Xperia Arc S: האח הגדול של ה-Arc בעיצוב עוצר נשימה [סקירה]

לקחנו את הדור הבא של Xperia Arc לסקירה ובדקנו, במה שונה דגם Xperia Arc S מקודמו ומה הוא מסוגל להציע למשתמשים, מלבד עיצוב מרשים?

מקור: יח"צ

הסקירה נכתבה בשיתוף עם שגיא ולצמן

אל סדרת האקספיריה הצטרף לפני שבועות אחדים מכשיר ה-Arc S שקודם כל מציג עיצוב חדשני וחלק שגורם ללא מעט ראשים להסתובב. בדקנו מה הוא עוד מסוגל לספק למשתמש הממוצע מלבד מראה חיצוני והאם יש משהו גם בתוך הקנקן.

מצטרף למשפחה

מכשיר ה-Xperia Arc S הגיע מספר חודשים בודדים לאחר יציאתו לשוק של Xperia Arc ומדובר בדגם ‘משופר’ ומתקדם יותר. בפועל, מלבד השוני בצבע החיצוני של המכשיר, כשהדגם המקורי מגיע בשחור והמחודש בלבן, ישנם מספר הבדלים בודדים בין השניים שאינם נראים משמעותיים במיוחד, ביניהם מהירות המכשיר, אפשרות לצילום בתלת מימד, ומעבד מעט יותר מהיר – כשההבדל עומד על 0.4 ג’יגה הרץ.

שני המכשירים מגיעים עם גרסת אנדרואיד 2.3 ולשניהם צפוי להגיע העדכון המיוחל לגרסת אנדרואיד 4.0 – Ice Cream Sandwich. נדמה כי הסיבה העיקרית בגללה החליטה סוני אריקסון לשחרר לשוק שני מכשירים שכמעט זהים מבחינת המפרט שלהם בפרק זמן כה קצר הוא בעיקר בעקבות הצבע – שכן ידוע שהמשתמשים אוהבים מכשירים סלולריים, במיוחד כשהם מגיעים בלבן.

עיצוב

אחד הדברים הראשונים ששמים לב אליהם במכשיר, הוא העיצוב שלו. גם אוהדי האייפון סובבו את ראשם והתלהבו מהמראה החיצוני של המכשיר, במיוחד לאור העובדה שהוא מגיע בצבע לבן, בעל גימור מבריק ומושך.

בנוסף לצבע הלבן, המכשיר מציע קימור קל בגב המכשיר, מה שהופך אותו לנוח להרמה מכל משטח ומציע נוחות מירבית בעת החזקתו, בין אם במהלך ביצוע שיחה, גלישה באינטרנט או עדכון סטטוס – ה-Xperia Arc S מעניק לנו תחושת בטחון שאינו עומד ליפול, גם במידה ובחרנו להפעילו רק עם יד אחת.

בחלקו התחתון של המכשיר מופיעים כפתורי האנדרואיד המוכרים – בית, תפריט וחזרה ובדומה לקו העיצובי בשאר מכשירי סוני אריקסון, גם כאן מדובר בכפתורים צרים ודקים הממוקמים בקצה המכשיר, מה שהופך אותם למעט לא נוחים לשימוש עבור היד הממוצעת, אך נוחים בצורה משמעותית לידיים קטנות.

בחלקו העליון של המכשיר מופיע כפתור ההפעלה והכיבוי. מכיוון שהוא קטן ו’מוטמע’, נתקלנו בקושי בעת הניסיון להדליק או לכבות את המסך, גם מכיוון שהיה עלינו להסתכל פיזית על המכשיר על מנת להבין היכן בדיוק נמצא וגם אז בעת הלחיצה היה עלינו להפעיל כוח רב. כמו כן, לצידו של כפתור ההפעלה ממוקמת כניסת microHDMI, במידה והמשתמש מעוניין לחבר אל הסלולרי ישירות את מכשיר הטלוויזה.

בצד המכשיר ניתן לאתר כניסת microUSB לחיבור למחשב ולהטענה, ומעליה מנורת חיווי, המודיעה לנו האם יש חיבור, מהו מצב הטעינה ומה מצב הסוללה – במידה והיא מלאה, הנורה תופיע בצבע ירוק, לשאר החיבורים – בצבע אדום. מתחת לכניסה זאת ניתן למצוא את כפתורי השמע ולבסוף את כפתור הצילום. בצידו השני ממוקם שקע האוזניות, בגודל 3.5 מילימטרים.

בסופו של דבר מדובר במכשיר שלמרות שהוא דק במיוחד – 8.7 מילימטרים לעומת 8.5 מילימטרים של מכשיר הגלקסי S2, או 9.3 מילימטרים של האייפון 4S, מצליח להעניק לנו תחושת בטחון שגם אם בטעות יקבל מכה, לא יקרה לו יותר מידי, אך כמובן שנעדיף לא להעמיד השערה זאת למבחן אמיתי.

אופן השימוש

מקור: יח"צ

בדומה לשאר מכשירי סוני אריקסון שיצאו בתקופה האחרונה, כמו גם כל סדרה אקספיריה, גם כאן היישום המרכזי במכשיר הוא ה-Timescape, האפליקציה החברתית המציעה במקום אחד בתוך המכשיר את כלל העדכונים מהרשתות החברתיות אליהן המשתמש מנוי, כמו גם אפשרות להתעדכן בשיחות שלא נענו והודעות הטקסט שהתקבלו – מכל אנשי הקשר וחברינו ברשתות החברתיות – המסתנכרנים ישירות אל המכשיר.

היישום אידיאלי במיוחד לקהל הצעיר, המחובר לשלל הרשתות החברתיות ודואג להתעדכן על בסיס שעתי לגבי מה התחדש ומה קורה ברגעים אלה ממש. מהבחינה הזאת, מדובר באפליקציה האידיאלית שאינה מצריכה התקנה של מגוון קליינטים שונים.

בכל הנוגע לשימוש הכללי במכשיר, בתחילת היום ועם סוללה מלאה הוא עבד בצורה חלקה ומהירה. גם משחקים בעלי גרפיקה מתקדמת או סרטונים כבדים באיכות HD עבדו בצורה טובה ולא הכבידו על פעולתו של המכשיר, אך ככל שהזמן עבר והסוללה התרוקנה, שמנו לב לאיטיות משמעותית בתגובה למגע, בעת הפעלת אפליקציות וכדומה. במידה והסוללה הייתה מתחת ל-50 אחוזים וניסינו להפעיל משחק או אפליקציה מעט כבדים, לקחו מספר שניות עד שהמכשיר התאפס על עצמו והצליח להפעיל את היישום הרצוי.

למרות זאת, חשוב לציין כי זמן פעולת הסוללה טוב במיוחד, גם בעת שימוש מאסיבי של ניווט, שיחות, צילום וצפייה בוידאו והפעלת משחקים ואפליקציות שונות בהם הצליח לתפקד יום עבודה שלם של 12 שעות ולהגיע הביתה עם מעט יותר מ-20 אחוזים בסוללה. כך שלמרות שנתקלנו במעט בעיות בעת התרוקנות הסוללה, חשוב לציין כי לקח הרבה מאוד זמן עד שנתקלנו בהן במהלך היום.

תוכנה וחומרה

ה-Arc S מגיע עם מצלמה אחורית באיכות 8 מגה פיקסל, בעל פוקוס אוטומטי ופלאש LED. מצלמת הוידאו מסוגלת לצלם תכנים באיכות HD, כלומר 720p – למרות שמדובר באיכות גבוהה, מכיוון שמדובר במכשיר יחסית חדש בשוק, אנו נאלצים להודות כי ציפינו למעט יותר מבחינת אפשרות הצילום.

המכשיר מגיע עם רדיו RDS ויישום ה-Track ID המאפשר זיהוי שירים בזמן אמת, מהרדיו או מנעימה המתנגנת במכשיר. לשמחתנו, היישום מסוגל לזהות גם שירים בעברית, אבל לא תמיד מצליח במידה. בניגוד לתוכנות זיהוי שירים פופולאריות המגיעות כאפליקציות חיצוניות, ה-Track ID אינו מזהה מוזיקת רקע המגיעה מבחוץ, אלא רק את הנעימות המתנגנות במכשיר עצמו, או מהרדיו.

מכשיר ה-Xperia Arc S מגיע עם מערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסת 2.3.4, עם הבטחה מצד סוני אריקסון כי עתיד לקבל את גרסת אנדרואיד 4.0. מצד שני, הופתענו לגלות שהמכשיר מצוייד במעבד בעל ליבה אחת, במהירות 1.4 ג’יגה הרץ. מערכת האנדרואיד הרצה על המכשיר הותאמה וצומצמה לפונקציות בסיסיות במטרה שתרוץ חלק – ואכן זאת התוצאה. מצד שני, איננו בטוחים כי נתונים אלה יהיו מספיקים על מנת להריץ בצורה דומה את מערכת אנדרואיד 4.0, כאשר זאת תהיה זמינה לעדכון.

מסך המכשיר, המגיע בגודל 4.2 אינץ מצוייד בתאורת LED אחורית ומציג ברזולוציית 480×854, עם תמיכה ב-16 מיליון צבעים מה שמספק למשתמש תמונה באיכות גבוהה עם צבעים מעולים. כמו כן, ה-Arc S מגיע עם יכולת צילום תלת מימדית, באמצעות אפליקציית Panorama Sweep 3D. לצערנו, המכשיר אינו מסוגל להציג תמונות מסוג זה, כך שבמידה ותצלמו תמונות תלת מימד, יהיה עליכם לחבר את המכשיר אל טלוויזיה תומכת על מנת לצפות בהן.

כמו כן, המכשיר מגיע עם מנגנון עיבוד תנועה בשם Bravia Engine, שהושאל ממסכי הטלוויזיה של סוני ואמור לשפר את ערכי הניגודיות ואלמנטים נוספים בעת צפיה בסרטוני וידאו. למרות זאת, בעת צפייה בסרטון אישי או אפילו בעת צפייה ביוטיוב, לא שמנו לב להבדל משמעותי מול שאר המכשירים הקיימים כיום בשוק, כך שאיננו בטוחים שמדובר ביתרון משמעותי.

[flagallery gid=14 name=Gallery]

לסיכום

למרות שה-Arc S אינו יכול להציע תחרות אמיתית מול הכוכבים הגדולים כגון גלקסי S2, גלקסי נקסוס או האייפון 4S, הוא עדיין מציג מצלמה מצויינת, מסך גדול ואיכותי ואפשרות חיבור לרשתות החברתיות. לכן, היינו ממליצים לקהל צעיר ואופנתי שחשובים לו עיצוב ומולטימדיה לשקול אותו בתור המכשיר העיקרי, בעוד שלאנשי העסקים הלחוצים היינו ממליצים לחפש סוג אחר של מכשיר, שגם לאחר יום עבודה ארוך במיוחד יוכל לעבוד בצורה חלקה ואידיאלית, שעונה על צרכי המשתמש.

מכיוון שהמכשיר מוצע עבור מחיר יחסית הוגן בזאפ, כ-2,098 שקלים, נדמה כי מדובר בפתרון הטוב ביותר עבור המשתמש הצעיר המחפש את מכשיר האנדרואיד הבא שלו. זאת כמובן במידה ולא איכפת לו להמתין תקופה מסויימת להגעתה של גרסת מערכת ההפעלה החדשה, Ice Cream Sandwich וכמובן אם מוכן לקחת את הסיכון ברכישת מכשיר בעל מעבד שנחשב כיום חלש יחסית.

מפרט טכני

תצורת מכשיר: Candybar
מסך: מגע 4.2 אינץ’
רזולוציה: 480×854
מעבד: 1.4 GHz Scorpion
זיכרון: 1 ג’יגה פנימי, הרחבה עד 32 ג’יגה
חריץ הרחבה: microSD
מצלמה: 8 מגה פיקסל
קישוריות: Bluetooth ,WiFi b/g/n, GPS
חיבורים: יציאת אוזניות 3.5 מ”מ, microUSB, microHDMI
סוללה: 1500mAh

וידאו: Sony Ericsson Xperia arc S

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

2 תגובות על "Xperia Arc S: האח הגדול של ה-Arc בעיצוב עוצר נשימה [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ירון
Guest

מבחינת עיצוב ונוחות הוא מספר אחד.
מבחינת ביצועים הוא בסדר אבל יש טובים ממנו.

ארנון
Guest

במחיר הזה – הוא הכי טוב שיש

wpDiscuz

תגיות לכתבה: