי של המצלמה, שהחברה מכנה בשם Hybrid Autofocus. מדובר במנגנון שמתמקד מהר מאוד (0.03 שניות על פי החברה) על אובייקט מצולם ומאפשר לכם לצלם תמונות חדות יותר ומהר יתר. גם ה-HDR של ה-Z5 עובד מצוין, ומנע מאיתנו לא פעם מצבים של חשיפת-יתר או 'שריפה' של אזורים בהירים, אם כי התשלום היה בקצב צילום איטי יותר.

אבל לא רק באור יום. המצלמה סיפקה תמונות מצוינות עם ספקטרום רחב של גוונים גם בתנאי תאורה קשים יותר, כמו לאחר השקיעה ובשעות הערב המוקדמות, אם כי בתנאי חשיכה מוחלטים, גם ה-Z5 Premium עדיין סובלת כמו כל מצלמות הסמארטפון מתמונות עם לא מעט רעש ונטייה 'לשרוף' חלקים בהירים בתמונה.

ה-Z5 Premium כולל גם כפתור פיזי לצילום, כפתור לא שכיח, שבהחלט עושה את החיים קלים יותר למשתמשים. הכפתור לא רק נוח יותר, אלא גם תורם ליציבות גדולה יותר בזמן הצילום, מכיוון שלא צריך ללחוץ על המסך ולהזיז כך את העדשה בזמן הצילום. עוד שימוש נחמד לכפתור הפיזי הוא לצורך הדלקה מהירה של המצלמה – גם כשהמסך כבוי: פשוט ליחצו עליו לחיצה ארוכה ותוך כשנייה יידלק מסך המכשיר כשאפליקציית המצלמה פועלת ומוכנה לצילום. להערכתנו, הפיצ'ר הוא קצת איטי יותר מהגלאקסי S6, אבל עדיין שימושי מאוד ויעיל.

נקודת התורפה היחידה שמצאנו במצלמה היא הממשק. מדובר בממשק פשוט, אולם קצת איטי ולא הכי אינטואיטיבי. כך שאם תרצו למשל לעבור לצילום וידאו באיכות 4K, במקום שהכפתור יהיה מובנה בממשק הוידאו בדומה למשל לכפתור הפעלת הפלאש, תצטרכו קודם כל לעבור למצב "אפליקציות" ושם לבחור ב'אפליקציית 4K', ולהתחיל לצלם. גם כאשר תצלמו במצב אוטומטי ותרצו להגיע להגדרות השונות, תצטרכו ללחוץ על כפתור ההגדרות ואז שוב על כפתור More, כדי לחשוף עוד הגדרה שניתן לשנות. לא ברור לשם מה עודף הלחיצות הזה טוב לנו. אבל בכל מקרה, אם גם אתם פחות תתחברו לאפליקציית הצילום של סוני, תוכלו תמיד להתקין אפליקציית צד ג' כמו למשל Google Camera הפשוטה והטובה.

בכל מקרה, מדובר באחת ממצלמות הסמארטפון הטובות ביותר שתוכלו לרכוש היום שלטעמנו עומדת בשורה אחת עם המצלמה של ה-S6 והנוט 5 של סמסונג, האפל 6s וה-G4 של LG. בתוספת הכפתור הפיזי, והעיצוב הנוח לאחיזה, מדובר פה בשילוב הטוב ביותר למי שמרבה לצלם בסמארטפון שלו.

גלריית התמונות שצילמנו ב-Xperia Z5 Premium

[huge_it_slider id="21"]

מוזמנים להוריד את התמונות ברזולוציה גבוהה בלינק הזה

הגנה ממים ומאבק: פיצ'ר כל-כך שימושי… וכל-כך נדיר

עבר בהצלחה את 'מבחן האסלה'. צילום: גיקטיים

עבר בהצלחה את 'מבחן כוס המים׳. צילום: גיקטיים

באופן תמוה, יצרניות הסמארטפונים השונות נוטות להתעלם ולהשמיט את אחד מהפיצ'רים השימושיים ביותר והחשובים ביותר לטעמנו והוא עמידות בפני מים ואבק. ה-Z5 Premium בנוי בתקן IP68, כלומר, המכשיר עמיד לגמרי בפני אבק ועמיד במים לאורך זמן. למרות שבסוני מתעקשים שלא תהפכו את המכשיר לתואם GoPro, הרי שהמכשיר – כמו שהוא – ללא כל תוספת של מגנים או כיסויים יעמוד היטב גם בגשם כבד, גם אם יישפך עליו משקה וגם אם הוא ייפול לאסלה. ואנחנו מכירים לא מעט אנשים שיגידו "סוני קנתה אותנו בסעיף האחרון". גם בבדיקות שלנו, המכשיר עבד נהדר גם אחרי שהתזנו עליו מים כדי לדמות גשם שהפתיע אותנו וגם אחרי שהכנסנו אותו למקלחת תחת מי ברז זורמים.

בודקים את יכולות ההזרמה של המכשיר... צילום: גיקטיים

בודקים את יכולות ההזרמה של המכשיר… צילום: גיקטיים

ה-Z5 לא התרגש ולאחר ניגוב קל המשכנו להשתמש בו כאילו דבר לא קרה. מרשים.

סוללה: שורדת את היום, לא את היומיים

ה-Premium מגיע עם סוללת 3,430mAh, נתון שעל פניו נשמע מרשים מאוד ומבטיח. אבל בשימוש יומיומי גילינו שהביצועים הם ממוצעים בלבד. כלומר המכשיר שרד בקושי את היום. לזכותו של המכשיר ייאמר שהסוללה מפעילה מסך QHD בגודל 5.5 אינץ' ובכל פעם שאתם צופים בוידאו תואם או בתמונה צריכה הסוללה המסכנה להאיר יותר מ-8 מיליון פיקסלים במצב של 4K, אולם עדיין מדובר בביצועים ממוצעים בלבד. מהצד השני, ייאמר לזכות סוני שהמכשיר תומך בטעינה מהירה.

כאמור בשימוש ממוצע, כלומר שיחות, ווטסאפים, גלישה באתרים שונים ו-Waze מדי פעם, המכשיר שרד את היום. אולם כאשר עברנו לשימוש מסיבי יותר שכלל צילום וידאו – גם ב-HD וגם ב-4K וגיימינג, המכשיר החזיר את נשמתו לבורא בסביבות אחר הצהריים המאוחרים. המכשיר מגיע עם אנדרואיד לוליפופ 5.1.1, ולכן אנחנו מאמינים שעם עדכונו למרשמלו והפעלת פיצ'ר ה-Doze, חיי הסוללה שלו ישתפרו פלאים. כרגע, הם ממוצעים בלבד.

סיכום: מכשיר טוב, אולי טוב מדי עבורנו

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

ה-Xperia Z5 Premium הוא הסמארטפון הראשון (והיחיד כרגע) בעולם עם מסך 4K.

במילים אחרות, משתמשי המכשיר ייהנו ממסך שהוא טוב יותר מרוב מסכי הטלוויזיה בהם אנחנו צופים בביתנו למשל. מהבחינה הזו, מדובר כמובן בהישג טכנולוגי מרשים למהנדסים של סוני והישג בידולי לא רע לאנשי השיווק של החברה, אבל האם זה נחוץ באמת למשתמשים? האם זה באמת יותר מגימיק?

נכון לעכשיו, ואנחנו מדגישים שהתשובה נכונה לרגעים אלו בלבד, התשובה היא לא.

כמות תוכני הוידאו ב-4K שזמינה לצפייה מצומצמת למדי, כך שרוב הצפייה תהיה בוידאו 4K ובתמונות שצילמתם במכשיר והתוספת שתתבקשו לשלם עבור הפיצ'ר הזה, כ-500 ש"ח, ממש לא מצדיקה את עצמה. מהבחינה הזו, אלא אם כן אתם במאים, צלמים, עורכים או מעצבים בעלי עין חדה במיוחד, תוכלו לקבל תמורה טובה יותר עבור כספכם עם הדגם הסטנדרטי, ה-Xperia Z5.

חוץ מתצוגת ה-4K, שטובה מדי עבורנו כנראה – ה-Z5 Premium הוא מכשיר דגל, בדיוק כמו שמכשיר דגל צריך להיות: עם ביצועים מצוינים, תצוגה וביצועי מצלמה מרשימים, רמקולים שלא מביישים את הסרטים שמוצגים ופיצ'רים מנצחים כמו קורא טביעות אצבע ועמידות בפני מים ואבק. המכשיר לא חף מחסרונות כמו ממשק UI עמוס מדי של סוני או חוסר ב-USB-C וגם המחיר הגבוה שלו בהחלט מציב אותו בליגה של הגדולים והיקרים כמו סמסונג ו-LG, ולא בליגה של התמורה לכסף היכן שנמצאים שחקנים כמו וואווי, סדרת הנקסוס, OnePlus ועוד.

לכן, אם אתם רגישים למחיר או פחות אוהבים את העיצוב המלבני-השמרן של סוני, תאלצו לחפש מכשיר אחר. אם יש לכם מכשיר סוני ישן או אם אתם חובבי צילום ואסתטיקה, ה-Z5 ראוי בהחלט להיות מתמודד על תואר המכשיר הבא שלכם.

אמ;לק:
אהבנו: מצלמה, תצוגה, ביצועים, עמידות למים ולאבק
לא אהבנו: סוללה, מחיר, עיצוב

 

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

9 תגובות על "מצטערים, ה-Xperia Z5 Premium טוב מדי בשבילנו [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אלי
Guest

אהבתי את התמונות ששמתם של המכשיר..במיוחד את התמונה עם המים על המכשיר..איזה יופי !
זה ניראה ממש כמעט כמו כתבה אמיתית ולא ממומנת!

golan lavi
Guest

סקירה מעולה.
רק אם סוני יחליפו את גב הזכוכית הרגיש, רמקולים לשיחה חזקים יותר, לד פלאש גדול וחזק יותר ותג מחיר ריאלי אז זהו מכשיר חלומי!!!!

golan lavi
Guest

סקירה מעולה
רק אם סוני יחליפו את גב הזכוכית במכשירי הפרימיום….

לייק
Guest

כתבה יפה מאוד. למרות שכמעט כל שורה חוזרת על עצמה פעמיים… הייתי שמח אם הייתם מוסיפים גם מילה על השוואה בין דגם הפרמיום לדגם הרגיל . סך הכל מגיע לייק לכתבה.

כל הכבוד
Guest

אחלה סקירה! כל הכבוד

Roi Ginat
Guest

קצת פיספסתם את המהות בעניין המסך: אם ניתן לראות את ההבדלים רק במצב זום, אתם בעצם רואים את ההבדל ברזולוציות הצילום ולא בזו של המסך….

מישהו
Guest

למה תמיד אתם משווים לפתיחת המצלמה של סמסונג ובאמת הכנסתם לליגה של היקרים את lg ולא את אפל.
כתבה ממומנת

רון
Guest

אל תתקרבו לסוני! ה 4k לא שימושי, המכשיר מתחמם מיד ומפסיק לצלם, השמע שלו חלש, ההגנה נגד מים לא שווה שום דבר והכי גרוע זה השירות והאחריות שמתבטלת מיד אם הם מצאו שריטה או סדק בלתי נראה או מה שבא להם. ראו הוזהרתם!! רק לא סוני, ויש עוד הרבה כמוני שנדפקו בענק.

amichai zeni
Guest

לא יודע מה אתה רוצה מהמכשיר ובטח מהשירות של היבואן הרישמי,הם מדהימים ובהחלט דוגמא ללמה כן לרכוש מיבואן רישמי,בספטמבר 16חזרנו מטיול בחול המכשיר שלי מסוג הפשוט יותר z3 שירת אותי נהדר כולל צילומי מים רבים(תאילנד).
ובכל זאת כנראה בגללי חדרו מים והמסך הושבת,מיד בחזרה לארץ יצרתי קשר מול מרכז השירות. כשאני מקטין ציפיות,,,המכשיר נאסף עי שליח וחזר כעבור כמה ימים ,,חדש,
ואני הייתי המום לטובה, לסיכום לא מבין למה סוני לא מוכרים בטירוף אין מה להשוות לשום טלפון אחר ,ממש ברגע זה אני מחפש לרכוש z5 כנראה פרימיום לבת שלי שגם חובבת צילום וקולנוע,,,לדעתי ביחס למחיר זה המכשיר האדיאלי,

wpDiscuz

תגיות לכתבה: