Xperia U: עיצוב ייחודי למשתמש הממוצע [סקירה]

Xperia U אמנם מיועד למשתמש הממוצע, אך האם הוא יכול להציע חבילה משתלמת גם למשתמשים שאינם רוצים להשקיע הון במכשיר הסמארטפון החדש שלהם?

מקור: יח"צ, עיבוד תמונה

בזמן שהיצרניות מציגות מכשירים בעלי מסכים גדולים, ארוכים או רחבים, החליטה סוני "לחזור למקורות" ולהציג מכשיר סמארטפון בעל יכולות שנראות כאילו פונות לשוק הבינוני. אך האם אכן דברים טובים באים בחבילות קטנות, ולמרות המימדים הקטנים מדובר בסמארטפון שיכול להיות המכשיר הבא שלכם?

לא נשארת מאחור

למרות כל הבאזז שמצליחות לגרוף אפל וסמסונג, קימיים בשוק משתמשים רבים שאינם מתרשמים ממשחקי הכוחות הללו, ומעוניינים במכשירים בעלי יכולות מתקדמות, תמורת מחירים מעט יותר הוגנים. בכל הנוגע לאקספריה U, נראה כי זהו הקו שהנחה את סוני ביצירת מכשיר אולטימטיבי לשוק הביניים, שמכיל בתוכו הרבה יותר ממה שנראה לעין.

אז נכון, לא מדובר במכשיר הדגל של החברה וככל הנראה במידה ותבחרו להוציא עוד כמה מאות (ואף אלפי) שקלים תוכלו להתגאות שיש לכם את המכשיר המוביל מבית אחת החברות השולטות בשוק, אך כפי שלמדתם לפני הרבה שנים – לא צריך לשפוט מכשיר סלולרי לפי האריזה, ובטח שלא לפי המכשירים האחרים הקיימים בשוק.

אורות ופאנלים

הדבר שעבור חלקכם יכול להיות האלמנט החשוב ביותר שמציע מכשיר האקספריה U, הוא אפשרות ההתאמה האישית של המשתמש. המכשיר מגיע עם פאנלים צבעוניים מתחלפים (ורוד, שחור ולבן) המתלבשים בקלות על חלקו התחתון של המכשיר. אך למרות ההנאה הברורה שתגיע מאפשרות ההתאמה האישית של המכשיר, חשוב  לציין כי רק הפאנל התחתון הינו בר החלפה – וגוף המכשיר עצמו ישאר שחור, אך תוכלו להחליף גם את ערכת הצבעים של הממשק, כך שיתאימו "לחליפה החדשה".

בדומה לדגמי אקספריה שיצאו עד היום, גם כאן ניתן למצוא בתחתית המסך את פס הפלסטיק השקוף המכיל בתוכו ועליו אנטנה, אך בניגוד למכשירים אחרים הפעם סוני גיוונה עם טוויסט מעניין –  צבעוניות. פס הפלסטיק התחתון מזהה את הצבע העיקרי על גבי המסך, ויודע להציג אותו. כך במידה וממשק המכשיר ורוד, הפס יהבהב באותו הצבע בעת קבלת שיחה, או בעת פתיחת המסך.

אורות מהבהבים. מקור: יח"צ

מעל פס הפלסטיק ניתן לראות את מסך המכשיר העשוי מזכוכית, פרוש על פני כל חלקו הקדמי. בתחתית, ממוקמים שלושת כפתורי המגע המוכרים של אנדרואיד, המוטמעים בתוך המסך עצמו. בכך סוני מציגה תצוגה חלקה ואחידה – לפחות עד שעיניכם מגיעות אל פס הפלסטיק.

חלקו האחורי של המכשיר עשוי מפלסטיק, אותו ניתן לפרק על מנת לחשוף את פתח כרטיס הסים (ומדובר בסים רגיל, לא מיקרו) ואת סוללת המכשיר, הניתנת לשליפה ולהחלפה. בכל הנוגע ל-microSD או הרחבת זיכרון, דווקא כאן החליטה סוני לחסוך ואינה מציעה אפשרות הרחבה, אך ניתן לצפות לכך ממכשיר המיועד למשתמש הממוצע.

בצידו השמאלי של המכשיר ניתן למצוא את שקע ה-microUSB הפתוח, כאשר בצידו הימני ממוקמים כפתורי השמע, כפתור נעילת/פתיחת המסך וכפתור ייעודי למצלמה, המציע אפשרות גישה מהירה למצלמה על ידי לחיצה ארוכה, גם כאשר המכשיר נעול. בחלקו העליון של המכשיר ממוקם פתח האוזניות, והמיקרופון עצמו נמצא בחלקו התחתון של המכשיר ובצד האחורי של האקספריה U ניתן למצוא את עינית מצלמת 5 מגה פיקסל, לצד פלאש LED ואת פתחי הרמקול החיצוני.

כמו צעצוע, אבל אמיתי

בפעם הראשונה שאחזנו במכשיר האקספריה U, קיבלנו את התחושה כי מדובר במכשיר קטן משמעותית לעומת שאר המכשירים הקיימים בשוק. עם מסך בגודל של 3.5 אינץ', האמנו כי יהיה עלינו להתאמץ על מנת לקרוא אימיילים, לגלוש באינטרנט, או פשוט לענות להודעות – אך כמובן שמדובר בסוג של אשליה אופטית, שכן גודל המסך זהה לאייפון 4 או 4S, אך בעל תצוגה מאורכת.

מקור: יח"צ

בפועל, הגודל הקומפקטי של המכשיר היווה עבורנו יתרון, בעיקר בכל הנוגע לתפעול והתעסקות עם המכשיר באמצעות יד אחת. כך הצלחנו לענות על הודעות, לכתוב סטטוסים או פשוט לבדוק מה התחדש בעולם גם באמצע הלילה, בשכיבה במיטה או פשוט בהליכה ברחוב.

עוד נקודה בה החליטה סוני לחסוך היא במסך המכשיר. לא מדובר באיכויות המובילות בשוק, אך בתמורה החליטה החברה להטמיע את טכנולוגיית Bravia שמציעה צבעים חדים, הפחתת רעשים ושיפור הקונטרסט, כך שבעת צפייה בסרטונים או בתמונות תוכלו להנות מתצוגה טובה, אפילו יותר ממכשירים מובילים בשוק, ולא להתבאס מגודל המסך של המכשיר.

למרות שמציע "רק" מעבד כפול ליבה, בכל הנוגע לפעולות היום יומיות, כגון גלישה באינטרנט, האזנה למוזיקה, פתיחת אפליקציות בסיסיות ואף ניווט, הצליח המכשיר להגיב במהירות וללא קרטועים או שיהוקים. גם בעת ניסיון להריץ משחקים כבדים במיוחד, לא נתקלנו בבעיות מיוחדות – אלא אם כן הרצנו כמה אפליקציות כבדות קודם לכן, שעדיין לא הספיקו להסגר על ידי מנהל הזיכרון.

על פי המפרט של המכשיר, סוני מצהירה כי מספיק ל-6 שעות וחצי של דיבור, 6 שעות של צפייה בוידאו או 45 שעות של האזנה למוזיקה. בשימוש מתון שכלל מספר שיחות, גלישה באינטרנט וניווט הצלחנו לסגור כמעט יום וחצי ללא הטענה, ובשימוש הרבה יותר מאסיבי – עבר כמעט יום שלם עד שהתבקשנו לחבר את המטען אל המכשיר.

גם בכל הנוגע לשיחות טלפון, למרות שנראה כי רוב המשתמשים כיום כבר שכחו שמדובר בייעוד המקורי של המכשיר, הצליח האקספריה U לספק איכות שמע טובה, ואיכות קול טובה. באיזורים הומים במיוחד, היה לנו קשה לשמוע את הצד השני, אבל לא קיבלנו תלונות על איכות הקול שלנו – כך שבאמצעות אוזניה ניתן להתגבר על בעיה זאת

אבל לצד העיצוב הייחודי והמעניין שמציגה סוני החסרון העיקרי של המכשיר מתגלה מיד לאחר ההדלקה הראשונית, שכן התאכזבנו לגלות כי מגיע עם גרסת אנדרואיד ישנה, 2.3. אמנם סוני מבטיחה כי העדכון ל-ICS עתיד להגיע כבר בתקופה הקרובה, אבל אין מה לעשות – מדובר על חסרון שמשפיע על חווית המשתמש. במכשירי אקספריה הקודמים שיצא לנו להתנסות עמם, אופן הפעולה לאחר שדרוג המערכת ל-ICS השתפר בצורה משמעותית, כך שלאור העובדה שהאקספריה U מציע עבודה מהירה, אנחנו לא יכולים לחכות עד שיגיע העדכון – והמכשיר יוכל להשתפר עוד יותר מכפי שעובד היום.

מצלמה

בעת בחירת מכשיר סמארטפון חדש אחד הפרמטרים העיקריים אותם אנו לוקחים בחשבון, הוא המצלמה. אז נכון, האקספריה U מגיע עם מצלמה בסיסית של 5 מגה פיקסל, אך עבור מצלמת כיס נראה כי אנחנו לא באמת זקוקים ליותר. תמונות באור יום יצאו טובות למדיי, אך ברגע שנכנסנו אל תוך מבנה, או שהשמש החלה לשקוע – התמונות יצאו ממוצעות, אך מספקות. בכל הנוגע לצילום לילה, למרות ואולי דווקא בגלל פלאש ה-LED התמונות פשוט לא היו טובות, והרבה פעמים היה עלינו למחוק אותן לחלוטין.

המצלמה אמנם מתגאה באפשרות לצילום וידאו באיכות 720p, אבל במידה ואתם מתכננים לצלם סרטונים מקצועיים, התוצאות יוצאות לא מרשימות ונראות כאילו צולמו על ידי מצלמת פשוטה ומיושנת. מצד שני, עבור סרטונים של האחיינים מתרוצצים בגינה, או של החתול מנסה לפתוח את ידית דלת הבית, מדובר בתוצאות מספקות.

המצלמה הקדמית, באיכות 0.9 מגה פיקסל (VGA) אולי טובה מספיק לביצוע שיחות וידאו בסקייפ, אבל אם אתם חובבים של צילום עצמי, או שאתם חושבים כי גם המצלמה הקדמית תוכל לשמש אתכם בשמירת רגעים חשובים, בדומה לשימוש העיקרי של המצלמה האחורית – זה לא המקרה. איכות הצילום ירודה מאוד והיא מצליחה לספק תמונות גרעיניות במיוחד. לכן, מבחינתנו היא תוסף חביב ותו לא.

[flagallery gid=35 name=Gallery]

פלוס המחיר, מינוס היוקרה

בשורה התחתונה, מכשיר האקספריה U מספק את כל הפיצ'רים והאלמנטים הטובים ביותר, בקטגוריית הממוצע. בזכות מעבד מהיר מספיק כדי להריץ גם אפליקציות ומשחקים כבדים, אפשרות להתאמה אישית של המערכת והתוספת החביבה של הפאנלים המתחלפים, מדובר במכשיר אידיאלי עבור משתמשים שרוצים לבדוק את האימיילים שלהם, אבל לא רוצים להשקיע הון על מנת לעשות זאת.

מצד שני, אם אתם מחפשים את המכשיר שיגרום לחבריכם לסובב את המבט בכל פעם שתוציאו אותו מהכיס – ולא רק בגלל שהחלטתם להתפרע וללכת עם פאנל ורוד – אנחנו ממליצים לכם להמשיך לחפש, לא בקטגוריה של המכשירים הממוצעים.

את אקספריה U תוכלו למצוא בזאפ במחיר המתחיל מ-1,448 שקלים, מחיר זול משמעותית לעומת מכשירים אחרים בקטגוריית הממוצעים, כגון HTC One S או Atrix מבית מוטורולה.

במידה ואתם מחפשים מכשיר זול, שיכול להציע לכם את היכולות הבסיסיות של כל מכשיר סמארטפון – וגודל המסך אינו מהווה בעיה עבורכם – מדובר במכשיר טוב מאוד. אם אתם מעדיפים לקרוא את האימיילים שלכם על מסך קצת יותר גדול, או שאתם מוכנים לשלם קצת יותר על "מותג נחשב" כמו אפל או סמסונג, ייתכן שתעדיפו ללכת על מכשירים אחרים, גם בקטגוריית הממוצעים, אך קחו בחשבון שבהתאם לגודל המסך, כך גם יגדל המחיר.

מפרט טכני

תצורת מכשיר: Candybar
מסך: מגע 3.5 אינצ'
רזולוציה: 480×854
מעבד: Dual-core 1 GHz Cortex-A9
זיכרון: 8GB
חריץ הרחבה: ללא
מצלמות: אחורית: 5 מגה פיקסל, קדמית: VGA מגה פיקסל, צילום וידאו [email protected]
רשתות: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 ,HSDPA 900 / 2100
קישוריות: Bluetooth ,WiFi b/g/n, DLNA, GPS
חיבורים: יציאת אוזניות 3.5 מ"מ, microUSB
סוללה: 1320mAh
קרינה: 1.62W/kg SAR

וידאו: Xperia U – Powerful and personal

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

5 תגובות על "Xperia U: עיצוב ייחודי למשתמש הממוצע [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
JamesCrow
Guest

אהבתי את העיצוב של המכשיר, פשוט אך אם זאת מיוחד.
בנוגע לפרטים על המפרט אני מת מעייפות אז אקרא מחר :)

יעקב בעל ה-U
Guest
יש לי את המכשיר כשלושה חודשים (מאז יצא בחו"ל). המכשיר עובד מצוין בשביל מכשיר ברמתו – מגיב טוב ומהר ועבור שימושים בסיסיים (מיילים, יומן, גלישה באינטרנט וטלפון) מגיב מעולה ושווה כל שקל. אתמול שדרגתי לגרסה 4.0 – עדכון תוכנה רשמי של סוני (באמצעות התוכנה המצ'וקמת שלהם…). השדרוג לא נראה ששיפר את הביצועים (למרות ש2.3 לא תומך בליבה כפולה ו-4 כן), אך מעבר לכמה פיצ'רים נוספים (בקרת נפח חבילת גלישה, שיפור ביכולת להתאים ווידג'טים, הוספת אפליקציית פתקים) השדרוג המרכזי הוא דווקא במצלמה. היא מצלמת הרבה יותר טוב בתנאי תאורה לא טבעיים. מה שקודם היה נטיה מוגזמת לצבעוניות ובעיקר עיבוד גרוע של… Read more »
סיוון בראל
Guest

יש לי אותו והוא מעולה במחיר הזה לא כולם צריכים מסך ענקי

דניאל
Guest

טלפון שמאד מתאים לנוער. קניתי אותו לשתי הבנות שלי (ח' ו-י') ושתיהן מאד נהנות מהתגובות הן גם לא צריכות יותר אז זה גם חסכוני למשפחה

Gal Shani
Guest

אני הומו

wpDiscuz

תגיות לכתבה: