Xperia Go: האח הקטן והעמיד בסדרת הסמארטפונים של סוני [סקירה]

Xperia Go, הילד הקטן בסדרת אקספריה של סוני מתיימר להיות הסמארטפון העמיד והאטרקטיבי גם בשל המחיר הנמוך, אך האם הוא יכול להציע משהו מעבר לכך?

מקור: יח”צ

המכשיר החדש מבית סוני, Xperia Go אינו מיועד לגנוב את ליבם של המשתמשים ואינו מעוניין להתחרות מול הגלקסי או האייפון, אלא להציע מוצר עמיד במיוחד למשתמש הממוצע, שנוטה להרוס מכשירי סמארטפון בצורה שיטתית. אך מעבר לעמידות ולחספוס של המכשיר, סוני מעוניינת להציע לכם גם מכשיר סמארטפון לכל דבר, שמסוגל להציג מיילים, לעזור בניווט ולתפקד, כמובן, כמכשיר טלפון.

מעוצב, אבל מבפנים

כבר במבט ראשון ניתן לראות שהדגש העיקרי של סוני הוא לא על העיצוב החיצוני, אלא יותר בכיוון העיצוב הפנימי. מסגרת המכשיר מציעה משטח מחוספס למגע, כמעט כמו נייר זכוכית, כאשר כל החיבורים והכניסות מכוסים היטב. בזכות עיצוב זה, למרות שרק הוצאנו את המכשיר מהאריזה, כבר נראה כאילו היה אצלנו שנים ארוכות – לטוב ולרע.

אבל הייחוד האמיתי של המכשיר היא דווקא באלמנטים שאינם נראים לעין, שהם עמידות המכשיר מפני מים ואבק. הנתונים היבשים של המכשיר מעידים כי יכול לשרוד כ-30 דקות במים בעומק של עד מטר אחד, אינו צובר אבק, בעל מסך דוחה שריטות ומציג מבנה מיוחד המגן על חלקו הפנימי של המכשיר. בנוסף, נראה כי סוני החליטה להוסיף אלמנט מיוחד, וצבעה את כל חלקו הפנימי של המכשיר בצבע כחול-ירוק, כך שברגע שאחד מהחיבורים לא יהיה אטום לחלוטין, תוכלו לזהות זאת מיידית.

בזכות משטח הפוליקבונט האחורי והעובדה שמדובר במכשיר קומפקטי במיוחד, בעל מידות של 111 מ”מ גובה, 60 מ”מ אורך ועובי של 9.8 מ”מ, מדובר במכשיר בעל אחיזה נוחה, גם בעת תפעול ביד אחת. בעוד שגודל מסך המכשיר, העומד על 3.5 אינץ’ עלול להשמע קטן מידי, במיוחד בהשוואה למכשירי הסמארטפון הקיימים כיום בשוק, במידה והסתדרתם עם מכשיר אייפון 4 או 4S, שמציעים מסך בגודל זהה, אנו לא צופים שתהיה לכם בעיה להפעיל ולתפעל גם את מכשיר ה-Go.

בחלקו העליון של המכשיר נמצא כפתור הכיבוי וההפעלה, בצידו הימני תוכלו למצוא את חיבור ה-microUSB המיועד להטענה ומתחתיו את לחצני השמע. בצידו השמאלי ממוקם שקע האוזניות בלבד, כאשר גם הוא – בדומה לשאר החיבורים, מוסתר ומוגן על מנת למנוע ממים ואבק לחדור פנימה. בחלקו האחורי של ה-Go ניתן למצוא מצלמת 5 מגה פיקסל לצד פלאש LED, ובחלקו התחתון ממוקם הרמקול החיצוני. בקדמת המכשיר ניתן למצוא את שלושת כפתורי המגע המוכרים של אנדרואיד בחלקו התחתון, ואת לוגו אקספריה בתחתית.

רק לאחר פירוק המכסה האחורי של המכשיר מתגלה פתח המיקרו סים, המכוסה גם הוא באמצעות “דלת” מיוחדת הניתנת לפירוק. מתחת לכרטיס הסים ניתן למצוא חריץ microSD, המאפשר לנו להרחיב את נפח האחסון ב-32 ג’יגה נוספים. אך בעוד שאנו מבינים את הרצון להגן גם על כרטיסים אלה מפני מים ואבק, בהתחשב בעובדה שאין אפשרות להחליף סוללה או לבצע כל פעולה נוספת לאחר פתיחת מכסה המכשיר, נראה לנו מעט תמוהה שעלינו לפרק את כל החלק האחורי רק עבור שני כרטיסים קטנים.

מקור: יח”צ

למשתמש הממוצע

בעוד שסוני שמה דגש גדול מאוד על שדרוג ליין הסמארטפונים שלה לגרסת אנדרואיד 4, הידועה גם בשם Ice Cream Sandwich, עדיין החוויה הראשונית של הוצאת המכשיר מהקופסה והגילוי שמריץ את גרסת אנדרואיד 2.3 היא מעט מזעזעת, לפחות אותנו. חווית שדרוג הגרסה גם היא לא אידיאלית, ודורשת מאיתנו התקנה של תוכנה ייעודית על גבי המחשב האישי, וביצוע מספר מהלכים לפני עדכון הקושחה של ה-Go. מדובר במכשול משמעותי עבור אותם משתמשים שאינם טכנולוגיים, או שמעוניינים בחווית שימוש Out of the box.

לאחר שדרוג המכשיר לגרסת אנדרואיד 4, אנו מקבלים ניצול טוב יותר של נתוני החומרה של המכשיר, המציע זכרון RAM בנפח 512 מגה, מעבד Cortex-A9 כפול ליבה במהירות 1.5 ג’יגה הרץ ונפח אחסון בסך 8 ג’יגה. בעת גלישה באינטרנט או קריאת מיילים לא נתקלנו בהאטות או בעיות מיוחד, כמו גם בעת הרצת משחקים ממוצעים כגון אנגרי בירדס ודומיהם. אך לצערנו, בשל נתוני המסך הבסיסיים המציעים רזולוציית 320X480 עם דחיסות פיקסלים של 165ppi צפייה וגלישה ברשתות החברתיות, נסיון לצפות בתמונות או בסרטוני וידאו היה מאכזב ופושר למדיי, שגרם לנו להעדיף לצפות בתכנים על גבי המחשב האישי שלנו.

עם זאת, הבעיה האמיתית התגלתה לאחר מספר ימי שימוש רצופים ואינטנסיביים, שגרמו למכשיר להפוך להרבה יותר איטי מבעבר, ופעולות שבהתחלה נראו פשוטות כמו גלישה באינטרנט הפכו למעיקות ובעלות זמן המתנה ארוך במיוחד, ככל הנראה בשל זכרון ה-RAM הנמוך ואי תאימות למערכת ניהול הזכרון המובנת במערכת ההפעלה. בנוסף, גם נפח האחסון העומד על 8 ג’יגה אינו מדוייק, שכן בשל מערכת ההפעלה הכבדה רק 4 ג’יגה זמינים למשתמש, מה שאומר שתהיו חייבים לרכוש כרטיס זכרון במידה ותרצו להוריד יותר מ-5 אפליקציות, או להשתמש במכשיר גם כנגן מוזיקה.

גם בגזרת המצלמה החליטה סוני לדבוק בליין הממוצע, עם מצלמת 5 מגה פיקסל ופלאש LED לצידה. את הדגש שמה סוני בתוכנה עצמה, המציעה למשתמשים אפשרות לבחור את סוג התמונה: רגילה, פנורמית ואפילו פנורמית תלת מימדית – כאשר הצפייה בתמונה תתאפשר רק באמצעות מכשירים תומכים. למרות שמדובר במצלמה ממוצעת, היא מצליחה להוציא תמונות איכותיות וחדות באור יום, כאשר היתרון הגדול ביותר שלה הוא העובדה שניתן לצלם את התמונות הללו גם מתחת למים, מה שיכול להוסיף משמעותית לחווית הצילום הכוללת שלכם. לצערנו, בעת צילום בתאורה מוגבלת ושימוש בפלאש, התמונות יצאו מגורענות ופשוט לא יפות, אך מדובר בבעיה כוללת של מגוון המכשירים הקיימים כיום בשוק, ולא בחסרון ספציפי למצלמה זו.

בכל הנוגע לצילום וידאו, ה-Go מסוגל לצלם באיכות 720p והתוצאות טובות מספיק עבורנו. בהתחשב בעובדה שאיננו מתכננים לצלם את סרט הגמר שלנו, אלא רק את עצמנו עושים שטויות, אנו לא דורשים יותר מידי מלכתחילה, כך שמצלמת הוידאו יותר ממספיקה. הפיצ’ר המנצח עבורנו הוא בפוקוס האוטומטי המתבצע בעת צילום הוידאו, כך שגם במידה ואתם מצלמים את ילדיכם משתוללים, אינכם צריכים לחשוש שהוידאו יצא מפוקוס לחלוטין, ושתאבדו את הרגעים אותם אתם מנסים לשמר. בשורה התחתונה, מכיוון שרובנו לא נוטים לצלם וידאו בתכיפות גבוהה, ה-Go עושה את העבודה בגזרה זאת, ואין לנו תלונות או בעיות מיוחדות עמו.

הג’יפ של הסמארטפונים?

בוא נהיה כנים, מהרגע הראשון בו שמענו כי המכשיר מסוגל לדחות מים ואבק, כל מה שרצינו לעשות הוא להטביע אותו בכוס מים ולראות כיצד הוא עובד. כמובן ששמרנו על איפוק והחלטנו לבדוק מה בדיוק אומרת ההגדרה “נגד מים ואבק”, על מנת שלא נעשה נזק בלתי הפיך למכשיר.

אז לצד העובדה שניתן להטביע את המכשיר רק עד מטר אחד בלבד של מים, לפני כן עלינו לוודא כי הוא סגור כראוי, שגב המכשיר יושב בצורה הנכונה ושכל הפתחים האפשריים סגורים. סוני ניסתה להקל על המשתמשים להבין האם המכשיר אטום או לא באמצעות צביעת כל החלק הפנימי בכחול, אבל בשורה התחתונה עדיין מדובר במעט התעסקות רק כדי להתעלל קצת במכשיר, ומכיוון שרוב המשתמשים לא ידעו מתי בדיוק המכשיר עתיד להתמודד מול אבק ומים, מדובר על תהליך שיהיה עליהם לעשות בכל פעם מחדש.

אבל, גם לאחר שווידאנו כי המכשיר סגור ואטום – הכנסתו לכלי מים לוותה בפאניקה קלה מחשש למה שעתיד לקרות. לצערנו, מיד בעת המגע של המכשיר עם כלי המים החל המסך להגיב כאילו אנו לוחצים עליו, והרטט של המכשיר החל לפעול גם הוא. לאחר שוידאנו (שוב) שהכל סגור ואטום, וניסינו לשים מעט מים על המסך גילינו כי הוא אינו בדיוק עמיד – והרטבתו אינה מומלצת, למרות הצהרות היצרן. בצורה לא מפתיעה, עם חול ואבק התמודד המכשיר הרבה יותר טוב, כך שבסופו של דבר יצאנו מרוצים – בעיקר בזכות העובדה שסוף סוף יש לנו מכשיר אותו נוכל לקחת לים מבלי לחשוש שיהרס לחלוטין.

זה רק אני וה-Xperia Go שלי. מקור: Newsgeek

ממוצע ומטה

מכשיר אקספריה Go הוא האח הקטן של סדרת אקספריה של סוני, ויש אפילו כאלה שיגידו כי מדובר בברווזון המכוער במשפחה. מדובר על מכשיר שאינו מציע יותר מידי בכל הנוגע לעיצוב חיצוני, היכולות הפנימיות שלו בסיסיות לחלוטין והיתרון היחידי שלו – בנוגע לברווזון – הוא שמסוגל להתמודד מול מים ואבק, אבל גם בתחום זה אינו אידיאלי במיוחד.

במידה ומכשיר זה היה מתומחר באיזור ה-1,000 שקלים ומטה, היינו מוכנים להתמודד עם העובדה שמדובר במכשיר ממוצע. אבל לאור העובדה שהמחיר הנמוך ביותר בו מוצע המכשיר בזאפ עומד על 1,474 שקלים, ההמלצה שלנו היא לבדוק את הסמארטפונים האחרים המוצעים בקטגוריית מחיר זו, שאמנם לא יכולים להתמודד מול איתני טבע, אבל כן יכולים לספק לכם עבודה חלק ומהנה הרבה יותר.

[flagallery gid=56 name=Gallery]

מפרט טכני

תצורת מכשיר: Candybar
מסך: 3.5 אינץ’
רזולוציה: 320X480
מעבד: Cortex-A9 Dual-Core 1GHz
זיכרון: 8GB (רק 4GB זמינים למשתמש)
חריץ הרחבה: microSD, עד 32 ג’יגה
מצלמות: אחורית: 5 מגה פיקסל, צילום וידאו 720p@30fps
רשתות: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 ,HSDPA 900 / 2100
קישוריות: Bluetooth ,WiFi b/g/n, DLNA, GPS
חיבורים: יציאת אוזניות 3.5 מ”מ, microUSB
סוללה: 1305mAh

וידאו: Xperia Go – Made to Resist

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

3 תגובות על "Xperia Go: האח הקטן והעמיד בסדרת הסמארטפונים של סוני [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Maya Elis
Guest

נראה סבבה במיוחד לחיילים. איפה מוכרים אותו?

יפתח
Guest

המכשיר הכי עמיד שיש , יודע לעשות כל מה שאיפון או גלקסי עושים.
למרות שבסופו של דבר הצלחתי לשבור את הזכוכית החיצונית אני מוריד את הכובע בפני המכשיר הזה. ככלי עבודה הוא מדהים, קל, דק, סוללה פעילה גם יום ארוך,אצלי הוא שרד מים מספר פעמים(לפני השבר) ושאר מיני חומרים ואבקות.

דניאל
Guest

רכשתי אותו היום. והכתבה הזו פשוט עושה איתו עוול.
רוצים דוגמא? אפילו לא הספקתי להגיד צ’ק רובינסון והמכשיר עשכו את עצמו לגרסת אנדרואיד 4. הוא עובד חלק ויפה.

מי לא רוצה מכשיר עם זמן עבודה של מעבר ליום שלם ועמיד במיים, מכות ואבק?
אני ממליץ בחום.
מי שרוצה לקרוא סקירה יותר מחמיאה אז הנה:
http://www.cnet.com.au/sony-xperia-go-339342095.htm

נ.ב
אם לא הייתי קורא שלמכשיר יש רזולוצית מסך נמוכה, לא הייתי שם לב לזה.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: