נורה חכמה וסופר זולה, התנסנו ב-Yeelight [סקירה]

בדקנו את נורת ה-Wi-Fi של שיאומי, המציעה פונקציונליות מרובה לצד תג מחיר אטרקטיבי. האם ניתן להדליק ולכבות את האור מבלי לקום מהספה בפחות מ-20 דולר? הדלקנו-כיבינו-הדלקנו והגענו למסקנות

קרדיט תמונה: יח״צ

קרדיט תמונה: יח״צ

נורות ה-LED זכו לעדנה מחודשת בשנים האחרונות מלא מעט סיבות – צריכת החשמל שלהן פחותה מנורות הלהט והפלורוסנט הפופולריות, עוצמת האור שלהן חזקה ואורך החיים שלהן מספק בצורה משמעותית. ב-2012 השיקה לראשונה חברת Philips את נורת ה-Hue אשר אפשרה למשתמשים לשלוט על צבע ועוצמת נורת ה-LED באמצעות הסמארטפון. הנורה הייתה מצויינת והאקוסיסטם שנבנה סביבה היה מלהיב, אך המחיר שלה היה פחות אטרקטיבי.

בשנים האחרונות, חברת שיאומי (Xiaomi) הסינית הוכיחה שהיא יודעת לקחת מוצר קיים ומוביל בשוק, לבנות אותו מחדש ולספק את אותה הפונקציונליות, או לפחות את מרבית הפונקציונליות השימושית – במחיר משתלם במיוחד. גם במקרה שלנו, היא עשתה זאת באמצעות סדרת נורות ה-Yeelight שלה. האם היא מצליחה לעשות את מה ש-Philips עשתה במחיר משתלם יותר? זאת נדע בהמשך.

עיצוב ואיכות בנייה

עיצוב הנורה סטנדרטי ודומה לכל נורת הברגה אחרת – קשה מאוד להבחין בהבדלים בין נורת ה-Yeelight בגירסא הצבעונית שלה, לבין נורת ה-Yeelight בגירסא הלבנה. שתי הנורות מתאפיינות בגוף מתכתי אפור שעליו מוטבע הלוגו של סדרת Yeelight. באופן כללי, איכות הבנייה של הנורה מצויינת והיא מרגישה טוב מאוד כאשר אוחזים בה. גם הקופסא משווה לה מראה פרימיום שאינו מבייש מוצרים דומים שעולים פי כמה. על פי החברה, לנורה אורך חיים של כ-11 שנים. האם היא צודקת? רק ב-2027 אוכל לעדכן את הפוסט עם תשובה.

התקנה

לפני ההתקנה הפיזית של הנורה עצמה, רצוי להתקין את אחת מ-2 האפליקציות הבאות: Yeelight, או Mi Home שמכילה בתוכה את אפליקציית Yeelight אך מגיעה עם סט פיצ׳רים נוסף שמיועד למשתמשים אשר רכשו מוצרים חכמים נוספים של שיאומי ומעוניינים להצליב פונקציונליות בין המכשירים, או פשוט לשלוט בכל המכשירים מאפליקציה אחת.

בדומה להתקנה של כל נורה אחרת – מבריגים החוצה את נורת החשמל הישנה – ומבריגים פנימה את הנורה החדשה. כמו כל מכשיר, קודם כל עלינו להתאים את הנורה ולחבר אותה לרשת הביתית שלנו. בכדי להכניס את הנורה למצב התאמה, עליכם לכבות ולהדליק את הנורה כ-5 פעמים ברצף – עד שתראו את הנורה מהבהבת. לאחר מכן, פשוט לעקוב אחר ההוראות, להזין את סיסמת הרשת האלחוטית בבית ולהמתין לסיום ההתקנה.

פונקציונליות

ההדלקה והכיבוי של הנורה נעשות באמצעות אפליקציית המובייל של Yeelight, כאשר במצב האופטימלי, המתג אמור להיות דלוק כל הזמן. עם זאת, בוודאי תשאלו את עצמכם – מה קורה אם אני חס וחלילה לא נמצא ליד הסמארטפון שלי? ובכן, ב-Xiaomi חשבו עליכם, מה שעליכם לעשות הוא פשוט לכבות ולהדליק את המתג – והאור יידלק גם כאשר באפליקציה הנורה נמצאת במצב Off. בצורה כזו, המתג הפיזי והאפליקציה עובדות בצורה ״חלופית״, כך שאפשר להדליק ולכבות את האור גם מהמתג הפיזי וגם מהאפליקציה לסמארטפון בכל מצב.

האפליקציה תצייד אתכם, במידה ותרצו בכך, בהתראה קבועה במסך ההתראות שם תוכלו לראות האם הנורה דולקת או לא, להדליק ולכבות את הנורה ישירות משם, בצורה נוחה וללא כניסה לאפליקציה (חשוב לציין כי ההתראה לא תמיד מסונכרנת למצב הנורה, כך שצריך להיות זהירים במצב הזה). במידה ותבחרו להיכנס לאפליקציה, יוצגו בפניכם מספר אופציות – כתלות בסוג הנורה שבחרתם (צבעונית או רגילה). מניסיון אישי – עוצמת האור של הנורה הלבנה חזק יותר ומתאים יותר לקריאה ולעבודה (חדר עבודה, משרד וכו׳) בעוד העוצמה של הנורה הצבעונית חלשה יותר, אך מגוון הצבעים מתאים למצבים נוספים בחדרים אחרים (צפייה בסרט בסלון, ארוחה רומנטית וכד׳).

עיבוד תמונה: גיקטיים

עיבוד תמונה: גיקטיים

במסך הניהול של הנורה הרגילה, תוכלו למצוא 3 לחצנים: כיבוי והדלקה, מצבי נורה וסצנות. על בהירות האור תוכלו לשלוט על ידי גרירה של האצבע למעלה ולמטה עד שיתקבל המצב הרצוי.

במסך הניהול של הנורה הצבעונית, תוכלו למצוא פרט ללחצנים מספר מצבים מגניבים נוספים: מצב Hue, שמאפשר לכם לבחור צבע לפי קשת הצבעים באמצעות גרירת האצבע ימינה ושמאלה. מצב Flow, שגורם לנורה להחליף צבעים באופן אוטומטי לאורך קשת הצבעים ומצב Snap, שיאפשר לכם לבחור צבע על ידי זיהוי צבע של פריט במציאות. בהגדרות האפליקציה תוכלו אף למצוא את אפשרות ה-Music Mode, שתחליף את הצבעים בהתאם למוזיקה המתנגנת ברקע (נחמד מאוד).

אופציה נוספת ושימושית היא להשתמש בסצנות, המשתנות מנורה לנורה – בנורה הלבנה תוכלו למצוא סצנות המתאימות למצב קריאה, בהירות 25%, בהירות 50% ו״מצב תינוק״ שיסייע לעולל שלכם לישון מהר יותר (סמכו על הסינים שיעשו מחקר בנושא). בנורה הצבעונית תוכלו להתפרע אף יותר, כאשר בין הסצנות תוכלו למצוא סצנה רומנטית, סצנות התעוררות (במשך 15 דקות מבהירות אפסית לגבוהה) והירדמות (במשך 15 דקות מבהירות גבוהה לכיבוי), סצנה המתאימה לצפייה בסרטים, סצנת יום הולדת וכד׳.

חשוב לציין, כי האפליקציה תתריע בפניכם כאשר קיים עדכון קושחה לנורה שברשותכם – בכל המקרים עד עכשיו עדכוני הקושחה, המתבצעים בצורה אלחוטית, עברו בצורה חלקה ולא נתקלתי בשום בעיה עם הנורות כתוצאה מעדכון קושחה כזה או אחר – משתמשים מסויימים שביקרו את המוצר דרך ה-Play Store נתקלו לפעמים בבעיות, אך גם קיבלו מענה מהיר מצוות הפיתוח של האפליקציה.

מחיר ושורה תחתונה

בשורה התחתונה, אפשר להגיד שהתכונה השימושית ביותר בנורה, בשימוש האישי שלי היא אחת – כאשר אני קם בבוקר, אני לא צריך לקום ולהדליק את האור – הוא נדלק באופן הדרגתי תוך 15 דקות. כשהגיע הזמן לישון, אני משתמש בתכונת השינה, שמעמעמת את האור עד לכיבויו המוחלט תוך 15 דקות. במידה ושכחתי לכבות את האור בסלון, אני יכול להוציא את הסמארטפון ולכבות אותו במקום לגשת פיזית למתג. כל שאר הפיצ׳רים הם נחמדים – המצב הרומנטי, מצב הצפייה בסרט וכד׳ אך בהחלט ניתן לחיות בלעדיהם והשימוש בהם מסתכם במספר פעמים נקודתי (במידה וזוכים להשתמש בהם בכלל).

ולמרות שחלק מכם יחשבו שמדובר במוצר מיותר (וזכותם לחשוב כך), במחיר של כ-19 דולר לגירסא הצבעונית של הנורה וכ-13 דולר לנורה הלבנה, לעומת המחירים המופקעים שמציעות החברות המתחרות, קשה לחשוב על מצב שבו מדובר במחיר לא משתלם, והנוחות בהחלט נותנת את התמורה למחיר. אמנם לא תמצאו את האקו-סיסטם הרחב של האפליקציות, או תאימות לסביבות Smart Home אחרות, אך במחיר הזה לא צריך לצפות להרבה יותר ממה שהנורה של שיאומי מספקת.

יתרונות: התקנה פשוטה ללא תחנת גישור לראוטר, אפליקציה נוחה עם מגוון אופציות, שליטה מכל מקום בעולם, מספר גדול של מצבי תאורה, דיוק טוב בצבעים, ״דיבור״ עם מכשירים אחרים של שיאומי, מחיר אטרקטיבי.

חסרונות: לפעמים יש חוסר סנכרון בין הנורה לאפליקציה, חוסר תאימות למכשירים חכמים אחרים ולסביבות Smart Things אחרות, חוסר באקו-סיסטם של אפליקציות ותאימות לשירותים כגון IFTTT.

השורה התחתונה: מומלץ.

את הנורות ניתן לרכוש ממגוון אתרים סיניים, המחירים משתנים מעת לעת (וגם קופונים לפעמים יש בנמצא)

לרכישת הנורה הלבנה מאתר Gearbest

לרכישת הנורה הצבעונית מאתר Gearbest

אבישי בר

מנהל מוצר. מפתח Web ו-React Native, חולה גאדג'טים, הולך נגד הזרם ואוהב את כל מה שקשור לגוגל, לאנדרואיד ולקוד פתוח. עיסוקו העיקרי הוא לפרק לחלקים כל צעצוע חדש שמגיע למשרד ואז לכתוב עליו מדריך.

הגב

19 תגובות על "נורה חכמה וסופר זולה, התנסנו ב-Yeelight [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
tsttstst
Guest

זה עומד בתקן הישראלי?

אמיר
Guest

אז רגע, בנורה הלבנה אין מצב התעוררות/שינה?

אני
Guest

המחיר ממש לא מדויק: האמזון 90$ ובעלי אקספרס 40$

בלוב
Guest

100% Original Xiaomi Yeelight LED Smart Bulb Smartphone App WIFI Remote Control Light 8W White Color Mi Light
http://s.aliexpress.com/YjEZNfYJ
(from AliExpress Android)
13 דולר.

ברק
Guest

כמה לומן ?

משה
Guest

300 – חלש מאוד (אי אפשר לקרוא איתו ספר בצורה נורמלית).
נורת לד סטנדרטית של 10 וואט בד"כ מפיקה לפחות 800 לומנס.

משה
Guest

300 – חלש מאוד (אי אפשר לקרוא איתו ספר בצורה נורמלית).
נורת לד סטנדרטית של 10 וואט בד"כ מפיקה לפחות 800 לומנס.

Tal
Guest

למה 300? בתיאור המוצר כתוב שהוא מפיק 600 לומן

גוגל
Guest

השאלה היא האבטחה של הנורה והאם ניתן לפרוץ אליה- ועוד מסין המוצר

BasonJourne
Guest

כתבתם שמדובר בגוף מתכת.

– לטענתו מדובר בגוף פלסטיק שרק נראה\מרגיש כמו אלומיניום…

אבי
Guest

להזכירכם: מתקפת הסייבר הגדולה מלפני ימים ספורים התבצעה באמצעות מוצרי IOT סינים.

יובל
Guest
הבעיה עם מוצרים סינים במיוחד כאלו שמתחברים לרשת החשמל זה שרובם לא עומדים בשום תקינה ולכן אם תתחשמלו כתוצאה מנגיעה במוצר שכזה או אם ישרף לכם הבית בגלל שבמוצר השתמשו ברכיבים לא תיקניים בכדי לחסוך כסף , ובהנחה שתשרדו את הארוע הקשה רוב הסיכויים שלא יהיה את מי לתבוע (בטח לא את הממשל הסיני או את החברה הסינית שיצרה אותו) להעביר מוצר תקינה בעיקר אמרקאית או ארופאית עולה הרבה מאוד כסף ובסוף זה בא לידי ביטוי במחיר המוצר (לצערי בעולם שלנו אין מתנות חינם) בהיותנו מתכנני מוצרים דומים לתחום ה IOT אנו מקפידים לידע את לקוחותנו על נושא התקינה טרם… Read more »
חש-בש
Guest

לרשום באפליקציה סינית את הסיסמה של רשת ה-WiFi בבית ?
זה כמו לאכול רעל ביודעין .

רק לפני מספר ימים זוהו התקפות אינטרנט מסוג DDOS שמקורן במכשירים מתוצרת סין…

wpDiscuz

תגיות לכתבה: